معرفی و دانلود کتاب صوتی گجسته دژ

عکس جلد کتاب صوتی گجسته دژ
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گجسته دژ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گجسته دژ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی گجسته دژ

کتاب صوتی گجسته دژ نوشته‌ی صادق هدایت، ماجرای عجیب و وهم‌آلودی زنی به اسم «خورشید» را روایت می‌کند که دخترش ماه‌گرفتگی عجیبی روی پیشانی‌اش دارد و همین موضوع باعث بروز اتفاقات وهم‌انگیزی می‌شود. این داستان اولین‌بار در مجموعه داستان «سه قطره خون» چاپ شد.

درباره کتاب صوتی گجسته دژ:

فضای داستان‌های صادق هدایت همیشه پر از رمز و راز است. با مطالعه آثار او غرق در فضای داستان می‌شویم و تحت تأثیر فضاسازی عمیق آن‌ها قرار می‌گیریم. کتاب گجسته دژ یکی از این داستان‌ها است که با فضای سنگین و رازآلودش خواننده را تا پایان داستان با خود همراه می‌کند.

داستان از جایی آغاز می‌شود که «روشنک» دختر خورشید، هر روز برای آبتنی به رودخانه دهی می‌رود که در آن زندگی می‌کنند. کوشک ویرانی در نزدیکی رودخانه وجود دارد که همه مردم ده آن را بدشگون می‌دانستند و نام این خرابه را «گجسته دژ» گذاشته بودند. سال‌ها بود که مردی لاغر به نام «خشتون» در آن سکونت گزیده بود و ظاهری شبیه به جادوگران داشت و کارهای عجیبی می‌کرد.

خشتون فقط بعد از غروب آفتاب با لباس سیاهی از آن برج خارج می‌شد و از روی تپه‌ها چوب خشک جمع می‌کرد. روزی که روشنک در رودخانه مشغول آبتنی بود، خشتون او را دید و چشمانش برق زد. او تصمیم داشت با سه قطره خون او اکسیری درست کند و به اسرار جادوگران آگاه شود. اما در لحظه آخر به چیزی پی می‌برد که همه چیز را برایش خراب می‌کند...

کتاب صوتی گجسته دژ مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های کوتاه فارسی و آثار صداق هدایت علاقه دارید، از شنیدن این کتاب لذت خواهید برد.

صادق هدایت را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده بزرگ ایرانی و یکی از اولین بنیان‌گذاران ادبیات داستانی مدرن ایران بود که آثار برجسته‌ای از خود به جا گذاشته است. صادق هدایت (Sadegh Hedayat) در خانواده‌ای صاحب منصب و اهل‌قلم به دنیا آمد و در سال 1281 تحصیلات را از دارالفنون آغاز کرد و پس از مدتی وقفه، در مدرسهٔ فرانسوی سن‌لویی آن را ادامه داد.

وی در داستان‌نویسی، همان جایگاهی را دارد که نیما در شعر فارسی. هر دو آن‌ها فرزند زمانهٔ خود بودند؛ نگاه و صدایی نو داشتند، و خواهان ایجاد تحول اساسی در فرم و محتوای ادبیات فارسی بودند. به‌علاوه، هر دو در کار خود با حمله‌ها و کج‌فهمی‌های بی‌شماری مواجه شدند. بااین‌حال، هم نیما یوشیج و هم صادق هدایت، در نهایت موفق به ایجاد چنان تغییرات اساسی‌ای در ساختمان شعر و داستان فارسی شدند که کمترین ارمغان آن، ظهور استعدادهایی چون مهدی اخوان ثالث، رضا براهنی، هوشنگ گلشیری و... در نسل‌های بعدی بود.

ازجمله آثار مهم و تأثیرگذار هدایت می‌توان به «سه قطره خون»، «علویه خانم»، «بوف کور» و «سگ ولگرد» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی گجسته دژ می‌شنویم:

راجع به این زن و مرد حکایت‌های شگفت‌آوری سر زبان مردم ده بود. می‌گفتند که این مرد اسمش خشتون نیست و ملاشمعون یهودی است، هفت سال پیش با یک نفر درویش وارد دیلبر شدند و بعد در خرابهٔ گجسته‌دژ جای گزیدند، رفیق ملاشمعون پس از چندی نابود شد و کسی نمی‌دانست چه به سرش آمده. حالت و وضع خشتون این مسئله را تأیید می‌کرد. بعضی می‌گفتند که او ریاضت‌کش است. روزی یک بادام می‌خورد و با ارواح و جن‌ها آمیزش دارد. برخی معتقد بودند که از کوه دماوند کبریت احمر آورده و مشغول ساختن کیمیاست، رفیقش را کشته و از روی کتاب جفر و طلسمات او کار می‌کند. دسته‌ای می‌گفتند که در آن بارو گنج پیدا کرده و دوتا دختر که در ده گم‌شده بودند، کار او می‌دانستند و معتقد بودند که هر کس در چشم‌های او نگاه بکند، افسوس خواهد شد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
27 دقیقه
گجسته دژ

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی گجسته دژ
نویسنده
گویندهحسین نصیری
ناشر صوتیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی گجسته دژ

الهام Parhizkar
۱۴۰۱/۸/۲۲
تمام داستانهای کوتاه صادق هدایت رو باید حداقل یک بار خوند😍
معصومه میرزاخانی
۱۴۰۲/۲/۲۲
عالی بود هم کتاب و هم خوانش
نادری
۱۴۰۱/۵/۶
عالی بود، گویندگی خوب بود
ارش Rozbahani
۱۴۰۱/۱/۲۹
واقعا ارزش خواندن داره.
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی گجسته دژ

برای دریافت کتاب صوتی گجسته دژ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.