معرفی و دانلود کتاب صوتی زندگی در پیش رو

عکس جلد کتاب صوتی زندگی در پیش رو
قیمت:
۳۲۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زندگی در پیش رو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زندگی در پیش رو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زندگی در پیش رو

شاهکاری کم‌نظیر از ادبیات مدرن فرانسه؛ کتاب صوتی زندگی در پیش رو رمانی تکان‌دهنده و تأثیرگذار از رومن گاری، نویسنده‌ی فقید فرانسوی است. در این اثر به داستان زندگی کودک عربی به نام مومو، و پیرزنی به اسم مادام رزا گوش خواهید سپرد. گفتنی است که این اثر پس از انتشار موفق به دریافت مهم‌ترین جایزه‌ی ادبی فرانسه، یعنی جایزه‌‌ی گنکور گشت.

درباره کتاب صوتی زندگی در پیش رو:

رومن گاری (Romain Gary) کتاب زندگی در پیش رو (The Life Before Us) را در سال 1975، تحت نام مستعار امیل آژار به انتشار رساند، و بلافاصله پس از آن برای دومین بار جایزه‌ی معتبر گنکور فرانسه را در دستان خود دید. منزلت این اثر از همان نخستین روزهای انتشار شناخته، و وجوه تمایز آن بلافاصله تشخیص داده شد. داستان این کتاب درباره‌ی کودک ده ساله‌ی مسلمانی به نام محمد است، که در طول رمان بیشتر با نام مومو شناخته می‌شود. او یک فاحشه‌زاده است، و از زمانی که به یاد دارد نزد زنی به نام مادام رزا زندگی می‌کرده، که کارش نگهداری از کودکانی چون اوست. خود این مادام رزا که در طول داستان بیشتر در بستر بیماری و مرگ می‌بینیمش هم قبلاً برای گذران زندگی تن‌فروشی می‌کرده است. ضمناً او یکی از معدود یهودیانِ جان‌ به در برده از اردوگاه مرگ آشویتس است.

رابطه‌ی مومو و مادام رزا کانون اصلی وقایع کتاب زندگی در پیش رو را تشکیل می‌دهد. این رابطه ظاهراً بر پایه‌ی وابستگی ساده‌ی یکی به دیگری شکل گرفته است. اما در مواردی شکلی چنان عمیق و انسانی به خود می‌گیرد که هر مخاطب حساسی را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد. از این جهت، می‌توان زوج مومو - مادام رزا را یکی از خاص‌ترین زوج‌های تاریخ ادبیات دانست؛ درست همانطور که همین حکم، در سینما، درباره‌ی زوج ماتیلدا - لئون در فیلم لئون حرفه‌ای صادق است.

یکی از وجوه خاص این رمان، در نگاه نویسنده به مسئله‌ی فقر، یا به طور کلی‌تر، مسئله‌ی رنج نهفته است. برای توضیح این مطلب، باید توجه داشت که بیشتر وقایع کتاب زندگی در پیش رو در مناطق فقیرنشین پاریس رخ می‌دهد؛ مکان‌هایی مصیبت‌زده که تجسم محرومیت محض‌اند. با این همه، شیوه‌ای که گاری با توسل به آن این مصیبت و محرومیت را به تصویر می‌کشد، بسیار متفاوت با آن چیزی است که فی‌المثل در کار نویسنده‌ی چپ‌گرایی چون ماکسیم گورکی می‌بینیم. گاری از از این جهت با امیل زولا (که خود از جمله فقرنگاران بزرگ ادبیات است) نیز، متفاوت است. چه، این هر دو نویسنده، فقر را به منزله‌ی هیولایی دهشتناک توصیف می‌کنند، حال آنکه رومن گاری تنها در پی به تصویر کشیدن زندگی‌، در واقعی‌ترین شکل ممکن آن است. زندگی‌ای که فقر هم از قضا یکی از واقعیات مشهود در آن، اما نه تمام آن است. پس عجیب نیست که گاه، به تعبیر لیلی گلستان، چنین به نظر می‌رسد که رومن گاری فقر را با رنگ گلبهی نقاشی کرده است.

از این منظر، عنوان کتاب نیز دلالتمند است؛ گویی رومن گاری با نوشتن رمانی که در آن بیش از هر کاراکتری، «جریان بی‌واسطه‌ی زندگی»ست که نقش قهرمان را ایفا می‌کند، بر این واقعیت تأکید ورزیده که ذات هستی هرگز به قالب مفاهیم در نمی‌آید؛ و وظیفه‌ی هنر نیز مبادرت به انجام چنین کاری نیست.

همچنین، او نه فقط با عنوان کتاب، بلکه به اشکال گوناگون در جای‌جایِ داستان خود، به ما می‌گوید که زندگی (چه سخت و چه آسان، چه زشت و چه زیبا)، هرگز نه «اینجا»، بلکه در «پیش رو»ست، و ما در حرکتی مداوم، همواره رو به سوی او داریم؛ بی‌آنکه هرگز به تمامی آن را به چنگ آوریم...

آری، زندگی در پیش روست: با گلی در دست، یا خنجری در آستین، کسی چه می‌داند؟ و ظاهراً، کسی نباید هم که بداند؛ زیرا به قول گدار، (کارگردان هم‌زبان و هم‌عصر رومن گاری)، «زندگی، فقط زندگی‌ست!»

اقتباس سینمایی از کتاب صوتی زندگی در پیش رو:

کارگردانی به نام Moshé Mizrahi در سال 1977، با اقتباس از کتاب زندگی در پیش رو فیلم سینمایی درخور تحسینی ساخت که تماشایش پس از اتمام رمان، بی‌تردید خالی از لطف نخواهد بود.

همچنین، در سال 2020 نیز فیلمی (با بازی سوفیا لورن و به کارگردانی ادواردو پونتی) با الهام از این کتاب ساخته شد که در زبان فارسی با نام زندگیِ پیش رو (The Life Ahead) شناخته می‌شود.

نکوداشت‌های کتاب صوتی زندگی در پیش رو:

- از بهترین رمان‌های زمان ما. ( Roslyn Fuller)
- غیرمعمول و تکان‌دهنده. (Bookstoker)
- رمانی زیبا و عمیق. (Kirkus Reviews)

کتاب صوتی زندگی در پیش رو مناسب چه کسانی است؟

رمانی که پیش رو دارید از آن دسته آثار مدرنی‌ست که از شأنی کلاسیک برخوردار گشته‌اند. بنابراین هر داستان‌خوان حرفه‌ای و جدی‌ای می‌تواند خود را مخاطب آن بداند و از مطالعه‌‌اش نهایت لذت را ببرد.

با رومن گاری بیشتر آشنا شویم:

نام اصلی این نویسنده‌ی فرانسوی رومن کاتسف، و محل تولدش جایی واقع در لیتوانی امروزی بود. رومن گاری در خانواده‌ای یهودی به دنیا آمد و بیشتر دوران کودکی‌اش را در غیاب پدر گذراند. او زندگی پرماجرایی داشت؛ چنانچه شرح آن موضوع کتابی مفصل با عنوان «اعجوبه‌ی قرن» به قلم دومینیک بونا بوده است. بنابراین ما در این مجال مختصر از ذکر جزییات زندگی او صرف نظر کرده، و تنها به ذکر چند نکته بسنده می‌کنیم:

وی دو بار ازدواج کرد. دومین همسرش جین سیبرگ، بازیگر مطرح و زیبای آمریکایی بود. رابطه‌ی این دو فرازونشیب‌های بسیاری داشت، با این حال عشقشان به یکدیگر هرگز خاموشی نگرفت. گاری فعالیت‌های سیاسی گسترده‌ای داشت و مدتی نیز در کسوت دیپلمات، در خدمت دولت فرانسه به سر برد.

همچنین گفتنی است که او یکی از پرکارترین و محبوب‌ترین نویسندگان فرانسه به شمار می‌رود. که در طول زندگی ادبی‌اش 21 رمان با نام واقعی خود و یک رمان با نام مستعار فوسکو سینی بالدی و چهار رمان با نام مستعار امیل آژار نوشت. همچنین تنها نویسنده‌ایست که دو بار برنده‌ی جایزه‌ی گنکور شد. سرانجام نیز در سال 1979، با شلیک گلوله به زندگی خود پایان داد.

از کتاب‌های رومن گاری است: «خداحافظ گاری کوپر، لیدی ال، شب آرام خواهد بود، میعاد در سپیده دم، رنگ‌های روز، ریشه‌های آسمان».

در بخشی از کتاب صوتی زندگی در پیش رو می‌شنویم:

وقتی به خانه رسیدیم هر چه دوای مسکن داشت خورد و تمام شب را با خیره شدن به روبه‌رویش و لبخند زدن گذرانید. چون چیزی حس نمی‌کرد. هرگز هم از آن قرص‌ها به من نداد. زنی بود که از هر کسی بهتر بود. حتی می‌توانم با آوردن مثالی قضیه را برایتان واضح‌تر کنم. مثلاً سوفی خانم را در نظر بگیرید، که او هم یک پرورشگاه درب و داغان از بچه‌هرزه‌ها در کوچه‌ی سورکوف دارد.

یا آن یکی را که طرف‌های باربه بهش کنتس می‌گفتند، چون بیوه‌ی یک کنت بود. خب اینها بعضی وقت‌ها روزی ده تا بچه قبول می‌کنند و اولین کاری که می‌کنند این است که تا خرخره به حلق بچه مسکن می‌ریزند. رزا خانم این را از یک منبع موثق که زنی بود پرتغالی - آفریقایی شنیده بود که بچه‌اش را آنچنان بی‌حال از کنتس پس گرفته بود که نمی‌توانسته سر پا بایستد و همه‌اش می‌افتاده...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۴ دقیقه
سخنی درباره‌ی زندگی در پیش رو
۱۶ دقیقه
قسمت اول
۱۲ دقیقه
قسمت دوم
۱۵ دقیقه
قسمت سوم
۲۱ دقیقه
قسمت چهارم
۲۳ دقیقه
قسمت پنجم
۱۸ دقیقه
قسمت ششم
۱۲ دقیقه
قسمت هفتم
۲۱ دقیقه
قسمت هشتم
۲۳ دقیقه
قسمت نهم
۱۹ دقیقه
قسمت دهم
۴ دقیقه
قسمت یازدهم
۴ دقیقه
قسمت دوازدهم
۲۱ دقیقه
قسمت سیزدهم
۱۴ دقیقه
قسمت چهاردهم
۲۱ دقیقه
قسمت پانزدهم
۱۶ دقیقه
قسمت شانزدهم
۲۴ دقیقه
قسمت هفدهم
۲۱ دقیقه
قسمت هجدهم
۳۷ دقیقه
قسمت نوزدهم
۱۱ دقیقه
قسمت بیستم
۲۶ دقیقه
قسمت بیست و یکم
۲۷ دقیقه
قسمت بیست و دوم
۱۳ دقیقه
قسمت بیست و سوم
۱۰ دقیقه
قسمت بیست و چهارم
۴ دقیقه
قسمت بیست و پنجم
۱۱ دقیقه
قسمت بیست و ششم
۱۵ دقیقه
قسمت بیست و هفتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زندگی در پیش رو
نویسنده
مترجملیلی گلستان
گویندهآزاده صمدی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۴۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۲۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زندگی در پیش رو

صنم‌ کازرونیان‌
۱۴۰۱/۳/۷
کتابی با داستانی متفاوت از زندگی کودکی که مادر فاحشه داشته نمونه دیگری از بی عدالتی‌های زندگی و ظلم‌ها و بی توجهی‌ها یی که به بچه‌های بی تقصیر وارد میشه.
این قسمت متن کتاب دوست داشتم:
توی دنیا آنقدر بی‌توجهی زیاد است که مجبور به انتخاب هستیم.
آدم مجبور است بین بی‌توجهی‌های دنیا آن‌هایی را که
بیشتر می‌پسندد انتخاب کند.
خیلی دردناک هست که بین بی‌توجهی‌ها باید انتخاب کنند تحت تاثیر قرار گرفتم
نویسنده خیلی خوب حس‌ها را به خواننده منتقل می‌کرد و به نکات ریز زندگی روزمره اشاره کرده بود.
Zahra Zafar
۱۴۰۱/۶/۱۸
کتاب موضوعی بسبار جالبی داشت.. ترجمه کتاب عالی و اجرای آزاده صمدی هم به زیبایی و جذابیت کار اضافه کرده بود.
داستانی متفاوت از زبان کودک داستان که شما رو در تمام صحنه‌ها با خود همراه میکرد. توصیف‌های داستان از مکانها و شخصیتها به گونه‌ای بود که به شخصه خودم رو در تمامی اون مکانها و کنار اون افراد
احساس میکردم. داستان در مورد افرادی است که کمتر به آن‌ها پرداخته شده. خواندن و یا شنیدن این کتاب رو پیشنهاد میکنم.
Nahid Ghovanloo
۱۴۰۰/۱۲/۷
اول اینکه تا حالا کتابی در این فضا و موقعیت نخوانده بودم و تمام لحظات، موقعیتها، روابط و نوع ادبیات و نگرش آدمها به شدت برای من جذاب بود
داستان پر از روابط انسانی خاص و خالص، عشق و انسانیت در بین آدمهایی با دنیایی تفاوت
و روایت عالی و دوست‌داشتنی آزاده صمدی عزیز
این کتاب را به شدت میشنهاد میکنم
ممنون از کتابراه
مریم مهدی
۱۴۰۱/۱/۴
داستانی به طرزی فوق العاده متناسب روایی و توصیفی، جذاب و شیرین.
از رومن گاری کتاب نخونده بودم ولی این می‌تونه یه شروع عالی باشه، به قول سینمایی‌ها پر از دیالوگ ماندگار، ترجمه بسیار روان و سلیس.
خانم صمدی هم بسیار متبحر و خوش لحن و مبتکر کتاب را اجرا کردند.
واقعا لذت بردم، ممنون از کتابراه.
بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۰/۹/۳
واقعا لذت بردم. قبلا فیلم زندگی پیش رو را دیده بودم ولی کتاب لطف دیگری داشت. برایم روایتی عجیب بود از دنیای ناشناخته انسان‌هایی که همه جا هستند ولی گاه چنان دور می‌نمایند که اصلا نمی‌شناسیمشان.
روایت عالی بود. صدای خانم صمدی برای پسر بچه خیلی خوب و حال و هوای داستان را خوب منتقل می‌کرد.
دیانا دیانتی
۱۴۰۱/۸/۱۹
کتاب عالی و خوانش خانم صمدی فوق العاده بود
کتاب در مورد فرزند یک کارگر جنسی است که نویسنده بسیار زیبا و دلنشین داستان را پیش برده از شنیدنش بی نهایت لذت بردم.
سپاس از خانم صمدی برای اجرای فوق العاده دلنشینش و کتابراه بابت ارائه این کتاب جذاب.
Monir Naghikhani
۱۴۰۱/۵/۱۹
خیلی عالی، اشاره به قشری از مردم که کمتر دیده و درک میشوند، ایکاش روزی برسد که انسانها همگی در صلح وآرامش زندگی کنند، و مومو کوچولوهای بی سرپرستی وجود نداشته باشدوهمچنین دین که برای آرامش وصلح آمده باعث فجایع وتلخکامی نباشد، سپاسگزارم از شما عزیزان فرهیخته.
م یوسفی
۱۴۰۱/۹/۴
کتاب تقریبا جالب بود ولی اون اثری که انتظار داشتم نبود.
داستان کلی نکات و جالب و قابل تعمق داشت که معنایی خیلی ژرف تر از داستان این کتاب داشتند.
راستش از کل کتاب فقط اون نکات رو دوست داشتم و صدای آزاده صمدی رو…👌👌👌
صبامنفرد
۱۴۰۱/۲/۱۱
میتونم بگم تا حالا همچین کتابی با این موضوع نخونده بودم، و نمی‌دونستم همچین چیزایی وجود داشته باشه، و همین نکته مثبتش بود. نثر بسیار روانی داشت و خوندنش خسته کننده نبود. توصیف‌های مومو کوچولو هم عالی بود.
مصطفی سلطانیان
۱۴۰۰/۱۱/۱۵
یه ترکیب اعجاب انگیز، از سه نفر که نمی‌دونستم توی این کار انقدر فوق العاده باشن؛ رومن گاری در مقام نویسنده، لیلی گلستان در مقام مترجم، و آزاده صمدی در مقام صداپیشگی و روایت داستان
گمونم سالی یکی دو بار باید بخونمش
حسین
۱۴۰۱/۱/۱۵
اونقدر شخصیت مومو رو نویسنده خوب شرح داده بود که خیلی راحت داشتم باهاش تو خیابونا و اون آپارتمان لعنتی با اون همه پله میرفتم و از نزدیک کاراشو میدیدم و تجربه میکردم باهاش اون لحظه هارو. لذت بخش بود
ریحانه وحیدنیا
۱۴۰۱/۹/۱۴
مومو کوچولو واقعا دکتر کاکس راست می‌گفت که تو یک بچه‌ی عادی نیستی. تو راستی راستی برای خودت آدم‌حسابی هستی و اگر همینطور پیش بروی، میتوانم بهت قول بدم یک پا ویکتور هوگو می‌شوی.
مهرانگیز روزبهانی
۱۴۰۰/۱۰/۸
بسیار عالی، کتاب بدون سانسور، کتاب خوانی خانم آزاده صمدی روان وبا تبحر و احساس خوبی که بیشتر
هنگام گوش دادن به کتاب داشتم موسیقی متنوع فرانسوی در ابتدا وپایان هرفصل ⭐⭐⭐⭐⭐
مانا خلیلی
۱۴۰۱/۹/۶
کتاب جالبی بود‌. ‌موضوع جدید بود.. و خیلی از مواردی که بهش پرداخته شده من نشنیده بودم تا حالا.... گویندگی بیییی نظیر بود... ارزش گوش دادن و وقت گذاشتن رو داره...
الهه رضوانی
۱۴۰۱/۸/۲۵
یک کتاب بسیار زیبا با داستانی جذاب از کودکانی که در دنیا زیادند و دیده نمی‌شوند. ترجمه‌ای بسیار روان و عالی و خوانش بسیار بسیار عالی خانم صمدی
مشاهده همه نظرات ۳۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زندگی در پیش رو

برای دریافت کتاب صوتی زندگی در پیش رو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.