معرفی و دانلود کتاب صوتی کلید روانشناسی مدرن

عکس جلد کتاب صوتی کلید روانشناسی مدرن
قیمت:
۳۶۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کلید روانشناسی مدرن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کلید روانشناسی مدرن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کلید روانشناسی مدرن

پل کلاینمن در کتاب صوتی کلید روانشناسی مدرن با ارائه‌ی چکیده‌ای موجز و کاربردی از زندگی و اندیشه‌‌های برخی از بزرگ‌ترین روانشناسان در دو قرن اخیر، به شما در جهت دست یافتن به فهمی همه‌جانبه و غنی از روند پیدایش و تغییر و تحولاتِ علم روانشناسی یاری می‌رساند.

درباره کتاب صوتی کلید روانشناسی مدرن:

در یک تعریف کلی، روانشناسی علمی است که به بررسی فرایندهای گوناگون ذهنی و رفتاری انسان می‌پردازد؛ علمی که اگر از جنبه‌ی موضوعش بدان نگریسته شود، در حیطه‌ی علوم انسانی جای دارد؛ و اگر از منظر رویکردها و روش‌های مورد استفاده‌اش به آن دقت شود، می‌تواند زیرشاخه‌ی علوم طبیعی محسوب شود. بنابراین روانشناسی از این جهت با دیگر علوم متمایز است.

درباره‌ی پیدایش روانشناسی به عنوان شاخه‌ای از معرفت بشری، طبعاً نمی‌توان تاریخی را به دقت تعیین کرد. اما می‌توان گفت روانشناسی در معنای مدرن آن، به عنوان علمی رسمی با پیش‌فرض‌ها و تعاریفی مشخص، از زمانی رسمیت یافت و شروع به بالیدن کرد که دانشمند آلمانی، ویلهلم وونت، در سال 1879 نخستین آزمایشگاه اختصاصی برای مطالعه‌ی علمی دستگاه روان بشر را دایر نمود. پس از آن، همگام با پیشرفتِ روزافزون و پرشتابِ علوم طبیعی در اواخر قرن نوزده و در طول قرن بیست، دانشمندان و نظریه‌پردازان گوناگونی در صحنه‌ی علمِ نوظهور روانشناسی پیدا شده و به ترقی این دانش یاری رسانیدند.

در کتاب صوتی روانشناسی مدرن (Psych 101)، بناست به گزارشی اجمالی از مسیری که توصیفِ آن رفت، گوش بسپارید. پل کلاینمن (Paul Kleinman)، در این اثر شما را با مهم‌ترین روانشناسان جهان آشنا کرده و بنیادی‌ترین نظریات مطرح‌شده از سوی ایشان را با زبانی ساده برایتان شرح داده است؛ در این کتاب از چهره‌های شاخص بسیاری سخن رفته؛ از ایوان پاولف که با آزمایش مشهورش درباره‌ی شرطی‌شدگی سگ‌ها شناخته می‌شود، تا زیگموند فروید که از او به عنوان پدر روانکاوی و کاشف ناخودآگاه یاد می‌شود.

به طور خلاصه، کتاب کلید روانشناسی مدرن، از طرفی به سبب زبان روشن و خالی از دشواری‌اش، برای هر مخاطبی که مشتاق آشنایی با این علم باشد، مناسب و سودمند به شمار می‌رود؛ و از طرفی دیگر، به سبب گستردگی مطالبش (در این اثر از بیست و شش روانشناس مطرح بحث شده است)، می‌تواند به دانشجویان و چه بسا متخصصان این رشته یاری برساند.

در نکوداشت کتاب صوتی کلید روانشناسی مدرن:

- فرقی نمی‌کند که در پی کشف پیچیدگی‌های ذهن بشری باشید، یا فقط به دنبال فهمیدن دلیلِ تیک‌های عصبی دوست صمیمی‌تان؛ این کتاب در هر دو صورت به دردتان خواهد خورد! (آمازون)

کتاب صوتی کلید روانشناسی مدرن مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آشنایی با مبانی علم روانشناسی، می‌توانند از مطالب این اثر بهره‌های فراوانی بگیرند.

با پل کلاینمن بیشتر آشنا شویم:

وی اهل آمریکا و فارغ‌التحصیل رشته‌ی هنر و ارتباطات از دانشگاه ویسکانسین است. مهم‌ترین کتابش «کلید روانشناسی مدرن یا در قلمرو روانشناسی (نام‌ها و نظریه‌ها)» نام دارد. او در این اثر با زبانی ساده، خطوط اصلیِ مهم‌ترین تئوری‌های مورد بحث در روانشناسی مدرن را شرح داده است. از دیگر آثار وی می‌توان به کتابِ «کلید فلسفه» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی کلید روانشناسی مدرن می‌شنویم:

استنلی میلگرام در 13 آگوست 1933، در خانواده‌ای یهودی در نیویورک به دنیا آمد. پدرش یک نانوای مجاری بود که پس از فوتش در سال 1953، مادر رومانیایی‌اش مدیریت نانوایی او را بر عهده گرفت. میلگرام در دوران تحصیلش در دبیرستان جیمز مونرو، همواره دانش‌آموز موفقی بود و در تئاتر مدرسه نیز نقشی فعال ایفا می‌کرد. این تجربه‌ی کار در تئاتر بر او تأثیری بسیار داشت و بعدها از آن برای طراحی آزمایش‌های مبتنی بر واقعیت که امروزه به دلیل آنها مشهور است، استفاده کرد. وی در سال 1953 از کالج کویین نیویورک با درجه‌ی کارشناسی علوم سیاسی فارغ‌التحصیل شد، و برای گذراندن دوره دکترا به دانشگاه هاروارد درخواست داد. اما چون فاقد پیش‌زمینه‌ی علمی در موضوع روانشناسی بود، در ابتدا درخواستش رد شد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۸ دقیقه
قسمت اول
۲۹ دقیقه
قسمت دوم
۲۱ دقیقه
قسمت سوم
۳۳ دقیقه
قسمت چهارم
۲۸ دقیقه
قسمت پنجم
۱۹ دقیقه
قسمت ششم
۱۹ دقیقه
قسمت هفتم
۳۱ دقیقه
قسمت هشتم
۳۰ دقیقه
قسمت نهم
۳۰ دقیقه
قسمت دهم
۲۲ دقیقه
قسمت یازدهم
۲۵ دقیقه
قسمت دوازدهم
۲۳ دقیقه
قسمت سیزدهم
۲۵ دقیقه
قسمت چهاردهم
۱۹ دقیقه
قسمت پانزدهم
۲۳ دقیقه
قسمت شانزدهم
۲۷ دقیقه
قسمت هفدهم
۳۱ دقیقه
قسمت هجدهم
۲۸ دقیقه
قسمت نوزدهم
۳۰ دقیقه
قسمت بیستم
۳۰ دقیقه
قسمت بیست و یکم
۲۲ دقیقه
قسمت بیست و دوم
۲۰ دقیقه
قسمت بیست و سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کلید روانشناسی مدرن
نویسنده
مترجممحمداسماعیل فلزی
گویندهفرناز مرکباتی
ناشر چاپیانتشارات مازیار
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۵۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
۳۶۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کلید روانشناسی مدرن

Morteza Hosainzade
۱۴۰۰/۹/۱۵
کتابی که باید ۱۰ بار گوش داد و حفظش کرد.
صدایی عالی و دلنشین و هارمون با متن کتاب
Hamid Mahdian
۱۴۰۰/۵/۱۱
ارزش شنیدن داشت. مرسی
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کلید روانشناسی مدرن

برای دریافت کتاب صوتی کلید روانشناسی مدرن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.