معرفی و دانلود کتاب صوتی تسلی بخشی‌های فلسفه‌

عکس جلد کتاب صوتی تسلی بخشی‌های فلسفه‌
قیمت:
۲۶۰۰۰ تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تسلی بخشی‌های فلسفه‌ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تسلی بخشی‌های فلسفه‌ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تسلی بخشی‌های فلسفه‌

شما به داروخانه‌ی فیلسوفان دعوتید! آلن دوباتن در کتاب صوتی تسلی بخشی‌های فلسفه‌ از عقاید شش فیلسوف بزرگ برای حل شش معضل بزرگ انسان در زندگی یاری می‌گیرد. این اثر شیرین، ترکیبی جذاب از فلسفه و روان‌شناسی‌ست.

درباره کتاب صوتی تسلی‌بخشی‌های فلسفه:

تصور کنید به سمیناری دعوت شده‌اید که در آن قرار است سقراط، اپیکور، سنکا، مونتنی، شوپنهاور و نیچه به ترتیب سخنرانی کنند. اگر چنین باشد، انتظار دارید که چه سخنانی از این فیلسوفان بزرگ بشنوید؟ یا به عبارتی دیگر، دوست دارید حکمت و فرزانگی آنان، در حل چه معضلاتی به شما یاری کند...؟

در کتاب صوتی تسلی‌بخشی‌های فلسفه (The Consolations of Philosophy)، آلن دوباتن (Alain de botton) به نمایندگی از این شش فیلسوف بزرگ برای شما سخن می‌گوید. او در این اثر آموخته‌های فلسفی‌اش را در راستای بهبود کیفیت زندگی و اثرگذاری بر شخصیت مخاطبان خود به کار گرفته است.

در بخش نخست این کتاب می‌آموزید چگونه درد عدم محبوبیت را به یاری زندگی و افکار سقراط تسلی دهید.
در بخش دوم از آرای اپیکور برای تخفیف رنجِ بی‌پولی بهره می‌گیرید.
در بخش سوم یاد می‌گیرید که افکار سنکا چگونه در مواجهه با ناکامی‌ها می‌تواند به دادتان برسد.
در بخش چهارم، نویسنده از زبان مونتنی‌ با شما وارد گفتگو می‌شود و درباره‌ی ناتوانایی‌هاتان سخن می‌گوید.
بخش پنجم کتاب درباره‌ی مرهمِ پیشنهادی شوپنهاور برای دل‌های شکسته است، و بالاخره، در بخش آخر کتاب، نیچه است که شما را به مصاف تلخی‌ها و دشواری‌های زندگی می‌برد.

کتاب صوتی تسلی‌بخشی‌های فلسفه اگرچه با موضوعات فلسفی سروکار دارد، با این حال به زبانی ساده و همه‌فهم به نگارش درآمده؛ همین است که هر مخاطبی می‌تواند به نسبت ظرفیت و علاقه‌ی خود بهره‌های فراوانی از آن بگیرد.

در نکوداشت کتاب صوتی تسلی‌بخشی‌های فلسفه:

- بسیار جالب توجه. دو باتن از منابعِ غریبی الهام می‌گیرد! (Newsday)

کتاب صوتی تسلی‌بخشی‌های فلسفه مناسب چه کسانی است؟

افرادی که مشتاق تغییر زندگی خود به یاری حکمت و فلسفه‌اند می‌توانند مطالب بسیاری از این اثر فرا بگیرند.

با آلن دو باتن بیشتر آشنا شویم:

او فیلسوف و نویسنده‌ای شناخته‌شده است که در آثار خود، از منظری فلسفی به موضوعاتی نظیر عشق، مرگ، شهرت، دوستی، افسردگی، اندوه، پوچی و... می‌پردازد. ویژگی متمایز آلن دوباتن، نگاه خاص او به مسائل گوناگون، و سبک نگارش شیرین و ساده‌اش است. از دوباتن کتاب‌های متعددی به فارسی ترجمه شده. برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

- تسلی‌بخشی‌های فلسفه
- جستارهایی در باب عشق
- معنای زندگی
- شغل مورد علاقه
- روان‌درمانی چیست؟

در قسمتی از کتاب صوتی تسلی‌بخشی‌های‌ فلسفه‌ می‌شنویم:

وقتی عشق ما را در هم شکسته، تسلی بخش است که بشنویم خوشبختی هرگز جزئی از برنامه نبوده است. فقط یک اشتباه مادرزادی وجود دارید، و آن این است که می پنداریم زندگی می‌کنیم تا خوشبخت باشیم… تا زمانی که بر این اشتباه مادرزادی پافشاری کنیم جهان پر از تناقض به نظرمان می‌رسد؛ زیرا در هر قدمی، در مسائل کوچک و بزرگ، مجبوریم این امر را تجربه کنیم که جهان و زندگی قطعا به منظور حفظ زندگی سرشار از خوشبختی آرایش نیافته‌اند. به همین دلیل سیمای تقریبا همه افراد سال‌خورده حاکی از احساسی است که ناامیدی خوانده می‌شود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۱۳ دقیقه
فصل اول: تسلی‌بخشی در مواجهه با عدم محبوبیت - بخش اول
۸ دقیقه
فصل اول: تسلی‌بخشی در مواجهه با عدم محبوبیت - بخش دوم
۲۸ دقیقه
فصل اول: تسلی‌بخشی در مواجهه با عدم محبوبیت - بخش سوم
۲۷ دقیقه
فصل اول: تسلی‌بخشی در مواجهه با عدم محبوبیت - بخش چهارم
۱۳ دقیقه
فصل اول: تسلی‌بخشی در مواجهه با عدم محبوبیت - بخش پنجم
۹ دقیقه
فصل دوم: تسلی‌بخشی در مواجهه با کم‌پولی - بخش اول
۷ دقیقه
فصل دوم: تسلی‌بخشی در مواجهه با کم‌پولی - بخش دوم
۷ دقیقه
فصل دوم: تسلی‌بخشی در مواجهه با کم‌پولی - بخش سوم
۱۹ دقیقه
فصل دوم: تسلی‌بخشی در مواجهه با کم‌پولی - بخش چهارم
۱۴ دقیقه
فصل دوم: تسلی‌بخشی در مواجهه با کم‌پولی - بخش پنجم
۱۱ دقیقه
فصل سوم: تسلی‌بخشی در مواجهه با ناکامی - بخش اول
۳۱ دقیقه
فصل سوم: تسلی‌بخشی در مواجهه با ناکامی - بخش دوم - قسمت اول
۲۴ دقیقه
فصل سوم: تسلی‌بخشی در مواجهه با ناکامی - بخش دوم - قسمت دوم
۱۷ دقیقه
فصل سوم: تسلی‌بخشی در مواجهه با ناکامی - بخش سوم
۱۸ دقیقه
فصل چهارم: تسلی‌بخشی در مواجهه با ناتوانی و نابسندگی - بخش اول
۲۲ دقیقه
فصل چهارم: تسلی‌بخشی در مواجهه با ناتوانی و نابسندگی - بخش دوم
۲۸ دقیقه
فصل چهارم: تسلی‌بخشی در مواجهه با ناتوانی و نابسندگی - بخش سوم - قسمت اول
۱۴ دقیقه
فصل چهارم: تسلی‌بخشی در مواجهه با ناتوانی و نابسندگی - بخش سوم - قسمت دوم
۱۶ دقیقه
فصل چهارم: تسلی‌بخشی در مواجهه با ناتوانی و نابسندگی - بخش چهارم - قسمت اول
۳۲ دقیقه
فصل چهارم: تسلی‌بخشی در مواجهه با ناتوانی و نابسندگی - بخش چهارم - قسمت دوم
۲۸ دقیقه
فصل پنجم: تسلی‌بخشی قلب شکسته - بخش اول
۲۵ دقیقه
فصل پنجم: تسلی‌بخشی قلب شکسته - بخش دوم - قسمت اول
۲۲ دقیقه
فصل پنجم: تسلی‌بخشی قلب شکسته - بخش دوم - قسمت دوم
۲۱ دقیقه
فصل ششم: تسلی‌بخشی در مواجهه با سختی‌ها - بخش اول
۲۶ دقیقه
فصل ششم: تسلی‌بخشی در مواجهه با سختی‌ها - بخش دوم
۲۶ دقیقه
فصل ششم: تسلی‌بخشی در مواجهه با سختی‌ها - بخش سوم
۱۶ دقیقه
فصل ششم: تسلی‌بخشی در مواجهه با سختی‌ها - بخش چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تسلی بخشی‌های فلسفه‌
نویسنده
مترجمعرفان ثابتی
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۴۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
۲۶۰۰۰ ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تسلی بخشی‌های فلسفه‌

حسن جزینی
۱۳۹۶/۱۱/۷
کتاب تسلی بخشی‌های فلسفه اثر آلن دو باتن اگر چه یک کتاب فلسفی به معنای خاص کلمه نیست اما همچنان یکی از جذاب‌ترین کتابها برای کسانی است که مطالعه فلسفه را برای لذت بردن و آرامش یافتن می‌خواهند. تسلی بخشی‌های فلسفه با زبانی شیرین و ساده، بدور از مغلق گویی و بحثهای تخصصی، خواننده را به دنیای آدمهایی و می‌برد که اگر چه نام فیلسوف بر آنهاست اما انگار آدمهایی شبیه به خود ما بوده‌اند که برای علاج درد مرهم زخمهایی که زندگی تولید می‌کند، دنبال راه چاره می‌باشند. آلن دو باتن دراین کتاب خواننده را بر یک سفرهٔ دوستانه با فیلسوفان می‌نشاند و گفتگویی را شکل می‌دهد که شناخت و آگاهی ما را در برخورد با زخمهای بودن بالا می‌برد و کمکمان می‌کند تا این راه سخت و ناملایم را با تاب و توان بیشتری طی کنیم. او به ما یادآور می‌شود که برای گذر از این ورطه هرگز تنها نیستیم و دوستان فیلسوفی همراه ما هستند که بی‌هیچ چشمداشت و انتظاری دست یاری به طرفمان دراز کرده‌اند.
جستجو گر
۱۳۹۷/۴/۲۸
کتاب‌های آلن دو باتن همیشه من رو به آدمی قبل و بعد از اون کتاب تقسیم می‌کنه و خوانش آقای سلطان زاده این لذت رو دو چندان هم کرد.
بخش سوم این کتاب مربوط به فیلسوفی به نام مونتنی هست که در یکی از بخشها با این عبارت از وی: ("به مضمون پوچی و بیهودگی تعلیم و تربیت خودمان باز می‌گردم: هدف آن نه خوب و ما،
حکیم کردن بلکه عالم کردن ما بوده. ") مونتنی بین دو نوع حکمت تمایز قائل شده: یکی علم و دیگری معرفت. علم (منطق، مسائل علمی، ریاضیات و زبان خارجی و... ). معرفت (“هرچیزی که می‌تواند به خوب زیستن آدمی کمک کند تا با خرسندی و مطابق اصول اخلاقی زندگی کند“).
باید از خودمون بپرسیم چقدر از زمانی رو که صرف تحصیل علم می‌کنیم رو به فکر کردن و شناختن خودمون و چیزهای کوچیک و ساده و شاید کم اهمیت اطرافمون می‌پردازیم، چقدر دنباله رو هستیم چقدر مستقل تر از پیرامونمون تفکر می‌کنیم. (خودشناسی و خوب زیستن).
mehrdad joghataee
۱۳۹۷/۶/۲۰
فلسفه روشی برای ایجاد چراها است، پاسخها به تعداد انسانهای اهل فکر متفاوت است.
کتاب تسلی بخشیهای فلسفه اثر ارزشمند آلن دوباتن که در دسته کتب فلسفه عملی قرار می‌گیرد وظیفه ترک انداختن بر شیشه باورهایی را دارد که شما تا امروز آن را بدیهی می‌دانستید.
مثلا همه می‌گویند امید داشتن چیز خوبی است اما در و
این کتاب می‌آموزید که امید بر اساس آنچه عوام از آن برداشت می‌کنند، به قول نیچه بدترین بدیها است چه بسا امید در نهایت باعث نابودی شما شود.
یا همه انسانها به طور طبیعی و غریزی از سختی فرار می‌کنند، در این کتاب خواهید آموخت که اصولا این سختیها هستند که به شادی شما معنا می‌دهند و بدون بلندی هیچ پستی معنا نخواهد داشت.
تصور کنید مسیری 100 کیلومتری را بخواهید سر پایینی با دوچرخه طی کنید، طبیعی است که حتی پا هم نزنید اما چقدر می‌توانید این یک نواختی را تحمل کنید.
به نظر من این کتاب را باید زندگی کرد.
مهرنوش کبیری
۱۳۹۸/۸/۸
در تاریخ فلسفه، یک سقراط وجود دارد و شاید بزرگترین درسی که از او می‌توان گرفت آن باشد که محبوبیت را کنار بگذاریم و سعی بر آن داریم که نسبت به همه چیز یک شکاکیت هوشمندانه اختیار کنیم، قرن هجدهم دوران اوج علاقه به سقراط بود و تصویر مرگ سقراط را نقاشان بزرگی به تصویر کشیده اند، لحظه‌ی غم انگیزی است، و سقراط در پیشگاه آنوتوس حاضر شده استادش افلاطون خاموش بر بی‌عدالتی تماشاگر صحنه است و دوستانش با ماتم دور او حلقه زده اند، دارد مطلبی فلسفی را تمام می‌کندو در دستش جام شوکرانی است که باید بنوشد و به حیاتش خاتمه دهد، می‌خواهد به ما بیاموزد که محبوب نباشیم و درست باشیم، به راستی که چقدر ارجمند و قابل احترام است که انسانی با مرگش درسی را بنمایاند و آن اینکه در مقابل عدم محبوبیت متزلزل نشد، و به راستی همین عدم توجه به محبوبیت چه محبوبیتی را برای او به ارمغان اورده، با مرگش راستی را آزموده و دیگران را به راستی دعوت کرده و از این نمونه‌ها در تاریخ بشریت نمونهای بارزتری هم هست و این فقط یکی از آنهاست، حاضر باشیم، جسارت کنیم در هر گفتگویی حقیقت گو ظاهر شویم تا خوشایند، اگر احساس شک و تردید کردیم به زبان بیاوریم، در پی جلب تایید و موافقت بودن خودش گونه‌ای است از تظاهر، متناقض نمایی که فقط چهره‌ی حقیقت را می‌پوشاند و صداقت را آلوده می‌کند.
آرمین وهابی ثانی
۱۳۹۸/۱۱/۱۲
من کتابهای صوتی که گوش میکردم بیشتر داستان و رمان بود و این کتاب اولین کتاب غیر داستانی بود.
علی رغم اینکه صدای ارمان سلطان زاده عالیه، با این کتاب ارتباط نگرفتم. به نظرم این جور کتاب‌ها نسخه صوتیش خوب در نمیاد. چون نیاز به تمرکز و فکر داره.
درباره‌ی محتوای کتاب هم نکات ارزشمند و واقعا پندهای توش
خوبی هست ولی نویسنده کش و قوس‌های الکی زیاد داده. حتی ارجاعاتش به یونان باستان و افراد اون دراکثر اوقات اضافیه. یعنی واقعا میشد حرفهای حساب کتاب رو حداقل به یک سوم این چیزی که هست خلاصه کرد.
رضا استرکی
۱۳۹۸/۵/۲۸
این کتاب گزیده‌ای است از نظرات فلسفه. فلسفه در سقراط رشد کرد واصالتش را با او حفظ میکند فلسف نه پول است نه منطق و نه اخلاق. فلسفه جایکاهی است از انسانیت در زمانهای متمادی. طنین صدای آقای سلطان زاده به عنوان راوی کیفیت کتاب را دو چندان کرده. به ایشان تبریک می‌گویم و از این نعمت برای تداوم کارهای کتابراه شاکرم کتاب برای اهلش مفید است که تاریخچه‌ای مختصر از فلسفه را بر اذهان می‌نشاند
شهناز زمانی
۱۴۰۰/۱/۱۶
در تمام عمرم، رنج‌هایی داشتم که هیچکس، نه مشاور و روانشناس و نه عالم مذهبی، هیچ درمانی براش نداشتند، ولی تو این کتاب فهمیدم که آن رنجها، پله‌های رشد و موفقیت من بودند، اصلا فکر نمیکردم فلسفه اینقدر شیرین باشه، البته صدای زیبای آقای سلطان زاده، درک کتاب رو بسیار راحتتر کرد.
در کل بعنوان اولین تجربه من از فلسفه، عالی و بی نظیر بود.
سیما مهذب
۱۳۹۹/۹/۸
با سلام و احترام. از کتابراه و همه افرادی که برای تهیه این کتاب زحمت کشیدند از مولف گرفته تا مترجم و... تشکر میکنم.
کتاب رو با توجه با نظرات افرادی که اینجا ثبت شده الان خریداری کردم و هم اکنون نیز مشغول شنیدن آن هستم. امیدوارم نسخه‌های صوتی بیشتری برای استفاده آماده بشه. با سپاس
مشاهده همه نظرات ۱۸۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تسلی بخشی‌های فلسفه‌

برای دریافت کتاب صوتی تسلی بخشی‌های فلسفه‌ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.