معرفی و دانلود کتاب مدیر مدرسه

عکس جلد کتاب مدیر مدرسه
قیمت:
24000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مدیر مدرسه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مدیر مدرسه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مدیر مدرسه

«مدیرمدرسه» شاید به جرأت بهترین اثر «جلال آل احمد» باشد. نویسنده‌ای ظلم‌ستیز که واقعیت‌های زندگی را با نظری انتقادی ارائه می‌کند. راوی داستان که از آموزگاری به تنگ آمده است، برای آسودگی خود و داشتن درآمد بیشتر و بی دردسر به مدیری دبستان رو می آورد، بی آنکه بداند چه دردسرهایی در پی خواهد داشت. مدیر که خود را هیچکاره می داند و آمده تا گوشه ای آرام در دفترش از گچ خوردن و بیهودگی کار آموزگاری خود را برهاند، با دشواری سرپرستی «یک ناظم و هفت تا معلم و دویست و سی و پنج تا شاگرد» روبرو می شود. پس همه توان خود را به کار می گیرد تا کمبودها و نارسایی‌ها را به گونه ای سروسامان دهد. اما در این شرایط محیطی امکان اصلاح وجود ندارد و مدیر تصمیم می‌گیرد که استعفا دهد.

از متن کتاب:

تحمل این یکی را نداشتم. با اداهایش. پیدا بود که تازه رئیس شده. زورکی غبغب می‌انداخت و حرفش را آهسته توی چشم آدم می‌زد. انگار برای شنیدنش گوش لازم نیست. صد و پنجاه تومان در کارگزینی کل مایه گذاشته بودم تا این حکم را به امضا رسانده بودم. توصیه هم برده بودم و تازه دو ماه دویده بودم. مو، لای درزش نمی‌رفت. می‌دانستم که چه او بپذیرد چه نپذیرد کار تمام است. خودش هم می‌دانست. حتماً هم دستگیرش شد که با این نک و نالی که کرد خودش را کنفت کرده، ولی کاری بود و شده بود.

در کارگزینی کل سفارش کرده بودند که برای خالی نبودن عریضه رونویس حکم را به رویت رئیس فرهنگ هم برسانم که تازه اینطور شد وگرنه بالای حکم کارگزینی کل چه کسی می‌توانست حرفی بزند؟ یک وزارتخانه بود و یک کارگزینی! شوخی که نبود. ته دلم قرص‌تر از این‌ها بود که محتاج به این استدلال‌ها باشم. اما به نظرم همه‌ی تقصیرها از این سیگار لعنتی بود که به خیال خودم خواسته بودم خرجش را از محل اضافه حقوق شغل جدید دربیاورم. البته از معلمی هم اُقم نشسته بود. ده سال الف ب درس دادن و قیافه‌های بهت‌زده‌ی بچه‌های مردم برای مزخرف‌ترین چرندی که می‌گویی... و استغناء باغین و استقرا باقاف و خراسانی و هندی و قدیم‌ترین شعر دری و صنعت ارسال مثل وردالعجز...و از این مزخرفات!

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مدیر مدرسه
نویسنده
ناشر چاپینشر وزرا
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات116
زبانفارسی
شابک978-600-94310-9-0
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
24000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مدیر مدرسه

Ali Fattahi
۱۳۹۹/۴/۲۷
من به این نتیجه رسیدم، آیا آن همه استعفا نامه‌ای که نوشته بود و همه را دور انداخته بود، دلش راضی نبود و یا عقل سد راهش شده بود؟ همچنین وقتی یک سرایدار دیگر هم اضافه شد، سرایدار اول در دلش چه گفت؟ آیا به مدیر هزارتا فحش و لعنت فرستاد و یا مدیررا دعا کرد که اورا از دست تنهایی درآورده است؟ چه کسی میداند؟ شاید هیچکدام از اینها نباشد...
نیلوفر معتبر
۱۴۰۰/۶/۱
شیوا و روان، سرشار از کلمات و اصطلاحات جالب، بی تکلّف و صمیمانه و البته بسیار فراتر از یک داستان معمولی؛ چون در خلال داستان، با بسیاری از مسائل ریز و درشت اجتماعی اون دوران آشنا می‌شین...
مرتضی شمالی
۱۳۹۶/۶/۱۱
روایت صمیمانه‌ی نویسنده از خودش و محیط اون زمان. تاریخ برای من در چنین نوشته‌هایی متجلی میشه، بیش از هر کتاب تاریخیه
نیمروز .
۱۳۹۷/۷/۲
خوب بود و جنایت‌های کوچ رو به جنایت‌های بزرگ روزگارش پیوند میداد
ehsan alikhani
۱۳۹۸/۶/۲۵
توصیف اشخاص و مکان‌ها بسیار قابل تصور و جالب بود
کاربر N
۱۳۹۷/۲/۲۸
توصیه میکنم بخونید، نیم ساعته تمومش میکنید انقد شیرینه (;
میم عبدالله نژاد
۱۳۹۶/۱/۱۳
خیلی خوب بود. فضاسازی‌ها و توصیف‌ها عالی
shayan khajegi
۱۳۹۶/۶/۲۲
ارزش چندین بار خوندن رو داره
جودی آبوت
۱۳۹۵/۱۰/۶
داستانی خواندنی و البته قابل تامل.
Mary M
۱۳۹۸/۶/۱۹
خوب بود لذت بردم
امیرحسین مولا
۱۳۹۷/۱۰/۴
بسیار عالی و روان
مشاهده همه نظرات 11

راهنمای مطالعه کتاب مدیر مدرسه

برای دریافت کتاب مدیر مدرسه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.