معرفی و دانلود کتاب صوتی فارست گامپ

عکس جلد کتاب صوتی فارست گامپ
قیمت:
۲۷۰۰۰ تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فارست گامپ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فارست گامپ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فارست گامپ

وینستون گروم در کتاب صوتی فارست گامپ که پرفروش‌ترین اثر نیویورک‌تایمز است، داستان زندگی پسری را روایت می‌کند که بهره‌ی هوشی پایینی دارد اما هرگز خود را محدود تصور نکرده است. او به کمک مادرش زندگی خود را پیش می‌برد. فارست در هر موقعیتی، خوش‌بینیِ کودکانه و امیدوارکننده‌ای را به مردم القاء می‌کند. با این همه، او مطمئن نیست که می‌تواند از پس یک کار برآید؛ نجات عشق دوران کودکی‌اش، جنی...

درباره کتاب صوتی فارست گامپ:

با فارست‌گامپ (Forrest Gump) این قهرمان دوست‌داشتنی و شگفت‌آور آشنا شوید. مردی کندذهن که بهره‌ی هوشی پایین او با خردی عجیب‌وغریبی پیوند خورده است! او در خلال داستان ماجراهای فراوانی را تجربه می‌کند؛ از مسابقات قهرمانی پینگ‌پونگ گرفته تا چالش‌هایی که با جنی، عشق کودکی‌اش، پشت سر می‌گذارد. فارست در تاریخ آمریکا قدم برمی‌دارد و همه چیز،‌ از جنگ ویتنام تا فوتبال دانشگاهی، به قسمتی از تجارب شگفت‌انگیز او تبدیل می‌شود.

وینستون گروم (Winston Groom) گامپ را به شیوه‌ای به تصویر کشیده که جهان را ساده و صادقانه می‌بیند. او با قلبی پر از مهر اما سرگردان و گاه آشفته، نمی‌داند قرار است در زندگی چه کاری انجام دهد. اما با وجود ضریب‌هوشی پایین، فارست را سرشار از خرد می‌نامند. شخصیتی که چیزهای فراوانی برای آموختن به ما دارد. گوش سپردن به این رمان درخشان به این می‌ماند که در هجوم اخبار بد، پتویی به دور خود بپیچید و لحظه‌ای به دور از هرگونه دغدغه باشید. باید خود این کتاب صوتی را بشنوید تا حرف ما را باور کنید.

در میان تمام حوادث ناگواری که برای شخصیت اصلی رخ می‌دهد، او موفق می‌شود حقیقت را درباره‌ی ریچارد نیکسون کشف کند و از فرازونشیب‌های وفادار ماندن به تنها عشقش، جنی، جان سالم به در ببرد! فارست گامپ داستانی خوب برای گفتن دارد... اثری که می‌تواند خرد و بینشی عمیق به شما ببخشد. همینطور که فارست گامپ به پیش می‌رود، مخاطبان را با مناظر و وقایع شگفت‌انگیزی در جهان مواجه می‌کند. به سخره گرفتن سیاست‌مدارها، بیهوده دانستن جنگ و پروژه‌های فضایی بی‌فایده و بسیاری از مسائل دیگر از جمله مواردی‌ست که از زبان فارست گامپ از آن‌ها سخن گفته می‌شود.

این کتاب اولین بار در سال 1986 منتشر شد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت. حال که به سراغ این کتاب آمده‌اید، احتمالاً فیلم‌ محبوبِ اقتباس شده از آن را تماشا کرده‌اید و یا اسمش را شنیده‌اید. باید به شما بگوییم که کتاب با فیلمی که از آن ساخته شده تفاوت‌های زیادی دارد و در این اثر قرار است با وقایعی صد برابر شیرین‌تر و جالب‌تر از فیلم مواجه شوید.

نکوداشت‌های کتاب صوتی فارست گامپ:

- به اندازه یک جعبه‌ شکلات سرگرم‌کننده اما چاق‌کننده‌تر از آن است! (مطبوعات پیتسبورگ)
- یک غذای طنز لذت‌بخش... (تام مک گوان، نویسنده)
- لذت‌بخش... (نیویورک‌تایمز)
- فارست گامپ باید به عنوان یک قهرمان بزرگ آمریکایی وارد تاریخ ادبیات داستانی شود. (The Ocala Star-Banner)

اقتباس سینمایی بر اساس کتاب صوتی فارست گامپ:

در سال 1986 فیلمی به همین نام با اقتباس از این رمان ساخته شد و مورد استقبال گسترده قرار گرفت. این فیلم موفق به دریافت 6 جایزه‌ی اسکار شده که از میان آن‌ها می‌توان به اسکار «بهترین کارگردانی» و «بهترین فیلم‌نامه‌ی اقتباسی» اشاره کرد. در فیلم فارست گامپ بازیگرانی همچون تام هنکس، رابین رایت و گری سینایس به ایفای نقش پرداخته‌اند.

کتاب صوتی فارست گامپ مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های عاشقانه و تاریخی علاقه‌مندید و از طرفداران فیلم سینمایی فارست گامپ هستید، از این کتاب شنیدنی غافل نشوید.

با وینستون گروم بیشتر آشنا شویم:

گرچه او عمده‌ی شهرت خود را مدیون کتاب فارست گامپ است، رمان‌ها و آثار غیرداستانی درخور توجهی نیز تألیف کرده که از میان آن‌ها می‌توان به «ژنرال‌ها و گفت‌وگو با دشمن» اشاره کرد. همچنین وینستون گروم کتاب‌هایی غیر داستانی با درون‌‌مایه‌ی جنگ جهانی اول و جنگ داخلی آمریکا به نگارش درآورده است.

در بخشی از کتاب صوتی فارست گامپ می‌شنویم:

دوباره به زندان افتادم. در دادگاهی که تشکیل شد، فروشنده لباس نیز به دادگاه آمد و به قاضی گفت: چند روز پیش این خانم به مغازه من آمد. او با چند برگ موز بدن خود را پوشانده بود. او گفت: که راکول ولچ است و به لباس نیاز دارد. من به او لباس دادم، اما او نمی‌خواست پول آن را بپردازد. اگر بخواهم درباره آن دو نفر هم توضیح بدهم، باید بگویم که آن دو مرد را نمی‌شناسم.

خانم راکول از جایش بلند شد و گفت: من راکول ولچ هستم. قاضی گفت: بله، من شما را می‌شناسم. اما نمی‌دانم که شما با این دو آقا کجا رفته بودید؟ قاضی مرا بلند کرد و از من خواست که برایش توضیح بدهم. به او گفتم: ما در یک جنگل فیلم بازی می‌کردیم که ناگهان گروه خود را گم کردیم و در جنگل سرگردان شدیم.

قاضی گفت: ما درباره گروه فیلمبرداری شما تحقیق خواهیم کرد. اما در حال حاضر اگر کسی را دارید، با او تماس بگیرید تا به اینجا بیایند و شما را آزاد کنند.

در آن لحظه به یاد آقای تریبل افتادم. با او تماس گرفتم، او به زندان آمد و مرا آزاد کرد. هنگامی که خواستم از زندان بیرون بیایم، خانم راکول گفت: اگر روزی از زندان آزاد شوم، دیگر هیچ وقت در مقابل افرادی مانند تو بازی نخواهم کرد. احساس کردم که حق با اوست و از این که سرنوشت هنری من به این زودی به آخر رسید، ناراحت بودم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۷ دقیقه
فصل اول
۲۱ دقیقه
فصل دوم
۲۴ دقیقه
فصل سوم
۱۷ دقیقه
فصل چهارم
۲۳ دقیقه
فصل پنجم
۱۸ دقیقه
فصل ششم
۱۸ دقیقه
فصل هفتم
۱۷ دقیقه
فصل هشتم
۱۶ دقیقه
فصل نهم
۱۶ دقیقه
فصل دهم
۱۹ دقیقه
فصل یازدهم
۱۳ دقیقه
فصل دوازدهم
۱۵ دقیقه
فصل سیزدهم
۱۶ دقیقه
فصل چهاردهم
۱۵ دقیقه
فصل پانزدهم
۱۱ دقیقه
فصل شانزدهم
۱۲ دقیقه
فصل هفدهم
۱۳ دقیقه
فصل هجدهم
۱۳ دقیقه
فصل نوزدهم
۱۲ دقیقه
فصل بیستم
۱۲ دقیقه
فصل بیست و یکم
۱۳ دقیقه
فصل بیست و دوم
۱۰ دقیقه
فصل بیست و سوم
۱۱ دقیقه
فصل بیست و چهارم
۲۱ دقیقه
فصل بیست و پنجم
۱۲ دقیقه
فصل بیست و ششم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فارست گامپ
نویسنده
مترجمسمانه فلاح
گویندهغلامرضا صادقی
ناشر چاپیانتشارات طاهریان
ناشر صوتی شادن پژواک
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۵۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۷۰۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فارست گامپ

شیلر
۱۴۰۱/۷/۸
کتاب دوست داشتنی بود
و اجرا فوق العاده بود
Hadis Mahmudi
۱۴۰۰/۱۲/۲۰
بسیار عالی دوست داشتم پیشنهاد میکنم روای متوسط
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فارست گامپ

برای دریافت کتاب صوتی فارست گامپ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.