معرفی و دانلود کتاب گوگل چگونه کار می‌کند

عکس جلد کتاب گوگل چگونه کار می‌کند
قیمت:
38000 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب گوگل چگونه کار می‌کند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب گوگل چگونه کار می‌کند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گوگل چگونه کار می‌کند

کتاب گوگل چگونه کار می‌کند، به تالیف اریک امرسون اشمیت، جاناتان روزنبرگ و الن ایگل، به عامل اصلی بزرگ‌ترین دست‌آوردهای شرکت گوگل و البته بعضی از شکست‌های آن اشاره می‌کند، که در واقع شروع از اصول پایه همان چیزی بود که گوگل را به حرکت درآورد.

همه ما احساس می‌کنیم با هر انتخاب، تا حد زیادی استقلال خواهیم داشت و آزاد خواهیم بود که از ابتدا به اصول و قوانین دنیای واقعی فکر کنیم تا این که مجبور باشیم خرد متداول را بپذیریم. 

همان‌طور که اریک و جاناتان در کتاب «گوگل چگونه کار می‌کند» توضیح می‌دهند، سعی کارکنان بر این بوده تا این استقلال فکری را تقریباً در تمام کارهایی که در شرکت گوگل انجام می‌دهند، داشته باشند. وقتی اندی روبین، ده سال پیش‌تر، اندروید را راه‌اندازی کرد، بیشتر مردم فکر می‌کردند هم‌سو کردن صنعت موبایل حول یک سیستم‌عامل متن‌باز، کار چندان خردمندانه‌ای نیست. 

با گذشت زمان یاد گرفتیم وادار کردن گروه‌ها برای این‌که تفکر بسیار بلندپروازانه‌ای داشته باشند، کار فوق‌العاده سختی است. این نشان می‌دهد بیشتر مردم برای داشتن تفکری که در آن به پرتاب سفینه به کره‌ی ماه فکر کنند، آموزش ندیده‌اند. آن‌ها به‌جای این‌که از دنیای واقعی شروع کنند و به این فکر کنند که عملاً چه کارهایی امکان‌پذیر است، دوست دارند فرض کنند که انجام کارها غیرممکن است. اگر شما افراد مناسب را استخدام کنید و رویاهایی به اندازه‌ی کافی بزرگ داشته باشید، معمولاً به نقطه‌ی مورد‌نظر خواهید رسید. حتی اگر شکست هم بخورید، احتمالاً درس مهمی فرا خواهید گرفت. 

بسیاری از شرکت‌ها دوست دارند همان کارهای همیشگی‌ خود را انجام دهند و در نهایت، تغییرات محدود و تدریجی داشته باشند. چنین شیوه‌ای برای ترقی، به ویژه در حوزه‌ی فن‌آوری، با گذشت زمان به نوعی بی‌ارتباطی می‌انجامد؛ زیرا تغییر، یک روند انقلابی است نه تکاملی. پس باید خود را وادار کنید تا قمارهای بزرگی روی آینده داشته باشید. به‌همین دلیل است که ما در زمینه‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنیم که احتمالاً بسیار سوداگرانه به نظر می‌رسند؛ مواردی مانند اتومبیل‌های بدون راننده، یا اینترنتی که با قدرت بالن کار می‌کند. تصورش در حال حاضر کار سختی است.

اریک اشمیت (Eric Schmidt) در سال 2001 به گوگل پیوست. حضور او در گوگل که یک شرکت استارت‌آپی در سیلیکون ولی بود، کمک کرد تا این شرکت بتواند در عرصه‌ی فن‌آوری به یک پیشگام جهانی تبدیل شود. او به عنوان رییس اجرایی شرکت، مسوولیت امور خارجی گوگل را بر عهده دارد. ایجاد همکاری‌ها و روابط گسترده‌تر تجاری، اطلاع‌رسانی دولتی و رهبریِ تفکر فن‌آورانه، به علاوه‌ی مسوولیت مشاوره دادن به مدیران عامل و رهبری ارشد در حوزه‌ی کسب‌وکار و مسائل مدیریتی از مسوولیت‌های او هستند. اریک در سال‌های 2001 تا 2011 به عنوان مدیر ارشد اجرایی گوگل مشغول به کار بود.

او پیش از پیوستن به گوگل، رهبر شرکت‌های نووِل و سان میکروسیستمز بود. اریک مدرک کارشناسی مهندسی برق را از دانشگاه پرینستون و مدرک کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر را از دانشگاه برکلی در کالیفرنیا دریافت کرد. او یکی از اعضای شورای مشاوران علوم و فنون رییس جمهور و شورای مشورتی نخست وزیر بریتانیای کبیر و عضو هیأت مدیره‌های اکونومیست گروپ ، مایو کلینیک و خان آکادمی است. تلاش‌های نیکوکارانه‌ی او به واسطه‌ی بنیاد خانواده‌ی اشمیت بر تغییرات آب و هوایی تمرکز دارد که حمایت از مطالعات زیستی دریایی و اقیانوسی، علاوه بر آموزش، به ویژه در زمینه‌ی فن‌آوری و تحقیقات پیشرو در علوم طبیعی و مهندسی را شامل می‌شود.

جاناتان روزنبرگ (Jonathan Rosenberg) اولین‌بار در سال 2000 با لاری پیج و سرگئی برین دیدار کرد و در نهایت، بیش از دو سال بعد، وقتی که برای بار سوم به او پیشنهاد کار دادند، پذیرفت تا با آن‌ها همکاری کند. او به عنوان معاون اول رییس گوگل مشغول به کار شد و تا آوریل سال 2011 مدیریت گروه محصول گوگل را بر عهده داشت. جاناتان در این سِمت بر طراحی، توسعه و تکامل محصولات گوگل برای مصرف‌کنندگان، آگهی‌دهندگان و شریکان نظارت می‌کرد. او به توسعه‌ی فرآیندهای استخدام شرکت کمک می‌کرد و در تنظیم ارتباطات و امور بازاریابی شرکت تأثیر بسیار زیادی داشت. او در حال حاضر، مشاور مدیر عامل لاری پیج در گوگل است.

پیش از آن که جاناتان به گوگل بپیوندد بخش‌های محصولات و خدمات شرکت اکسایت@هوم را مدیریت می‌کرد و مدیر خط تولید ای‌ورلد شرکت اپل کامپیوتر بود. در عین حال، بخش بازاریابی محصولات شرکت خدمات اطلاعاتی نایت ریدر را نیز اداره می‌کرد. جاناتان دارای مدرک MBA از دانشگاه شیکاگو و مدرک کارشناسی با درجه‌ی ممتاز در رشته‌ی اقتصاد ازدانشکده‌ی کلارمونت مک‌کنا است که در آن از انجمن افتخاری دانشجویان ممتاز دانشگاه فارغ‌التحصیل شده است.

الن ایگل (Ellen Eagle) در سال 2007 به گوگل پیوست و از همان سال سمت مدیریت ارتباطات اجرایی شرکت را بر عهده دارد. او در این سمت، امور مربوط به نگارش سخنرانی‌ها و دیگر فعالیت‌های ارتباطاتی برای بسیاری از مدیران اجرایی گوگل از جمله اریک و جاناتان را هدایت کرده است.

الن در سمت‌های مدیریت محصول و فروش در استارت‌آپ‌های مستقر در سیلیکون ولی، از جمله تل‌می نت‌ورکس و اُکتل کامیونیکیشنز کار کرده است. او با مدرک کارشناسی کامپیوتر از دانشکده‌ی دارتماوت و مدرک MBA از دانشکده‌ی وارتون فارغ‌التحصیل شده است.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
مقدمه - درس‌هایی از ردیف اول
فرهنگ: شعارهای‌ خودتان را باور کنید
استراتژی: طرح شما نامناسب است
استعداد: استخدام مهم‌ترین کاری است که انجام می‌دهید
تصمیم‌ها - معنای واقعی اجماع
ارتباطات - روتر 353 بسیار خوبی باشید
نوآوری: نطفه‌ی نوآورانه خلق کنید
پس‌گفتار: غیر قابل تصور را تصور کنید
یادداشتی درباره‌ی نویسندگان
واژه‌نامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب گوگل چگونه کار می‌کند
نویسنده، ،
مترجمفاطمه مشایخی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوچه
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات220
زبانفارسی
شابک978-600-6974-07-1
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
38000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب گوگل چگونه کار می‌کند

علی امیرافشار
۱۳۹۹/۵/۲۶
ترجمه کتاب خوب نبود و اشتباهات فاحشی درش دیده میشه.
کتاب مطالب مفیدی داره، اما به نظرم نویسنده تقدم و تاخر مطالب رو به خوبی رعایت نکرده و گاهی خسته کننده میشه مطالب.
رضا توکلی
۱۴۰۰/۱/۹
این کتاب‌ی دید تازه‌ای میده
نمیدونم چقد میشه تو کشورمون اجرایی کرد
اما رویکرد جالبی داره و جزو کتاب‌های توصیه شدس
گوگل تنها شرکتیه ک ایلان ماسک یاد کرده!
سام حسن پور
۱۳۹۸/۳/۷
از بهترین کتاب‌هایی است که یک تکنولوژیست و یک کار آفرین میتواند بخواند و این را بدانید که بزرگان هم اشتباه میکنند
AfraTech افرا تک
۱۳۹۹/۱/۱۴
عجب کتابیه مثل و مانندش وجود نداره واقعا باید به عم. ان بهترین کتاب انتخاب بشه
saeed fatemi
۱۳۹۷/۱/۱۶
کتاب خوبی بود، به دوستداران تکنولوژی و علاقه مندان کامپیوتر حتما پیشنهاد میکنم.
محمد امین اسماعیلی
۱۳۹۸/۱۰/۳
کتاب محتوای خوبی داره اما جذابیت نداره
Arefeh YavarY
۱۳۹۸/۶/۲۸
کتاب خوبیه و نکات خوبی رو گوشزد میکنه
Cameron Hansen
۱۴۰۰/۴/۱۰
عالی، پیش بسوی آینده
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه کتاب گوگل چگونه کار می‌کند

برای دریافت کتاب گوگل چگونه کار می‌کند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.