معرفی و دانلود کتاب صوتی زندگی در شب

عکس جلد کتاب صوتی زندگی در شب
قیمت:
75000 تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زندگی در شب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زندگی در شب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زندگی در شب

داستان یک قاچاقچی معروف که فرزند پلیس ارشد شهر است... دنیس لهین کتاب صوتی زندگی در شب را با الهام از یک برهه‌ی اجتماعی مهم در دهه‌ی بیست میلادی در آمریکا نوشته است: دوران ممنوعیت تولید و معامله‌ی هر گونه مشروبات الکلی. او با نگارش این کتاب در ژانر ادبیات داستانی جنایی که روایتی حماسی دارد، جایزه‌ی ادگار را از آن خود کرده است.

درباره‌ی کتاب صوتی زندگی در شب

داستان کتاب صوتی زندگی در شب (Live by Night) در دهه‌ی بیست میلادی آمریکا رخ می‌دهد؛ زمانی که ممنوعیت تولید و خرید و فروش مشروبات الکلی باعث پدید آمدن باندهای زیرزمینی و قاچاق گسترده شده بود. شخصیت اصلی این رمان پسر جوانی به‌نام «جو» است که سردستگی گروهی از این قاچاقچیان و خلافکاران را بر عهده دارد. اما چیزی که این شخصیت را در موقعیتی پیچیده و دراماتیک قرار می‌دهد، این است که پدر جو پلیس ارشد شهر است. این تضاد شگرف میان پیشه‌ی پسر و شغل پدر که باعث شده آن‌ها درست در مقابل یکدیگر قرار بگیرند، رمان دنیس لهین را به اثری هیجان‌انگیز تبدیل کرده است.

در سراسر کتاب شاهد موقعیت‌های بحرانی بسیاری هستیم که یکی پس از دیگری برای جو رقم می‌خورد. در بحبوحه‌ی این اتفاقات و تعقیب و گریزها یک ماجرای عشقی بغرنج هم برای او پیش می‌آید. جو در ابتدا یک دزد معمولی است که به‌ تدریج در روند داستان به یک قاچاقی حرفه‌ای تبدیل می‌شود. در فرایند این تغییر اتفاقات عجیب‌وغریب زیادی برای او می‌افتد؛ اتفاقاتی که باعث رشد این شخصیت می‌شود اما رشد نه به‌معنای مثبت. این یکی از ویژگی‌های ژانر ادبی «سیاه» است که کتاب صوتی زندگی در شب یکی از نمونه‌های موفق آن به شمار می‌رود. جو قهرمان این رمان است اما نه در قالب شخصیتی مثبت. او قهرمان فساد و قباحت و زشتی است و شاید به همین دلیل بتوان او را یک ضدقهرمان دانست.

اقتباس سینمایی از کتاب زندگی در شب

کمپانی برادران وارنر یک فیلم سینمایی با اقتباس از این رمان به کارگردانی بن افلک و تهیه‌کنندگی لئوناردو دی‌کاپریو تولید کرد. این فیلم در سال 2016 در آمریکا اکران شد و واکنش‌های گسترده‌ای را از سوی مخاطبان و منتقدان برانگیخت.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی زندگی در شب

- جایزه‌ی ادگار برای بهترین رمان (2013)
- نامزد جایزه‌ی بَری برای بهترین رمان (2013)
- نامزد جایزه‌ی یادبود بروس الکساندر (2013)
- مقام طلای جایزه‌ی کتاب فلوریدا برای داستان عمومی (2012)

نکوداشت‌های کتاب صوتی زندگی در شب

- رمان لهین جایگاه منحصر‌به‌فردی در زمینه‌ی بازه‌ی تاریخی ممنوعیت مشروبات الکی در آمریکا دارد. این رمان تجسمی است از مضامین بزرگی همچون داستان‌های عامه‌پسند، جنایت، خانواده، هیجان و خیانت، که در بستری تاریخی به‌خوبی ارائه شده است. (Booklist)

- زندگی در شب از چیزهای آشنا فراتر می‌رود و واقعیتی غیرقابل‌انکار را در نظر می‌گیرد. پرتره‌ی دقیق از گذشته‌ی ملی خشن ما. (دنیای کتاب واشنگتن پست)

- اثری که استادانه نوشته شده است. لهین یک داستان کامل و اساساً آمریکایی خلق کرده که هم برای خوانندگان داستان‌های ادبی جذاب خواهد بود و هم برای خوانندگان داستان‌های جنایی. (هفته‌نامه‌ی ناشران)

کتاب صوتی زندگی در شب مناسب چه کسانی است؟

اگر طرفدار فضاهای داستانی جنایی و گانگستری هستید، شنیدن این کتاب تجربه‌ی فوق‌العاده‌ای برای شما رقم خواهد زد. همچنین اگر به داستان‌هایی که با الهام از برخی برهه‌های سیاسی و اجتماعی مهم نوشته شده‌اند علاقه‌مندید، از این کتاب خوشتان خواهد آمد.

با دنیس لهین بیشتر آشنا شویم

دنیس لهین (Dennis Lehane) نویسنده‌ای آمریکایی است که در دنیای فیلمنامه‌نویسی هم قلمی توانا دارد. او با انتشار اولین اثر خود در سال 1995، جایزه‌ی بهترین کتاب اولی سال را از به دست آورد. لهین تا امروز 14 رمان، 11 فیلمنامه و یک داستان کوتاه منتشر کرده است. «به تاریکی»، «دستم را بگیر»، «بچه‌ی گم‌شده»، «دعا برای باران»، «مقدس» و «شب‌زنده‌داران» دیگر آثار دنیس لهین هستند.

لازم به ذکر است که این نویسنده‌ی پرفروش نیویورک‌تایمز موفق شده جوایزی از قبیل ادگار و آنتونی را نیز از آن خود کند.

در بخشی از کتاب صوتی زندگی در شب می‌شنویم

جو از ماسو خواسته بود برای یک ماه اول اقامت او در فلوریدا اتاق رزرو کند. او نیم خواست در این مدت فکری به چیزی غیر از کار مشغول باشد، چیزهایی از قبیل اینکه کجا و کی غذا بخورد، چگونه یا چه وقت ملافه‌ها یا لباس‌هایش شسته خواهد شد و نفر قبلی که وارد توالت شده قصد دارد چقدر آن جا بماند. ماسو به او گفته بود برایش در هتل خلیج تامپا جا رزرو شده که هرچند کمی غیرقابل تصور بود، در کل قابل قبول به نظر می‌رسید چرا که او پیش خود فکر می‌کرد این احتمالا یکی از هتل‌های بین راه با تخت خواب‌هایی عادی اما تمیز، غذاهای آماده اما سالم و متکاهای نه چندان پف‌دار خواهد بود. اما در عوض دیون ماشین را جلوی یک بنای لب آب، کنار ساحل دریاچه پارک کرد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
65 دقیقه
فصل اول: یک مرد شب بیدار در یک شهر زودخواب
51 دقیقه
فصل دوم: حفره‌ای در وجود زن
50 دقیقه
فصل سوم: موریانه‌های هایکی
46 دقیقه
فصل چهارم: حفره‌ای در میان همه چیز
62 دقیقه
فصل پنجم: کار سخت
55 دقیقه
فصل ششم: همه‌ معصومان گناهکار
47 دقیقه
فصل هفتم: دهان او
69 دقیقه
فصل هشتم: سپیده‌دم
35 دقیقه
فصل نهم: آن‌گونه که پیرمرد عمل می‌کرد
45 دقیقه
فصل دهم: دیدار‌ها
56 دقیقه
فصل یازدهم: بهترین در شهر
41 دقیقه
فصل دوازدهم: ساز و سلاح
23 دقیقه
فصل سیزدهم: سوراخ قلب
65 دقیقه
فصل چهاردهم: بووم
57 دقیقه
فصل پانزدهم: چشمان دخترش
28 دقیقه
فصل شانزدهم: گانگستر
55 دقیقه
فصل هفدهم: راجع به امروز
72 دقیقه
فصل هجدهم: پسر هیچ‌کس
41 دقیقه
فصل نوزدهم: روزهایی نه‌چندان بهتر
15 دقیقه
فصل بیستم: تو عشق بزرگ منی
65 دقیقه
فصل بیست‌ویکم: راه من را روشن کن
46 دقیقه
فصل بیست‌ودوم: سیراب کردن همه چیز مگر جان
46 دقیقه
فصل بیست‌وسوم: آرایشگاه
18 دقیقه
فصل بیست‌وچهارم: چگونه پایان خود را نظاره‌خواهی کرد
41 دقیقه
فصل بیست‌وپنجم: دست بالاتر
40 دقیقه
فصل بیست‌وششم: بازگشت به تاریکی
39 دقیقه
فصل بیست‌وهفتم: یک کشاورز نجیب‌زاده در پیناردل ریو
42 دقیقه
فصل بیست‌وهشتم و فصل بیست‌ونهم
1 دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زندگی در شب
نویسنده
مترجمنادر ریاحی
گویندهتایماز رضوانی
ناشر چاپینشر هیرمند
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۲۱ ساعت و ۵۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
75000 ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زندگی در شب

حمیدرضا صدرائی
۱۴۰۱/۱۰/۹
در ظاهر یک‌ داستان عشقی - گانگستری بسیار مهیج و گیرا با داستانی نسبتا قوی را میشنویم و در نگاه نخست تصور میکنیم بر خواندن یا شنیدن یک‌ داستان صرفا تبهکاری - عشقی، اما آنچه این داستان را جذاب تر از کتاب‌های دیگر در این ژانر میکند این است که در کنار داستان اصلی، به مسائل مهمی همچون نحوه شکل گیری کشور آمریکای قدرتمند، نحوه ایجاد شرکت‌ها و کمپانی‌های عظیم در این کشور توسط باهوش‌ترین و ماجراجوترین افراد از تمامی کشورهای دنیا، علی الخصوص کشورهای اروپایی، در دست داشتن قدرت اصلی کشور توسط همین کمپانی‌ها، درس گرفتن دولت از رکودهای افتصادی در کشوری که به غول صنعتی جهان تبدیل شده و اوج گیری مجدد اقتصادی هنگامی که دولت در می‌یابد که در اقتصاد نباید دخالتی داشته و صرفا باید نظاره گر باشد، هستیم و دست آخر اشاره‌ای به ظهور هیتلر، که باعث پوست اندازی ایالات متحده پس از جنگی شد که اگر برای دنیا آب نداشت اما برای این کشور نان زیادی داشت. تصور میکنم نویسنده داستان را طوری به پایان رساند که ادامه این کتاب را با کتابی دیگر و اثرات جنگ دوم‌ جهانی و‌تاثیرات آن بر قدرت گیری هر چه بیشتر آمریکا و خروج از زیر سایه اروپا پس از این جنگ می‌باشد، ادامه دهد.
M R
۱۴۰۲/۷/۵
کتاب زندگی در شب داستان پسری بنام جوزف کالین هست که با وجود فرزند یک پلیس بودن، وارد کارهای خلاف و کم کم تبدیل به گانگستر معروفی میشه اما گانگستری که اصول و قواعد خاص خودش رو داره. داستان بیشتر از زمینه داستانیش اطلاعات سیاسی، تاریخی و اجتماعی دهه ٢٠، ٣٠ آمریکا، دوران رکود اقتصادی و ممنوعیت مشروبات الکی رو شرح میده و از این نظر برای علاقه مندان به تاریخ معاصر بخصوص تاریخ معاصر آمریکا بسیار جالب و مورد توجه خواهد بود. اتفاقات اصلی عمدتا حول قهرمان داستان میگذره که فراز و فرود‌های بسیاری رو تجربه میکنه و آدمهای مختلفی به زندگیش وارد میشن. همراهی با قهرمان و مشاهده تغییر تدریجی و تبدیل اون از پسری نوجوان و خام در ابتدای داستان به مردی جاافتاده با کوله باری از تجربه در انتهای اون خالی از لطف نیست. و البته در نسخه صوتی این کتاب، صدای گرم و به یاد ماندنی جناب رضوانی جذابیت داستان رو صدچندان کرده.
جلال آسائیان
۱۴۰۲/۲/۴
سلام و دورود فراوان به دوستان خوب گروه ماه آوا و مخصوصن با صدای گرم و دل نشین استاد آقای تایماز رضوانی که قشنگی کتاب زندگی در شب را دو چندان میکند.
سپاس فراوان
مهرداد مصطفوی
۱۴۰۲/۴/۲۲
کتاب بسیار خوبی بود علاوه بر متن داستانی زیبا یک نگارش تاریخی از تاریخ معاصر آمریکا بود
کتاب گانگستری با طعم عشق و خیانت وانتقام به نظر من خیلی خوب بود
Farhad Firoozabad
۱۴۰۱/۶/۲۴
یک رمان گانگستری زیبا و عاشقانه که داستان محکمی دارد و به خوبی به قدرت رسیدن یک فرد را در جهان گانگستری نشان میدهد. همزمان با شکل گیری و تکمیل عواطف عاشقانه
آدرین
۱۴۰۲/۲/۹
نویسنده فضای گانگستری دهه سی آمریکا را بخوبی به رشته تحریر در آورد و اجرای فوق العاده شنیدن کتاب را دو چندان لذت بخش کرد
shima moghadam
۱۴۰۲/۵/۱۷
اینکه نشون میده اون زمان تو امریکا چطور کارخونه‌ها شکل میگرفتن و زندگی چطور بوده جالبه
Sanaz Darbandi
۱۴۰۱/۶/۸
رمانی جذاب در موردقاچاقچیان کوبا و ماجراهای احساسی وعاشقانه بین آنها
Nader Mansoory Mansoory
۱۴۰۱/۱۱/۷
داستان زندگی یک گانگستر.
یک زندگی پر از هیجان و استرس.
شهرام زنگی بند
۱۴۰۱/۹/۲۳
عالی و مفید بود مثل همیشه
Par To
۱۴۰۱/۸/۱۶
خخخخییییلییی دوسش داشتم عالی بود
مشاهده همه نظرات 11

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زندگی در شب

برای دریافت کتاب صوتی زندگی در شب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.