معرفی و دانلود کتاب صوتی مغازه خودکشی

عکس جلد کتاب صوتی مغازه خودکشی
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مغازه خودکشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مغازه خودکشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مغازه خودکشی

کتاب صوتی مغازه خودکشی اثر ژان تولی، یکی از درخشان‌ترین و تکان‌دهنده‌ترین آثار فانتزی سیاه است. این رمان عجیب در سال 2007 منتشر شد، مورد توجه همگان قرار گرفت و تاکنون به بیش از 20 زبان ترجمه شده است.

در سراسر کتاب صوتی مغازه‌ی خودکشی (The Suicide Shop) حضور مرگ حس می‌شود، ژان تولی (Jean Teule) در مقابل تلاش برای ایجاد امید به زندگی، جنگی نمادین و پر از شوخی‌های ظریف را به وجود آورده که در نهایت قرار است شما را شگفت‌زده کند. در واقع این کتاب، هجوی تمام‌عیار درباره‌ی مرگ و امید است.

در سرزمینی دور، انسان‌ها بسیاری از منابع طبیعی را نابود کرده‌اند. هوا بسیار آلوده است و دیگر گُلی نمی‌روید. شاد بودن و خندیدن از عجیب‌ترین چیزها به حساب می‌آید و مردم دلیلی برای زنده بودن ندارند. خودکشی کردن عادی و بسیار رایج است و مردم برای پایان دادن به زندگی تلخ خود به مغازه خودکشی می‌آیند تا روش خودکشی خود را برگزینند. مغازه‌ای که در آن ابزار و ادوات خودکشی وجود دارد. همه‌جور وسیله‌ای در آن یافت می‌شود. از انواع سم تا طناب‌های دار، از انواع سلاح‌های کمری مناسب برای انتحار تا ویروس‌های کشنده. یک فروشگاه منحصربه‌فرد در زمان و مکانی نامعلوم. مغازه خودکشی به خود افتخار می‌کند که به آدم‌ها کمک می‌کند تا از شر زندگی راحت شوند و شعارش هم این جمله است:

«آیا در زندگی شکست خورده‌اید؟ لااقل در مرگ‌تان موفق باشید.»

مالک این مغازه خانواده تواچ هستند. آن‌ها به کسانی که قصد خودکشی دارند خدمات ارائه می‌دهد. خانواده تواچ حتی به مشتریان خود مشاوره خودکشی نیز می‌دهند و انواع و اقسام شیوه‌های گوناگون برای پایان دادن به زندگی عذاب‌آورشان را به آن‌ها پیشنهاد می‌کنند. این خانواده یک دختر به اسم مرلین و یک پسر به اسم ونسان دارند. اسم این دو فرزند از روی مرلین مونرو و ونسان ونگوک، شخصیت‌های مهمی که خودکشی کرده‌اند، گرفته شده است. همه‌چیز در مغازه خودکشی و در خانواده تواچ خوب پیش می‌رود. پسر خانواده وسایل جدیدی برای خودکشی اختراع می‌کند و میل به خودکشی روز به روز بیشتر می‌شود. اعضای خانواده کار خود را به خوبی انجام می‌دهند تا اینکه آلن به دنیا می‌آید. آلن یادآور نام آلن تورینگ، دانشمند و ریاضیدان نابغه انگلیسی است. تورینگ در اواخر عمر به دلایلی شخصی افسرده شد و جسد بی‌جان او را روی تخت‌خواب پیدا کردند، به طوری که در کنار تختش، سیبی گازده و آغشته به سیانور افتاده بود. آلن با تمام خانواده‌ی افسرده و دلمرده‌اش فرق دارد. او کاملاً شاد و سرزنده است، قوانین مغازه را رعایت نمی‌کند و به شکل غیر قابل باوری مثبت‌اندیش و خوش‌بین است. تفاوت‌های آلن باعث می‌شود که مشتری‌های افسرده مغازه نیز تغییر کنند.

ژان تولی نویسنده، طراح و کارگردان فرانسوی در این رمان با مهارتی بالا مسئله خودکشی یا ادامه زندگی در شرایطی تیره و تاریک را در قالب طنز شرح می‌دهد. مغازه‌ی خودکشی معروف‌ترین اثر او است. در ذهن خود تصور کنید در جهانی مملو از ناکامی و تیرگی زندگی می‌کنید. امید به زندگی هر لحظه کم‌رنگ‌تر می‌شود و هر روز خبرهای ناراحت‌کننده به گوش‌تان می‌رسد. کره زمین به سمت نابودی حرکت می‌کند و وضعیت زندگی روز به روز دشوارتر می‌شود. مردم در این شرایط ممکن است چه کاری انجام دهند؟ آیا با عشق و علاقه به زندگی ادامه می‌دهند؟ اغلب مردم در این شرایط شاید خودکشی نکنند اما به احتمال زیاد به خودکشی فکر می‌کنند. در این شرایط وجود مغازه خودکشی چندان هم دور از ذهن و غیر ممکن نیست. مغازه‌ای که فلسفه وجود خود را کمک به اشخاص شکست‌خورده و ناامید می‌داند. اشخاصی که با وجود همه شکست‌هایشان می‌توانند در مرگ موفق باشند.

ژان تولی در سراسر این رمان شما را به امیدوار بودن و ادامه دادن زندگی سوق می‌دهد. او به شما می‌گوید که زندگی با تمام مشکلات، همچنان زیبا باشد. در واقع این خود شما هستید که انتخاب می‌کنید چه چیزی را ببینید. هم‌چنین به شما یاد می‌دهد که عشق به زندگی بیشتر از خودکشی طرفدار دارد. اما شما وقتی به جملات پایانی کتاب می‌رسید، به شدت غافلگیر می‌شوید. جملات پایانی کتاب ضربه‌ای خردکننده به شما وارد می‌کند، ضربه‌ای که قابل پیش‌بینی نیست و تمام چیزی که شما در ذهن ساخته‌‌اید را نابود می‌کند. پایان این کتاب یکی از چالشی‌ترین پایان‌هایی است که برای مدت زیادی ذهن شما را درگیر خود می‌کند. پایانی که می‌توان برداشت‌های متفاوتی از آن داشت.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی مغازه‌ی خودکشی می‌شنویم:

«آلن! آخه چندبار باید بهت بگم؟ وقتی مشتری‌هامون از مغازه خرید می‌کنن، به‌شون نمی‌گیم به‌زودی می‌بینمت. ما باهاشون وداع می‌کنیم. چون دیگه هیچ‌وقت برنمی‌گردن. آخه کِی این رو توی کله‌ت فرو می‌کنی؟، لوکریس تواچ با عصبانیت کاغذی را پشت خود در دستان گره کرده‌اش پنهان کرده بود که با تکان‌های عصبیِ او می‌لرزید. بچه‌ی کوچکش روبه‌روی او ایستاده بود و بشاش و مهربان نگاهش می کرد. خانم تواچ خم شد و با لحن سرزنش‌آمیز محکم‌تری گفت «و یه چیز دیگه؛ این جیک‌جیک کردنت رو تموم کن. وقتی یکی می‌آد این جا نباید به‌ش بگی، ادای آلن را درمی‌آورد، «صبح به خیر.» تو باید با لحنِ یه بابامُرده به‌شون بگی «چه روزِ گندی مادام.» یا مثلا بگی «امیدوارم اون دنیا جای بهتری براتون باشه، موسیو.» خواهش می‌کنم لطفا این لبخندِ مسخره رو هم از رو صورتت بردار. می‌خوای این یه لقمه نون رو ازمون بگیری؟ آخه این چه رفتاریه که وقتی یکی رو می‌بینی چشم‌هات رو می‌چرخونی و دست‌هات رو می‌بری پشت گوشت و تکون‌شون می‌دی؟ فکر کردی مشتری‌ها می‌آن این جا لبخندِ ابلهانه‌ی تو رو ببینند؟ واقعا می‌ری روی مُخم. مجبورمون می کنی پوزه بند به‌ت ببندیم.»

«ما خودکشی رو تضمین می‌کنیم. اگه نمُردید، پول‌تون رو پس می‌دیم. حالا بفرمایید، از این خرید پشیمون نمی‌شید. ورزشکاری مثل شما! فقط یه نفس عمیق بکشید و برید سمت هدف‌تون. در ضمن همون‌طور که همیشه می‌گم، شما فقط یک‌بار می‌میرید، پس کاری کنید که اون لحظه فراموش‌نشدنی باشه.»

«ما همیشه با محصولات طبیعی و حیات‌وحش مشکل داشتیم. از قورباغه‌های طلایی بگیر تا افعی و عنکبوت سیاه! می‌دنید چیه؟ مشکل اینه که مردم به‌قدری تنهان که حتا وقتی این موجودات زهردار رو هم به اون‌ها می‌فروشیم، باز جذب‌شون می‌شن. عجیب این‌که این موجودات هم همون حس رو دارند و نیش‌شون نمی‌زنند.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
۱ دقیقه
مقدمه
۴ دقیقه
بخش اول
۵ دقیقه
بخش دوم
۶ دقیقه
بخش سوم
۱۰ دقیقه
بخش چهارم
۹ دقیقه
بخش پنجم
۳ دقیقه
بخش ششم
۴ دقیقه
بخش هفتم
۷ دقیقه
بخش هشتم
۷ دقیقه
بخش نهم
۳ دقیقه
بخش دهم
۶ دقیقه
بخش یازدهم
۶ دقیقه
بخش دوازدهم
۲ دقیقه
بخش سیزدهم
۶ دقیقه
بخش چهاردهم
۳ دقیقه
بخش پانزدهم
۱۵ دقیقه
بخش شانزدهم
۴ دقیقه
بخش هفدهم
۵ دقیقه
بخش هجدهم
۴ دقیقه
بخش نوزدهم
۶ دقیقه
بخش بیستم
۳ دقیقه
بخش بیست و یکم
۶ دقیقه
بخش بیست و دوم
۵ دقیقه
بخش بیست و سوم
۳ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۶ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۱ دقیقه
بخش بیست و ششم
۳ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۴ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۵ دقیقه
بخش بیست و نهم
۷ دقیقه
بخش سی‌ام
۲ دقیقه
بخش سی و یکم
۳ دقیقه
بخش سی و دوم
۸ دقیقه
بخش سی و سوم
۱۳ دقیقه
بخش سی و چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مغازه خودکشی
نویسنده
مترجماحسان کرم ویسی
گویندههوتن شکیبا
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مغازه خودکشی

s a
۱۳۹۸/۵/۵
این کتاب طنزی تلخه که مرگ و افسردگی، تنهایی، افکار غم انگیز و از این قبیل حالات رو به صورت مجزا در جای جای کتاب بیان میکنه، خوب و علمی هم هست و حتی در بعضی قسمت‌ها پیشنهاداتی برای مقابله با اون‌ها رو هم در همان قالب داستان و از زبان افراد مختلف میگه. در ابتدا از لحن بیتفاوت تمام شخصیت‌های کتاب حتا آلن در برابر افراد غمگین با افکار خودکشی متعجب میشیم ولی کم‌کم همراه کتاب و با همان شیب ملایم شاهد بهبود اوضاع خواهیم بود و البته با نوساناتی که برای از یک نواخت درامدن کتاب نیاز بود. و البته شوک‌هایی بود که وارد بشه ولی باز هم برای یادآوری این که انتظار مرگ چه اتفاقی چه خودخواسته همواره وجود داره این شوک‌ها لازم بود.
انتهای کتاب دو پهلو بود و کلمات رو میشد با معانی و مفاهیم مختلف درک کرد ولی حتی بدترین نوع معنیش هم یاداور بایستی امادگی در برابر هر اتفاق و خبر بود. از هرکس و در هر کجا و هر حالت.
کتاب لذت بخشیه که با ناراحتی‌ها ناراحت میشیم و با خوشحالی‌ها خوشحال. میفهمیم خیلی از چیزهایی که ما رو غمگین میکنه، دیگران هم درگیرشن پس از این حس اشتراک، حس سبک شدن و فهمیدن بیهودگی حداقل نصف غم‌های خودساخته‌ی ذهنی به ادم دست میده.
به افرادی که شاید دائم در ذهنشون خودشون رو نکوهش میکنن بیشتر توصیه میشه تا افرادی که این مشکلات رو ندارن و حتی مضحک میدونن.
Marry Jafari
۱۳۹۹/۵/۱۵
مغازه خودکشی اثری است درباره‌ی مردن، اما از نوع فانتزی آن. داستان فضاسازی پیچیده و چندلایه‌ای دارد؛ گفت‌وگو‌ها، رفتار و عادت‌های شخصیت‌ها و برخی ماجراهای داستان ماهیتی طنزآلود دارند.
یکی ازجذاب‌ترین صحنه‌های این اثر تبدیل مریلین چاق و افسرده به ملکه‌ای زیبا است که بوسه‌ای مرگ‌آور دارد. رمان پر از
است صحنه‌ها و دیالوگ‌های کمیک و خنده‌دار اما درعین‌حال فضایی تاریک و وهم آلود بر اثر حاکم است. توصیف فضای شهر با جملاتی چون «خورشید در خون خود غرق می‌گردد، پرندگانی که با خود آنفلونزا می‌آورند، ریزش باران‌های اسیدی، تششعات هسته‌ای و مردمی که همچون باران ریز پاییزی خود را از بالکن برج‌های بلند به زیر می‌افکنند» مؤید فضای وحشت‌آور و پراضطرابی است که درنتیجه‌ی غارت منابع طبیعی زمین و ویرانی محیط زیست و … دوره‌ای آخر‌الزمانی را فراهم آورده. و در پایان صدای بسیار خوب راوی، این فضا را کاملا منتقل کرد.
مهسا شاکر
۱۳۹۸/۱۱/۳
خطر اسپویل:
این کتاب یه کمدی تلخه... شهری رو به تصویر میکشه که آدماش وقتی از زندگی خسته میشن خودشون رو میکشن و این آسون‌ترین راه برای فرار از حل مشکلاتشونه... و خانواده‌ای توی مغازشون امکان هر نوع مرگی رو برای مشتریانشون فراهم کردن و افسرده تر از همه مردم شهر هستن... شخصیت آلن فوق العاده جذابه و ۲۵
بنظرم پارت بهترین قسمت کتابه همونجایی که آلن به زنی که بخاطر ظاهر نچندان زیباش میخواد خودش رو بکشه، یاد میده که چطور خودش رو دوست داشته باشه... ولی پایان کتاب بنظرم عجیب و غیرمنتظره بود و کل شخصیت آلن رو زیر سوال برد البته میتونم این طور تصور کنم که آلن یه منجی بود برای خانواده ش... اومده بود تا اونها رو به زندگی برگردونه و امید و شادی رو تو قلب شون زنده کنه و بعد پایان ماموریت ش اونها رو ناگهانی ترک کنه همونطور که کاملا اتفاقی و ناخواسته وارد زندگی شون شده بود... بعد تموم کردن کتاب انیمیشن ش رو هم دیدم... ولی خود کتاب خیلی بهتر بود و پایان اونها با هم خیلی فرق داشت و انیمیشن امیدبخش تر بود و تو شعر پایانی که همه مردم شهر میخونن مفاهیم ارزشمندی رو به ببیننده منتقل میکرد... آقای شکیبا لحن و طنز رو خیلی خوب منتقل کردن ولی تو انتقال حس‌ها چندان موفق نبودند دوس داشتم متناسب با موقعیت‌ها، احساسات مختلف مثل خشم، هیجان، شادی، ناراحتی و... به شنونده منتقل میکردن ولی بجز پارت مربوط به خنده مشتری به ماسکی که آلن و ونسان درست کرده بودن و چند مورد مشابه دیگه با دوز کم، اغلب شنونده رو در درک احساسات شخصیت‌های مختلف ناکام گذاشته بودن و این بنظرم بزرگترین ایراد ایشون بود...
شیدا
۱۳۹۸/۵/۱۲
این کتاب به ما میفهمونه که اگه بخوایم طرف بد و سیاه زندگی رو بچسبیم کم کم فکر خودکشی در ذهنمون قوی تر میشه. انسان تشنه امید و شادی هست این دو چیزایی هستن که باعث میشن دلمون بخواد زندگی کنیم. اگه امید و شادی رو از خودمون بگیریم دلمون میخواد بمیریم. آلن میگه (باید زندگی رو ساده بگیریم و توقع زیادی از ازش نداشته باشیم). میتونیم زندگی متنفر باشیم از خودمون متنفر باشیم میتونیم شاکی شاکی باشیم و نتونیم از روی تخت خواب بلند شیم. یا اینکه از هر قضیه‌ای تو دنیا نکته مثبتش رو بچسبیم و هی بخونیم رام رام دی رام رام هستیم ما شادکام رام رام دی رام رام هستیم ما شادکام و اینو تو زندگیمون ادامه بدیم تا یکم زندگی کنیم تا یکم خوش بگذرونیم.
آخر کتاب یکم عجیب تموم میشه: / من که نتیجه خاصی از آخر کتاب نگرفتم و گذاشتم همین طور ک نویسنده دلش کشیده تموم شه همین جور معلق: ) ) )
گوش کنید و لذت ببرید: *: ) ) )
رام رام دی رام رام هستیم ما شادکام
رام رام دی رام رام هستیم ما شادکام
؛ )
مریم مهدی
۱۴۰۱/۶/۲۱
کتاب را به توصیه مجتبی شکوری و سروش صحت در برنامه کتاب باز گوش دادم. تقریبا کتاب کوتاهیه. یه فانتزی تلخ و طنز درباره شهری که آدم هاش وقتی امیدشون را به زندگی از دست دادن میان و از فروشگاهی که ادوات خودکشی می‌فروشه وسایلی می‌خرن تا مرگ خودشون را انتخاب کنن. اسامی و طراحی این تجهیزات واقعا با مزه از است. خیلی وقت‌ها مکالمه هاشون می‌خندیدم. کتاب مغازه خودکشی، دنیایی را برای خواننده به تصویر می‌کشد که شاید در نگاه اول جهانی آخرالزمانی به نظر برسد اما با کمی تأمل، دنیایی آشنا برای تمام انسان‌ها است؛ دنیایی با آسمانی تیره از دود کارخانه‌های بزرگ، فجایع زیست محیطی، جنگ، بلایای طبیعی و فجایع اتمی. به نظرم می‌تونه موضوع خوبی برای یه فیلم هالیوودی باشه البته اگه تا الان ساخته نشده باشه. در آخر هم از طریق پسر کوچک خانواده که گویا شادی توی وجودش بوده یه تغییرات جالب توجهی توی طرز فکر بقیه اعضا به وجود میاد و همه چیز ختم به خیر میشه. ارزش سه ساعت وقتی را که براش گذاشتم داشت. بر خلاف نقدهای متعددی هم که از خوانش آقای شکیبا اینجا نوشته بودن و راضی نبودن، من خوانش ایشون رو هم دوست داشتم. روان و سلیس. دوستان اگر می‌خوان روایت بد بشنون تازه باید یه کتاب از آقای مسعود فروتن و یا خیلی‌های دیگه بشنون متوجه بشن که بد خوندن یعنی چی. ممنون از کتابراه
Dream Land
۱۳۹۹/۱۰/۱۲
اول انیمیشنش رودیدم اونجا اخرش رو تغییر دادن برای خوانندگانی مثل من که اخر کتابو نپسندیدن بهتر بود اینطور هردوتا پایان رو میتونین داشته باشین! شخصیت خانوادشون یجورایی شبیه خانواده آدامز بود در کل عالی نیست! از نظر من نه بد هست نه انچنان خوب توقع زیادی نداشته باشین صدای گوینده فقط خیلی خوب هست و یه نقطه مثبتش اینه یعنی اگه گوینده به این خوبی نبودکتاب رو مهیج یا انچنان کمدی نمیتونستین تصورکنین نکته خیلی اموزنده یا تکان دهنده نداره چیزی هست که همه ازش خبر دارن هر انسان بالغی میدونه خوب و بد این موضوع رو تشخیص بده یعنی درحدی نیس که یکی رو ازفکر خودکشی دربیاره و بهش امید بده فقط یه فانتزی کمدی هست که صدای گوینده قابل تحملش کرده و وسط‌ها میتونین یه لبخندی بزنین همین دراخرهم بگم اینا نظر شخصی بنده بودن هرکسی میتونه نظر خودشو داشته باشه
فواد کیوانداریان
۱۳۹۸/۸/۹
در ابتدای امر بگم که از لحاظ محتوای کتاب، تا به حال کتابی با این سبک نگرش نویسنده ندیده بودم و چیزی که واسم جالب بود نوع نگاه نویسنده به عناصر مختلف مثل شهربازی بود که جذابیتش واسم این بود که چقد متفاوت میشه به چیزای مختلف نگاه کرد. در ادامه اینو بگم که قطعا ایمان دارم اگر کتاب رو شخص حرفه‌ای مثل و استاد آرمان سلطان زاده خونده بود بیشتر صد البته بیشتر از کتاب لذت میبردم و محو زیبایی داستان میشدم ولی با صدای جناب شکیبا زیاد ارتباط برقرار نکردم چون انگار داشت از روی یه نوشته میخوند و حس و هیجان و... نداشت. در آخر بگم ذهنم هنوز درگیر هست که آخر کتاب چرا اینطوری تموم شد ولی در کل تجربه خوبی از شنیدن پارادوکس‌های قشنگ و طنز‌های تلخ هست و ارزش یک بار خوندن رو حتما داره.
جعفر عباس پور
۱۳۹۸/۶/۱۱
من بلافاصله بعد کتاب جنایت و مکافات این کتابو گوش کردم و بنظرم اگه نحوه کتابخوانی گوینده هارو مقایسه کنیم, میبینیم که عملکرد اقای شکیبا فوق العاده ضعیف و ابتداییه, بقول یک دوستی که تو صفحه کتاب جنایت و مکافات کامنت زده بود آدم با گوش دادن به راوی اون کتاب استانداردش میره بالا و بعد اون نمیخواد با و صدای روای‌هایی مثل هوتن شکیبا که یکی دو لول پایینتر هستن کتابی گوش کنه اذیت میشه. من بنظرم این همه ادمی که از ایشون دارن تعریف میکنن کار گوینده سطح بالا نشنیدن. در مورد کتاب هم کتاب جالب و متفاوتی بود که تلاش بر هشدار دادن به نحوه زندگی فعلی داشت که این رویه مارو در اینده با نحوه زندگی که در کتاب مطرح میشه درگیر میکنه , فقط حیف گوینده حنجرش اجازه نمیداد صداهای متفاوتی برای شخصیتهای متفاوت داستان ارائه بدن
Pejman Pirmoradi
۱۳۹۸/۵/۲۷
متاسفم ولى نه... داستان کاملا قابل پیش بینى و بدیهى جلو میره البته کوتاه بودن بخشها کمک میکنه که شما خسته و دلزده نشید ولى از طرف دیگه خیلى زود ذوق تون رو کور میکنه شاید این ایده باید به ذهن کسى مثل کافکا یا هدایت میرسید تا با حذف آلن احمقانه و پرداختن عمیقتر به موضوع هم طنز بهترى و هم درام بهترى و ارائه بده.. نکات اصلى داستان مجتمع مذاهب از یاد رفته.. یورو ین... نقش رسانه است که البته چیزه خواص و جدیدى نیست و مثلاً در رمان ١٩٨٤ ارول عمیقاً بهش پرداخته شده... من طرفداره خودکشى نیستم اما شاید یکى از تعاریف فلسفى انسان این باشه که: انسان حیوانى است که قدرت مرگ خود را دارد... و شاید بدترین زجر براى بشر این باشه که چنین توانایى ازش سلب بشه.. به هر حال کتاب متوسطى بود
باران
۱۴۰۱/۶/۲۸
کتاب پر بود از تخیل، تخیلات عجیب، که شاید ابتدا با شنیدنش از تعجب خندمون بگیره ولی بعد آدمُ به فکر فرو میبره و غمگین میکنه، کتاب خیلی خوب پیش میرفت و این حس رو منتقل می‌کرد که با امید و شادی میشه بر همه چیز غلبه کرد اما انتهای کتاب اصلاً جالب نبود، ناگهان همه چیز به حالت اول برگشت، نقطه سر خط، مثل اینکه هرچه در مورد امید وشادی از این کتاب در ذهن بافته بودیم از بین رفت
آدمُ یاد این ضرب المثل میندازه هر چی رشته بودیم پنبه شد
هر نویسنده‌ای هدفی از نوشتن داره ولی من متوجه نشدم هدف از نوشتن کتاب چی بوده، اینکه بگه با شادی و امید میشه همه چیز تغییر داد یا اینکه بگه آخرش با وجود همه تلاش‌ها باز هم ناامیدی و مرگ
Ghazale Ghasemi
۱۴۰۱/۳/۲۶
اگر کتاب رو‌ نخوندید کامنت منو نخونید داستان لو میره.
و آلن خودش را رها کرد...
شوک شدم، صدا رو سه دقیقه کشیدم عقب تا دوباره گوش کنم، بله درست شنیدم! بلافاصله رفتم تا کامنتها رو بخونم، ببینم نظر سایر افراد در مورد پایان کتاب چیه؟ چرا کسی که دم از امید و زندگی میزد بعد از رسیدن به هدفش باید به که
زندگیش پایان بده؟ جواب درستی نگرفتم تنها چیزی به ذهنم خطور کرد این بود: “افسردگی خندان” اصطلاحیه برای توصیف افرادی که در درون خودشون با افسردگی زندگی می‌کنن اما در ظاهر کاملا خوشحال یا آروم به نظر می‌رسن و تو زندگی اجتماعیشون معمولا مشکل و اختلالی دیده نمیشه. همین...
F L
۱۳۹۸/۹/۱
کتاب خیلی خوب و متفاوتی بود از نظر ایده. هر چی آدم بیشتر جلو میره بیشتر جذب میشه و یه حس کنجکاوی خوبی ادم رو میکشه سمت اینکه ادامه داستان رو بخونه یا بشنوه. صدای گوینده (آقای شکیبا) هم به زیبایی داستان افزوده. فقط تنها چیزی که باعث شد من یه ستاره کم بدم پایان غیر منتظره و تلخ داستان بود که اصلا از این جهت با نویسنده موافق نبودم. و به شخصه اصلا دوست نداشتم داستان به این زیبایی انتهاش اینقدر تلخ و بد تموم بشه. البته واضح بیان نمیکنم که دوستانی که داستان رو نخوندن یا تموم نکردن، تا انتها کنجکاوانه ادامه بِدن و خودشون به انتهاش برسن. در آخر هم ممنون از کتابراه که همیشه بهترینه.
سارا سارا
۱۳۹۹/۳/۱۱
میخوام درمورد اخر داستان و یکمی هم کلیتش حرف بزنم اگه میخواید مزه کتاب نپره اونایی که کتابو نخوندن نظرمو نخونن ممنون به نظرم پایان عجیبی داشت چرا یع نفر با این همه امید باید خودشو بکشه؟چه دلیلی داره؟که دوباره خونوادشو ناراحت کنه؟هرچند من از این نوع پایان‌ها خوشم میاد و یه مورد دیگه اینکه شماهم مثل من انگار نصف داستان رو نمیخوند؟یا فقط مال من اینجوری بود؟مثلا میگفت:مرلین گفت... و بخش بعدی و دیگه اون بخش حرف مرلینو ادامه نمیده البته این مثال بود بهرحال خوشم اومد انیمیشنشم ساختن اگه میخواید ببینید ولی تقریبا اصلامثل خود کتاب نیس
Hosein A
۱۳۹۸/۵/۳
یعنی تا یه حال همه کسانی که این کتاب رو گوش دادن به خاطر اقای شکیبا بوده هیشکی از خود کتاب چیزی نگفته??
سام ضعیفی
۱۳۹۹/۱۱/۲۴
کتاب موضوع و داستان جالبی داشت.
نمیدونم هوتن شکیبا کارهای دیگه‌ای رو هم صدا گذاری کرده یا نه ولی به عنوان اولین تجربه‌ای که ازش میشنیدم کارش بد نبود. و مسلما اگه بخواد توی این زمینه کار کنه با تمرین و آموزش بیشتر، حتی میتونه حرفه‌ای تر عمل کنه و حس رو منتقل کنه. خیلی جاها توقع داشتم که داد بزنه و
یا حس رو بهتر عنوان کنه در صورتی که فقط بیان میشد کاراکتر نعره زد فلان حرف رو گفت.
ولی در مجموع به عنوان یک رمان از کل مجموعه راضی هستم.
با تشکر‌ از نشر چشمه، رادیو‌گوشه، احسان کرم ویسی، هوتن شکیبا و کتابراه عزیز بابت تهیه این اثر خوب.
مشاهده همه نظرات ۵۵۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مغازه خودکشی

برای دریافت کتاب صوتی مغازه خودکشی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.