معرفی و دانلود کتاب صوتی وقتشه ساکت شی

عکس جلد کتاب صوتی وقتشه ساکت شی
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی وقتشه ساکت شی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی وقتشه ساکت شی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی وقتشه ساکت شی

کتاب صوتی وقتشه ساکت شی اثر سال بلو، به روایت زندگی مرد سالخورده‌‌ای می‌پردازد که قصد یافتن یک زن و عذر‌خواهی از او به دلیل بی‌احترامی در دوران جوانی را دارد. پیرمرد به بهانه‌ی عذرخواهی بابت آن حرف نا‌به‌جا و در خلال نامه از حال و روز خودش و وضعیت زندگی‌اش صحبت می‌کند. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

در کتاب وقتشه ساکت شی (Him With His Foot In His Mouth) قهرمان اصلی داستان، درد و رنجی را بر خود هموار می‌کند که یادآور رنج «اولیس» در سفرهای درونی است. او در این سفر به دنبال چیزی برای خود نیست بلکه به دنبال به دست آوردن دلی است که ممکن است سال‌ها پیش بر اثر یک بی‌احترامی کوچک شکسته شده باشد. این نوع نگاه که مانندش را کمتر می‌توان در آثار نویسندگان هم عصر سال بلو پیدا کرد نشان از نوعی اخلاق گرایی دارد، نوعی اخلاق گرایی که معتقد است آزار یک نفر به مثابه آزار کل جهان است.

اگر بخواهیم آثار نویسنده‌ای چون سال بلو (Saul Bellow) را بیشتر مورد ارزیابی قرار دهیم باید بگوییم که اغلب کارهای او درباره جوهره وجودی انسان است. بسیاری از منتقدان ادبیات داستانی، بلو را یکی از ممتازترین راویان اوضاع اجتماعی ایالات متحده در دوران پس از جنگ می‌دانند چون این نویسنده علاوه بر قدرت نویسندگی بالا در رشته‌هایی چون روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، مردم شناسی، تاریخ و ادبیات هم مطالعاتی وسیع دارد. هم‌چنین این نویسنده برنده جایزه نوبل ادبیات و پولیتزر است.

داستان وقتشه ساکت شی، تلنگری به روان خواننده است، خواننده‌ای که به شکلی غیرمستقیم در می‌یابد که حوزه اخلاق، حوزه‌ای مختص به یک گروه خاص نیست. باور پذیری ماجرای داستان و همچنین ساخت و ساز روایت باعث می‌شود که مخاطب با خود بیندیشید که آیا خودش چنان جرات و جسارتی دارد که برای عذرخواهی از یک آدم دیگر این همه رنج را متحمل شود یا خیر؟ و ایجاد همین سوال است که کلیت اثر را در تعلیقی شیرین به پیش می‌برد.

در بخشی از کتاب صوتی وقتشه ساکت شی می‌شنویم:

برادرم در جایگاه یک مرد ثروتمند کارهای عجیب و غریبی می‌کرد و در حقیقت در موقعیت اشتباهی قرار داشت. فرزندان بالغ و جوان‌اش بچه‌هایی بی‌سواد و بی‌دانش بودند و همیشه خزه‌های اسپانیاییِ اطراف‌ خانه با تکان‌های ناشی از صدای بلند موسیقی راک می‌لرزید. سگ‌های بی‌رحم‌اش هم در سکوت می‌نشستند تا در فرصتی مناسب به کسی حمله کنند.

به نظر می‌رسید که نقش برادرم در این خانه فقط یک پدر خرج یا یک پیشکار برای همسر و فرزندان‌اش بود. با وجود این مسائل، هنوز دوست داشت تا او را به هنگام انجام تمرینات ورزشی‌اش تماشا کنم و تحت تأثیر قدرت‌اش قرار بگیرم. وقتی با دقت او را می‌نگریستم، متوجه شدم که وقتی وزنه‌ها را می‌کشد سینه‌اش قبل از چانه‌اش به زمین می‌رسد‌. چهره‌ی عبوس او مانع می‌شد تا بتوانم دست‌آویزی برای شوخی‌ها و کنایه‌هایم پیدا کنم و به آن بچسبم.

به عنوان یک شاهد باید بگویم که نوعی قدرت نهفته در فیلیپ وجود داشت. قلبی سالم و قوی در سینه‌اش داشت و نیز رگ‌های ضخیمی از زیر پوست گردن‌اش و ماهیچه‌هایی نواری‌ شکل در سراسر پشت‌اش دیده می‌شد.

به او گفتم که من نمی‌توانم هیچ‌ یک از این تمرینات را انجام دهم. خانم رز، باید بگویم که حقیقتا هم نمی‌توانستم. شکل کمرم طوری خمیده بود که گویی یک کوله‌پشتی با بندهایی شل که باعث شده تا کوله پایین‌تر بیاید را پشت‌ام انداخته‌ام.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۰ دقیقه
بخش اول
۲۲ دقیقه
بخش دوم
۲۲ دقیقه
بخش سوم
۲۴ دقیقه
بخش چهارم
۲۲ دقیقه
بخش پنجم
۲۳ دقیقه
بخش ششم
۲۰ دقیقه
بخش هفتم
۲۱ دقیقه
بخش هشتم
۲۳ دقیقه
بخش نهم
۲۱ دقیقه
بخش دهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی وقتشه ساکت شی
نویسنده
مترجمبنفشه جعفر
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپینشر روزگار نو
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۴۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی وقتشه ساکت شی

سینایی سینایی
۱۳۹۷/۱۰/۹
این اثر، روایتی است از اخلاق گرایی؛ داستان پیرمردی است درصدد دلجویی از یک خانم ولی با طول و تفصیل، وارد جریان حدیث نفس می‌شود. هدف نویسنده، جلب توجه مخاطب به حوزه اگزیستانس است.
اجرای کار، خوب بود؛ ولی باعث تعجب است که شاهد تلفظ اشتباه کلمات توسط چنین صداپیشگان پیشکسوت هستیم!
کاوه عزیزی
۱۳۹۷/۶/۱۶
داستان بسیار جالب و عمیقیه، نامه‌ای که ظاهرا برای عذرخواهی نوشته شده، اما بارها توهین آمیزتر از قبل میشه... اجرای هنرمندان ماه آوا مثل همیشه عالیه.
آزاده بیرانوند
۱۳۹۸/۲/۱۵
جالب بود و راوی هم عالی بود ولی هیجانی نداشت و نقطه اوجی نداشت ولی گوش دادنش توصیه میشه
مهران فانی
۱۴۰۰/۱۰/۴
کتابی متفاوت، با راوی محشر. واقعا لذت بردم!!
کاربر KIA
۱۳۹۷/۸/۶
خیلی عالی و متفاوت حتما توصیه می‌کنم
فرشاد محبی
۱۳۹۷/۶/۲۶
داستان قشنگی بود
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی وقتشه ساکت شی

برای دریافت کتاب صوتی وقتشه ساکت شی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.