معرفی و دانلود کتاب صوتی شیفتگی‌ها

عکس جلد کتاب صوتی شیفتگی‌ها
قیمت:
57000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شیفتگی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شیفتگی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شیفتگی‌ها

کتاب صوتی شیفتگی‌ها یکی از تازه‌ترین آثار رمان‌نویس مشهور خاویر ماریاس به شمار می‌آید که حال و هوایی عاشقانه و معمایی را دربردارد. این رمان به شرح و بررسی عشق، حس عمیق درونی انسان‌ها و روابط پیچیده آن می‌پردازد.

داستان کتاب صوتی شیفتگی‌ها (The Infatuations) از نامش مشخص است، داستانی درباره‌ی عشق و عاشقی. عشق حس عجیبی است که ناخواسته در درون انسان‌ها رشد پیدا می‌کند و تمام وجود انسان، روح و جسمش را با هم درگیر می‌کند و با خود به جاهایی می‌برد که شاید تاکنون هرگز به آن‌ها راه نیافته باشد.

در کتاب صوتی شیفتگی‌ها دو شخصیت اصلی به نام میگوئل و لوئیزا وجود دارد که زن و شوهر هستند. آن‌ها هر روز به کافه‌ای مشهور و زیبا می‌روند و صبحانه را در آن مکان می‌خورند، زنی در این کافه با آن‌ها آشنا می‌شود و سعی می‌کند به آن‌ها نزدیک شود.

پس از مدتی میگوئل به قتل می‌رسد و همین موضوع باعث می‌شود این دو زن به مرور زمان به یکدیگر نزدیک شوند و در ادامه خابیر ماریاس (Javier Marias) رازی نهان و بزرگ را آشکار می‌کند. به همین دلیل رمان شیفتگی‌ها برای شما فضایی دوگانه به وجود آورده است، فضایی مملو از عشق و معما و راهی که این دو را با یکدیگر پیوند می‌زند.

خابیر ماریاس این نویسنده‌ی مشهور در نگارش داستان‌های معمایی، مهارت و تبحر خاصی دارد که همین ویژگی او را به شهرت رسانده است. ماریاس در داستان‌هایش اغلب به گذشته برمی‌گردد، گذشته‌ای نه چندان دور و با نخ نامرعی‌اش انسان‌ها و داستان‌هایشان را به هم وصل می‌کند و شما را در پایان به کشفی عظیم و شگفت‌انگیز دعوت می‌کند.

خاویر ماریاس کیست؟

خابیر ماریاس رمان‌نویس مشهور، مترجم برجسته و ستون‌نویس درخشانی است که در سال 1951 در شهر مادرید چشم به جهان گشود. او یکی از باارزش‌ترین نویسندگان معاصر در اسپانیا است که در ایران هم آثارش ترجمه و شناخته شده است. ماریاس جوایز ادبی بسیاری از قبیل فورمنتور را در اسپانیا کسب کرده است و طرفداران بسیاری دارد. او اغلب آثارش درباره‌ی شک‌ها، تردیدها، تحلیل‌ها و تجسس‌ها درباره هستی، زندگی و سرگذشت انسان‌هاست.

در قسمتی از کتاب صوتی شیفتگی‌ها می‌شنویم:

«صورت میگوئل دِزوِرن یا دِوِرن یک ویژگی خیلی خوشایند داشت؛ یعنی هُرم مردانه از خود متصاعد می‌کرد که باعث می‌شد از دور بسیار جذاب به نظر برسد و دیگران را به این فکر می‌انداخت که باید آدم خواستنی‌ای باشد. مسلماً پیش ‌از آن‌که متوجه لوییزا شوم او بود که نظرم را جلب کرد یا به‌ خاطر او بود که لوییزا را دیدم. چون اغلب، زن را بدون شوهرش می‌دیدم. معمولاً اول مرد کافه را ترک می‌کرد و زن چند دقیقه‌ای بیش‌تر می‌ماند. گاهی ‌اوقات تنهایی سیگاری دود می‌کرد. گاه بعضی صبح‌ها همکارانش یا مادران بچه‌های مدرسه سروکله‌شان پیدا می‌شد یا دوستانی در آخرین لحظه به آن‌ها ملحق می‌شدند، درست موقعی که مرد داشت می‌رفت. هیچ‌وقت مرد را بدون زنش ندیدم و هیچ تصوری از تنهایی او ندارم. همیشه کنار زنش بود (به ‌همین‌ دلیل، وقتی عکسش را در روزنامه دیدم نشناختم، چون لوییزا توی عکس نبود). طولی نکشید که به هر دوی‌شان علاقه‌مند شدم. البته اگر «علاقه‌مند» واژه‌ی درستی باشد.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
مقدمه
98 دقیقه
بخش اول - قسمت اول
115 دقیقه
بخش اول - قسمت دوم
84 دقیقه
بخش دوم - قسمت اول
94 دقیقه
بخش دوم - قسمت دوم
91 دقیقه
بخش سوم - قسمت اول
95 دقیقه
بخش سوم - قسمت دوم
57 دقیقه
بخش چهارم - قسمت اول
78 دقیقه
بخش چهارم - قسمت دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شیفتگی‌ها
نویسنده
مترجممهسا ملک مرزبان
گویندهمهسا ملک مرزبان
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ ساعت و ۵۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
57000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شیفتگی‌ها

پیام سعدالهی
۱۴۰۰/۱/۲
مینویسم تا مشاهده گر اثرات مثبت آنچه نوشته‌ام در دنیای حقیقی و خارج از ذهن‌ام باشم اما عایا به راستی دنیای حقیقی خارج از ذهن من است و عایا اگر آنچه را که مینویسم میتوانم به جریان افتادن آنچه را که مکتوب کردم و سند شد مشاهده کنم و عایا قدرت و توانایی قابلیت دیده شدن به چشم دیگران را هم دارم و عایا و به راستی اثری در روند رو به جلو در جریان مداوم ممتد زندگی‌ام میگذارد؟ منظورم همان چیزی که مینویسم است. مثال: مینویسم آدم حسابی شدن‌ام به واسطه بدست آوردن قدرت در روزگار امروز.
میترا محمدی
۱۳۹۹/۱/۲۰
کتابی ست درباره‌ی عشق و دل دادگی، درباره‌ی راز‌های سر به مهر آدم‌ها، روایت جذابی از شیفتگی زنی عاشق که عمیق و بی‌هیچ انتظاری دلباخته‌ی مردی میشود عشقش را ذره ذره نثار مرد می‌کند و. جنایتی که رخ می‌دهد و سکوتی که زن می‌کند و در نهایت تاوانی که پس می‌دهد. زمانی که عاشقی خام و پرتوقع، پر مدعا که مغرور و سرمست از حماقت هایم بودم این کتاب را خواندم و بسی چیز‌ها از زن عاشق این کتاب آموختم. چگونه عاشق بودنو از او آموختم
Eti Atshani
۱۴۰۱/۳/۱۷
داستان از دختری سخن میگوید، که وارد ماجرایی کمی عاشقانه و جنایی میشود، اما به خواننده، داستان مجال دریافت هیچ حسی نمیدهد، خود عواطف نا پخته‌ای دارد، نمیداند، چرا عاشق است یا چرا جنایت را چنین سهل عنوان میکند. فقط میگوید، و حتی از قلم توانای بالزاک کمک میگیرد، برای انکه درک مطلبی داشته باشیم، اما تبدیل به پر گویی میشود، واین موضوع داستان را ازعمق به سطح میکشاند، ممنون از زحمات شما
فراز فرنیا
۱۴۰۲/۹/۱
ازاین نویسنده چیزی نخوانده بودم، اثربدی نیست ولی آنطور نیست که بعد از تمام شدن یک قسمت اشتیاق برای شنیدن قسمت بعدی وجود داشته باشد، روایت هم حالت مستند گونه ویکنواخت دارد وکمکی به جذاب شدن داستان نمیکند، ممنون از زحمات هنرمندان
ساناز اسعدی
۱۴۰۰/۱۲/۲۲
همه یک دوست با آشنایی داریم که یکنواخت حرف میزنه و مکس نمیکنه درمورد همه چی!
و ما نصف حرفهارو نمیشنویم و از روی احترام تظاهر به شنیدن میکنیم و هر لحظه آرزو میکنیم یکی مارو نجات بده!
این دقیقا احساس من نسبت به راوی و موضوع داستان بود
فاطمه هاشمی زاده
۱۴۰۰/۲/۱۷
کتاب خوبی بود، ترجمه ب خوبی هم داشت، زاویه نگاه شخصیت اصلی قشنگ و جالب بود، گویندگی هم خوب بود که برای من با بالا بردن سرعت بهتر شد، در کل از اون کتابهاست که نظرات قشنگی داشت و بدون اینکه خیلی اذیت بشین یا ذهنتون درگیر بشه باهاش ارتباط میگیرین
منیره امامی
۱۳۹۸/۹/۲۱
واکاوی یک رخداد یا به طور دقیقتر یک جنایت که با عشق در هم پیچیده. در این کتاب قرار هست احساسات و افکار حول این اتفاقات حسابی تجزیه و تحلیل بشه، و این تحلیل به طور کامل شبیه بخ تحلیل هاییه که خودمون اغلب رو یک موضوع انجام میدیم.
شهلا جعفرزاده
۱۴۰۱/۱/۲۵
کل داستان کتاب رو می‌شه در چند جمله گفت. هنر نویسنده در اینه که خواننده رو چند فصل دنبال خودش می‌کشه. کار مترجم و اجراش تحسین برانگیزه. به دلیل درک عمیقی که از داستان دارن، اجراشون خیلی دقیقه. در مجموع من دوست داشتم.
zara Rahnama
۱۴۰۰/۱۰/۲۵
داستان بسیار ریتم کسل کننده و کشداری دارد
نوشته ایی تقریبا ضعیف اما ترجمه ایی قابل قبول دارد
خوانش راوی هم خیلی دلچسب نیست
ارزش خرید ندارد
خواندنش فقط در صورت رایگان بودنش توصیه میشود
ثمر بهاور
۱۳۹۹/۵/۲۱
اصلا تتوانستم تا آخر گوش بدم به نظرم صدای یکنواخت و خالی از هیجان مترجم هم بی تاثیر نبود - چون متن خود کتاب بسیار بسیار بی هیجان و کشش هست - حتی سعی کردم خود کتاب رو مطالعه کنم باز هم نشد
شیرین احمدی
۱۳۹۹/۷/۱۳
اوایل کن با کتابای الکترونیک آشنا شدم، سراغ سایتهای زیادی رفتم، ولی به جرات میتونم بگم بهترینشون کتابراهه، ممنون از تمام عزیزانی که در این برنامه فعالیت دارند
mehdi sadri
۱۳۹۹/۶/۲۵
واقعا اصلا سبک جنایی نبود. هر چه تلاش کردم نتونستم تا اخر گوش بدم. این را بزارید کنار رمان دختری که رهایش کردی به عنوان مثال گفتم که چگونه جوجو مویز شاهکاری خلق کرده
آهو رها
۱۴۰۱/۷/۳
رمان نیست.. ترجمه‌ای خوب، از کتابی تحلیلگر و روانشناختی هذیان وار با پرگویی‌های کسل کننده ست …
و البته بیان یکنواخت راوی را هم دوست نداشتم.
مونا اسدزاده
۱۳۹۹/۹/۲۳
از سبک خوانش خانم ملک مرزبان و ترجمه روان ایشان لذت بردم
عواطف و احساسات زبان مشترک همه انسان‌ها ست که در این کتاب به زیبایی به تصویر کشیده شده است
حسن محمدیان
۱۳۹۹/۱/۳۰
داستانی جذاب ولی پر توصیف که گاه می‌تواند مخاطب را خسته کند، هر چند که لحن گرم و وخوانش زیبای مترجم همراه با موسیقی خوب ان از ملالت ان می‌کاست.
مشاهده همه نظرات 33

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شیفتگی‌ها

برای دریافت کتاب صوتی شیفتگی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.