معرفی و دانلود کتاب داره فاجعه می‌آد! (دختر، خودت را جمع و جور کن)

عکس جلد کتاب داره فاجعه می‌آد! (دختر، خودت را جمع و جور کن)
قیمت:
۲۹۹۰۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب داره فاجعه می‌آد! (دختر، خودت را جمع و جور کن) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب داره فاجعه می‌آد! (دختر، خودت را جمع و جور کن) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب داره فاجعه می‌آد! (دختر، خودت را جمع و جور کن)

کتاب داره فاجعه می‌آد! (دختر، خودت را جمع و جور کن) جدیدترین اثر ریچل هالیس، نویسنده کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز همچون «خودت باش دختر» و «شرمنده نباش دختر» است. او در این اثر نیز به مانند گذشته با لحن صمیمی و صادقانه‌ای که دارد به سراغ موضوع جدیدی رفته و بیان می‌کند که چطور می‌شود در لحظه‌های دشوار زندگی راهی برای رشد، یادگیری درس‌های جدید و تجربه اتفاق‌های تازه پیدا کرد.

خیانت، ضرر و زیان، ترس و غم از دست رفتن افراد نزدیک و عزیز، بی‌کار شدن و...، همه و همه از لحظه های دشوار زندگی هستند. در سخت‌ترین لحظه‌های زندگی، امیدوار بودن به هر گونه تغییر مثبت، رخ دادن اتفاقات خوب و آینده‌ای روشن تقریبا غیر ممکن می‌شود. اما آنچه اهمیت دارد نحوه مواجهه هر فرد با سختی‌های زندگی است. هیچ آدمی در چنین موقعیتی به برنامه‌ریزی برای آینده علاقه چندانی ندارد اما خود اوست که باید انتخاب کند در غم و اندوه زندگی غرق شود و زندگی‌اش را با نا امیدی بگذراند یا اینکه به هر اتفاق ناخوشایند و سختی به عنوان راهی برای درس گرفتن و رسیدن به کمال نگاه کند و بحران را پشت سر بگذارد. با بهره‌گیری از اتفاقات الهام‌بخش و انگیزه دهنده می‎شود اطمینان پیدا کرد که می‌توان از سختی‌ها و تاریکی‌های زندگی گذر کرد و کامل‌تر و زیباتر از قبل شد.

ریچل هالیس در مقدمه کتاب داره فاجعه می‌آد! بیان می‌کند:

من تصمیم گرفتم این کتاب را بنویسم، زیرا بارها و بارها از بحران و غم، جان سالم به در برده‌ام و اعتقاد داشتم که این داستان می‌تواند چیزی برای به اشتراک گذاشتن داشته باشد که بتواند به دیگران کمک کند تا از طریق آن از بحران‌ها و غم‌های خود عبور کنند. اینک با شما از غم‌هایم عبور خواهم کرد. این بدان معنی است که کتاب دختر، خودت را جمع و جور کن (Didn't See That Coming: Putting Life Back Together When Your World Falls Apart) دارای دوگانگی منحصربه‌فردی از خلقت در خارج و داخل است. به عنوان کسی که طبق یک نقشه زندگی می‌کند و زندگی خود را در دو دهه آینده با جزئیات تصور کرده است، می‌توانم صادقانه به شما بگویم که من هرگز برای این زندگی و بازی آن برنامه‌ریزی نکرده بودم. دانستن اینکه من این واقعیت را ندیده‌ام یا برای آن برنامه‌ریزی نکرده‌ام، احساس احمق بودن به من دست می‌دهد. کمی صداقت بیشتر اضافه خواهم کرد. من فکر نمی‌کردم ناچار به نوشتن این کتاب، به این شکل شوم و این باور که زندگی مشترک من به پایان خواهد رسید را از خود دور می‌کردم. فکر نمی‌کردم که آماده باشم اصلاً مطمئن نبودم که آماده باشم. آیا می‌توانم هم‌زمان هم تدریس کنم و هم یاد بگیرم؟ احساس می‌کنم که این درس و این کار، سخت‌ترین کاری است که تاکنون انجام داده‌ام.

زمانی که این کلمات را می‌نویسم، حتی با دانستن اینکه این کتاب می‌تواند برای دیگران مفید باشد، بازهم می‌دانم که نگه داشتن این کتاب به شکل اصلی آن، بدون تصدیق و به یاد آوردن ویرانی تازه‌ای که در زندگی من به وجود آمده، غیرممکن است. پیش از این قصد داشته‌ام که هرگز قسمت‌های سخت زندگی‌ام را با شما قسمت نکنم و درعوض فقط آنچه برای من مثمر بوده است را به اشتراک بگذارم. اما حالا به اینجا رسیده‌ام.

جایی که همه چیز سرد و شکننده احساس می‌شود. همه چیز غیرواقعی و نامطمئن به نظر می‌رسد. جایی که می‌توانم به‌وضوح حس فقدان را در تمام موارد مهم زندگی‌ام ببینم و حمل این بار برایم بسیار سنگین است.

جملات برگزیده کتاب داره فاجعه می‌آد! دختر، خودت را جمع و جور کن:

- اگر شما را کوبیدند، اگر شما را به زمین زدند، بلند شوید. هر زمان، از هویتی که کسب کرده‌اید، با غرور دفاع کنید.

- تکامل ناخوشایند است، اما بدین معنی نیست که بد است. سعی کنید آن را به‌عنوان یک حرکت مثبت و رو به جلو در زندگی خود مشاهده کنید.

- مراقب باشید که احساس گناه شما، وسیله‌ای برای انتقام دیگران نشود.

- تا زمانی که به ایده‌ها، تجربیات، چالش‌ها، استعدادها و مهارت‌های جدید خود اضافه کنید، همیشه قادر خواهید بود که فکر خود را درمورد آنچه می‌بینید تغییر دهید.

- وقتی به هدف کوچکی دست پیدا می‌کنید، باور خواهید کرد که توانایی آن را دارید که چشم‌اندازی که از آینده برای خود ساخته‌اید را به دست آورید.

- زندگی‌ای که دارید، هدیه بسیار گران‌بهایی است که اکثر مردم آن را نادیده می‌گیرند؛ آن را دست‌کم نگیرید.

ریچل هالیس را بیشتر بشناسیم:

ریچل هالیس (Rachel Hollis) سخنران انگیزشی و نویسنده آمریکایی کتاب‌های خودباوری زنان است. او با نوشته‌هایش زنان و دختران سرتاسر جهان را به رستگاری، آزادگی و داشتن عزت نفس دعوت می‌کند. هالیس مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکتی است که در زمینه مسایل حقوقی زنان فعالیت دارد. او دوران کودکی و نوجوانی سختی داشته و بیشتر نوشته‌ها و سخنانش بر اساس تجربه‌هایی است که خودش در زندگی به دست آورده است. مهم‌ترین هدف هالیس این است که به همه یاد آوری کند زندگی چندان اندوهناک نیست و سختی‌ها برای همه پیش می‌آید. با وجود فعالیت‌های گسترده ریچل هالیس در زمینه حقوق زنان و مسایل آن‌ها، مخاطب صحبت‌ها و نوشته‌هایش همه افراد، فارغ از هر جنسیت و نژاد و سنی است.

در بخشی از کتاب داره فاجعه می‌آد! دختر، خودت را جمع و جور کن می‌خوانیم:

بدانید که می‌توانید از پس آن برآیید: دوستان! می‌دانم که پیش از این هم در این مورد صحبت کرده‌ام، اما بازهم می‌گویم، اگر تنها یک دلیل برای اینکه چرا من اغلب می‌توانم شجاعت داشته باشم وجود داشته باشد، این است که این باور به ذهنیت درحال‌رشد من گره خورده است. من معتقدم که حتی وقتی اشتباه می‌کنم، چیز تازه‌ای درمورد چگونگی درست انجام دادن آن یاد می‌گیرم و کمتر می‌ترسم. من هرگز تصور نمی‌کنم که همه پاسخ‌ها را دارم؛ ازاین‌رو هیچ فشاری برای انجام کامل کارها به خودم وارد نمی‌کنم. وقتی می‌دانم کاری برای انجام دادن دارم، مایلم هر کار یا چیزی برای تغییر زندگی‌ام را امتحان کنم. گاهی شجاعت من بزرگ و جسورانه است و گاهی سانتی‌متر به‌ سانتی‌متر جلو می‌رود تا زمانی که فاصله موردنیاز مرا پر کند. اگر اولین تلاش من جواب ندهد، همیشه می‌دانم که می‌توانم به روشی متفاوت دوباره تلاش کنم و تا زمانی که به هدفم برسم، به آن ادامه دهم.

با شجاعت مطالعه کنید: اگر می‌توانید داستان‌هایی درمورد اینکه دیگران چگونه این کار را انجام داده‌اند بخوانید، با خواندن داستان زندگی کسانی که پیش از شما این کار را انجام داده‌اند، ‌انجام این کار بسیار آسان‌تر خواهد بود. هر زمان که می‌خواهم به‌عنوان یک کارآفرین شجاعت پیدا کنم، کتاب‌هایی را می‌خوانم که سایر کارآفرینان آن‌ها را نوشته‌اند. وقتی سعی می‌کنم یاد بگیرم که چگونه مادر بهتری باشم، کتاب‌هایی را می‌خوانم که والدین موردتحسینم آن‌ها را نوشته‌اند. اگر می‌خواهید در یک کار خاص خوب عمل کنید، مهم است که بدانید الگویتان برای این کار کیست. من بارها به کتاب‌های تاریخ روی آورده‌ام، زیرا در آن‌ها نمونه‌های زیادی از رهبران و رزمندگان زن می‌یابید که با شجاعت برای چیزهایی که به آن‌ها اعتقاد داشته‌اند جنگیده‌اند و من می‌توانم از آن‌ها بسیار الهام بگیرم و شجاع باشم. بسیاری از اوقات این زنان لطمات و باورنکردنی‌ترین نوع غم و اندوه را تحمل کرده‌اند، اما کارهایی صورت داده‌اند که جهان را تغییر داده است، زیرا شهامت آن‌ها از ترسشان قدرتمندتر بوده است. داستان زندگی سوجورنر تروث، هریت تاب‌من، بی‌نظیر بوتو، و ساکاگاوا را بخوانید. این‌ها زنانی هستند که تاریخ جهان را شکل داده‌اند. این داستان‌ها بسیار الهام‌بخش هستند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
من مزخرف می‌گویم
امروز چه باید کرد
1- خود جدیدتان را شناسایی کنید
2- دیگر از رنج خود سؤال نکنید
3- دست از احساس گناه بردارید
فردا چه باید کرد
4- دیدگاه دیگری را امتحان کنید
5- ذهن خود را برای بهتر شدن تغییر دهید
6- شجاعت خود را هک کنید
7- حاضر باشید
8- دربارۀ امور مالی خود، واقعیت را بدانید
برای همیشه چه باید کرد
9- با انعطاف‌پذیری غافلگیر شوید
10- به عادت‌های خوب خود بچسبید، یا برخی عادت‌های جدید برای خود بسازید
11- زمانی که زندگی مزخرف است، لذت  را انتخاب کنید
12- آیندۀ خود را دوباره تصور کنید
امید خود را حفظ کنید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب داره فاجعه می‌آد! (دختر، خودت را جمع و جور کن)
نویسنده
مترجمفریبا جعفری نمینی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۸۴
زبانفارسی
شابک978-622-220-676-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۹۹۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب داره فاجعه می‌آد! (دختر، خودت را جمع و جور کن)

فاطمه آراد
۱۳۹۹/۱۰/۱۶
خب با احترام به ریچل.. ‌. با اینکه کتاب‌های دیگش خیلی خوب. این یکی اصلا مورد پسندم نبود... شاید در حد چندصفحه بشه چیزای خوبی ازش بیرون اورد... مطالب خییلی پراکنده بود و باعث میشه ذهن مخاطب از موضوع اصلی دور بشه... به علاوه به نسبت کتاب‌های قبلیش خیلی کمتر راهکار‌های مفید و کاربردی داشت و چیزایی که گفته بود اغلب تکراری به نظر میرسید... خلاصه که نخونید: ///
Ali Moradi
۱۳۹۹/۸/۳۰
ریچل هالیس هم دختر خانم هارو گیر اورده انگار!...
بابا یک بار یه کتاب خوب نوشته بعد اون داره همش تکرار می‌کنه و فقط اسم هارو عوض می‌کنه...
من که دیگه حالم داره بهم میخوره از دیدن جلد کتاباش چه برسه به خانم‌ها که میخونن...
دختر این باش دختر اون باش...
اه
کاربر BAVI
۱۳۹۹/۸/۱۳
کتابش در مورد اتفاقات و شرایط سخته، و اینکه تو شرایط سخت چه کاراهایی میشه انجام داد.. بجز اوایل کتاب بقیه ش خیلی سطحی و مطالبش پراکندست. ‌ی سری از مطالب تکرار کتاب‌های قبلیشه. بنظرم جالب نبود.
فهیمه قربانحسینی
۱۳۹۹/۹/۷
ادبیات ریچل بعد از فاجعه‌ای که براش رخ داده به کلس تغییر کرده، رک تر و بی پرده تر حرف میزنه! ولی من کلا کتاباشو دوست دارم صادقانهو منطقی مینویسه و راهکارهای جالبی ارائه میده
A B
۱۳۹۹/۸/۱۸
کتاب عالی و مفید. یک نکته هم یاد بگیرید و به کار ببندید کافیه.. خصوصا در این دنیا که زنها تحت فشار زیادی هستند شما رو با واقعیت خودتون مواجه میکنه و جلو سواستفاده از احساساتتون رو میگیره
Deniz Jonz
۱۴۰۱/۳/۸
توی این کتاب ریچل همثل همیشه ارزش‌هایی که یه زن باید به خودش بده رو بهمون نشون داد و باز هم مصل همیشه یادآور شد که یه زن چه کار‌ها میتونه بکنه و ما چقدر خودمون رو گم کردیم و درگیر حرف دیگران شدیم
sarah Sh
۱۳۹۹/۱۰/۲
لطفا نسخه صوتیش رو بذارید یا با صدای خانم پرسون یا خانم هاشمی. فقط صوتی... من خود کتابم باشه بازم دوست دارم کسی بیاد کتاب رو برام بخونه. ممنون
فرناز ق
۱۳۹۹/۹/۲۲
ترجمه این کتاب خیلی بد بود، قبلا فقط باید در مورد خود کتاب تحقیق میکردیم ولی این روزا از یک کتاب چندین ترجمه هست که مجبوریم حالا راحع به مترجم‌ها هم تحقیق کنیم
S H
۱۳۹۹/۸/۳۰
کتاب خوب و مفیدیه اما کسایی که کتاب‌های ریچل هالیس رو خوندن متوجه میشن که این کتاب جذابیت کتاب‌های قبلی رو نداره
دیانا جلالزهی
۱۳۹۹/۹/۳
من ازش خوشم اومد در واقع همه‌ی کتاباش خوبه و هر کدومش به ما نشون میده که چجوری با مشکلاتمون مواجه بشیم
مهتاب توکل
۱۳۹۹/۸/۹
بنظرم ذهن همه‌ی آدمارو خونده.
دوسش داشتم.
ممنون
Zahra K K
۱۴۰۱/۱۰/۲۴
متاسفانه برعکس بقیه کتابهاش که منو طرفدارش کرده بود این یکی خیلی جذاب و مفید نبود حقیقتا رغبت نکردم تمومش کنم
مریم جعفری
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
کتاب فوق العاده‌ای برای افرادی که سختی کشیدند و احساس گناه می‌کنند کتاب صوتی آن هم موجود هست
Elmira Delneshat
۱۳۹۹/۸/۱۹
میخواستم بدونم کتاب صوتیش کِی میاد؟
ترجیحا با صدای الهه پرسون😍
Fahimeh Miresmaeili
۱۳۹۹/۸/۲۷
کتاب خوبی است من کتاب‌های این نویسنده که به زبان عامیانه اس رو دوست دارم
مشاهده همه نظرات ۳۶

راهنمای مطالعه کتاب داره فاجعه می‌آد! (دختر، خودت را جمع و جور کن)

برای دریافت کتاب داره فاجعه می‌آد! (دختر، خودت را جمع و جور کن) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.