معرفی و دانلود کتاب صوتی قاصدک

عکس جلد کتاب صوتی قاصدک
قیمت:
۱۰۰۰۰ 7000 تومان ۳۰%
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قاصدک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قاصدک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قاصدک

داستان کتاب صوتی قاصدک اثر علی مؤذنی، به زمان جنگ ایران و عراق مربوط مى‌‏شود و درباره‏ زنى است به نام «آذر» که همسرش «هاشم» در جبهه به سر مى‏‌برد و او با فرزندش زندگى مى‌‏کند. پسر غمگین از دورى پدر، مدام با مادرخود لج مى‌‏کند تا اینکه یک روز به دست زن قاصدکى مى‏‌رسد.

همه داستان «قاصدک» در پاره‌ای از یک روز و در صفحاتی اندک روایت می‌‏شود، اما گستره داستان به وسعت تمام جنگ و دلتنگی‌های آدمیان است. موذنی در این داستان شاعرانه، قصه زنی را روایت می‌کند که همسرش به جنگ رفته و حالا قاصدکی از او خبر آورده. او گاه به بیان واگویه‌ها و زمزمه‌های زن برای شوهرش می‌پردازد، گاه از زبان زن به بیان حالات و احوالات پسرک‌شان امید روی می‌آورد که حالا برای خودش مرد کوچکی شده است و گاه راوی تنهایی زن می‌شود؛ در همه وضعیت‌های روایت هم داستانش پهلو به پهلوی شعر می‌زند، بی آنکه از کلمات آهنگین و تشبیهات شاعرانه سود بجوید؛ چراکه این شاعرانگی در ذات داستان موذنی و تنهایی زن نهفته است؛ تنهایی باشکوهی که رنگ ملال به خود نمی‌گیرد.

موذنی داستان این زن و پسرک و قاصدک را با زبانی نرم اما استوار پیش می‌برد تا در پایان داستان، مخاطب دریابد که قاصدک، حامل خبر شهادت مرد بوده است. این پایان‌بندی هم، منطبق با همه داستان، به دام احساساتی‌گرایی نمی‌افتد و وجهی حماسی و غرورانگیز دارد. حالا وقتی که مخاطب، کتاب «قاصدک» را می‏‌شنود، شاید نم اشکی را هم گوشه چشمش احساس کند که داستان خوش‌ساخت و موجز موذنی برایش به ارمغان آورده است.

از علی موذنی آثاری چون «ارتباط ایرانی»، «نه آبی نه خاکی»، «کلاهی از گیسوی من»، «دلاویزتر از سبز» و «دوستی»، با موضوع دفاع مقدس منتشر شده است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
30 دقیقه
قاصدک

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قاصدک
نویسنده
گویندهسعیده فرضی
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۲۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی انقلاب و دفاع مقدس، کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه صوتی
۱۰۰۰۰ 7000 ت ۳۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قاصدک

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قاصدک

برای دریافت کتاب صوتی قاصدک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.