معرفی و دانلود کتاب صوتی پروژه باغ عدن: شکستن تقدیر

عکس جلد کتاب صوتی پروژه باغ عدن: شکستن تقدیر
قیمت:
22000 تومان - 2.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پروژه باغ عدن: شکستن تقدیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پروژه باغ عدن: شکستن تقدیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پروژه باغ عدن: شکستن تقدیر

کتاب صوتی پروژه باغ عدن: شکستن تقدیر اثر پرفروش جیمز هالیس، دیدگاه‌های رایج و عقاید غلط انسان‌ها در رابطه با زندگی عاشقانه را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد.

درباره‌ی کتاب صوتی پروژه باغ عدن: شکستن تقدیر:

کتاب صوتی پروژه باغ عدن: شکستن تقدیر (The Eden Project: In Search of the Magical Other)، به بررسی و تغییر تصورات متداول و انتظارات بیهوده‌ی انسان‌ها در روابط عاشقانه و صمیمانه می‌پردازد و به شما کمک می‌کند تا با تصورات شایع مبارزه کنید، زیرا هر فرد دیگری جز خودتان نمی‌تواند تغییر و تحولی در زندگی‌تان ایجاد کند و شما را خوشبخت کند.

همه‌ی ما لحظاتی را در زندگی تجربه کرده‌ایم که کنترل زندگی از دستانمان خارج شده و اتفاقات و رویدادهای بدی برایمان پیش آمده و توان پیش‌بینی یا پیش‌گیری آن‌ها را نداریم. در این لحظات حقارت، پوچی و قربانی بودن احساساتی هستند که به شما روی می‌آورند.

کاش زودتر بتوانم ازدواج کنم و از این شرایط اسفناک نجات یابم، اگر طرف مقابلم واقعاً عاشقم باشد هر کاری برای خوشحالی من انجام می‌دهد و مرا خوشبخت می‌کند، کاش یکی پیدا شود و مرا از این زندگی دشوار نجات دهد، شاید این جمله‌ها کمی برای شما آشنا باشد، شاید این جملات برایتان آشنا باشند.

بسیاری از ما شخصاً کاری جهت بهبود شرایط زندگی‌هایمان انجام نمی‌دهیم و همیشه منتظر امدادی غیبی هستیم که یکباره ما را از شر تمامی سختی‌ها نجات دهد. باید بدانید چنین انسانی در حقیقت وجود ندارد. هیچ‌کس نمی‌تواند شما را از سختی‌هایتان خلاص کند و خوشبختی را به شما هدیه بدهد. پس از شنیدن کتاب صوتی پروژه باغ عدن: شکستن تقدیر درمی‌یابید که وجود این سختی‌ها چه گنج‌های عظیمی در زندگی شما هستند که موجب می‌شوند زندگی‌تان معنا، طراوت و شادابی داشته باشد.

تمام انسان‌های امروزی درون خود دغدغه‌های مشترکی دارند. دغدغه‌ای مانند اینکه شخصی به زندگی‌اش وارد شود و او را خوشبخت کند. شخصی که با شما ازدواج می‌کند نیز همانند شما فکر می‌کند. انسان‌های بسیاری هستند که همچنان با این تفکر که روزی نیمه گمشده‌شان می‌آید و آن‌ها را به خوشبختی می‌رساند به موضوع ازدواج نگاه می‌کنند. اما این تصور تا چقدر حقیقت دارد؟

جیمز هالیس در کتاب صوتی پروژه باغ عدن: شکستن تقدیر نیز به بررسی همین موضوع می‌پردازد. او در این کتاب صوتی تصورات شایع و باورهای غلط انسان‌ها در روابط را روایت می‌کند و نشان می‌دهد چیزی که مانع خوشبختی انسان‌هاست در حقیقت از همین باور غلط در مورد مفهوم خوشبختی سرچشمه می‌گیرد.

جیمز هالیس در این کتاب صوتی به شما کمک می‌کند تا سرنوشت خود را دگرگون کنید و تقدیر جدیدی برای خود رقم بزنید.

درباره‌ی مجموعه صوتی شکستن تقدیر:

مجموعه صوتی شکستن تقدیر، دربردارنده‌ی رویکردهایی برای قدم گذاشتن موفقیت‌آمیز به دوره‌ی دوم زندگی است. جیمز هالیس (James Hollis) تعبیر جالبی از این برهه‌ی زندگی دارد. او می‌گوید: انسان‌ها در نیمه‌ی دوم زندگی، خود را در جنگلی تاریک و نامعلوم می‌بینند، در حالی که مسیر درست زندگی‌شان را هنوز پیدا نکرده‌اند.

تمام انسان‌ها در نیمه‌ی اول زندگی با این احساس دست و پنجه نرم می‌کنند که الگوهای ذهنی که از پدر، مادر و محیط‌شان به عنوان الگوی درست درونی برگزیده‌اند، مهم‌ترین اصولی است که در زندگی آن‌ها وجود دارند و با پیروی از آن‌ها به مقصد می‌رسند. اما در بین مسیر متوجه می‌شوند که این الگوها در بسیاری از مواقع مانع رشد یا احساس رضایت آن‌ها در زندگی می‌شوند. روان آدمی هیچ‌گاه سکوت نمی‌کند. روان همیشه اراده‌ی انسان‌ها و هدفمند بودن خلقت آن‌ها را می‌طلبد تا کمک‌شان کند و تصمیماتی بگیرند که جامع‌تر و در راستای تعالی‌شان باشد، تصمیماتی که با نیت ذات آن‌ها هماهنگ‌تر است.

تمام انسان‌ها زمانی که به سن 30 سالگی پا می‌گذارند، با مجموعه‌ای از پرسش‌های بی‌جواب روبه‌رو می‌شوند. یکی از اصلی‌ترین سوالات آن‌ها این است که چرا آنچه درگذشته به ما لذت می‌داد، دیگر برایمان لذت‌بخش نیست؟

آرام آرام دوره‌ی شک و تردید آغاز می‌شود. آیا کاری که هم‌اکنون انجام می‌دهم را باید ادامه بدهم؟ آیا می‌توانم به ادامه تحصیل بپردازم؟ آیا اکنون که چند سالی است از ازدواجم می‌گذرد و دیگر شور اولیه در آن نیست باید کاری برای ارتقای آن انجام بدهم؟ سرانجام من و زندگی‌ام چه خواهد شد؟

با توجه به موفقیت‌های بسیاری که در زندگی به دست آورده‌ام چرا احساس خوبی در زندگی‌ام ندارم؟ این سن شما، سن تجدید نظر در زندگی است. اکنون اگر حس می‌کنید آن‌چه که به عنوان تقدیر برای شما در نظر گرفته شده، شما را راضی نمی‌کند می‌توانید مجموعه پروژه باغ عدن: شکستن تقدیر را بشنوید تا راهکارهایی ویژه و مفیدی جهت تغییر زندگی‌تان بیاموزید.

کتاب صوتی پروژه باغ عدن: شکستن تقدیر مناسب چه افرادی است؟

این کتاب صوتی برای همه افرادی که بالای 30 سال سن دارند، مناسب است. آن‌هایی که احساس افسردگی، پوچی و بی‌‌انگیزگی در زندگی می‌کنند و دیگر از زندگی مثل قبل لذت نمی‌برند.

امین تارخ، گوینده‌ی این مجموعه‌ی شنیدنی از تجربیات خود اینگونه می‌گوید:

«بدون شک در زندگی شانس‌ها و موفقیت‌های بسیاری برای این حقیر اتفاق افتاده که زیبایی آن را چه بسا بعدها فهمیده‌ام. اما آشنایی با این کتاب و تولیدکنندگان این مجموعه شانسی بزرگ بود که در حال حاضر نیز بزرگی آن را دریافته‌ام و نیز می‌دانم که باقیمانده‌ی عمرم را چراغی پرنور است فرا راه آینده، چرا؟ زیرا میان‌سالی مقطعی از زندگی‌ست که همه‌ی ما با سلاح محاکمه خود و گذشته را به بند می‌کشیم. اما این مجموعه به ما نشان می‌دهد که چگونه حکمت کلیه رویدادها را دریابیم و آرام باشیم و با آرامش زندگی کنیم.»

جیمز هالیس را بیشتر بشناسیم:

دکتر جیمز هالیس روانکاوی درخشان و طرفدار مکتب پروفسور کارل گوستاو یونگ است. او مدرک کارشناسی‌ خود را از کالج منچستر و دکترایش را از دانشگاه درو دریافت کرده و به مدت 26 سال در دانشکده‌ها و دانشگاه‌های مختلف به تدریس علوم انسانی پرداخته است. در حال حاضر او رئیس انستیتو یونگ واشنگتن است. هم‌چنین در دفتر شخصی‌ خود در زمینه‌ی درمان‌گری فعالیت می‌کند، جیمز در کل کشور ایالات متحده و در سراسر دنیا سخنرانی کرده و اکنون با همسر و 4 فرزند بزرگسالش در هیوستون (تگزاس) زندگی می‌کند. کتاب‌های او به زبا‌ن‌های مختلفی از قبیل: سوئدی، فرانسوی، روسیریال آلمانی، اسپانیایی، مجاری، پرتغالی، ترکی، کره ای، فنلاندی، رومانیایی، بلغاری، ژاپنی، یونانی، چینی و... ترجمه شده است.

در قسمتی از کتاب صوتی پروژه باغ عدن: شکستن تقدیر می‌شنویم:

«قبلا درباره الگوهایی صحبت کردم که ما در رویارویی با غیر حمله کننده داریم. و اینکه ما چگونه یاد می‌گیریم اجتناب کنیم، درگیر نزاع قدرت شویم یا به اطاعت روی آوریم. همچنین در رویارویی با ناکافی بودن غیر، ما تمایل داریم که این تجربه را در ارتباط با خودمان درونی کنیم و به این ترتیب درگیر رفتارهای مخرب خویشتن می‌شویم.

اکنون که به رابطه به این شکل نگاه کرده‌ایم، اجازه دهید به برخی از اصولی بپردازیم که باید به عنوان مراحل رشد در هر رابطه در نظر گرفته شوند. اولین اصل این است: چیزی که ما درباره خودمان نمی‌دانیم یا نمی‌شناسیم، یعنی آنچه که نسبت به آن ناخودآگاه هستیم، یا چیزی درون ما که نمی‌توانیم با آن روبرو شویم، یعنی سایه‌های ما به طرف مقابل فرافکنی خواهد شد.

یک تناقض ظاهری دیگر این است: وقتی جستجو برای غیرِ معجزه‌گر را رها می‌کنیم، وقتی دستور کار مخفی را رها می‌کنیم، با عزمت سفر خودمان و با عزمت روح‌مان مواجه می‌شویم؛ و این چیز کمی نیست. در این صورت اگر به مستطیلی که در ابتدای همین مبحث ترسیم کردیم برگردید، متوجه می‌شوید که در این چرخه، رابطه تا حد زیادی بستگی به اضلاع عمودی مستطیل خواهد داشت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
3 دقیقه
سخن جیمز هالیس
19 دقیقه
پروژه باغ عدن: نیروهای روانی تاثیرگذار در روابط: احتمالات مربوط به رابطه
16 دقیقه
فرافکنی و انتقال
19 دقیقه
استراتژی‌ها یا تدبیرهای مربوط به رابطه
9 دقیقه
مراحل رشدی در هر رابطه
15 دقیقه
تناقض‌های ظاهری رابطه (بخش اول)
16 دقیقه
تناقض‌های ظاهری رابطه (بخش دوم)
11 دقیقه
خانه‌ی ما همان سفر ماست
31 دقیقه
سوالات تاثیرگذاری که در هر رابطه باید به آن پرداخته شود

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پروژه باغ عدن: شکستن تقدیر
نویسنده
مترجمسید مرتضی نظری
گویندهامین تارخ
ناشر صوتیانتشارات بنیاد فرهنگ زندگی دیجیتال
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۲۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
22000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پروژه باغ عدن: شکستن تقدیر

می جیم
۱۳۹۹/۲/۱۰
این کتاب فصل دوم از یک کتاب صوتی ۵ فصل صوتی هست: (به گفته آقای سهیل رضایی صاحب ناشر این اثر): پس باید ۴ تای دیگه ش‌ رو‌ به ترتیب خریداری نمایید. ترتیب به این شرح است: ۱. یافتن معنا در نیمه دوم عمر ۲. پروژه باغ عدن: شکستن تقدیر ۳. مرداب روح۴. التیام روح زن و مرد: شکستن تقدیر ۵. خلق معنیوت رشد یافته: شکستن تقدیر
Nastaran
۱۴۰۱/۱۱/۱۹
سری کتابهای شکستن تقدیر شامل ۶ جلد کتاب هست نیمه‌ی دوم زندگی باغ عدن
ملاقات‌های سرزمین باتلاقی روح
التیام روح زن و مرد
پیدا کردن معنا در نیمه‌ی دوم زندگی
خلق معنویت رشد یافته
لطفا بقیه جلدها رو هم بذارید، کتاب‌های نشر بنیاد فرهنگ زندگی همیشه عالی هستن
خانم قزل گو
۱۴۰۱/۴/۲۰
کتاب مختصر ولی پر مایه و پر مغزی بود و‌ای کاش این آموزه‌ها را در دبیرستان یا دانشگاه و حتی قبل از ازدواج‌ به افراد آموزش می‌دادند
Dariush Yazdi
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
کتاب، کتابِ فلسفى بدى نیست ولى اى کاش گوینده آن همانقدر که به رعایت اصولِ فن بیان و خش دار بودنِ صداش اهمیت مى داد، به فهمیدن و فهماندنِ مطلب اهمیت میداد. ِ
mina hosseini
۱۴۰۰/۸/۲۶
صدای آقای تارخ واقعا عالی بود، خیلی به ارتباط برقرارکردن با مطالب کتاب کمکم کرد.
منوچهر دیانت
۱۳۹۹/۱۰/۲۸
آثار جیمز هالیس حاوی مطالب عمیقی در مورد زندگی هستند و ارزش مطالعه دارد، ضمن اینکه گویش جناب تارخ نیز جالب است
نسترن مختاری
۱۳۹۹/۲/۲۷
بسیار عالی. تمام کتابهای این مجموعه ‌. البته در کتابراه دو مجموعه دیگه این سری کتاب شکستن تقدیر نیست
محمد جابری
۱۴۰۱/۱/۱۰
کتاب خوبی است اما کاش توی توضیحات می‌نوشتید که این کتاب، همان کتاب بهشت رابطه ست.
کاربر ab
۱۳۹۹/۵/۹
لطفا لطفا نسخه چاپی این کتاب رو هم اضافه کنید من خیلی نمیتونم با خوانش ارتباط بگیرم ممنونم
Maryam Eslami
۱۳۹۹/۱/۳
بسیار. عالی بود تو وویس اخر. اشاره میکنه به فصل بعدی!! !! پس چرا جزش نیس؟؟؟
فائزه افضل زاده
۱۴۰۱/۱۱/۱۵
من اصلا ننونستم ارتباط بگیرم
شیدا ارحمی
۱۴۰۱/۷/۵
خیلی لذت بردم از شنیدنش روحش شاد😭🖤
مشاهده همه نظرات 12

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پروژه باغ عدن: شکستن تقدیر

برای دریافت کتاب صوتی پروژه باغ عدن: شکستن تقدیر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.