معرفی و دانلود کتاب دوست داشتن آگاهانه: سفر به سوی رابطه متعهدانه

عکس جلد کتاب دوست داشتن آگاهانه: سفر به سوی رابطه متعهدانه
قیمت:
74000 تومان - 13.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دوست داشتن آگاهانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دوست داشتن آگاهانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دوست داشتن آگاهانه: سفر به سوی رابطه متعهدانه

گی هندریکس و کیتلین هندریکس سال‌ها خرد و تجربه‌ در کار زوج‌درمانی را در کتاب دوست داشتن آگاهانه گردآوری و در اختیار شما قرار داده‌اند تا با به‌کاربستن آن‌ها بتوانید زندگی عاشقانه‌ی خود را بهبود ببخشید و الگوهای ناآگاهانه‌ای که روابط شما را نابود می‌سازند، متوقف کنید. تکنیک‌های دقیقی که در این اثر وجود دارد، شما را به سوی ایجاد یک رابطه‌ی صمیمی و متعهدانه رهنمون می‌سازد.

درباره کتاب دوست داشتن آگاهانه:

اغلب ما انسان‌ها حداقل یک بار در زندگی خود عاشقی را تجربه کرده‌ایم و از نزدیک با این تجربه‌ی به غایت عجیب مواجه بوده‌ایم. اما تردیدی نیست ما عاشقانی که آن همه تقلای رسیدن به معشوق را داریم، هنگامی که وصال رخ می‌دهد، به نظرمان می‌رسد که این تجربه آن‌قدرها هم که باید کامیاب‌کننده نیست. به عبارت روشن‌تر، تمام تلاشمان را می‌کنیم تا با معشوق یکی شویم و این تقلا برایمان رنج می‌آفریند. با این اوصاف، آیا می‌توان گفت که اساساً تجربه‌ی عاشقانه محکوم به شکست و جدایی است؟ و یا این که می‌توان کاری برای رابطه‌ی عاشقانه انجام داد که به فنا و نابودی دچار نشود؟ این‌ها سوالاتی‌ست که نقطه‌ی کاوش گی هندریکس (Gay Hendricks) و کیتلین هندریکس (Kathlyn Hendricks) در تألیف کتاب دوست داشتن آگاهانه (Conscious Loving) بوده‌اند.

چه می‌شود کسی که یک روز تمام تمنای ما بوده، به غریبه‌ای دور تبدیل می‌گردد؟ زمانی که ارتباطی به بن‌بست می‌رسد، ما هزارباره خود و دیگری را مرور می‌کنیم، به تحلیل آنچه که از سر گذراندیم می‌پردازیم و در نهایت در اغلب موارد نمی‌فهمیم که چه اتفاقی افتاد. نویسندگان این کتاب کاربردی برای فهم سرشت معماگون عشق، رابطه و جدایی با شما همراه می‌شوند و با ارائه‌ی راهکارها و پیشنهاداتی آزموده شده، به شما کمک می‌کنند تا رابطه‌ی عاطفی حفظ و ستون‌های تعهد آن پایدار باقی بماند. در این اثر بینش‌های تازه‌ای را فرا می‌گیرید که در هر جنبه از زندگی به کارتان می‌آید. از جمله این که یاد می‌گیرید صمیمیت میان خود را افزایش دهید، نیاز به «همیشه بر حق بودن» در دعواها و مشاجرات را کنار بگذارید و اجازه دهید لذت بیشتری وارد زندگیتان شود. این‌ها تنها گوشه‌ای از ثمرات کتاب خواندنی دوست داشتن آگاهانه است.

همچنین، یکی از ویژگی‌هایی که این اثر را از باقی آثار در این زمینه متمایز می‌کند،‌ تمرین‌هایی‌ست که در پایان هر بخش ارائه شده و اگر مرتباً‌ انجام شوند، چنان تأثیری بر زندگی شما می‌گذارند که خود آن را باور نخواهید کرد! این اثر نخستین بار در سال 1990 منتشر و با استقبال گسترده‌ی منتقدان و مخاطبان مواجه شد. سخن را کوتاه می‌کنیم. اگر از بگومگوهای تکراری در رابطه‌ی خود خسته شده‌اید، عذرخواهی‌ها و قول به بهتر شدن اوضاع تنها مسکنی موقتی برای رابطه شماست، از این کتاب غافل نشوید.

نکوداشت‌های کتاب دوست داشتن آگاهانه:

- این برنامۀ جدید و مؤثر می‌تواند قرارها و الگوهای ناخودآگاهتان را که تیشه به ریشۀ حتی بهترین نیات شما می‌زنند، پاکسازی کند. (تادوس گلاس، نویسنده)
- کتاب گی و کیتلین، گام‌های مؤثر و ضروری را برای ایجاد رابطه‌ای متعهدانه و ماندگار، به شما می‌شناساند. (بانی رایت)
- من شما را تشویق می‌کنم که این کتاب را بخرید و تا حد امکان از آن استفاده کنید. (جان برادشاو)

کتاب دوست داشتن آگاهانه مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های روانشناسی علاقه‌مند هستید و می‌خواهید رابطه‌ی عاطفی خود را بهبود ببخشید، کتاب دوست داشتن آگاهانه به شما پیشنهاد می‌شود.

با نویسندگان کتاب دوست داشتن آگاهانه بیشتر آشنا شویم:

گی هندریکس را به عنوان یکی از پیشگامان هم‌آمیزی ذهن و بدن می‌شناسند. او سخنرانی‌ها، دوره‌ها و کتب فراوانی در این زمینه تألیف کرده است. از جمله آثار پرمخاطب او می‌توان به کتاب یک سال زندگی آگاهانه، هفت و مدیر عارف اشاره کرد.

کیتلین هندریکس نیز بیش از چهل سال در حوزه‌ی هوشمندی بدن تحقیق کرده و آوازه‌ی او جهانی‌ست. او در نگارش دوازده عنوان کتاب با گی هندریکس همکاری داشته است.

در بخشی از کتاب دوست داشتن آگاهانه می‌خوانیم:

در رابطۀ متعهدانه باید برای راحت شدن با احساس‌های عمیق، صد در صد از هم پشتیبانی کنید. هر چه بیش‌تر احساس کنید، سرزنده‌تر هستید. احساس‌ها واکنش‌های خود به خودی ما به پدیده‌ها هستند و البته باید راه‌هایی مناسب برای ابراز احساس‌های خود بیابید. عاقلانه نیست مانند یکی از مراجعه‌کنندگان ما وسط بزرگراه از اتومبیل خود پیاده شوید و در بارۀ حرفی که همسرتان زده است، داد و فریاد راه بیندازید. با این حال، با فرض آن که شما متوجه زمان و مکان مناسب برای ابراز احساس‌های خود هستید، احساس‌هایتان در رابطۀ متعهدانه مقدس هستند. نمونه‌ای که در پی می‌آید، نشان می‌دهد چگونه یک زن و شوهر، راه بهتری برای بودن با عواطف خود و ابراز آن‌ها یافتند.

مری در ابتدا ترس‌های خود را از دن پنهان می‌نمود، زیرا فکر می‌کرد شوهرش از او عصبانی خواهد شد. با نزدیک‌تر شدن این زوج به همدیگر، چندین ترس در زن پدید آمد. مری از امیال جنسی خود و خشمش می‌ترسید. او در نتیجۀ آسیبی که از آزار جنسی در کودکی دیده بود، این احساس‌ها را سرکوب کرده بود. هر چه با دن به صمیمیت بیش‌تری می‌رسید، خشم او بیش‌تر آشکار می‌شد. تجربۀ آن زن در خانواده‌اش این بود که باید به هر قیمت احساس‌های خود را پنهان کند تا مبادا بهانه‌ای به دست پدر بدهد که به مادرش آزار برساند. او با پنهان کردن احساس‌های خود از شوهرش، متوجه شد مشکلی وجود دارد. دن می‌گفت: «رفتارت عجیب شده است. نمی‌دانم چه کار کرده‌ای!» سپس مری انکار می‌کرد که اتفاقی روی داده است. مرد، بیش‌تر سؤال می‌کرد و فشار می‌آورد و زن، بیش‌تر خود را کنار می‌کشید. آن گاه شوهر، عصبانی می‌شد و مری به گریه می‌افتاد و می‌گفت: «حتی نمی‌توانم احساس‌هایم را با تو سهیم شوم، چون عصبانی می‌شوی.»

فهرست مطالب کتاب

آشنایی با نویسندگان
پیش‌گفتار
فصل یکم: دوست داشتن آگاهانه
یک: دوست داشتن آگاهانه: چکیدۀ سفر
دوست داشتن ناآگاهانه و هم‌وابستگی
تعهد مشترک چیست؟
تولد دوست داشتن ناآگاهانه در کودکی
لحظۀ خاص پدیدار شدن دوست داشتن ناآگاهانه
آغاز سفر به سوی تعهد مشترک
سه شرط بنیادی برای روابط متعهدانه
دو: لحظۀ آغاز دوست داشتن ناآگاهانه
تأثیر پنهان گذشته
شرح آن لحظه
پنهان کردن به کناره‌گیری و فرافکنی می‌انجامد
زد و بندهای ناآگاهانه
اصل مطلب
سه: نُه دام دوست داشتن ناآگاهانه
چهار: هفت گام تعهد مشترک
گام یکم: تعهد
گام دوم: یادگیری دوست داشتن خود
گام سوم: یادگیری احساس کردن
گام چهارم: مطالبۀ خلاقیت
گام پنجم: یادگیری راست‌گویی تمام‌عیار
گام ششم: وفای به عهد
گام هفتم: یادگیری زیستن در حالت انرژی مثبت مداوم
پنج: تنها مسأله‌ای که لازم است در رابطۀ متعهدانه حل کنید
دور کردن انرژی مثبت
راه حل متعهدانه برای مسألۀ اوج‌هراسی
شش: روش جدید حل اختلاف
فرایند متعهدانه برای حل مسأله
هفت: راهبردهای متعهدانه برای گفت و گو و رسیدگی به احساس‌های پردردسر
سرچشمه‌های تفکر مخدوش در بارۀ احساس‌ها
تعریف حد و مرز
تشخیص احساس‌های خود
تمایز افکار از احساس‌ها
مهارت‌های گفت و گوی متعهدانه
جایگزین متعهدانه
هشت: چگونه مانع از تداخل گذشته در حال شویم؟
معمولاً تقصیر فرافکنی‌ست
فرافکندن مسایل قدیمی مرتبط با مراجع قدرت به اکنون
آسیب‌های روانی
الگوهای عادتی
درمان گذشته
کارهای ناتمام
نُه: وقتی احساس می‌کنید گرفتار شده‌اید، چه کنید؟
نتیجه: مجسم کردن صمیمیتی تازه
فصل دوم: برنامه تعهد مشترک
مقدمه
تمرین‌های رابطۀ متعهدانه
تعهد مشترک
یادگیری دوست داشتن خودتان
یادگیری حس کردن احساس‌هایتان
مطالبۀ خلاقیت
یادگیری راست‌گویی تمام‌عیار: (قسمت‌های یکم تا چهارم)
وفای به عهدهایتان
یادگیری زیستن در حالت انرژی مثبتِ مداوم
مهارت‌های گفت و گو
حل مسأله
سپاس‌نامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دوست داشتن آگاهانه: سفر به سوی رابطه متعهدانه
نویسنده،
مترجمفرناز فرود
ناشر چاپیانتشارات کلک آزادگان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات368
زبانفارسی
شابک978-964-7974-96-7
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
74000 ت - 13.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دوست داشتن آگاهانه

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب دوست داشتن آگاهانه

برای دریافت کتاب دوست داشتن آگاهانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.