معرفی و دانلود کتاب صوتی مزرعه حیوانات

عکس جلد کتاب صوتی مزرعه حیوانات
قیمت:
۲۶۰۰۰ ۱۵۶۰۰ تومان ۴۰%
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مزرعه حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مزرعه حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مزرعه حیوانات

کتاب صوتی مزرعه حیوانات اثر جورج اورول، داستان گروهی از حیوانات را روایت می‌کند که در اقدامی آرمان گرایانه و انقلابی انسان‌ها را از مزرعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند بیرون کرده و خود اداره مزرعه را به دست می‌گیرند، ولی پس از مدتی این حکومت به حکومتی مستبد با شرایط مشابه قبل تبدیل می‌شود.

کتاب قلعه حیوانات یا مزرعه حیوانات با زبانی ساده، روان و طنزآمیز در غالب یک داستان، نمادین بسیاری از واقعیت‌های اجتماعی و سیاسی یک جامعه را توصیف می‌کند. این رمان از لحاظ سبک نوشتار در دسته رمان‌های نمادین و سمبلیک قرار می‌گیرد.

در جای‌جای رمان مزرعه حیوانات (Animal Farm) بارها با شخصیت‌هایی آشنا می‌شویم که هریک نماد طبقه یا قشر خاصی از جامعه هستند. جورج اورول در این رمان برای به تصویر کشیدن هر یک از این طبقات و قشرها از حیوانات استفاده می‌کند. برای مثال در این کتاب اسبی به نام باکسر وجود دارد و مظهر طبقهٔ کارگر هست که در برابر تمام مشکلات اظهار می‌دارد «من بیشتر کار خواهم کرد».

پس از آنکه باکسر توان کار کردن خود را از دست می‌دهد، خوک‌ها، بجای عمل به وعده‌های قبلی در خصوص دوران بازنشستگی، باکسر را به یک خریدار اسب‌های پیر می‌فروشند که کارش فروش گوشت اسب به‌عنوان خوراک سگ است.

رمان مزرعه حیوانات در طول جنگ جهانی دوم نوشته شده و در سال ۱۹۴۵ میلادی منتشر شده است، ولی در اواخر دهه ۱۹۵۰ میلادی به شهرت رسید.

معروف‌ترین جمله کتاب مزرعه حیوانات، جمله «همه حیوانات باهم برابرند، اما برخی برابرترند» است که در زبان انگلیسی به صورت یک ضرب المثل و جمله کنایه آمیز وارد شده است. هم‌چنین جمله «همیشه خوک‌ها تصمیم می‌گرفتند، سایر حیوانات هرگز نمی‌توانستند تصمیمی اتخاذ کنند ولی رای دادن را یاد گرفته بودند.» از جملات مفهومی این کتاب است.

همیشه خوک‌ها تصمیم می‌گرفتند، سایر حیوانات هرگز نمی‌توانستند تصمیمی اتخاذ کنند ولی رای دادن را یادگرفته بودند.

در واقع کتاب مزرعه حیوانات یا قلعه حیوانات چیزی نیست جز محکوم کردن انقلاب‌های سوسیالیستی توسط افرادی که معتقدند ریشهٔ استثمار و ستم طبقاتی همواره پا برجا خواهد بود و جامعهٔ آرمانی سوسیالیست‌ها تحقق نخواهد پذیرفت.

جورج اورول (George Orwell) خود جز کسانی بود که به نقاط مختلفی سفر کرده بود و همواره کشورهای سوسیالیستی را از نزدیک دیده بود. او از یکی منتقدین انقلاب‌های سوسیالیستی بود.

جورج اورول، داستان‌نویس، روزنامه‌نگار، منتقد ادبی و شاعر انگلیسی بود. او را بیشتر برای دو رمان سرشناس و پرفروش مزرعه حیوانات و 1984 می‌شناسند. این دو کتاب بر روی هم بیش از هر دو کتاب دیگری از یک نویسندهٔ قرن بیستمی، فروش داشته‌اند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
۲۰ دقیقه
بخش اول
۱۹ دقیقه
بخش دوم
۱۷ دقیقه
بخش سوم
۱۲ دقیقه
بخش چهارم
۲۲ دقیقه
بخش پنجم
۱۹ دقیقه
بخش ششم
۲۳ دقیقه
بخش هفتم
۲۷ دقیقه
بخش هشتم
۲۴ دقیقه
بخش نهم
۲۲ دقیقه
بخش دهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مزرعه حیوانات
نویسنده
مترجمعباس زارعی
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر چاپیانتشارات آموت
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۲۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۶۰۰۰ ۱۵۶۰۰ ت ۴۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مزرعه حیوانات

احسان منصوردهقان
۱۳۹۶/۱۱/۱۶
کتاب بسیار زیبا و فوق العاده. از دستش ندید. تغییر رنگ آدم‌ها از اول انقلاب تا الان، زیر پا گذاشتن قوانین و آرمان‌ها، عوض شدن سلایق، و خیلی چیزای دیگه رو به زیبایی به تصویر کشیده.
بهاره ندیمی
۱۳۹۷/۱/۶
کتاب فوق العاده نمادین و نمونه برای تشریح شرایط تمام تاریخ بشر
حیوانات بسیار ریز بینانه انتخاب شدند و سخنان پر مفهومی دارند
در کل از بهترین و پررنگ‌ترین اثار اورول قلعه حیوانات است که با صدای دلنشین گوینده و لحن گوینده بهترین تاثیر را می‌گذارد
SAEID KHABAZI
۱۳۹۹/۳/۲۴
درباره کتاب هرچی بگم کم گفتم. انتخاب این موضوع برای نوشتن خیلی جرات میخواد چراکه بحث و نقد انقلابهای بشری جدای از تفاوتهای آن‌ها با یکدیگر، انقدر پیچیده و گسترده هست که وقتی میخوای زیر این تیتر (انقلابهای تاریخ بشر) شروع به نوشتن کنی یهو مغزت قفل میکنه که خوب از کجا شروع کنم از کدوم بخش از
ایشون و
انقلاب.... که واقعا استاد براشون کمه همچین موضوع بسیط پیچیده‌ای رو به غایت خلاقانه بلند میکنه و میگذاره روی یک مزرعه که مچ شدن داستان با محیط حیوانی وانتخاب دقیق کاراکترها و شخصیت پردازی و پرداخت ساده داستان در عین ریزنگری شگفت انگیز و محیرالعقول هست
طوری که در انتهای داستان وقتی صحنه‌ای که حیوانات از پشت شیشه میبینند تصویر میکنه و تو در واقعیت جامعه، خودت رو یکی از حیوانات پشت شیشه میبینی اشکت جاری میشه و این بزرگترین هدیه به جورج اورول هست حتی بالاتر از نوبل ادبی جهان که بخاطر این کتاب دریافت کرد.
علی کاوسی
۱۳۹۷/۷/۲۴
تعریف این کتاب رو شنیده بودم و وقتی کتاب صوتی رو از کتابراه تهیه و گوش کردم بسیار لذت بردم حتی بیش از اونکه انتظارش رو داشتم، چرا که آقای آرمان سلطان زاده به بهترین شکل ممکن اون رو روایت کرده و جذابیت اون رو دوچندان کرده. مطمئنم افرادی که این کتاب رو قبلا خوندن با گوش دادن به اون لذت زیادی خواهند و برد. من این کتاب رو بخصوص نسخه صوتی فوق رو به همه‌ی هموطنانم توصیه میکنم چرا که حقایق پیام‌های این کتاب به گسترش آگاهی و خرد گرایی جوامع کمک شایانی می‌کند.
لازم است از کتابراه تشکر ویژه‌ای بکنم بابت این کیفیت کاری بالا. در پایان پیشنهاد میکنم به این اپلیکیشن قابلیت تایمر برای پخش کتاب به مدت قابل تعیین اضافه شود که میتونه برای کسایی که قبل خواب کتاب گوش می‌دهند بسیار مفید باشد.
Ali Akbari
۱۴۰۱/۵/۲۸
این کتاب خیلی عالی برخی سنت‌ها، دولت‌ها، مذهب‌ها و برخی مکتب‌ها رو نشون میده که چجوری بوجود میان چجوری تغییر میکنن و چه نتیجه‌ای برای اونایی که ازش پیروی میکنن داره، چجوری مردم و طبقات مختلف رو گول میزنن، چجوری همه چی رو بر طبق میل خودشون و به نفع و سود خودشون تغییر میدن و اون رو طوری مطرح میکنن که انگار به نفع همه است، چجوری از ایجاد ترس بر بقیه، ایجاد ارمان‌های دروغین و ایجاد دسیسه‌هایی که وجود ندارن اصلا استفاده میکنن و خودشون رو قهرمان نسون میدن، و بواسطه اون کلی امتیاز رو برای خودشون قرار میدن، چجوری طبقه پایین همچنان به حماقت‌های خودش ادامه میده و چقدر بهش پایبند میمونه تا نابود شه، طبقه کارگر که اونارو به اسب‌ها شبیه کرده که از تمام تسهیلاتی که حق طبیعیشون هست میگذرن و فقط شعار تلاش بیشتر رو هدف راه خودشون قرار میدن، چجوری یک شخص که بواسط رای گیری صرفا موقت بعنوان رهبر انتخاب شده انقدر مسیرش رو تغییر میده در طول زمان که خودش رو پیشوا و خدا میدونه و خودش رو کاملا جدا میکنه از همه، چجوری عده‌ای گوسفند و احمق هستن و به هر نحوی ازشون استفاده میشه و چقدر زیبا این قضیه رو جورج نشون میده، جورج توی کتاب 1984 هم دل پری از دولت‌ها و حکومت‌ها داشت ولی اینجا چون حیوانات نماد و استعاره‌ای از بخشی از یک کشور یا مردم یا دولت بودن براحتی تمام حرف دلش رو میزد و براحتی تمام هربه‌ها و نیرنگهای دولتمردان و کسانی که خودشون رو پیشوا و رهبر مردم میخونن رو نشون میده و به زیبایی تمام هم اینکار رو میکنه، هر کار و اتفاقی که در این داستان میوفته نمادی از اتفاقی در دنیای واقعی است و اگر اونو در دنیای واقعی پیداش نکردید باید چندبار کتاب رو بخونین و ببینین کجا دارن دقیقا همین حیله‌ها رو بهتون میزنن
ناهید اصلانی
۱۳۹۷/۸/۱۲
خیلی دوست دارم همه مردم ایران این کتابو یکبار هم شده ولو دست وپاشکسته بخونن. ببینید چقد جالب و اروم اروم شدیم باکسر.
داریوش عباسی
۱۳۹۷/۱۲/۲۹
فوق العاده بود این کتاب. به زیبایی تمام نحوه به وجود اومد و حکمرانی حکومت‌های دیکتاتور رو نشون میده. این که اول با وعده هلی خوب یه مجموعه رو گول میزنن و وقتی به قدرت میرسن و جا پای خودشونو سفت میکنن با استفاده از اهرم ترس و زور تمام وعده‌ای خوبشون رو به کل حذف میکنن و خواسته‌های شوم و اصلیشون رو که پیاده سازی میکنن
چقدر جالب بود برام این کتاب 70 سال پیش ینی 30 سال قبل از انقلاب ایران نوشته شده بود! ☺
جا داره از اقای آرمان سلطان زاده هم تشکر ویژه‌ای کنم برای این اجرای فوق العاده زیبا و دل نشینشون
این اولین کتاب صوتی بود که خوشم اومد ازش و اولین کاری بود که از اقای سلطان زاده گوش دادم و متوجه شدم اون همه تعریفی که از ایشون شده بی‌دلیل نبوده
Alfariel Sandy
۱۳۹۷/۲/۳۱
با عرض سلام و خسته نباشید به عزیزانی که واقعا زحمت کشیدن و این کتاب رو برای ما‌ها آماده کردن!
بنظر بنده بهترین و با معنا‌ترین کتابی بود که گوش کردم و بیشتر امتیازی که میشه به ابن کتاب داد اول به خاطر داستان زیبای که دارد و دوم و بخصوص صوتی بودن این کتاب است چون خیلی از دوستان حالا یا به دلیل سواد
نداشتن و یا به دلیل وقت کم گذاشتن روی مطالعه کردن شاید موفق نشوند که مطالعه کنند ولی صوتی بودن این کتاب زیبا باعث می‌شود که خیلی از عزیزان از این‌داستان قشنگ می‌توانند لذت ببرند البته مثل من که واقعا لذت بردم!
تشکر میکنم از شما موفق باشید یاحق!
رحیمه محرمی
۱۴۰۰/۶/۲۳
متاسفانه تصویرگری انسانهای مظلوم بدبخت ساده و زودباور جهان بسیار زیبا و لذت بخش بود یک پارادوکس شکل گرفته که حین گوش دادن هم داری تحسین میکنی نویسنده رو هم داری متنفر میشی از گوسفند بودن خودت و خجالت میکشی که چندین سال کتابهایی این چنین دارن نوشته و چاپ و خونده میشن ولی هیچ پیشرفتی حاصل نمیشه... که ولی روزی فراخواهد رسید همین انسانهای خوک صفت خودشون هم دیگه رو تیکه پاره میکنن؛ امیدوارم اون روز دیگر مثل گوسفند نباشیم. بسیار لذت بردم از شیوه خوانش آقای سلطان زاده. به هر کسی از هر سنی و عقیده‌ای پیشنهاد میکنم یکبار این کتاب رو بخونن
Debora
۱۴۰۱/۵/۲۷
کتاب خوبیه. اما منو عصبی کرد. چون یاد حماقتهای آدمها در جهانی که در اون هستیم افتادم. حکایت حکومتهای دیکتاتوری هست به بیان دیگری. دنیا یا یک جامعه گرفتار ظلم رو به مزرعه حیواناتی تشبیه کرده. قوانین بین ادمها هم مثل قانون جنگله هر چه زرنگترو (زرنگ منفی) و هر چه دروغگو تر پیشرفت و راحتی بیشتر. میگه و بین حیوانات احساس منطق و وجدان معنی نداره در واقع کنایه به انسانهاست. که البته خیلی هم درست میگه. من چیزی از این کتاب یاد نگرفتم فقط ذهنم تاکید بیشتری گرفت بر اینکه انسانها همچنان در حماقتهای خود گرفتارند.
فتانه علی داد
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
مزرعه حیوانات از کتابهایی است که باید خوانده شود. جورج اورول در این کتاب و کتاب ۱۹۸۴ ش به نحو بی‌نظیری وضعیت حکومتهای توتالیتر را ترسیم کرده. انتخاب نوع حیوانات برای نقشهایشان و حتی نامهایشان روی حساب انتخاب شده و در آخر خیلی ماهرانه داستان را به نتیجه‌ای می‌رساند که مخصوصا افرادی که در این قبیل به سیستم‌ها زندگی کرده‌اند خوبی درک می‌کنند! حقیقت تلخ که در جمله‌ی معروف این کتاب است: "حیوانات با هم برابرند فقط بعضی‌ها برابرترند. "
Sepideh Khanehzar
۱۳۹۸/۹/۳
یه کتاب عالی وحقیقی 👍👍👍👍🙏😔😔کتابی که خیلی زیبا شرایطی را توصیف میکند که با خواندنش ولمسش خیلی دل ادم میگیرد😔 از این همه سوع استفاده و قبول هر شرایط و... فراموش کردن ارمان‌ها و زندگی و خواسته‌های ابتدایی و معقول. بزرگ دانستن ادم‌هایی که نباید بزرگشان میکرد تا همان‌ها اینقدر همه را به بدبختی وظلت نکشن... کتابی که باید همه بخوانند تا مانند گوسفندهای مزرعه... کاش کتاب رو رایگان کنین تا همه بتونن بخوننش واقعا جزو کتابهای عالی هست که ادم رو به تفکر بیشتر وا میداره
Yaser Dhg
۱۳۹۷/۶/۷
بسیار عالی بود آسیاب خانه حکم انرژی هسته‌ای رو داشت خوکها هم ک....
Reza Aslejeddian
۱۳۹۸/۷/۱۴
ممنون از سازندگان کتاب!
این که کتاب کتاب آموزنده ایه شکی نیست!!
برخی دوستان هم گفته بودن که شخصیت‌ها بر اساس هدف و موشکافانه انتخاب شدن و درست هم هست ولی بجای جایگذاری اون شخصیت‌ها با افراد دیگر بهتره میزان شباهت شخصیت خودمونم میزان کنیم و رفته رفته اونهارو بهبود ببخشیم!
و اینکه از کتابراه که که
بخواییم طرح‌های تشویقی بزاره برای کتاب‌های صوتی هم سرمایه جذب کنن هم ما بیشتر کتاب بخونیم،
ما‌هایی که وقت همیشه کم میاریم!
بانو ایرانی
۱۴۰۰/۱۰/۲۶
کتاب فوق العاده ایه، اینقدر که به کسی که میشناسم پیشنهادش میکنم، به نظرم هر آدمی باید حداقل یک بار این کتاب رو بخونه، کتابی که میشه به تمام دوران‌های بشری و تمام حکومت‌ها و ملت‌ها تعمیم داد، کتاب بسیار زیبا که انقلاب‌ها، ارمان‌ها، سواستفاده کنندگان در راس قدرت و وضعیت مردم رو به نحو احسنت به تصویر میکشه، مزرعه خیوانات هم داستانی ست هم اجتماعی، هم سیاسی، هم تاریخی، تاریخی که هر ملت حتما یک بار تجربه کرده، همه‌ی دوستان کتابخوانم رو دعوت میکنم به خودندش
مشاهده همه نظرات ۶۴۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مزرعه حیوانات

برای دریافت کتاب صوتی مزرعه حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.