معرفی و دانلود کتاب صوتی مدیر مدرسه

عکس جلد کتاب صوتی مدیر مدرسه
قیمت:
53000 تومان - 9.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مدیر مدرسه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مدیر مدرسه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مدیر مدرسه

کتاب صوتی مدیر مدرسه یکی از بهترین آثار آل احمد جلال آل احمد، داستان آموزگاری را روایت می‌کند که برای آسایش و درآمد بیشتر به مدیری روی می‌آورد و با دشواری‌های جدیدی روبه‌رو می‌شود.

مدیر که خود را هیچ‌کاره می‌داند و آمده تا گوشه‌ای آرام در دفترش از گچ خوردن و بیهودگی کار آموزگاری خود را برهاند، با دشواری سرپرستی «یک ناظم و هفت تا معلم و دویست و سی و پنج تا شاگرد» روبرو می‌شود. پس همه توان خود را به کار می‌گیرد تا کمبودها و نارسایی‌ها را به گونه‌ای سر و سامان دهد. اما در این شرایط محیطی امکان اصلاح وجود ندارد و مدیر تصمیم می‌گیرد که استعفا دهد.

مدیر که در ابتدا به ناظم تعرض می‌کند که چرا بچه‌ها را تنبیه می‌کنی، و ترکه‌ها را می‌شکند، آخر داستان خودش مجبور می‌شود که به تنبیه بدنی روی ‌آورد. کسی که دوست ندارد به این و آن رو بزند مجبور می‌شود که از آدم‌های پولدار گدایی کند. دست آخر، مدیر به دنبال دادخواستی به دادگستری فراخوانده می‌شود. با آنکه گویا دادخواست پیگیری نمی‌شود، مدیر درخواست کناره‌گیریش را روی همان برگ‌های نشاندار دادگستری می‌نویسد و برای دوست پخمه‌ای که تازگی سرپرست فرهنگ (آموزش و پرورش) شده، می‌فرستد. جلال نظام آموزشی پوسیده زمان خود را به زیبایی به سخره می‌گیرد و کاستی‌های آن را برملا می‌کند.

جلال آل احمد در این داستان نسبت به تمام ناهنجاری‌ها و خلاف‌های اداری زمان خودش فریاد اعتراض سر می‌دهد و آن را به زیبایی هرچه تمام‌تر نمایان می‌کند. مدرسه‌ای که مدیر جدید وارد آن می‌شود، ساختمانی است که پول‌داری، به نیت گران شدن زمین، آن را در جایی دور افتاده بنا کرده و برای مدت زیادی وقف آموزش و پرورش کرده تا پس‌ از رفت و آمد زیاد، در اطراف آن خانه‌سازی شود و زمینش به هزار برابر قیمت اولیه‌اش برسد و به این ترتیب هم خیر دنیا و هم خیر آخرت نصیبش شود و برای اینکه همه بدانند که او آدم خیری است، نامش را به صورت کاشی کاری در بالای ساختمان مدرسه حک می‌کند. جلال در این داستان به رشوه‌دهی و رشوه‌گیری در ادارات نیز اشاره می‌کند

مدیر مدرسه (The School Principal)، کتاب صاف و ساده‌ای است. برای آشنایی با تکه‌ای از تاریخ کشور و برای شنیدن شرح پریشان‌ حالی‌های مردی ایرانی که روشنفکر است و همزمان نمی‌تواند همه‌ی رفتارهایش را خوب انجام دهد، می‌شود سراغ این کتاب رفت. شنیدن این داستان، نیاز به تمرکز زیادی ندارد. لحن داستان بی‌غل و غش است و روایت صاف و بی‌پیچیدگی. نیازی هم به حفظ کردن شخصیت‌های زیاد یا ماجراهای فرعی ندارد. کافی‌ست دل به جریان روایت راوی این کتاب صوتی بدهید.

جلال آل احمد (Jalal Al-e-Ahmad)، نویسنده و مترجمی بود که در خانواده‌ای مذهبی متولد شد اما کم‌کم از مذهب برید. بعد به حزب توده پیوست و چند سال بعد از حزب کناره‌گیری کرد. در دوره‌ی مصدق به جبهه‌ی ملی پیوست و پیش از کودتای 1332 از این جبهه هم جدا شد. پس از کودتا، دچار افسردگی شد و مدتی سکوت کرد و به سفرهای مختلف رفت. در سال 1348 فوت کرد. بعضی می‌گویند مرگش مشکوک بوده است. او همسر سیمین دانشور (رمان‌نویس مشهور ایرانی) بود. جلال داستان‌ها، سفرنامه‌ها و ترجمه‌های نسبتا زیادی نوشته است. او «مدیرمدرسه» را در سال 1337 به چاپ رساند. مدیر مدرسه بدون شک یکی از بهترین آثار آل احمد است. جلال آل احمد با روحیه‌ای ظلم‌ ستیز و رویکردی منتقدانه واقعیت‌های زندگی را بازگو می‌کند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
12 دقیقه
بخش اول
22 دقیقه
بخش دوم
8 دقیقه
بخش سوم
6 دقیقه
بخش چهارم
9 دقیقه
بخش پنجم
11 دقیقه
بخش ششم
18 دقیقه
بخش هفتم
13 دقیقه
بخش هشتم
8 دقیقه
بخش نهم
17 دقیقه
بخش دهم
12 دقیقه
بخش یازدهم
8 دقیقه
بخش دوازدهم
14 دقیقه
بخش سیزدهم
16 دقیقه
بخش چهاردهم
13 دقیقه
بخش پانزدهم
7 دقیقه
بخش شانزدهم
8 دقیقه
بخش هفدهم
12 دقیقه
بخش هجدهم
3 دقیقه
بخش نوزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مدیر مدرسه
نویسنده
گویندهحسام الدین مقامی کیا
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۳۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
53000 ت - 9.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مدیر مدرسه

مهدی نصر
۱۳۹۷/۸/۵
کتاب خوبی بود همیشه این نوع داستان‌ها را دوست داشتم چون نویسندگان خودمان از زبان حال ما خاطرات ما میگویند
در واقع از جنس خودمان است داستان‌های جلال از ان دسته داستان‌هایی است که بسیار روان و خودمانی نوشته خدایش رحمت کند
شقایق حسینی
۱۴۰۱/۱/۳۰
خیلی کتاب خوبی بود واقعا سیستم بیمار آموزش و پرورش را توصیف میکند مخصوصا اون قسمت که گفت ترکه هارو شکستن برای همین بچه ها رو با نمره میزنند واقعا عالی بود👏👏👏
صدای گوینده هم بسیار دلنشین بود
محمد متضرع
۱۳۹۹/۱۲/۱۰
قلم جلال آل احمد خیلی خالص و راحت و دلنشینه و فرم و سبک فوق‌العاده قوی و منحصر به فرد خودش رو داره و گوینده هم اجرای بسیار مناسبی داره، من که خیلی لذت بردم❤️❤️
🌙 M
۱۳۹۹/۱/۹
خیلی عالی بود و آثار جلال آل احمد همگی خواننده رو به تعمق و تفکر وادار میکنند. یک تشکر هم بابت موسیقی که بسیار مناسب متن بود.
محمدرضا کتولی
۱۳۹۹/۲/۱۲
مدیر مدرسه فساد آموزشی را نشان میدهد و آموزش را اساس و زیربنای ساخت یک کشور و آینده آن می‌داند
کاربر P
۱۳۹۷/۱۰/۴
کتاب خوبی است از این جهت باید برای خواسته و اعتقادات پافشاری کرد.. من دوست داشتم
Faeze Fgh
۱۴۰۰/۴/۱۹
این کلام گیرا و ساده و این صدای دلنشین، کااااملا من رو در داستان غرق میکنه
Hamed North
۱۳۹۷/۸/۵
کتاب خیلی خوبیه ولی این کتاب صوتی بصورت رایگان توی اینترنت وجود داره
مسلم رسایی
۱۴۰۰/۶/۲۷
بنظرم گوینده خوبی نداره داستان رو بی روح میبره جلو
sajad zare
۱۴۰۰/۱۲/۲۳
خیلی خوب بود. عالی بود
Neda Bagheri
۱۳۹۷/۸/۲۰
از شنیدن این داستان لذت بردم
سیده ناهید طاهری
۱۳۹۷/۸/۶
باسلام وخداقوت. کتاب راه عالی است. سپاس
مشاهده همه نظرات 12

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مدیر مدرسه

برای دریافت کتاب صوتی مدیر مدرسه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.