معرفی و دانلود کتاب صوتی آهنگر و ستاره جادو

عکس جلد کتاب صوتی آهنگر و ستاره جادو
قیمت:
18000 تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آهنگر و ستاره جادو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آهنگر و ستاره جادو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آهنگر و ستاره جادو

در کتاب صوتی آهنگر و ستاره جادو، به یک داستان کوتاه تخیلی از جان رونالد روئل تالکین، فانتزی‌نویس برجسته‌ی انگلیسی‌زبان و خالق شاهکاری به نام ارباب حلقه‌ها گوش خواهید سپرد. این نویسنده‌ی فقید که در کارنامه‌اش افتخاراتی گوناگون از قبیل دریافت جایزه‌ی دومیلور به چشم می‌خورد، در اثر حاضر داستانی شنیدنی درباره‌ی ساکنان دهکده‌ای خیالی موسوم به «وتن بزرگ» را روایت کرده است.

درباره کتاب صوتی آهنگر و ستاره جادو:

جان رونالد روئل تالکین (John Ronald Reuel Tolkien) نویسنده‌ای نام‌آشنا و بی‌نیاز از معرفی است. کمتر کسی را می‌توان یافت که با شاهکار عظیم وی، یعنی رمان ارباب حلقه‌ها آشنا نباشد. تالکین علاوه بر این کتاب، آثار داستانی حجیم دیگری (از جمله مجموعه‌ای با عنوان هابیت) نیز به رشته‌ی تحریر درآورده: امری که یقیناً نشان‌دهنده‌ی تخیل بی‌حدومرز او، و توانایی‌های شگرفش در بسط و گسترش جهان‌های داستانی گوناگون است. اما این نکته نباید باعث غفلت از این واقعیت شود که تالکین فقط یک رمان‌نویس بزرگ نبود؛ بلکه در کوتاه‌نویسی نیز استاد بود و بااستعداد. کتاب صوتی آهنگر و ستاره جادو شاهد خوبی برای صحه گذاشتن بر این مطلب است.

این اثر داستانی‌ست کوتاه که نسخه‌ی متنی آن به همراه دو قصه‌ی دیگر (با اسامیِ برگ اثر نیگل و زارع و اژدها) در قالب کتابی با عنوان درخت و برگ (Tree and Leaf) به انتشار رسیده است.

وقایع داستان آهنگر و ستاره‌ جادو در دهکده‌ای به نام وُتن بزرگ رخ می‌دهد؛ راوی در همان ابتدای داستان ذکر می‌کند که وتن بزرگ چندان هم بزرگ نیست، و اطلاق این صفت به آن تنها برای متمایز کردنش از وتن کوچک است. باری، این وتن بزرگ در روزگاری نه چندان دور از رونقی بی‌اندازه برخوردار بوده است. علاوه بر این، مهارت ساکنان آن در کارها و فنون متعدد، زبانزد مردمانِ شهرها و دهکده‌های اطراف بوده است. در این میان اما آنان بیشتر از هر چیز به توانایی‌شان در آشپزی می‌بالیدند.

در واقع، در این دهکده چنان برای هنر آشپزی ارزش قائل بودند که استاد آشپزِ وقت، همواره از مقام و احترامی شامخ برخوردار بود. اما زمانی فرا رسید که یکی از استادان آشپز، ناگهان و بر خلاف روال معمول، اعلام کرد که نیاز به تعطیلی و استراحت دارد و می‌خواهد مدتی از دهکده خارج شود. این اتفاق که تا آن زمان هرگز رخ نداده بود، زمینه‌ساز پرسش‌ها و شایعاتی فراوان شد...

نکوداشت‌های کتاب صوتی آهنگر و ستاره جادو:

- جذاب و ترغیب‌کننده. (Barnes & Noble)
- گواهی بر بلندای تخیلِ جان رونالد روئل تالکین. (amazom)

کتاب صوتی آهنگر و ستاره جادو مناسب چه کسانی است؟

از همه‌ی طرفداران ادبیات تخیلی دعوت می‌کنیم که شنونده‌ی کتاب صوتی آهنگر و ستاره جادو از جی. آر. آر. تالکین باشند.

جان رونالد روئل تالکین را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده‌ی مشهور بریتانیایی، در سال 1892 به دنیا آمد و به سال 1973 از دنیا رفت. شهرت وی در میان اهالی ادبیات، مرهون آثار تخیلی شگفت‌انگیزی است که در طول عمر پربار خود به رشته‌ی تحریر درآورد. مشهورترین کتاب‌های او عبارتند از: «هابیت»، «ارباب حلقه‌ها»، «سیلماریلیون»، «ماجراهای تام بامبادیل»، «راه پیوسته تا آن سو می‌رود» و «فرزندان هورین».

بد نیست بدانید که جان رونالد روئل تالکین، یک سال قبل از مرگش از ملکه الیزابت دوم نشان امپراتوری دریافت کرد. در بیان عظمت او شاید ذکر همین نکته کافی باشد که آثارش تاکنون به بیش از 25 زبان ترجمه شده‌ و در شمارگان فراوان در سرتاسر جهان به فروش رسیده‌ و می‌رسند.

در بخشی از کتاب صوتی آهنگر و ستاره جادو می‌شنویم:

انتخاب شاگرد از سوی استاد آشپز کار عجیبی نبود. رسم معمول چنین بود. استاد یکی را به وقتش انتخاب می‌کرد، و هر چه در توانش بود به او می‌آموخت و همچنان که هر دو بزرگ‌تر می‌شدند، شاگرد سهم بیشتری از کارهای مهم را به عده می‌گرفت. به طوری که وقتی استاد بازنشست می‌شد یا می‌مرد، او آنجا بود: حاضر و آماده برای اینکه کار را تحویل بگیرد و به نوبه‌ی خود استاد آشپز شود.

اما این استاد آشپز هیچگاه شاگردی انتخاب نکرده بود. او همیشه گفته بود «هنوز وقت هست»، یا «چشمان من باز است، هرگاه آدم به‌دردبخوری بیابم، او را انتخاب خواهم کرد.» اما اینک او خود پسرکی را به همراه آورده بود که اهل دهکده نیز نبود. شاگرد جدید از پسربچه‌های دهکده چابک‌تر و سریع‌تر بود. نرم‌خو و بسیار مودب به نظر می‌رسید، ولی برای این کار بیش از حد جوان بود...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
20 دقیقه
قسمت اول
24 دقیقه
قسمت دوم
29 دقیقه
قسمت سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آهنگر و ستاره جادو
نویسنده
مترجممراد فرهادپور
گویندهفرهاد جان سریان
ناشر چاپیانتشارات روزنه
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۱۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
18000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آهنگر و ستاره جادو

A B
۱۴۰۱/۱/۱۴
شاید لحن کتاب و دورن‌مایه داستان کودکانه به نظر بیاد، اما واقعا اینطور نیست!!!
این داستان‌ها برای افرادی که به اسطوره‌شناسی، نمادشناسی، آسترولوژی و... علاقه‌مند هستند، در هر سنی جذابه...
و اصلا خیلی اوقات چنین داستانهایی برای حفظ اسطوره‌ها و انتقال تفکر و اعتقاد گذشتگان به نسل آینده، نوشته
در
میشه. نهایت اگر به این مفاهیم علاقه‌مند باشید، لحن کودکانه گوینده که البته مناسب با قلم نویسنده و لحن کتاب انتخاب شده، هم براتون قابل قبوله...
از کتابراه و سایر عوامل سپاسگزارم.
mohammad amin
۱۴۰۲/۱/۴
داستانهای کوتاه تالکین نیز نشان دهنده قلم روان و خلق تصاویر نمادین است. ظهور شخصیتهای کوچک و بزرگ در ابداع داستان جدید و زیبا بی نظیر است. تیرلوژی ارباب حلقه‌ها نیز با داستانهای کوتاه هماهنگی و تناسب دارد
احسان آهنگر
۱۴۰۰/۱۰/۲۹
مریم پنج ساله از تهران
داستان ضعیف
گوینده ضعیف
اصلا پیشنهاد نمیکنم
صابر خ
۱۴۰۰/۱۱/۲
مناسب برای تالکین‌دوستان
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آهنگر و ستاره جادو

برای دریافت کتاب صوتی آهنگر و ستاره جادو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.