معرفی و دانلود کتاب صوتی تاریخ یونان باستان در پنجاه زندگینامه

عکس جلد کتاب صوتی تاریخ یونان باستان در پنجاه زندگینامه
قیمت:
۴۳۰۰۰ تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تاریخ یونان باستان در پنجاه زندگینامه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تاریخ یونان باستان در پنجاه زندگینامه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تاریخ یونان باستان در پنجاه زندگینامه

دیوید استاتارد در کتاب صوتی تاریخ یونان باستان در پنجاه زندگینامه، به تاریخ و زندگی نسل‌های مختلف شخصیت‌های اثرگذار در یونان باستان پرداخته و شکل کلی تاریخ 600 ساله یونان را مورد تحلیل قرار داده است. زندگینامه شخصیت‌هایی مثل فیلسوفان، دانشمندان، هنرمندان، نویسندگان و رهبران سیاسی و نظامی در این اثر روایت می‌شود.

درباره کتاب صوتی تاریخ یونان باستان در پنجاه زندگینامه:

یکی از موضوعات جذاب برای کسانی که به اسطوره‌ها و فیلسوفان یونانی علاقه دارند، اطلاع از تاریخ این کشور است. از خلال زندگینامه افراد مهم می‌توان به اطلاعات وسیعی درمورد تاریخ و دوره‌های مختلف دست یافت. کتاب تاریخ یونان باستان در پنجاه زندگینامه (A History of Ancient Greece in Fifty Lives) اولین کتابی است که نویسنده آن تلاش کرده از طریق روایت داستان‌هایی از زندگی زنان و مردانی که تاریخ یونان را تغییر دادند، به بررسی وضعیت سیاسی، ادبی، علمی، فلسفی، هنری و ورزشی آن روزگار بپردازد.

یونان باستان شامل دورهٔ باستانی ششم تا هشتم قبل از میلاد مسیح تا عصر کلاسیک می‌شود. این کتاب با کاوش در دوران زندگی مورخان و عرفا، شاعران و نمایشنامه‌نویسان، مفسران سیاسی و فلاسفه و همچنین سیاستمداران و نویسندگان مشهور، تصویری زنده از زندگی در همه عرصه‌های یونان باستان ارائه می‌کند.

دیوید استاتارد علاوه بر شرح زندگینامه پنجاه نفر در دوران یونان باستان، به تحولات مهم تاریخی و سیاسی مثل حکومت جبارانی نظیر پیسیستراتوس و پولوکراتس، آشوب‌های دموکراسی در زمان کلئیستنس، پیدایش اسکندر مقدونی و تجلی مقدونیه در زمان فیلیپ دوم و در نهایت انقراض زمانه‌ی یونانی با ظهور روم اشاره می‌کند.

از دستاوردهای اساسی این کتاب می‌توان به پدید آمدن دو مضمون «تاریخ نگاری» و «زندگینامه نویسی» اشاره کرد. این کتاب صوتی از 9 فصل تشکیل شده که به ترتیب عبارتند از: «خدایان و پهلوانان، عصر جباران، یونان در مخاطره، عصر پریکلس، جنگ عالم‌گیر، طوفان، عصر سلسله‌ها، در سایه‌ی روم و آینه‌ی سرگذشت.»

نکوداشت‌های کتاب صوتی تاریخ یونان باستان در پنجاه زندگینامه:

- یک اثر بسیار لذت‌بخش برای خوانندگان ناآشنا با تاریخ یونان، این کتاب یک نمای کلی عالی از وقایع و شخصیت‌های مهم ارائه می‌دهد. (Library Journal Xpress Reviews)

- این رویکرد بیوگرافی نمایانگر روشی جالب برای بیان تاریخ یونان باستان است... . پر از تصاویر و عکس‌های زیبا و رنگ‌های بسیار... خواندن این کتاب را توصیه می‌کنم. (Choice)

کتاب صوتی تاریخ یونان باستان در پنجاه زندگینامه برای چه کسانی مناسب است؟

اگر تاریخ یونان باستان برایتان جذابیت دارد و می‌خواهید با سرگذشت پادشاهان و هنرمندان بزرگ یونان آشنا شوید، این کتاب شنیدنی به شما توصیه می‌شود.

با دیوید استاتارد بیشتر آشنا شویم:

او نویسنده، کارگردان تئاتر، دانشمند، مترجم، مدرس ادبیات کلاسیک و تاریخ‌نگار در حوزه دوران باستان است که در سال 1950 در انگلیس به دنیا آمد. دیوید استاتارد (David Stuttard) تحصیلات خود را در دانشگاه سنت اندروز و در رشته تاریخ و ادبیات کلاسیک ادامه داد و به مدت یازده سال این رشته را تدریس کرد. این نویسنده همچنین کتاب‌های متعددی راجع به جهان کلاسیک از جمله اسطوره شناسی یونان تألیف کرده است.

او شرکت تئاتری به نام Actors of Dionysus را در سال 1993 بنیانگذاری کرد که در آن در حوزه نمایش‌های کلاسیک یونان فعالیت می‌کند. این نویسنده همچنین عضو کالج Goodenough لندن است.

در بخشی از کتاب صوتی تاریخ یونان باستان در پنجاه زندگینامه می‌شنویم:

بکوش با پیندار هماوردی کنی و با بال‌های مویی اوج بگیری؛ لرزان. محکوم به سقوط همچون ایکاروس در دریای درخشان. شعر پیندار همچون هجوم سیلاب است و فروریختن کوه؛ مهارناپذیر. آکنده از طوفان و تندر غران. «هوراس- کتاب اودس، کتاب چهارم، صفحه‌‌ی دو»

شعر پیروزی پیندار در مدح ارزش‌های سنتی است. محافظه‌کارانه است و ریشه در گذشته‌ی پهلوانی دارد و ظاهرا بی‌اعتنا به تحولات سیاسی و مذهبی است که دنیای یونان را دربرگرفته بود. بسیاری از آنچه درباره زندگی او می‌دانیم از اشعار وی به دست آمده است. عجیب نیست که این اشعار گه گاه پر از اوهام به نظر می‌رسد. پیندار که سرخوشانه از توده‌ی گردن کش نوشت،اشراف‌زاده‌ای ثابت قدم بود. او حدود سال 522 در کنسکفالای، روستایی نزدیک طبس در خانواده‌ای به دنیا آمد که مباهات می‌کرد از اخلاف آیگیوس پادشاه آتن است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
۱۵ دقیقه
مقدمه: تاریخ و هویت در دنیای یونان باستان
۳۱ دقیقه
فصل اول: خدایان و پهلوانان - بخش اول
۲۶ دقیقه
فصل دوم: عصر جباران - بخش اول
۲۴ دقیقه
فصل دوم: عصر جباران - بخش دوم
۳۱ دقیقه
فصل دوم: عصر جباران - بخش سوم
۳۱ دقیقه
فصل دوم: عصر جباران - بخش چهارم
۲۵ دقیقه
فصل سوم: یونان در مخاطره - بخش اول
۳۱ دقیقه
فصل سوم: یونان در مخاطره - بخش دوم
۲۳ دقیقه
فصل سوم: یونان در مخاطره - بخش سوم
۲۲ دقیقه
فصل سوم: یونان در مخاطره - بخش چهارم
۲۴ دقیقه
فصل چهارم: عصر پریکلس - بخش اول
۲۷ دقیقه
فصل چهارم: عصر پریکلس - بخش دوم
۲۰ دقیقه
فصل چهارم: عصر پریکلس - بخش سوم
۱۶ دقیقه
فصل چهارم: عصر پریکلس - بخش چهارم
۲۴ دقیقه
فصل پنجم: جنگ عالم‌گیر - بخش اول
۲۰ دقیقه
فصل پنجم: جنگ عالم‌گیر - بخش دوم
۲۶ دقیقه
فصل پنجم: جنگ عالم‌گیر - بخش سوم
۲۱ دقیقه
فصل پنجم: جنگ عالم‌گیر - بخش چهارم
۲۴ دقیقه
فصل ششم: طوفان - بخش اول
۳۲ دقیقه
فصل ششم: طوفان - بخش دوم
۲۵ دقیقه
فصل ششم: طوفان - بخش سوم
۲۷ دقیقه
فصل ششم: طوفان - بخش چهارم
۳۵ دقیقه
فصل هفتم: عصر سلسله‌ها - بخش اول
۳۲ دقیقه
فصل هفتم: عصر سلسله‌ها - بخش دوم
۱۸ دقیقه
فصل هفتم: عصر سلسله‌ها - بخش سوم
۳۰ دقیقه
فصل هشتم: در سایه‌ی روم - بخش اول
۳۲ دقیقه
فصل هشتم: در سایه‌ی روم - بخش دوم
۲۵ دقیقه
فصل هشتم: در سایه‌ی روم - بخش سوم
۱۷ دقیقه
فصل نهم: آینه‌ی سرگذشت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تاریخ یونان باستان در پنجاه زندگینامه
نویسنده
مترجمشهربانو صارمی
گویندهاکرم پریمون
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۱۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۴۳۰۰۰ ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تاریخ یونان باستان در پنجاه زندگینامه

برای دریافت کتاب صوتی تاریخ یونان باستان در پنجاه زندگینامه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.