معرفی و دانلود کتاب صوتی سقاها

عکس جلد کتاب صوتی سقاها
قیمت:
۵۸۰۰۰ تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سقاها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سقاها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سقاها

کتاب صوتی سقاها تازه‌ترین رمان منتشرشده از عتیق رحیمی، نویسنده‌ی مطرح افغانستانی - فرانسوی است. رحیمی در این اثر، به روایت یک روز از زندگی دو مرد افغان، در طول دوران حکمرانی طالبان، نشسته است. گفتنی است که خوانش این اثر در نسخه‌ی گویای حاضر، بر عهده‌ی رامین ناصر نصیر بوده است.

درباره کتاب صوتی سقاها

عتیق رحیمی (Atiq Rahimi) یکی از شناخته‌شده‌ترین هنرمندان امروز افغانستان است. او در سه حیطه‌ی فیلمسازی، داستان‌نویسی و عکاسی فعالیت می‌کند و در کنار زبان فارسی، بر زبان فرانسه نیز تسلطی کامل دارد. رحیمی در اغلب آثار ادبی و سینمایی خود، روایت‌گر بی‌شمار زخم‌هایی بوده که در دهه‌های اخیر بر پیکر میهن و هم‌میهنانش نشسته است. او هنر خود را به طور کامل به خدمت بازنمایی واقعیت‌های تلخِ جاری در کشور زیبای افغانستان درآورده و این‌چنین، از دردهای جانکاه سرزمینی با تاریخ و فرهنگی غنی گفته که مدت‌هاست رنگ صلح پایدار را به چشم ندیده است.

با این حال، باید گفت که امید هنرمندانی چون عتیق رحیمی به بهبود شرایط وطن، هرگز به یأس بدل نشده و نمی‌شود. ایشان به ضرس قاطع بر این باورند که سیاهی روزی رخت از افغانستان برخواهد بست، و نورِ آزادی و زیبایی همچون گذشته بر این سرزمین تابیدن خواهد گرفت. باری، تا آن روز وظیفه‌ی نویسندگان و هنرمندان متعهد افغانستان این است که درد و اندوه مردم این سرزمین را در قالب آثار هنری و ادبی به گوش جهانیان برسانند؛ و این همان کاری است که عتیق رحیمی در رمان سقاها (Les porteurs d'eau) انجام داده.

اثر مذکور که نخستین بار در سال 2019 به انتشار رسید، دربردارنده‌ی داستانی با محوریت دو مرد افغان است که وقایع آن در روز تاریخی 11 مارس 2001 (روزی که نیروهای طالبان اقدام به تخریب دو مجسمه‌ی بودا در شهر بامیان نمودند) رخ می‌دهد.

رحیمی در کتاب سقاها با به‌کارگیری نثری پیچیده و شعرگونه، به روایت برهه‌ی مهمی از تاریخ معاصر افغانستان پرداخته؛ برهه‌ای که در آن صاحبان افراطی‌ترین و خطرناک‌ترین اندیشه‌های جزمی اداره‌ی امور را در دست گرفته‌اند و کشوری زیبا و بااصالت را با شتابی غیرقابل باور، به اعماق دره‌ی تحجر سوق می‌دهند...

کتاب صوتی سقاها مناسب چه کسانی است؟

کتاب سقاها را بیش از همه به دوست‌دارانِ رمان‌های سیاسی - اجتماعی پیشنهاد می‌کنیم.

با عتیق رحیمی بیشتر آشنا شویم

عتیق رحیمی (Atiq Rahimi) فیلمساز افغانستانی - فرانسوی است که توفیق یافته با اثری دیدنی و درخشان به نام «بانوی رود نیل» جایزه‌ی بهترین فیلم داستانی در هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین را از آن خود کند. رحیمی در داستان‌نویسی نیز یدی طولا، و البته، افتخاراتی فراوان دارد.

از میان آثار ادبی وی می‌توان به عناوینی چون «خاکستر و خاک» و «سقاها» و «سنگ صبور» اشاره کرد. (کتاب آخر در سال 2008 نویسنده را به جایزه‌ی گنکور رساند.)

در بخشی از کتاب صوتی سقاها می‌شنویم

بیرون نه باران می‌بارد و نه برف. اما همه چیز از فرط سرمای زمستانی منجمد و کرخت شده. تمام کابل مثل یک یخ‌دان است؛ از خاک اُخرایی‌اش گرفته تا آسمان لاجوردی‌اش، از کوه‌های خاکستری‌اش تا رودخانه‌ی بی‌آبش... شهر مثل یخ‌دانی خشک است. عبارت بهترش می‌شود خشکیِ یخی. هیچ ابرِ امیدبخشی در افق دیده نمی‌شود، هیچ قطره‌ی آب شادی‌آوری بر خاک نمی‌افتد و نیرویی برای کنده شدن از کرسی نیست، حتی اگر دیگر شراره‌ی آتش خاموش شده باشد.

مدتی است که یوسف از خواب بیدار شده. آنچه بیدارش کرده، فکر و خیال مردانگی لعنتی‌اش است که از حدود یک سال پیش هر روز صبح، به وقت طلوع آآفتاب، خوابش را آشفته کرده و احساسی غریب در او ایجاد می‌کند...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۳ دقیقه
سرآغاز
۱۵ دقیقه
فصل اول
۱۱ دقیقه
فصل دوم
۲۳ دقیقه
فصل سوم
۱۴ دقیقه
فصل چهارم
۱۹ دقیقه
فصل پنجم
۱۸ دقیقه
فصل ششم
۱۴ دقیقه
فصل هفتم
۱۴ دقیقه
فصل هشتم
۱۲ دقیقه
فصل نهم
۱۲ دقیقه
فصل دهم
۱۷ دقیقه
فصل یازدهم
۱۳ دقیقه
فصل دوازدهم
۱۵ دقیقه
فصل سیزدهم
۲۳ دقیقه
فصل چهاردهم
۱۰ دقیقه
فصل پانزدهم
۲۱ دقیقه
فصل شانزدهم
۱۷ دقیقه
فصل هفدهم
۱۵ دقیقه
فصل هجدهم
۱۶ دقیقه
فصل نوزدهم
۱۷ دقیقه
فصل بیستم
۲۱ دقیقه
فصل بیست و یکم
۱۱ دقیقه
فصل بیست و دوم
۱۷ دقیقه
فصل بیست و سوم
۱۵ دقیقه
فصل بیست و چهارم
۱۹ دقیقه
فصل بیست و پنجم
۱۱ دقیقه
فصل بیست و ششم
۲۴ دقیقه
فصل بیست و هفتم
۳۰ دقیقه
فصل بیست و هشتم
۱۱ دقیقه
فصل بیست و نهم
۸ دقیقه
فصل سی‌ام
۴ دقیقه
فصل سی و یکم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سقاها
نویسنده
مترجمبنفشه فریس آبادی
گویندهرامین ناصر نصیر
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۱۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۵۸۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سقاها

کیمیا محمودی
۱۴۰۱/۵/۵
خوب بود البته بستگی داره چقد کتابهای مرتبط با افغانستان رو مطالبه کرده باشیم. بن لادن پدری که تروریست شد، هزار خورشید تابان، بادبادک باز، جانستان کابلستان و کمی هم ندای کوهستان اطلاعاتی که در مورد فرهنگ برادران و خواهران عزیزمان در افغانستان میده بیشتره
پیام کلی داستان رو من به شخصه خیلی دوست «چه
داشتم یه فرد بی سواد در دل کشورت و چه فرد تحصیل‌کرده باشی، وقتی نسبت به آثار تاریخی و وقایع مهم مملکتت بی توجه باشی مرده ای»
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سقاها

برای دریافت کتاب صوتی سقاها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.