معرفی و دانلود کتاب صوتی نیروی حال

عکس جلد کتاب صوتی نیروی حال
قیمت:
۲۸۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نیروی حال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نیروی حال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نیروی حال

کتاب صوتی نیروی حال اثر اکهارت تله، راهنمای کامل و مفیدی جهت لذت بردن از زندگی روزمره با تمام سختی‌‏ها و نگرانی‌‏هایش است. این اثر تاکنون به بیش از 30 زبان زنده‌ی دنیا منتشر شده، بارها در لیست پرفروش‏‌ترین کتاب‌‏های جهان قرار گرفته و بیش از 3 میلیون نسخه از آن در سرتاسر دنیا به فروش رسیده است.

کتاب صوتی نیروی حال (Practicing the power of now) دربردانده‌ی راهکارها و مراقبه‌هایی است که به رهایی شما از دردها، رنج‌ها و تمامی الگوهای رفتاری کهن و منفی می‌انجامد و شما را به زندگی در لحظه و درک و تجربه قلمروی وجود فرا می‌خواند. قلمرویی که جایگاهش آرامشی عمیق و بی‌انتهاست و نشاطی بزرگ دربردارد و درون آن نشاط عشق نهفته است. باید بدانید که زندگی افراد بسیاری پس از شنیدن و مطالعه این کتاب تغییر کرده است.

انسان‌ها باید از تک‌تک لحظه‌های زندگی خود لذت ببرند، از هر سویی که به دنیا بنگریم، لحظه‌ی حال تنها ثروتی است که در دسترس ماست. گذشته باز نمی‌گردد و آینده نیز خود روزی گذشته خواهد شد. نیروی حال اهمیت زندگی در زمان حال را به شما یادآور می‌شود و عادت فکر کردن و غصه خوردن درباره‌ی مسائل گذشته و آینده را نیز از ذهن‌تان دور می‌کند.

با به‌ کارگیری شیوه‌ها و روش‌های این کتاب آرامش در زندگی‌تان به جریان می‌افتد. استفاده از مفاهیم اصلی نیروی حال به انسان در درک شعور فراگیری که در دنیا برقرار است کمک می‌کند. آرامش حقیقی در درک آزادگی پنهان است و آزادی با قبول این نکته که تفکر هر فرد در شعور بزرگ جهان نقطه کوچکی است شروع می‌گردد. ماورای ذهن انسان، در شعور جهانی که همه مفاهیم نیک مثل زیبایی و عشق در آن قرار گرفته است مرحله‌ای وجود دارد که انسان می‌تواند آرامش درونی را در آن پیدا کند.

اکهارت در کتاب تمرین نیروی حال روش غلبه کردن بر زندگی‌های پوچ، پررنج، عذاب‌آور و تاریک را به شما می‌آموزد. بسیاری از ما به زندگی در افکار تاریک و رنج بردن از آن عادت کرده‌ایم. آموزه‌های این کتاب راه رهایی از این درد را برای شما به تصویر می‌کشد و مسیر بیرون آمدن از زندان ذهن را نشان می‌دهد. این کتاب بعد جدیدی از آگاهی را شرح می‌دهد که فراتر از افکار وجود داشته و شعور مطلق نام‌ گرفته است. در بعضی از آموزه‌های معنوی این شعور فراتر از ذهن، مسیح درون یا ذات بودائی نامیده شده‌اند. اکهارت در کتاب تمرین نیروی حال راه، رسیدن به این بعد از آگاهی که رهایی‌بخش است و انسان را از رنج به‌ سوی آرامش می‌کشاند را می‌آموزد.

اکهارت تله (Eckhart Tolle) نویسنده و معلم معنوی، در کانادا به دنیا آمد. او پس از انتشار دو کتاب پر فروش قدرت نیروی حال و زمین نو مشهور شد. تله در سال 2011 از سوی Watkins Review به عنوان تأثیر‌گذارترین شخصیت معنوی جهان معرفی شد.

در قسمتی از کتاب صوتی نیروی حال می‌شنویم:

«گدایی 30 سال کنار جاده‌ای نشسته بود. یک روز غریبه‌ای از کنار او می‌گذشت. گدا به طور اتوماتیک کاسه‌ی خود را به سوی غریبه گرفت و گفت: بده در راه خدا.
غریبه گفت: چیزی ندارم تا به تو بدهم. آن‌گاه از گدا پرسید: آن چیست که رویش نشسته‌ای؟
گدا پاسخ داد: هیچی. یک صندوق قدیمی است. تا زمانی که یادم می‌آید روی همین صندوق نشسته‌ام.
غریبه پرسید: آیا تاکنون داخل صندوق را دیده‌ای؟
گدا جواب داد: نه. برای چه داخلش را ببینم؟ در این صندوق هیچ‌ ‌چیز وجود ندارد.
غریبه اصرار کرد: چه عیبی دارد؟ نگاهی به داخل صندوق بینداز.

گدا کنجکاو شد و سعی کرد در صندوق را باز کند. ناگهان در صندوق باز شد و گدا با حیرت و ناباوری و شادمانی مشاهده کرد که صندوقش پر از جواهر است.

من همان غریبه‌ام که چیزی ندارم به تو بدهم. اما به تو می‌گویم نگاهی به درون بینداز. نه درون صندوقی، بلکه درون چیزی که به تو نزدیک‌تر است. درون خویش. صدایت را می‌شنوم که می‌گویی: اما من گدا نیستم.

گدایند همه‌ی کسانی که ثروت حقیقی خویش را پیدا نکرده‌اند، همان ثروتی که شادمانی از هستی است. همان چشمه‌ی آرامش ژرف که در درون می‌جوشد. آن‌ها اگر میلیون‌ها دلار پول داشته باشند، باز گدایند. اینگونه آدم‌ها با کاسه‌ی گدایی در دست، بیرون از خویش پرسه می‌زنند تا از این و آن ذره‌ای لذت، یا رضایت کسب کنند. آن‌ها اعتبار، امنیت و عشق می‌خواهند و نمی‌دانند که گنجی بی‌پایان در درون خویش دارند. گنجی که بیشتر از همه‌ی آن چیزهایی است که دنیا می‌تواند به آن‌ها پیشکش کند. واژه‌ی روشن شدگی ما را به یاد دستاوردهای برخی از ابرانسان‌ها می‌اندازد. نفس دوست دارد همین معنی را به واژه‌ی روشن‌شدگی بدهد تا آن را بسیار دور از دسترس ما قرار دهد.

اما روشن شدگی چیزی نیست جز حالت یگانه‌ی احساس تو با هستی. روشن شدگی وضعی است که تو در آن خود را با حقیقتی اندازه‌ ناپذیر و فنا ناپذیر درارتباط می‌بینی. حقیقتی که هم تویی، و هم چیزی است بزرگ‌تر و فراتر از تو.

روشن شدگی پیدا کردن حقیقت خودت است. حقیقتی که ورای نام‌ها و صورت‌ها است. ناتوانی در درک این ارتباط، موجب توهم جدایی از خود و از جهان پیرامون خود می‌شود. دراین‌صورت، خود را آگاهانه یا ناآگاهانه، همچون پاره‌ای جدا و منزوی در نظر می‌آوری.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
۱ دقیقه
عنوان
۱۹ دقیقه
تو ذهن خود نیستی
۲۲ دقیقه
رهایی از ذهن
۲۲ دقیقه
احساس، واکنش بدن به ذهن تو
۲۷ دقیقه
آگاهی، راه رهایی از درد و رنج
۲۰ دقیقه
یکی انگاری نفسانی خود با دردمندی بدن
۲۳ دقیقه
پندار باطل زمان را کنار بگذار
۲۱ دقیقه
خلاص شدن از زمان روانی
۲۲ دقیقه
همه‌ی مشکلات توهم ذهن است
۲۸ دقیقه
آگاهی معمولی، ناآگاهی ژرف
۱۹ دقیقه
هرجا که هستی با تمام وجود خود آن‌جا باش
۲۰ دقیقه
هدف درونی سفر زندگی تو
۲۲ دقیقه
زیبایی در بستر آرامش حضور تو می‌شکفد
۱۹ دقیقه
مسیحا، تجسم حضور الهی تو
۲۰ دقیقه
اتصال، به کالبد درونی
۱۸ دقیقه
پیش از ورود به کالبد درونی خویش ببخش
۱۹ دقیقه
بگذار نفس‌ها تو را به درون کالبدت ببرند
۱۹ دقیقه
معبرهای دیگر
۲۲ دقیقه
ماهیت حقیقی زمان و مکان
۱۷ دقیقه
رابطه‌های مبتنی بر عشق یا نفرت
۹ دقیقه
ورود به ساحت رابطه‌ای روشن
۲۳ دقیقه
رابطه به مثابه تمرین معنوی
۸ دقیقه
چرا زن‌ها به روشنی نزدیک‌تر هستند
۲۰ دقیقه
محو کردن دردمندی بدن زنانه و جمعی
۱۷ دقیقه
رابطه در سطح ظاهر و باطن
۲۷ دقیقه
پایان نمایش غم‌بار زندگی تو
۱۸ دقیقه
استفاده و رهایی از ذهنیت‌ها و احساسات منفی
۲۸ دقیقه
حقیقت شفقت
۲۴ دقیقه
معنای تسلیم
۱۸ دقیقه
تسلیم در روابط شخصی
۱۶ دقیقه
هنگامی که مصیبتی اتفاق می‌افتد
۲۴ دقیقه
طریقت عارفان و قدیسان، طریقت تسلیم است

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی نیروی حال
نویسنده
مترجممسیحا برزگر
گویندهمسیحا برزگر
ناشر صوتیانتشارات ذهن آویز
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۳۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۲۸۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی نیروی حال

قاسم نصیرزاده
۱۳۹۸/۷/۱۲
این کتاب زندگی منو متحول کرد.. باورتون نمیشه دو سال این کتابو گوش دادم ومنو میکشوند به لحظه حال و هر روز تمرینشو انجام میدم. و به جایی رسیدم که میتونم با تمرکز به چیزی فکر نکنم. بعضی وقتا به بقیه میگم من میتونم فکر نکنم، میگن مگه میشه. و امکان نداره اما من میگم میتونم و باعث شده تمرکز بالای داشته باشم و پیشرفت‌های فوق العاده‌ای داشته باشم
shahrooz bagheri
۱۳۹۹/۳/۲۵
فوق العاده هست. این کتاب متصل به نیروی حضوره؛ چه نسخه خواندنی و یا صوتی باشه فرقی نداره دقیقا یک اثر رو داره که البته نسخه صوتی بهتره چون تو ماشین و خیلی جاهای دیگه که نمیتونی کتاب بخونی براحتی میتونی ازش بهرمند بشی. والبته این کتاب رو طی یک سال اگر بیست دفعه بصورت کامل و در حالتهای مختلف ذهنی مثل مواقعی که مضطربی یا خوشحالی و یا ترسیدی یا نا امیدی و.... ‌ مجددا هر بار کامل مرور کنی. به جرات میگم همین کتاب میتونه به تنهایی شما رو به مقصد برسونه. پس حداقل یک سال ده مرتبه اینو بخونید......... باشد که تمام موجودات شاد باشند......
فرشته کارگر زاده
۱۳۹۹/۱۱/۲۱
باید تشکر کرد از هرکس برای آگاهی تلاش میکند. مستدام وخستگی ناپذیر باشید. نکته مهم. روشن فرمایید که برای چه میزان تحصیلات وچه رشته‌ای مناسب است. درک من... میگوید برای فهم مطالب آگاهی و مطالعه چه کتبی پیش زمینه فهم این کتاب است. لطفاً مشخصا قید فرمایید. در ضمن خود آگاهید از درجه استادی خود ذکر بسیار می‌فرمایید زحمت کشیده آید تا آسان شود اما افراد بنا به آگاهی خود درک مفاهیم عمیق را متفاوت می‌پندارید. قول واضح صریح وموزون وثقیل می‌باشد. تصور من حداقل لیسانس فلسفه یا دیپلم سال 65میتواند درک کند شمول ادراک مخاطب را افزون کنید
زر جان
۱۳۹۸/۴/۲۶
بسیار عالی
این کتاب راهکارهایی برای خروج و میانبر از هزارتوهای ذهن است و راهنمایی برای مدیریت حال
حتما توصیه میکنم💖💖💖
محسن کسائی
۱۳۹۹/۵/۲۹
کتاب ارزشمندی است، انسان موجودی است که که چنانچه آگاهی خود را از دست دهد، مرتکب خطا‌های زیادی میشود، خود آگاه بودن و حضور در زمان حال است که به او کمک میکند تا مسیر زندگی خود را گم نکند، و کتاب نیروی حال در طی کردن آگاهانه مسیر زندگی کمک زیادی میکند. هر کدام از ما انسانها در یک مقطع از زندگی خود احساس میکنیم که نیاز به راهنمایی‌های این کتاب داریم، موقع آن برسد سراغ آن خواهیم رفت.
نسیم شارقی
۱۴۰۰/۲/۱
گویندگی و خوانش کتاب خیلی خوب و زیبا بود ولی واقعا این کتاب در مورد روانشناسی و موفقیت نیست!!! فلسفی بود خیلی هم متن سنگینی داره والا من یک ویس رو سه بار گوش دادم تا متوجه بشم چی میگه این کتاب بیشتر در زمینه عرفان هست و مذاکره دو فیلسوف، که باید مدتها فکر کنید تا متوجه بشی چی میگه چطور بعضیها نظر و میگذارند که برای موقع خواب بگذارید گوش بدین؟؟ به گمونم فقط ویس اول رو میگفتند که موسیقی صدای پرندگان بوده
nafas nasr
۱۳۹۸/۷/۲۸
تازه شروع کردم مطمئنم وقتی استادمسیحا برزگر روی کاری دست میزارن حتما اون کار مث گوهری ارزشمند بوده و حتما با صدای ناب و پر ارامششون اونو شنیدنی تر و دلچسبتر خواهند کرد ولی در روزهای بعد حتما بعد از اتمام کتاب نظری مجدد خواهم داد. پیروز و پاینده باشید
مینا شهیدی
۱۴۰۰/۷/۱۲
این کتاب تاثیر عجیب و باورنکردنی داره برای شناخت ذهن و قرار گرفتن در لحظه حال، تا اونجاییکه از درک خودم میتونم بگم عالی و با صدای استاد برزگر به اعماق وجود خودتون میرید، کتابی که هرچند لحظه‌ای کوتاه شما رو به واقعیت وجود خودتون آگاه میکنه و از درگیری‌های ذهن رها، همه کساییکه از بازی‌های ذهنشون خسته شدن میتونن با این کتاب خودشونو نجات بدن از توهمات تزریق شده ماتریکسی که سال‌ها به دنبال کشیدن نجات پیدا کنند
فرشته حسن زاده
۱۴۰۰/۲/۷
برای من که چندماهه درگیری فکری شدیدی دارم شبیه معجزه است آبی است که بر آتش ذهنم ریخته شد خنک شدم، آن مشکلات یا به قول اکهارت وضعیت‌ها کماکان هستند در زندگی‌ام وجود دارند این منم که رفتارم را تغییر داده‌ام واکنش‌م را عوض کرده ام، نمی‌دانم چیست سرچشمه این آب زلال. گوارای وجودمان، هرچه هست صورت خوش زندگی است، این کتاب را با چشم دل بخوانید بشنوید و بنوشید
وحید سحری
۱۴۰۰/۱۲/۱
واقعا این کتاب عالی بود کاش تو‌مدارس تدریس میشد کاش ۱۵سال قبل همچین چیزی رو نی دونستم این کتاب رو دوبار خوندم حتما چندین بار دیگه میخونم و یادااشت برمیدارم برای عزیزانم هم هدیه دادم و پیشنهاد دادم از نویسنده مترجم شرکت صوتی و کتابراه ممنونم بهترین کتابی بود که در این مدت گوش دادم کاش می‌توانستم به همه مردم میگفتم این کتاب رو گوش کنند که جواب تمام سوالات رو یکجا پیدا میکنند
ممنون
Mehdi Nourizadeh
۱۳۹۹/۷/۱۲
کتاب بسیار مفیدی است و همه باید یکبار‌ای کتاب را بخوانند، ترجمه مسیحا برزگر عالیست و دلیل تغییرات موجود به نظر من تطابق کتاب با فرهنگ ایرانی می‌باشد و برخلاف گفته برخی از دوستان تحریف کتاب نمی‌باشد، در فرهنگ و عرفان ایرانی مثالهای فراوانی وجود دارد که لازم است در ترجمه این نوع کتابها لحاظ شود که مسحا برزگر به نیکی این کار را انجام داده‌اند.
اعظم امیدی
۱۴۰۱/۶/۲
بعض کتابها در لحظات آخر آدم از این که داره از خوندنش فارق میشه غمباد میگیره
واین یکی از اون کتابهابود برای من
به خودم قول دادم بعد از یه مدت دوباره اون رو بخونم
مباحث فلسفی کتاب شاید در نگاه اول خواننده رو مایوس کنه ولی درک کلی که کتاب به خواننده میده اون رو از فهم جزییات به ظاهر پیچیده بی نیاز میکنه هر چند مباحث فلسفی عنوان شده در جای خود جای تعمق وتفکر داره
اسی نوروز
۱۳۹۸/۱۰/۱۷
ممنونم از آقای برزگر که سرعت گفتارشون رو بالاتر بردن شاید ایشون به آرامش درون رسیدن ان شاءالله و این باعث آرامش در گفتارشون شده ولی در نظر داشته باشن اکثریت این مدل رو نمی‌پذیرن چون انسان طوری خلق شده که همیشه منتظر پایان کاره و این باعث کمرنگ شدن صبر میشه ممنونم
پدرام ابوالفتحی
۱۴۰۰/۱۱/۱۷
عزیزانی که کتابو مطالعه کردید لطفا راهنمایی کنید که وقتی سخنان کتاب رو در زندگیتون اعمال کردید چه اتفاقی افتاد؟
چه چیزی از دست دادید و چه چیزی کسب کردید، آیا زندگی براتون بی معنی و پوچ‌ شد؟ یعنی درمورد آیندتون هیچ فکر و هدفی ندارید دیگه؟؟
شغل، هدف، عشق، و... آینا بی معنی شدن براتون یا هنوز مهم هستن در زندگی؟
ممنون میشم تجربیاتتون رو به اشتراک‌ بزارید.
elnaz kohan
۱۴۰۰/۶/۲۹
این کتاب اثرش خیلی قویه و فاز مغز رو تغییر میده و کاملا میبره رو زمان حال و دیگه خیلی سخت میشه به گذشته و آینده فکر کرد و باید قبلش از این آگاه باشین وگرنه بعدش که فاز مغز تغییر کرد دچار ترس میشین
من که برام ترسناک بود و از وسطای کتاب ولش کردم چون خیلی اثرش قوی بود و کاملا منو تو زمان حال آورده بود و این تغییر ناگهانی برام ترسناک بود
مشاهده همه نظرات ۴۳۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی نیروی حال

برای دریافت کتاب صوتی نیروی حال و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.