معرفی و دانلود کتاب صوتی عاشق مترسک

عکس جلد کتاب صوتی عاشق مترسک
قیمت:
۳۸۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عاشق مترسک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عاشق مترسک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی عاشق مترسک

روایتی شنیدنی در باب عشقی عجیب و باورناپذیر؛ کتاب صوتی عاشق مترسک رمانی به قلم فیلیس هستینگز است. قهرمان این اثر دختری روستایی به نام اگنس است که از فرط تنهایی، مترسکی می‌سازد تا بلکه اینگونه در اوقات سخت یار و همدمی کنار خود داشته باشد...

درباره کتاب صوتی عاشق مترسک:

آیا تنهایی آدم را به نقطه‌ای می‌رساند که به مترسکی دل ببندد؟ فیلیس هستینگز در رمان عاشق مترسک (Rapture in my Rags)، به سادگی چنین پاسخ می‌دهد: «بله». او در این اثر با خلق دخترکی تنها و معصوم به نام اگنس، و شرح ناتوانایی‌های او در برقراری روابط عاطفی سازنده با دیگران، یکی از تأثربرانگیزترین تصاویر از تنهایی آدمی را در ادبیات به ما عرضه کرده است.

اگنسِ رمان عاشق مترسک، دخترک بی‌پناهی است که در روستایی کوچک، تحت نظارت پدری خشن و بی‌عاطفه زندگی می‌کند. او نه در خانه و نه در مدرسه دوستی ندارد و هم‌صحبتی نمی‌یابد. امری که کم‌کم این فکر عجیب را به سرش می‌اندازد که برای پر کردن تنهایی و خلأ درونی خود، مترسکی بسازد و با او هم‌کلام شود. اگنس این کار را به یاری خرده‌چوب‌هایی بی‌مصرف و پارچه‌های لباس‌های کهنه‌ی پدرش انجام می‌دهد؛ دوست جدید او پا به عرصه‌ی حیات می‌گذارد؛ مترسکی کوچک و نه چندان زیبا، که به مرور دل از شخصیت اصلی رمان می‌برد و ماجراهایی تلخ و شیرین را سبب می‌گردد.

در پایان بیجا نمی‌دانیم که به نام گرانقدر مترجم اثر حاضر نیز اشاره‌ای بکنیم؛ زنده‌یاد بهمن فرزانه که اغلب مخاطبین حتماً با ترجمه‌های درخشان او از آثار غول ادبیات آمریکای لاتین، گابریل گارسیا مارکز آشنایی دارند. واقعیت امر آن است که جایگاه اساتیدی چون بهمن فرزانه چنان والا و مرجعیت علمی‌شان چنان خدشه‌ناپذیر است که دیدن نامشان بر عنوان یک کتاب، خود گواهی مسلم بر ارزش‌های آن اثر خواهد بود. به همین جهت، بعید نمی‌دانیم که بسیاری از مخاطبین، همان ابتدا با دیدن نام مترجم کتاب عاشق مترسک، اقدام به تهیه‌ی آن نموده باشند و چه بسا که از مطالعه‌ی این مطلب مختصر نیز چشم پوشیده باشند!

بیش از این سخن را به درازا نمی‌کشانیم: این شما و این ترجمه و خوانشی دلنشین از یکی از عاشقانه‌های متفاوت ادبیات معاصر جهان...

کتاب صوتی عاشق مترسک مناسب چه کسانی است؟

از علاقه‌مندان به آثار ادبی کلاسیک و همچنین دوست‌داران داستان‌های رمانتیک، دعوت می‌کنیم که شنونده‌ی اثر حاضر باشند.

با فیلیس هستینگز بیشتر آشنا شویم:

فیلیس هستینگز (Phyllis Hastings) نویسنده‌ی 109 ساله‌ای است که در ایران به واسطه‌ی ترجمه‌ی درخشان بهمن فرزانه از شاهکارش، «عاشق مترسک‌» شناخته می‌شود؛ اثری لطیف و فراموش‌ناشدنی که نسخه‌ی فارسی آن توسط سه ناشر در سه مقطع زمانی متفاوت به انتشار رسیده است.

در بخشی از کتاب صوتی عاشق مترسک می‌شنویم:

درخت‌ها لباس‌هایشان را عوض کردند. سبزه‌ها به سرعت رشد کردند و گندم‌ها هم به شکل علف‌ها درآمده بودند. سر مزرعه باید خیلی کار می‌کردم. ولی به هر حال هر روز چند دقیقه‌ای را غافل می‌شدم تا به دیدن مترسک بروم. او مثل موقعی که به سر مزرعه برده بودمش، چندان خوش‌قیافه نبود.

باران‌های بهاری، لباس، بازوان و پاهای خاک‌اره‌ای‌اش را مقداری از بین برده بود. حالا انگار جسماً آب رفته بود. مثل این بود که فقط در عرض چند هفته نیم قرن پیر شده باشد. فقط بشکه‌ی شکمش استوار سر جایش مانده بود. در مقایسه با دست و پای شل‌شده‌اش ناجور به نظر می‌رسید. گویی می‌خواست همه‌ی غرایز شهوانی خود را حفظ کرده باشد و در همان موقع می‌دید که بقیه‌ی بدن مردانه‌اش رو به زوال رفتن است...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۶ دقیقه
فصل اول
۱۲ دقیقه
فصل دوم
۲۸ دقیقه
فصل سوم
۲۶ دقیقه
فصل چهارم
۲۴ دقیقه
فصل پنجم
۲۱ دقیقه
فصل ششم
۱۲ دقیقه
فصل هفتم
۱۸ دقیقه
فصل هشتم
۲۵ دقیقه
فصل نهم
۲۶ دقیقه
فصل دهم
۲۷ دقیقه
فصل یازدهم
۴۲ دقیقه
فصل دوازدهم
۲۶ دقیقه
فصل سیزدهم
۱۷ دقیقه
فصل چهاردهم
۳۰ دقیقه
فصل پانزدهم
۲۳ دقیقه
فصل شانزدهم
۱۱ دقیقه
فصل هفدهم
۲۹ دقیقه
فصل هجدهم
۲۳ دقیقه
فصل نوزدهم
۲۳ دقیقه
فصل بیستم
۱۷ دقیقه
فصل بیست و یکم
۸ دقیقه
پایان

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی عاشق مترسک
نویسنده
مترجمبهمن فرزانه
گویندهنغمه عزیزی پور
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۱۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۸۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی عاشق مترسک

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی عاشق مترسک

برای دریافت کتاب صوتی عاشق مترسک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.