معرفی و دانلود کتاب صوتی گفتار بودا

عکس جلد کتاب صوتی گفتار بودا
قیمت:
20000 تومان - 2.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گفتار بودا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گفتار بودا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی گفتار بودا

کتاب صوتی گفتار بودا مجموعه‌ای گران‌سنگ و ارزشمند از سخنان نغز گوتاما بودا، فرزانه‌ی بی‌بدیلِ تاریخ مشرق‌زمین است. رضا رامز در گردآوری و ترجمه‌ی این اثر، نهایت کوشش خود را به کار برده تا حاصل کارش به نحوی باشد که مخاطب پس از مطالعه و یا گوش سپردن به آن، با مهم‌ترین آموزه‌های بودا آشنایی پیدا کند.

درباره کتاب صوتی گفتار بودا:

بودا متفکری بزرگ و عارف‌پیشه بود که قرن‌ها پیش، به برخی از حقایق ازلی و ابدی درباره‌ی ماهیت زندگی و سرشتی انسانی دست یافت، و عزم خود را برای در اختیار گذاشتن آموزه‌هایش با دیگران جزم کرد. حاصل این عزمِ جزم، تربیت ده‌ها شاگرد مستقیم و به واسطه‌ی ایشان، صدها شاگرد غیرمستقیم در طول قرون بود؛ شاگردانی که چون خود بودا در به اشتراک گذاشتن حکمت خود هرگز خست نورزیدند. میراث حقیقی بودا را باید در گفتارهای او و شاگردانش جست.

در کتاب صوتی گفتارهای بودا به برخی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین سخنان این حکیم وارسته گوش خواهید سپرد. مولف اثر، رضا رامز، کوشیده تا با انتخاب جهان‌شمول‌ترین توصیه‌های بودای بزرگ و گردآوری آنها در قالب یک کتاب، چهره‌ی آسمانی او را برای شما به تصویر بکشد؛ چهره‌ای که در نظرِ انسان عاری از تعصب، جز کمال و وارستگی، نمود چیز دیگری نخواهد بود.

مخاطب این کتاب صوتی انسان‌ آزاده‌ای است که طالب حکمت است. برای فهم و دریافت سخنان بودا باید علاوه بر ذهنی باز و رها، قلبی بی‌کران نیز داشته باشید؛ تنها در آن صورت است که می‌توانید از دریای علم و حکمت این انسان بزرگ، گوهرهایی گرانبها به چنگ آورید. اگر چنین است، اگر شما نیز خود را یکی از همان آزادگانِ حکمت‌طلب می‌دانید، این شما و این گنجی بی‌کران به نام گفتارهای بودا.

بودا که بود؟

او در اصل اشراف‌زاده‌ای مرفه بود که بخش اعظمی از دوران آغازین زندگی خود را در ناز و نعمت گذرانده بود. تا اینکه حادثه‌ای منجر به آشنایی‌اش با حقایق تلخ اما گریزناپذیری چون بیماری، رنج و مرگ شد. پس از این او به درون‌نگری و سیر انفس پرداخت و به مرور زمان دستگاه فکری‌ای ساخت و پرداخت که یگانه اصل آن اذعان به رنج‌آمیز بودنِ تمام ساحت وجودی است. آنچه امروزه به عنوان آیین بودیسم می‌شناسیم، مستقیماً از عقاید بودا گرفته شده است.

کتاب صوتی گفتار بودا برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به کتاب‌های دینی و آیینی بی‌شک از گوش سپردن به این اثر لذت خواهند برد.

در بخشی از کتاب صوتی گفتار بودا می‌شنویم:

ای رهروان، کالبد خود نیست؛ اگر این کالبد خود می‌بود، آنگاه دستخوش بیماری نمی‌بود. و انسان می‌توانست با توجه به کالبد بگوید: «کالبد من چنین باشد»، یا «کالبد من چنین نباشد». مپندار که رحمت بودا فقط برای این زندگی‌ست. این رحمت تجلی رحمت نامتناهی بودای ازلی است که از دورانی که بدایتش پیدا نیست، در کار بوده است.

از وجود خود روشنایی بسازید؛ به خود تکیه کنید. به هیچ‌کس دیگر متکی نباشید. تعالیم مرا چراغ راه خود دارید. بر این تعالیم اتکا کنید. پیروی کردن از طریقت والا بدان مانَد، که چراغ‌ به‌ دست در اتاقی تاریک وارد شویم. پس تاریکی یکسره از میان برود، و اتاق را روشنایی فرا می‌گیرد. آنان که معنای حقایق والا را فهمیده، و سلوک در طریقت والا را آموخته باشند، فروغ خرد را با خود دارند، که تاریکی جهل را می‌زداید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
شناسنامه کتاب
1 دقیقه
متن پشت جلد
7 دقیقه
پیشگفتار
11 دقیقه
قسمت اول
11 دقیقه
قسمت دوم
11 دقیقه
قسمت سوم
10 دقیقه
قسمت چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی گفتار بودا
نویسنده
گویندهنسترن حسنی
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی دین و عرفان، کتاب‌های ادیان
قیمت نسخه صوتی
20000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی گفتار بودا

محمدرضا فهیمی
۱۴۰۱/۱۱/۳
خوب هست، برای اشنایی با ایین بودا و کلام بودا خیلی عمیق هست امروزه بیشتر دانشمندان مسحور کلام‌های بودا شدن، انسان‌ها براساس تجربیات مذهبی شان پیام‌های معنوی رابرای رهنمون زندگی نشر می‌دادند این پیام‌ها را براساس تجربیات مذهبی دریافت می‌کردند ممکن بود بعضی از انهامثل پیامبران سامی در ادیان غربی اسیا مثل اسلام یا مسیحیت پیامبران این پیام‌ها را از طریق وحی دریافت می‌کردند اما بعضی از ان هامثل گوتامابودا در دین بودیزم که دین شرقی هست این پیام هارااز طریق شهوددریافت میکرد کلام بودا خیلی عمیق هست و کمک کننده‌ی زندگی می‌باشد، گرچه اگراین کتاب صوتی نبود، درک بیشتری از سخنان می‌داشتیم.
حامد مدنی
۱۴۰۱/۱۰/۲
با سلام و احترام خدمت تمامی دست اندرکاران این کتاب صوتی و دیگر کتابها،
کتاب بسیار پرمحتوا و عمیق و درعین حال ساده و اینکه چون از محتوای گفتارهای بودا از منابع دقیق دیگر هم مطلع بودم بسیار خوشحال شدم که نویسنده محترم وقتی که شروع به نگارش سخنان بودا میکنند نظرات شخصی و برداشت شخصی خودش را وارد است
نکرده و آنچه در منابع معتبر آمده است را عیناً ذکر کرده‌اند، این کتاب جزو کتاب‌های ست که باید به دیگران هدیه داد، راوی هم بسیار خوب بودند با تشکر.
Rozbeh Aghighi
۱۴۰۰/۹/۴
به نظر من برای آرامش روحی بسیار خوب است تنها باید اندیشید بودا که از خدای نادیده دستور نمی‌گرفت فرامینش بسیار انسانی تر است تا ادیان دیگر که با زور دین خود را به انسانها تحمیل میکنند
آذر جنگجو
۱۴۰۱/۷/۹
من معتقدم اگر از یک کتاب یک جمله هم برای من هدایتگر باشه و چیزی به داشته‌های من اضافه کنه برام کافی و رضایت بخش هست، حال اینکه این کتاب بیش از یک جمله‌ی مفید برای من داشت
Parvin sa
۱۴۰۱/۶/۱۶
ممنون از کتابراه و همچنین ممنون از مترجم و گوینده محترم. بسیار عالی و جامع و کامل وآموزنده بود باید این کتابو هزار بار گوش داد کاش زودتر این مطالب رو خونده بودم
Ramin Sh
۱۴۰۱/۵/۲۰
متفاوت و زیبا بود.
فوق العاده است آموزه‌های بودا فقط رنگ و بوی محبت میده، نظاره گر مطلق یک رضایتمندی کامل از زندگی.
من هستم و این خوشبختی واقعی است.
نفیسه کرباسی زاده
۱۴۰۱/۳/۱۱
با سلام. صدای گوینده و لحن بیانش خیلی با موضوع کتاب تناسب دارد. واقعا ایمان ما را افزایش داده و باعث رشد معنوی شخص میشود.
Sara Saadat
۱۴۰۱/۱/۶
بسیار عالی و آموزنده. ای کاش در نوجوانی و سالهای پیش با این مطالب و آموزه‌ها بزرگ میشدم.
یاشار رشیدی
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
کتابی خاص و جالب بود، پیشنهاد میکنم چند بار گوش کنید تا مطالب رو بهتر متوجه بشین
مصطفی زمانی
۱۴۰۰/۹/۱۹
خیلی عالی بود، مختصر مفید و تاثیر گذار هست، به نظرم لازمه آدم بارها و بارها این کتاب رو گوش بده و تمرین کنه
اعظم ستوده
۱۴۰۲/۱/۸
عالی بود و از همه کتاب‌هایی که تا امروز در مورد دیدگاههای بودا خونده بودم گویاتر بود.
عرفان احمدی
۱۴۰۲/۱/۷
موضوع قوی داره اما نگاه اجمالی داره به کلیت مفاهیم بودا کاش یکم بسیط تر بود
افسانه معتمدی
۱۴۰۱/۱۲/۱۱
کتاب جالبی بود اندیشه‌هایی که در درون هر انسانی هست فقط باید بیدارشان کرد.
elham fakhrzadegan
۱۴۰۱/۱۱/۱
نکات جالب توجه زیادی داشت که هر کدام را با دقت نظر زیادی باید گوش فرا داد.
rana
۱۴۰۱/۱۰/۲
درباره گفتار نیک پندار نیک کردار نیک صحبت شده و خوبه
مشاهده همه نظرات 19

راهنمای مطالعه کتاب صوتی گفتار بودا

برای دریافت کتاب صوتی گفتار بودا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.