معرفی و دانلود کتاب صوتی پروژه‌ی شادی

عکس جلد کتاب صوتی پروژه‌ی شادی
قیمت:
23000 تومان - 2.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پروژه‌ی شادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پروژه‌ی شادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پروژه‌ی شادی

کتاب صوتی پروژه‌ی شادی اثر گریچن رابین، با ارائه رویکردهای مفیدی زندگی شما را تغییر می‌دهد و تجربه‌ی شادی در دنیای درون و بیرون را با روش‌های ساده و کاربردی به شما می‌آموزد.

گریچن رابین (Gretchen Rubin) در کتاب صوتی پروژه‌ی شادی (The Happiness Project) که یکی از پرفروش‌‌ترین‌ کتاب‌های نیویورک تایمز نیز هست، تجربه‌های خودش و چیزی که آموخته را بیان کند و به شما کمک می‌کند راه‌های رسیدن به شادمانی حقیقی را کسب کنید و شادی را جزو عادات خود نمایید. طبق تحقیقات صورت گرفته، برای سنجش سطح شادی یک فرد، ژنتیک حدود 50 درصد؛ شرایط زندگی مانند جنسیت، سن، قومیت، زندگی زناشویی، درآمد، سلامتی، حرفه و وابستگی مذهبی، حدود 10 الی 20 درصد سطح شادی را فراهم می‌کند. اما مابقی آن نتیجه‌ی نحوه‌ی تفکر و عمل فرد خواهد بود. به عبارت دیگر، انسان‌ها یک خصلت ذاتی دارند که در محدوده‌ی خاصی تنظیم شده، اما با اقداماتی درست می‌توان خود را به بالاترین محدوده‌ی شادی برسانند.

در کتاب صوتی «پروژه‌ی شادی» می‌آموزیم که چگونه شادی را با تمام وجود خود احساس کنیم و متفاوت عمل کردن را تجربه کنیم. این اثر با رویکردی برای تغییر دادن زندگی اشخاص نوشته شده است. اولین مرحله‌، آمادگی است، زمانی که تعیین می‌کنید چه چیزی برای شما شادی، رضایت و مشغولیت می‌آورد و همچنین چه چیزی موجب حسِ گناه، عصبانیت، بی‌حوصلگی و پشیمانی شما می‌شود. دومین مرحله اراده کردن است، زمانی که تعیین می‌کنید چه اقدامات مشخصی شادی شما را افزایش می‌دهد. سپس به بخش جالب این کار می‌رسید: حفظ کردن اراده‌ی خود.

نوآوری و چالش منشا قدرتمندی برای شادی هستند؛ پول زمانی که عاقلانه و در جای درست خرج شود می‌تواند به شادی بیش‌تر اشخاص یاری برساند؛ نتیجه‌ی این نظم بیرونی به آرامش درونی کمک و کوچک‌ترین تغییرات می‌تواند بزرگترین تفاوت‌ها را بسازد.

دیگر کتاب‌های پرفروش گرچن رابین عبارت‌اند از: بهتر از قبل، چهار گرایش رفتاری، شادی در خانه و شرایط بیرونی؛ آرامش درونی.

در بخشی از کتاب صوتی پروژه‌ی شادی می‌شنویم:

شادی عاملی حیاتی برای کار است و کار عاملی حیاتی برای شادی. در یکی از نتایجِ "زندگی-منصفانه-نیست"، از قرار معلوم انسان شاد بهتر از انسان کمتر شاد عمل می‌کند. افراد شاد هر هفته ساعت‌های بیشتری کار می‌کنند و در وقت آزاد خود نیز بیشتر کار می‌کنند. آن‌ها گرایش به یاری‌بخش‌تر بودن، با خودمحوری کمتر دارند و علاقه‌ی بیشتری به کمک به دیگران دارند، مثلاً، با به اشتراک گذاشتن اطلاعات یا برای کمک به یک همکار و سپس، به این خاطر که به دیگران کمک کرده‌اند، دیگران هم مایل هستند به آن‌ها کمک کنند. همچنین، می‌توانند با دیگران بهتر کار ‌کنند، چون مردم ترجیح می‌دهند کنار افراد شاد باشند این افراد نسبت به افرادی که شادی کمتری دارند، کمتر احتمال دارد رفتارهای زیان‌بخش مثل خستگی‌ مفرط، گریز از کار، رفتارهای ضد کار و زیان‌بخشِ مربوط به کار، اختلاف‌نظرهای کاری و رفتارهای تلافی‌جویانه از خود نشان دهند.

افراد شادتر رهبران برجسته‌تری نیز می‌توانند باشند. در وظایف مدیریتی مثل رهبری و تسلط بر اطلاعات عملکرد بهتری دارند. نسبت به افرادی که شادی کمتری دارند جسورتر و با اعتماد به نفس‌تر دیده می‌شوند. آن‌ها صمیمی‌تر، گرم‌تر و حتی از لحاظ فیزیکی جذاب‌تر تلقی می‌شوند. یک مطالعه نشان داد که دانش‌آموزانی که در سال اول دانشگاه شاد بوده‌اند بدون هیچ پشتوانه‌ی مالی برای شروع در اواسط سی سالگی خود پول بیشتری بدست می‌آوردند. شاد بودن می‌تواند تفاوت زیادی در زندگی کاری شما ایجاد کند.

البته، صرفاً به این دلیل که کار زمان زیادی از ما را می‌گیرد شادی برای کار نیز حائز اهمیت است. اکثریت آمریکایی‌ها روزانه هفت ساعت یا بیشتر کار می‌کنند و زمانی که صرف تعطیلات می‌شود در حال کاهش است. همچنین، کار می‌تواند منبع بسیاری از عناصر لازم برای یک زندگی شاد باشد: عناصری مانند؛ فضای رشد و نمو، ارتباط اجتماعی، سرگرمی، حسِ داشتنِ هدف، عزت نفس و تأیید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
40 دقیقه
مقدمه
54 دقیقه
فصل اول: ژانویه - انرژی‌ات را بالا ببر
78 دقیقه
فصل دوم: فوریه - عشق را به خاطرآور
55 دقیقه
فصل سوم: مارس - اهداف عالی‌تر داشته باش
58 دقیقه
فصل چهارم: آوریل - سخت نگیر
78 دقیقه
فصل پنجم: مه - تفریح را جدی بگیر
61 دقیقه
فصل ششم: ژ‌وئن - برای دوستان وقت بگذار
76 دقیقه
فصل هفتم: ژوئیه - مقداری شادی بخر
73 دقیقه
فصل هشتم: اوت - در آسمان‌ها سِیر کن
39 دقیقه
فصل نهم: سپتامبر - به دنبال یک شور و شوق باش
57 دقیقه
فصل دهم: اکتبر - حواست را جمع کن
48 دقیقه
فصل یازدهم: نوامبر - دلت را راضی نگه‌دار
33 دقیقه
فصل دوازدهم: دسامبر - تمرکز کامل بر یک چیز
23 دقیقه
پروژه‌ی شادی شما

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پروژه‌ی شادی
نویسنده
مترجمسالومه خدابخشی
گویندهفرزانه فائزی
ناشر صوتی شادن پژواک
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۵۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
23000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پروژه‌ی شادی

شعله امتیازی
۱۴۰۲/۷/۲۸
عالی بود. یک کتاب پر از ایده‌های جالب و کاربردی برای کمی بیشتر شاد بودن و ایجاد سرزندگی و نشاط. فکر می‌کنم ارزش یک بار شنیدن رو داره. قسمتی از کتاب که نظرات مخاطبان وبلاگ نویسنده رو بازگو کرده، خیلی برام جالب بود. نگاه تیزبینانه نویسنده به مسائل به ظاهر ساده زندگی وتبدیل وتغییر آن‌ها به عناصری شادی آفرین و گره گشا، ترجمه عالی متن وگویندگی زیبا و موزون، هر سه در کنار هم اثری شنیدنی و مفید رو ساختند. ممنون از زحمات دوستان سهیم در این کار
ali zare
۱۴۰۰/۲/۱۹
نکتۀ کاربردی و مناسبی ارائه نشده، کتاب ترجمۀ ضعیفی داره، متن ارائه شده صرفاً تجربیات نویسنده هست که نمی‌تونه برای همه مناسب و مفید باشه، به قول معروف برای همه نمیشه یه نسخه پیچید.
تا زمانی که کتابهای مناسب تری مثل عادت‌های اتمی یا برتری خفیف و... وجود دارن که می‌تونن انگیزه و نشاط واقعی رو به زندگی انسان هدیه کنن، خوندن همچین کتابی جنبۀ سرگرمی داره فقط و کاربردی نیست.
هما راستین
۱۳۹۹/۴/۳
این کتاب تجارب شخصی نویسنده است من قبلا کتاب نظم بیرونی آرامش درونی را از همین نویسنده مطالعه کردم در کل کتاب‌های متوسطی هستن و کسانی که کتاب‌های خیلی استخوان دار و عمیق مطالعه میکنن ممکنه خیلی از این کتاب فایده نبرن برای شروع خوبه
Elham Zaerzadeh
۱۳۹۸/۶/۷
کتاب عالی بود
شاید اگه سطحی از کنارش رد بشین معمولی باشه
ولی حقیقت اینه که با جزییات و با برنامه نشون میده چطور باید برای شاد بودن به دقت دید و اجرا کرد
کاملا توصیه می‌کنم
حداقل برای این روزهای مردم این کشور خوبه
نادیا
۱۴۰۱/۶/۲۲
نویسنده اطلاعاتی که در کتاب‌ها خونده را در زندگی شخصی پیاده کرده و تجربیاتش را کامل با جزئیات توصیف کرده. نویسنده یا مترجم می‌توانستند با جمله بندی کمتر، تعریف کنند. فعلا فصل سوم رو دارم گوش می‌کنم.
فهیمه مراتب
۱۳۹۹/۴/۲۵
اگر آدم شادی نباشی خوندن این کتاب بهت کمک میکنه که قدر داشته هات رو بدونی و خیلی ساده زندگی رو بگیری و به خاطر چیزای ساده زندگیت همیشه شاد باشی اما اگر آدم شادی هستی این کتاب خیلی ساده اس و بدیهی
SoBhAn Rezaei
۱۴۰۰/۶/۷
من با این کتاب تونستم بخوابم چون گفت تیک تیک ساعت و یا نور ال‌ای دی کوچک باعث میشه نتونم بخوابم
الان میتونم بموقع بخوابم و صبح رو با شادی شروع میکنم
bita momeni
۱۳۹۹/۳/۱۲
کتاب دلنشین و مفیدیه. من قبلا خود کتاب و خوندم.. اما واقعا از این کتاب صوتی لذت بردم. بسیار شیرین و عالی اجرا شده. حتما توصیه میکنم گوش کنید.
مریم رهروی
۱۳۹۹/۱/۲۰
با خوندن این کتاب، میفهمی چطور باید مثل یه صیاد ماهر شادی‌های کوچک زندگی رو صید کنی و رضایت از زندگیت رو بالا ببری.
fatemeh asadi
۱۴۰۰/۴/۴
این کتاب رو به برنامه روزانتون تبدیل کنید برای رسیدن به شادی. واقعا از شنیدن این کتاب لذت بردم
مهرناز کاویانی
۱۳۹۹/۱/۱۳
با وجود اینکه ممکنه ساده به نظر بیاد اما هرکسی باید این کتاب رو بخونه
Gorji
۱۴۰۰/۵/۵
کتاب مفیدیه. به آدم شادیهای کوچک زندگی رو نشون میده که باید قدر اونها رو دونست.
امیر شیری
۱۳۹۸/۴/۱۶
حیلی معمولی هیچ مورد خاصی نداشت
ویدا بنی‌هاشم
۱۴۰۱/۹/۲۸
خوب بود مطالبش مثل بقیه کتاب‌های انگیزشی بود
Elias Mohammadi
۱۴۰۰/۱۰/۲۶
متوسط داره در زمینه کتاب‌های شادی بخش شایدم کمی پایین تر
مشاهده همه نظرات 24

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پروژه‌ی شادی

برای دریافت کتاب صوتی پروژه‌ی شادی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.