معرفی و دانلود کتاب صوتی انگار خودم نیستم

عکس جلد کتاب صوتی انگار خودم نیستم
قیمت:
54000 تومان - 9.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی انگار خودم نیستم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی انگار خودم نیستم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی انگار خودم نیستم

کتاب صوتی انگار خودم نیستم نوشته‌ی یاسمن خلیلی‌فرد، روابط عاطفی، خانوادگی و دوستانه چندین زوج جوان را روایت می‌کند که با وجود نزدیکی به یکدیگر از هم بسیار دورند.

در این رمان نویسنده به عمق جامعه پرداخته و روزمرگی‌های ساده و حتی تکراری را به یک داستان پرکشش و شنیدنی تبدیل کرده است.

یکی از زوج‌های رمان انگار خودم نیستم - کامروز و لعیا - به علت مهاجرت لعیا دور از همدیگر هستند. دوری و فاصله میان آن‌ها باعث شده مشکلات بسیاری برای این زوج به وجود بیاید. مسعود و نازنین دیگر زوجی هستند که پس از فوت فرزندشان، جدایی از یکدیگر را به باد فراموشی می‌سپارند و تصمیم می‌گیرند در تحمل این غم و مصیبت کنار هم باشند.

زوج سوم رمان علیرضا و کتی هستند که هر یک قبل از آشنایی و ازدواج با یکدیگر، یک تجربه‌ی ازدواج ناموفق را پشت سر گذاشته‌اند. هر کدام از آن‌ها از ازدواج قبلی‌شان فرزندی دارند که موجب شده تا زندگی جدیدشان تحت تأثیر گذشته‌شان قرار بگیرد. در اواسط رمان، لعیا همسر کامروز به ایران برمی‌گردد و یک بار دیگر این خانواده‌ها کنار هم جمع می‌شوند.

کتاب انگار خودم نیستم روزمرگی‌های خانواده‌های ایرانی را به تصویر می‌کشد. زندگی سه خانواده با هفت راوی مختلف با نام‌های کامروز، لعیا، علیرضا، کتی، نازنین، شانار و مسعود روایت می‌شود. داستان از زاویه دید زنان بازگو می‌شود و طرح کلی رمان را زنان جلو می‌برند.

در طول داستان شخصیت‌های مختلفی به بیان زندگی خود می‌پردازند، کسانی که در طی زمان برخی از رفتارهایشان دچار تغییرات بسیاری شده است به طوری که دیگر حتی خود را نمی‌شناسند. یاسمن خلیلی‌فرد با دیدگاهی روان‌شناسانه و اجتماعی، رفتارهای متناقض انسان‌ها را در قالب داستانی جذاب مورد تحلیل قرار می‌دهد. این کتاب از محتوایی رئالیستی برخوردار است که تغییرات و تحولات زندگی آدم‌هایی که در دنیای مدرن گرفتار شده‌اند را روایت می‌کند.

در این رمان حضور افراد مختلف را شاهد هستید که سال‌ها کنار همدیگر زیسته‌اند و بعد از گذشت مدت زمانی متوجه شده‌اند که درک درستی از احوال یکدیگر ندارند و با وجود نزدیک بودن به هم بسیار از هم دورند. بی‌اعتمادی، عدم شناخت، خیانت، عدم گفت‌وگو و ... در شکل‌گیری روابط شخصیت‌های این داستان و نوع زندگی‌شان بسیار تأثیرگذار بوده است، به طوری که آن‌ها گاهی حتی نمی‌دانند از زندگی چه می‌خواهند!

مهم‌ترین دلیل پرمخاطب بودن این کتاب را می‌توان در احساس هم‌ذات‌پنداری عالی آن با حالات مخاطبان دانست. همه شما در زندگی با تغییرات بیرونی و درونی بسیاری مواجه می‌شوید و به خوبی بر این موضوع آگاه هستید که این تغییرات در روابطتان با اطرافیان تأثیر می‌گذارد.

در طول رمان نویسنده به خوبی موفق شده خوب تصمیم گرفتن و خوب برخورد کردن را هوشمندانه و غیرمستقیم آموزش دهد. از آنجایی که او با روابط سروکار دارد، هیچ‌گاه دید برتری نسبت به شخصیت‌های مرد یا زن داستانش نداشته است. از این رو حتی با وجود چندین راوی در رمان، خط فکری خلیلی‌فرد عوض نشده که این را می‌توان یکی از ویژگی‌های خوب این کتاب محسوب کرد.

از سوی دیگر نویسنده در خلق روابط و نوع ارتباط کاراکترها با همدیگر، توانایی فوق‌العاده‌ای داشته، به طوری که از کمترین خطا برخوردار است. به وجود آوردن تصویرهای ذهنی، گزینش کلمات اثرگذار درست و داستانی رئال و بسیار روان، کتاب را در زمره آثار فراموش‌نشدنی داستانی قرار داده است.

با یاسمن خلیلی فرد بیشتر آشنا شویم:

یاسمن خلیلی‌فرد نویسنده و منتقد در سال 1370 متولد شد. او که نوشتن را از کودکی و با چاپ نوشته‌هایش در مجله سروش کودکان آغاز کرده بود، به دنبال علاقه‌اش به سینما و ادبیات وارد دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر تهران شد. او مدرک فوق لیسانس کارگردانی را نیز از همین دانشگاه دریافت کرد.

خلیلی‌فرد در دوران دانشجویی خود داستان بلندی به نام زمستان ابدی را به نگارش درآورد و آن را با تغییر نام به «یادت نرود که ...» منتشر کرد. این کتاب سه بار از سوی وزارت ارشاد رد شد تا سرانجام در سال 1393 مجوز نشر دریافت کرد. این اثر داستان مردی را روایت می‌کند که بعد از سال‌های طولانی به ایران بازگشته و به مرور خاطراتش می‌پردازد.

خلیلی‌فرد کتاب دومش با نام نقش جنگ بر سینمای غیرجنگی ایران را براساس پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشدش نگاشته است. او در مورد موضوع این کتاب می‌گوید: «یک کتاب تخصصی سینمایی است که البته مخاطبان عام سینما هم می‌توانند مطالعه‌اش کنند. چارچوب نظری آن مکتب روانشناسی تحلیلی یونگ بود که البته این ارتباط با روانشناسی در نسخه فعلی کتاب کم‌رنگ شده است.»

یاسمن خلیلی‌فرد عضو انجمن منتقدان و نویسندگان است و تاکنون نقدهای فراوانی برای فیلم‌های سینمایی مختلف نوشته.

در بخشی از کتاب صوتی انگار خودم نیستم می‌شنویم:

دم بیمارستان جا پارک نیست. بعضی‌ها دوبله پارک کرده‌اند. پارکبان کمی آن طرف‌تر مشغول جریمه نوشتن است. دست تکان می‌دهم. بی‌حوصله جلو می‌آید.

- بله؟
صدا را پایین می‌آورم. جوری که انگار می‌خواهم از او اعتراف بگیرم.

- جا نداری؟

در حال نوشتن بی‌آنکه سرش را بالا بیاورد می‌گوید: «می‌بینی که.»

ماشین‌ها دو لاینه کنار هم پارک شده. چشمم می‌افتد به تویوتایی که کنارش ماشین دیگری نیست.

- بذار من کنار اون تویاتو پارک کنم. زود برمی‌گردم.

پوزخند می‌زند.

- نه خانم نمی‌شه. خلاف قانونه.

حرصم می‌گیرد. انگار وسط همه این اعصاب‌خرابی‌ها و لج‌ولجبازی‌ها این یکی هم ما را گیر آورده. نگاهش می‌کنم.

- مگه بقیه دوبله پارک نکردند؟ چرا فقط واسه من خلاف قانونه؟

سرش را بالا نمی‌آورد.

- چون این ماشین یه آقای دکتره. یه سر رفته بالا زود برمی‌گرده. دوبله بذاری نمی‌تونه دربیاره. واسه من دردسر می‌شه.

با حرص می‌گویم: «خب پس من چی کار کنم؟»

حوصله بحث ندارد.

- اینجا جا نیست خانم. یا صبر کن یکی بیاد ماشینشو ببره یا برو تو کوچه موچه‌ها پارک کن.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
83 دقیقه
کام‌روز
85 دقیقه
لعیا
132 دقیقه
لعیا
102 دقیقه
لعیا
99 دقیقه
کتی
77 دقیقه
لعیا
69 دقیقه
کتی
75 دقیقه
مسعود
74 دقیقه
نازنین
92 دقیقه
کام‌روز

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی انگار خودم نیستم
نویسنده
گویندهپیمان قریب پناه، مریم محبوب، شوکا کریمی، حامد فعال، مهرنوش دارا، فریبا امینیان، تایماز رضوانی
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۴ ساعت و ۴۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
54000 ت - 9.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی انگار خودم نیستم

زهره استادی
۱۴۰۰/۱۱/۱۵
کتاب خیلی خوب بود
همه فصلها جذاب بود
و خیلی قشنگ زندگی رو به قلم کشیده بود
ولی همه اینا فقط تا فصل آخر خوب بود. فصل آخر گنگ و بی سر و ته و خلاصه بود
کاش اندازه فصلهای دیگه برای فصل آخرم وقت گذاشته میشد
لیلی تختی
۱۴۰۱/۴/۳۱
کتاب خوبی بود زندگی و روزمرگی‌ها رو به‌گونه‌ای توصیف میشه که کاملا قابل تجسم‌ هست روابط احساسی و اجتماعی و چالش‌های فعلی را بخوبی بیان شده است این کتاب را به دوست داران رمان پیشنهاد میکنم.
حمیده فتح الهی
۱۴۰۱/۱۰/۶
روایت خاص و جذابی از عشق و ناگفته هایش و حرف‌هایی که به موقع گفته نمی‌شوند و عمرهایی که با سوتفاهم‌ها تباه می‌شوند. از سری کتاب‌های دوست داشتنی‌ام فقط بعضی وقتها یکنواخت میشد.
Mahroo Makhlooghian
۱۴۰۱/۸/۱۷
داستان خیلی جذاب شروع میشه ولی بعد از چند فصل اول یه مقدار تکراری و خسته کننده میشه. در کل برای کسانی که تازه خوندن رمان رو شروع کردن خوبه.
Halimeh shahbazi
۱۴۰۰/۸/۱۶
داستان خوبی بود و خیلی عالی تصویر یه زندگی واقعی را بیان می‌کرد بسیار دلنشین و زیبا تنها ایرادش این بود که آخر داستان را خیلی خلاصه کرد
سیده فاطمه جهاندیده
۱۴۰۰/۷/۱۷
خیلی خوبه این کتاب واقعا جالب بود و احساسات واقعی انسان‌ها رو خیلی زیبا به تصویر میکشید 👌🏻 چقدر شبیه زندگی‌های همیشگی ما ادم هاست...
زهره آزادی
۱۴۰۰/۸/۱۸
بسیار روان و قابل درک.... تضاد اندیشه‌های دو نسل و زندگیهایی که امروز به سختی رو به مدرنیته در حال تغییر است
لیلا فرضی
۱۴۰۱/۹/۲۸
خوب بود
دوست داشتم به یک نتیجه‌ای می‌رسید
ولی انتهای رمان باز بود
م. خ.
۱۴۰۰/۱۰/۵
کتاب خیلی خوبی روزمرگی‌های و حس‌ها و احوالات
سه زوج رو بیان میکنه 👌
zahra etemadi
۱۴۰۰/۱/۸
کتاب خیلی خوبی بود با گویندگی عالی و بدون نقص ممنون از کتابراه
زهرا بوربور
۱۴۰۱/۹/۱۷
خیلی خوب بود اما فصل آخر خیلی گنگ بود خورد توی ذوقم
شقایق شفیع پور
۱۴۰۰/۱۲/۲۶
قشنگ بود و با کاراکترهای مختلفی زندگی کردم
حجت محمدزاده
۱۴۰۰/۶/۱۵
عالی بود داستان روان و گویندگان هم عالی بودن
مهناز درخشان
۱۴۰۰/۹/۱۰
اصلا خوشم نیومد
همش ناله..
متین هنرمند
۱۴۰۰/۴/۲۰
ما به زنان و حقوقشون بدهکاریم...
مشاهده همه نظرات 17

راهنمای مطالعه کتاب صوتی انگار خودم نیستم

برای دریافت کتاب صوتی انگار خودم نیستم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.