معرفی و دانلود کتاب صوتی ادیسه

عکس جلد کتاب صوتی ادیسه
قیمت:
۲۷۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ادیسه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ادیسه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ادیسه

یک بازآفرینی امروزی از شاهکاری باستانی! کتاب صوتی ادیسه، داستانی ماندگار به قلم حماسه‌سرای بزرگ یونان، هومر است. جورجو فررو در اثر حاضر، این داستان بی‌نظیر را برای مخاطبین کودک و نوجوان خود تلخیص و بازنویسی نموده است. قهرمان اصلی این کتاب دلاوری است که پس از پیروزی در نبردی بزرگ، قصد بازگشت به خانه می‌کند؛ اما در این راه با مشکلاتی بزرگ مواجه می‌شود...

درباره کتاب صوتی ادیسه:

ادیسه (Odyssey)، نام شاهکار جاویدان هومر و یکی از بزرگ‌ترین حماسه‌های بشری است. این اثر باستانی، روایتی جذاب و پرکشش درباره‌ی شخصیتی به نام اولیس (تلفظ امروزین ادیسه) است. این فرمانده‌ی شکست‌ناپذیر ایتاکا که همواره یکی از عاملان اصلی پیروزی سپاهیان یونان بر حریفان بوده است، پس از نقش‌آفرینی و رشادت در نبرد بزرگ تروآ، به سبب غرور و خودبینی از سوی پوسایدون، به سرگردانی ابدی در دریا نفرین می‌شود.

بیشتر ماجراهای کتاب ادیسه، شرح تقلاهای او برای رهایی از این نفرین شوم و بازگشت به آغوش خانواده است. او در این راه باید مصائب بسیاری را پشت سر بگذارد؛ از جمله رویارویی با موجوداتی خیالین به نام سیرن‌ها که خانه در دریا دارند و با صدای افسونگرشان هر موجودی را وسوسه و سپس هلاک می‌کنند.

گفتنی است مخاطبین در عین اینکه ماجراهای ادیسه‌ی دور از وطن را پی می‌گیرند، از حال و روز همسر او، پنه‌لوپه نیز مطلع می‌شوند؛ حال و روزی که در اعجاب و شگفتی دست‌کمی از سرنوشت همسرش ندارد!

در پایان ذکر دو نکته خالی از فایده نیست: نخست اینکه کتاب ادیسه در واقع دنباله‌ای بر کتاب ایلیاد، دیگر شاهکار بزرگ هومر است؛ هر چند به لحاظ خط داستانی و روایتگری، اثری در نوع خود کامل و مستقل است. دومین نکته که پیشتر نیز بیان شد، آن است که کتاب حاضر ترجمه‌ی متن اصلی‌ای که متعلق به هومر می‌باشد، نیست؛ بلکه بازنویسیِ امروزین آن است که به قلمِ جورجو فررو (Giorgio Ferrero)، نویسنده ایتالیایی صورت پذیرفته است.

برخی از فیلم‌های سینمایی اقتباس‌شده از کتاب ادیسه:

- فیلم سینمایی ادیسه، ساخته‌ی فرانچسکو برتولینی
- فیلم سینمایی ای برادر کجایی، ساخته‌ی برادران کوئن
- فیم سینمایی نگاه خیره‌ی اولیس، ساخته‌ی تئو آنجلوپولوس
- فیلم سینمایی بازگشت رینگو، ساخته‌ی دوچو تساری

در نکوداشت کتاب صوتی ادیسه:

- شاهکار بی‌تکرار ادبیات حماسی مغرب‌زمین. (آمازون)

کتاب صوتی ادیسه مناسب چه کسانی است؟

کودکان ده تا دوازده سال و نوجوانان، بیش از سایرین از این کتاب صوتی لذت خواهند برد.

با هومر بیشتر آشنا شویم:

این غول ادبیات باستان، در کنار فردوسیِ فارسی زبان یکی از دو حماسه‌سرای بزرگ تاریخ است. ولادت این شاعرِ داستان‌گو را حدود قرن هفتم پیش از میلاد ذکر کرده‌اند. هر چند از زندگی هومر (Homer) چندان اطلاعات موثقی در دست نیست، اما دو شاهکار به‌جامانده از او، یعنی کتاب‌های ایلیاد و اودیسه برای صحه گذاشتن بر نبوغ اعلای وی کافی‌اند. گفتنی است که این دو کتاب تأثیری شگرف بر تمامِ جریان‌های ادبی غرب داشته‌اند؛ تا جایی که بزرگ‌ترین رمان مدرنیستی ادبیات اروپا، یعنی رمانِ اولیس جیمز جویس نیز اقتباسی از داستان ادیسه‌ی هومر است.

در بخشی از کتاب صوتی ادیسه می‌شنویم:

صبح روز بعد، کالیپسو به اولیس کمک کرد تا کلکش را آماده کند. او آذوقه‌ی سفر را به اولیس داد. پارچه‌هایی به او داد تا با آن بادبان بسازد. کلک را به آب انداخت و همانطور که قول داده بود، باد موافقی را هم به همراه اولیس فرستاد. اولیس، بادبان‌های کلک را برافراشت و به راه افتاد. او شب‌ها در میان آب‌های بی‌کران، از روی ستارگان مسیر حرکتش را پیدا می‌کرد. او هفده روز در سفر بود، تا اینکه بالاخره کوه‌های سرزمین فایاکس که مردمانش فایاکی‌های مهمان‌نواز بودند را از دور دید. چیزی نمانده بود که اولیس به خشکی برسد. اما در آن هنگام، پوزیدون، ایزد دریاها، که از اولیس نفرت داشت، متوجه تخته‌پاره‌هایی که اولیس بر آن سوار بود، شد. او با خشم بسیار با خودش فکر کرد: «بقیه‌ی خدایان هنگامی که من در جمعشان نبوده‌ام تصمیم گرفته‌اند به اولیس کمک کنند...»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
شناسنامه کتاب
۱ دقیقه
متن پشت جلد
۲۳ دقیقه
قسمت اول
۲۵ دقیقه
قسمت دوم
۲۵ دقیقه
قسمت سوم
۲۲ دقیقه
قسمت چهارم
۲۰ دقیقه
قسمت پنجم
۲۷ دقیقه
قسمت ششم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ادیسه
نویسنده
مترجمامیرحسین میرزائیان
گویندهفریبا فصیحی تاش
ناشر چاپیانتشارات سپاس
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۲۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
۲۷۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ادیسه

الناز محمدی
۱۴۰۱/۵/۲۸
🍁 داستانی شنیدنی از شخصیت حماسی یونانی اودیسیوس… دوری و سختی به مدت بیست سال، دور از خانه ‌و خانواده! اینکه همسرش پنه لوپه، بعد از این همه سختی و تنهایی، همچنان عاشق و وفادار اودیسیوس موند، قابل ستایش بود. تدبیر اسب تراوا توسط ادیسه نیز حتی حالا هم زبان زده. آنچنان پر آوازه که بچه‌های کامپیوتری به می‌دون، توی مبحث حک، بحثی نام اسب‌های تراوا داریم. اونها ویروس‌هایی هستند که توی لباس اطلاعت سالم وارد سیستم شده و اون رو ویروسی میکنن! و یا داستان‌های زیبایی که در طول سفر برای اودیسیوس اتفاق افتاد همه و همه از قدرت بی انتهای تخیل پردازی هومره. مثلا خاصیت گل لوتوس در سرزمین لوتوس خواران که هر کسی از اون گل می‌خورد فراموشی میگرفت، یا جزیره‌ی غول‌ها، جزیره‌ی ارواح زمانی که ادیسه بز قربانی رو برای پیرمرد برد،
جزیره‌ی بادها، جزیره‌ی آدم خوارها، و … همه از یه تخیل خیلی قوی می‌یاد. وجود خدایان دریا، باد، آفتاب و …، هم برای من توی‌ ادیان یونانی‌ها جالبه. حالا من به عنوان یگانه پرست، فکر می‌کنم، که اونها نه خدا، بلکه هر کدوم فرسته‌هایی از جانب خدا هستن که محافظ آسمان و دریا و‌خاک و خورشید و … هستند. گویندکی کار هم زیبا بود، و موزیک‌های حماسی انتخاب شده هم با کار جور در می‌اومد. درکل کتابی بود که از خوندنش لذت بردم. ممنون دوست عزیزم کتابراه…☘️
نازنین ش
۱۴۰۱/۲/۹
در کل خط داستان رو حفظ کرده بود، ولی پر از سانسور و مختصر گویی بود، چرا ترجمه میکنید، وقتی حتی این نکته که اصلی‌ترین رکن یک ترجمه خوب، امانت داری در متن هست رو رعایت نمیکنید؟ 😐😐
Moozhan H
۱۴۰۰/۷/۲۴
میتونم بگم شاهکار بود من کلا تو‌داستان بودم
ابوذر شعبانی
۱۴۰۰/۷/۱۶
خوبه، فیلمش رو دیده بودم
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ادیسه

برای دریافت کتاب صوتی ادیسه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.