معرفی و دانلود کتاب اتاق افسران

عکس جلد کتاب اتاق افسران
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب اتاق افسران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اتاق افسران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اتاق افسران

کتاب اتاق افسران داستانی ضدجنگ به قلم مارک دوگن است و روزهای زندگی افسر جوانی را روایت می‌کند که در جنگ جهانی اول از ناحیه صورت مجروح شده و تمام اجزای صورتش از بین می‌رود. بعد از این جراحت او به مدت طولانی در بیمارستان بستری می‌شود و با دردها و رنج‌هایش تنها می‌ماند. رمانی تاثیر گذار که هجده جایزه ادبی را از آن خود کرده و از تبعات وحشتناک جنگ بر روح و روان صحبت می‌کند.

درباره‌ی کتاب اتاق افسران:

جنگ‌ها همواره در طول تاریخ نابود کننده و ویران‌گر بوده‌اند؛ می‌توان گفت که هیچ کشوری در جهان وجود ندارد که در طول تاریخ از آسیب و تبعات جنگ و خونریزی در امان بوده باشد. مارک دوگن (Marc Dugain) نویسنده شناخته شده‌ی فرانسوی در کتاب اتاق افسران (The Officers' Ward) با رویکردی ضدجنگ و انتقادی، چهره‌ی هولناک و مرگبار جنگ را نمایان کرده است.

این داستان غم انگیز در سال 1998 به زبان فرانسوی منتشر شد و یک سال بعد ترجمه‌ی انگلیسی آن نیز در اختیار عموم قرار گرفت. دوگن گویا کتاب حاضر را بر اساس تجریبات یکی از اجداد خود در زمان جنگ جهانی اول به رشته تحریر درآورده است.

داستان کتاب اتاق افسران در سال 1914 در زمان جنگ جهانی اول آغاز می‌شود. شخصیت اصلی داستان ستوانی خوش‌تیپ و آراسته به نام آدرین فورنی است که در اولین روز درگیری فرانسه پیش از آن که حتی یک افسر آلمانی را ببیند جراحتی جدی برمی‌دارد. تمامی همراهان فورنی از جمله افسران و اسب‌ها همگی کشته می‌شوند اما او با صورتی که به شدت زخمی شده و تقریباً هیچ جای سالمی از آن نمانده، زنده می‌ماند.

فورنی باقی روزهای جنگ را نه در جبهه‌های نبرد بلکه در بیمارستان در کنار باقی مجروحان که از ناحیه فک و صورت آسیب دیده‌اند، می‌گذراند. مردانی که با وجود زنده ماندن در جنگ، نمی‌توانند به صورت عادی به زندگی باز گردند. او در آنجا با زنی به نام مارگاریت آشنا می‌شود که این آشنایی سرآغاز دیدارهایی عاشقانه است.

کتاب اتاق افسران به خوبی تبعات ترسناک جراحت‌های زخمیان و جانبازان جنگی را به تصویر می‌کشد و شما را با دشواری‌ها و ناملایماتی‌های زندگی آن‌ها آشنا می‌کند. اثری خواندنی و گیرا که تنها از اتفاقات هولناک جنگ نمی‌گوید، بلکه از شجاعت، شوخ طبعی، دوستی و امید نیز صحبت می‌کند.

نکوداشت‌های کتاب اتاق افسران:

- معجزه کلمات! (روزنامه La Provence)
- لطیف و با ظرافت! (روزنامه Le Canard enchaîné)
- دوگن یک رمان جهانی نوشت! (Le Figaro Magazine)
- مارک دوگن ما را به جاهایی می‌برد که هرگز مجبور نبودم تنها به آنجا برویم. (مجله Le Point.)

کتاب اتاق افسران مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به رمان‌های تاریخی با موضوع جنگ‌های جهانی از خواندن رمان اتاق افسران لذت خواهند برد.

اقتباس سینمایی کتاب اتاق افسران:

در سال 2001 فیلمی به کارگردانی فرانسوا دوپیرون براساس همین داستان در کشور فرانسه ساخته شد.

در بخشی از کتاب اتاق افسران می‌خوانیم:

احساس کردم وضعیت سگ آدم کورى را دارم. زن جوان تلوتلوخوران و کم‌وبیش با درماندگى دنبالم مى‌آمد. روى تراس کافه‌ى بزرگى روبه‌روى ایستگاه راه‌آهن نشستیم. آن‌جا بود که زن جوان آهسته‌آهسته به دنیاى زندگان برگشت. قیافه‌ى دوست سربازش جلو نظرم مجسم شد، با سبیل آویزان و اونیفورم گل‌وگشادش که شانه‌هاى باریکش توى آن شنا مى‌کرد. کنار زن جوان نشسته بودم؛ هر دومان رو به خیابان پرتلاطمى که سیل آمد و شد تب‌آلوده، یک لحظه در آن قطع نمى‌شد. جرئت نمى‌کردم به چهره‌اش نگاه کنم، ولى بانگرانى احساس مى‌کردم ماجرایى میان‌مان دارد آغاز مى‌شود.

زن جوان که با نگاه ثابتش، انگار آمدوشد جمعیت را نمى‌دید، گهگاه گیلاسش را برمى‌داشت، لبى تر مى‌کرد و دوباره خیلى سریع مى‌گذاشتش روى میز. حرف چندانى باهم ردوبدل نکردیم. تنها اطلاعاتى که از او به‌دست آوردم این بود که موسیقى‌دان بود و اسمش هم کلمانس. سربازِ به خدمت احضارشده هم موسیقى‌دان بود، دوست دوبوسى، فوره و تعداد زیادى موسیقى‌دان‌هاى صاحب‌نامى که من نمى‌شناختم‌شان و حتا نمى‌دانستم چنین هنرمندانى وجود دارند. در مونمارتر و میان هنرمندان اقامت داشت. ادوارد مونش، نقاش نروژى را خوب مى‌شناخت. پدر و مادر شوهر آینده‌اش همان اندازه خنگ و دهاتى بودند که دست‌ودل‌باز، و خود او از رفتن و زندگى در روستا نفرت داشت.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اتاق افسران
نویسنده
مترجمپرویز شهدی
ناشر چاپینشر چشمه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۴۲
زبانفارسی
شابک978-964-362-640-2
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اتاق افسران

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب اتاق افسران

برای دریافت کتاب اتاق افسران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.