معرفی و دانلود کتاب صوتی گاهی دروغ می‌گویم

عکس جلد کتاب صوتی گاهی دروغ می‌گویم
قیمت:
۳۶۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گاهی دروغ می‌گویم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گاهی دروغ می‌گویم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی گاهی دروغ می‌گویم

یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های ژانر تریلر در سال 2018، کتاب صوتی گاهی دروغ می‌گویم نوشته‌ی آلیس فینی نام دارد. این رمان جذاب به ماجرای زنی می‌پردازد که یک روز از کما بیدار می‌شود و خودش را بیمار و بی‌حرکت بر روی تخت بیمارستان می‌بیند اما به خوبی نمی‌داند که چه بلایی به سرش آمده و واقعیت چیست. این کتاب بهترین رمان معمایی گودریدز در سال ‌2018 بوده است.

درباره کتاب صوتی گاهی دروغ می‌گویم:

آلیس فینی در داستان روانشناسانه و هیجان‌انگیز خود، از زبان زنی به نام امبر رینولدز قصه کتاب گاهی دروغ می‌گویم (Sometimes I Lie) را روایت می‌کند. امبر که مدت‌ها در کما بوده ناگهان در بیمارستان به هوش می‌آید و متوجه می‌شود که نه می‌تواند حرکت کند و نه توان حرف زدن و باز کردن چشمانش را دارد. او در تاریکی عجیب و دردناکی فرو رفته و تنها توان شنیدن صداهای اطرافش را دارد.

امبر به یاد نمی‌آورد که چه اتفاقی برایش افتاده اما حدس می‌زند که شوهرش بلایی بر سرش آورده و کلید حل ماجرا در دستان اوست. از سوی دیگر امبر به خاطر فلج شدنش، تنها یک هفته قبل از حادثه و بخشی از خاطرات کودکی‌اش را به یاد دارد و مدام در ذهن خود آن‌ها را مرور می‌کند تا بفهمد چه چیزی حقیقت دارد و چه کسی در حال دروغ گفتن است.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی گاهی دروغ می‌گویم:

- یکی از آثار پرفروش بین‌المللی
- یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز
- 10 رمان برتر در ژانر تریلر و هیجان‌انگیز به انتخاب Entertainment Weekly
- جزء لیست 5 کتابی که خواندنش را نباید از دست داد به انتخاب USA Today
- یکی از بهترین کتاب‌های رازآلود و هیجان‌انگیز سال 2018 از نگاه Literary Hub
- فینالیست جایزه Goodreads Choice 2018 برای بخش بهترین داستان‌های هیجان‌انگیز و رازآلود

نکوداشت‌های کتاب صوتی گاهی دروغ می‌گویم:

- کتابی هیجان‌انگیز و روانشناختی! (People)
- جذب کننده و تحریک کننده! (فلین بری، نویسنده آمریکایی)
- یک هیجان انگیز دیوانه‌وار و پر پیچ و تاب! (Entertainment Weekly)
- داستانی پیچیده از خیانت، جنون و آدم کشی... قطعا فینی از جمله نویسندگانیست که باید آثارش خوانده شود. (Publishers Weekly)

کتاب صوتی گاهی دروغ می‌گویم برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به داستان‌های معمایی و روانشناختی از شنیدن این رمان پرفروش لذت خواهند برد.

آلیس فینی را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده و روزنامه‌نگار پیشین شبکه BBC است که پانزده سال به عنوان خبرنگار، سردبیر خبر، تهیه کننده برنامه‌های هنری و سرگرم کننده کار کرده است. آلیس فینی (Alice Feeney) از سن 30 سالگی و در لابه‌لای فعالیت‌های روزانه‌اش شروع به نوشتن رمان کرد و هم اکنون یکی از نویسندگان پرفروش نیویورک تایمز به شمار می‌شود که آثارش به بیست زبان دنیا ترجمه شده است.

در بخشی از کتاب صوتی گاهی دروغ می‌گویم می‌شنویم:

- چطوری امبر؟ می‌بینم که هنوز هم داری مبارزه می‌کنی. از این اخلاقت خوشم میاد.

اتاقم در بیمارستان به نظر یک پرده تاریک‌تر از قبل می‌آید. وقتی ادوارد صورتم را لمس می‌کند، می‌خواهم فریاد بزنم، می‌خواهم ناپدید شوم که دیگر نتواند من را ببیند و نه پیدایم کند.

- داری خودت به تنهایی نفس می‌کشی؛ این خبر خوبیه آفرین.

انگشتش به سمت چشم راستم می‌رود و بازش می‌کند. قبل از اینکه نور شدیدی به چشمانم بتاباند و به کل کورم کند، می‌توانم تصویر مبهم و سایه مانند کسی را که بالای سرم ایستاده ببینم. تمام چیزی که می‌توانم ببینم سفیدی مطلق و نقطه‌هاییست که در میانش شناورند. همین کار را با چشم چپم می‌کند و ناگهان دنیایم به سیاهی بازمی‌گردد.

- به نظرم خیلی سریع داری خوب میشی. شاید بهتر باشه سرعتش رو یکم کم کنیم.

صدایش را می‌شنوم که کاری انجام می‌دهد اما نمی‌دانم که چه کاری. درست زمانی که امیدم ته می‌کشد و سرنوشتم را می‌پذیرم، در باز می‌شود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۳ دقیقه
اکنون؛ تعطیلات عمومی فردای کریسمس، دسامبر 2016 - بخش یک
۲۴ دقیقه
اکنون؛ تعطیلات عمومی فردای کریسمس، دسامبر 2016 - بخش دو
۳۳ دقیقه
اکنون؛ تعطیلات عمومی فردای کریسمس، دسامبر 2016، بعد از ظهر
۳۰ دقیقه
اکنون؛ سه شنبه 27 دسامبر 2016
۳۷ دقیقه
قبل؛ سه شنبه 20 دسامبر 2016، بعد از ظهر
۳۳ دقیقه
گذشته؛ چهارشنبه 13 نوامبر 1991
۳۵ دقیقه
گذشته؛ یکشنبه 7 دسامبر 1991
۳۳ دقیقه
اکنون؛ پنج شنبه 29 دسامبر 2016 - بخش یک
۳۰ دقیقه
اکنون؛ پنج شنبه 29 دسامبر 2016 - بخش دو
۳۴ دقیقه
گذشته؛ چهارشنبه 14 اکتبر 1992
۳۵ دقیقه
گذشته؛ جمعه 30 اکتبر 1992
۳۲ دقیقه
اکنون؛ جمعه 30 دسامبر 2016
۳۷ دقیقه
قبل؛ جمعه 23 دسامبر 2016، غروب
۳۰ دقیقه
قبل؛ روز کریسمس 2016، وقت ناهار
۳۲ دقیقه
گذشته؛ دوشنبه 21 دسامبر 1992
۲۶ دقیقه
اکنون؛ شب سال نو 2016
۳۲ دقیقه
قبل؛ روز کریسمس 2016 - بخش یک
۳۵ دقیقه
قبل؛ روز کریسمس 2016 - بخش دو
۳۸ دقیقه
اکنون؛ سه شنبه 3 ژانویه 2017

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی گاهی دروغ می‌گویم
نویسنده
مترجماطلسی خرامانی
گویندهبهناز بستاندوست
ناشر چاپیانتشارات آذرباد
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۱۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۶۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی گاهی دروغ می‌گویم

^^ l.p
۱۴۰۱/۳/۱۳
این کتاب...!
واقعا میتونه کاری کنه که شما جای شخصیت اول قرار بگیرید، به تک تک کلمه‌های میخونید و میشنوید دقت کنید، نویسنده قراره در آخر شمارو مبهوت کنه، نه تنها دراخر بلکه درکل داستان، نوع نوشتن این‌طور داستان‌ها اصلا کار ساده‌ای نیست، اگر یک قدم اشتباه در نوشتنش برداره کل داستان و بهم میریزه این
ولی... نوع نوشتن این تکه تکه کردن پازل و درعین حال کنارهم قراردادن، این کتاب و داستانش تماما فوق‌العاده و از نظر من که شیفته‌ی این‌طور داستان‌ها هستم بی‌نظیره، از داستان و تمام چیزهاش بگذریم می‌رسیم به گوینده، فکر نمی‌کردم کتاب صوتی گوش بدم که رمان باشه، چون مطمئن بودم گوینده‌ها نمیتونن احساساتِ رمان رو به خوبی انتقال بدن ولی... اونقدر خلاصه جذبم کرد که تصمیم گرفتم یه بار امتحان کنم هرچند باریسک و بعد... این گویندگی واقعا کار عالی بود، به عنوان اولین تجربه اونقدر دلچسب بود که دلم میخواد بارهاگوش بدم، طوری که احساسات باصدای ایشون منتقل میشه، طوری هردو قسمت ماجرارو عالی گویندگی میکردن باعث میشد بازم بخوام کتاب صوتی باصدای ایشون بشنوم یا نظرم درباره‌ی رمان‌های صوتی تغییرکنه. در خرید و خوندن و گوش دادن به این کتاب اگر روانشناختی میپسندید درنگ نکنید، مطمئن باشید تا مدت‌های طولانی از ذهنتون بیرون نمیره و شاید اولین کتابی باشه که به همه توصیه میکنید، بازم مچکرم از گوینده عالی‌شون و داستان بی‌نظیر.
هانیه ع
۱۴۰۰/۱۲/۱۸
این کتاب درمورد زنی به اسم امبر رینولدز هست. امبر توی کماست اما میتونه وقایع اطراف رو متوجه بشه و حرف‌های اطرافیانش رو بشنوه. به خوبی به یاد نمیاره که چه اتفاقی افتاده و با مرور آروم آروم خاطرات، سعی میکنه انچه اتفاق افتاده رو به خاطر بیاره...
این کتاب با یک ریتم کند شروع میشه و توی ۳ تا خط زمانی
متفاوت، خاطرات مختلفی رو روایت میکنه (خاطرات زمان کودکی، خاطرات قبل از کما و اکنون)... بعد از خوندن بیش از نیمی از داستان، تازه هیجان کتاب شروع میشه!
اما چیزی که در پایان اتفاق میفته هم گیج کننده است هم غیرقابل پیش بینی... با توجه به سرچی که من کردم دیدگاه‌های مختلفی در مورد پایان این کتاب توی اینترنت وجود داره (چه انگلیسی، چه فارسی) و باید بگم که یک پایان و جمع بندی واحد برای این داستان نیست... پایان این کتاب کمی ابهام داره بنابراین هر کسی برداشت خاص خودش رو داشته و هم‌زمان برای هر دیدگاهی تعدادی دلیل برای رد و یا پذیرششون وجود داره...
پس با این اوصاف، من این کتاب رو به کسانی که به داستان‌های گنگ و مبهم علاقه‌ای ندارند اصلا پیشنهاد نمیکنم؛ اما اگه مبهم بودن یک داستان و به فکر فرو رفتن براتون جذابه از این کتاب لذت زیادی خواهید برد.
و در پایان بگم که صدای گوینده و اجراشون هم عالی بود.
نیلوفر ملکی
۱۴۰۱/۲/۲۸
داستان تا یه جاهاییش خوب بود دلم برای امبر میسوخت که زندگی و پدر و مادر خوبی نداره از یه جاهایی مشخص شد که یه جورایی مشکل روانی داره و من اصلا از آخر داستان سر درنیوردم بالاخره کلر بود که داستانو تعریف میکرد یا امبر؟ کدومشون مردن و کدومشون زنده مون؟
خیلی گنگ و پر ابهام بود
نرگس مشایخی
۱۴۰۰/۲/۲۰
خیلی کتاب جذابیه با پایانی عالی و گیج کننده اگر علاقمند به این سبک کتاب هستین کتاب‌های دختری در قطار، بیمار خاموش، پشت سرت رو نگاه کن و پشت درهای بسته روحتما گو کنین ممنون از کتابراه و گوینده محترم این کتاب
سیما عراقی
۱۴۰۱/۱/۳
بسیار جذاب و سرگرم کننده بود. و غافلگیریهای به موقع آن باعث میشد که نخواهی ادامه ندهی، بسیار جالب ابعاد و لایه‌های عمیق انسان را به نمایش گذاشته، همه‌ی لایه‌هایی که همه‌ی ما در خصوصی‌ترین اعماق خود داریم و نتوانستم شخصیتها را قضاوت کنم...!
زهرا رنجبر
۱۴۰۱/۱/۲۶
باید به کتاب تا آخرش گوش بدی. این کتاب در واقع نشون میده که به راحتی نمیشه قضاوت کرد. در واقع باید همیشه حرف دو نفر شنید بعد قضاوت کرد. تو این کتاب فهمیدم که آدمها گاهی چقدر خودخواه و ترسناک میشن
بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۰/۵/۳۰
این داستان بود یا پازل؟
خوشم آمد ولی جاهایی از داستان گیج هم شدم.
به نظرم این نوع داستان‌ها خیلی برای فیلم سازی مناسب هستند.
کاملا برایم قابل تصور است چه فیلم پر تعلیق و نفسگیری از آن درمی‌آید.
mohammadali khodadadi
۱۴۰۰/۴/۲۸
خیلی عالی بود😍 واقعا گیج کننده بود و آدمو تو خودش غرق میکنه. جالب بود که بعضی از نظرات شخصیت اصلی مثل من بود. بیشتر از همه از گوینده‌ی داستان راضی بودم خیلی زحمت کشیدن. ممنون از همه‌ی شما❤
رویا +
۱۴۰۱/۳/۱۸
نمی دونم:) فکر کنم باید یکبار دیگه گوش بدم یا نسخه چاپی کتاب را بخونم. روایتش خوب بود اما خود داستان مبهم هست. واقعا امبر و کلر دو نفر بودن؟ یا دو وجه شخصیت یک نفرن؟!
roghayeh armion
۱۴۰۰/۶/۲۲
خیلی جذاب بود، تا لحظه آخر. جزو کتاب‌هایی بود که تموم شدنش غم انگیز بود. دوست دارم برگردم و دوباره از اول تک تک اتفاق‌ها رو مرور کنم تا بفهمم چه نشونه‌هایی رو از دست دادم!
ساناز اسعدی
۱۴۰۰/۶/۳
تا یه جایی زیاد برام جالب نبود و ریتم گیج کننده‌ای داشت اما یه مقدار که جلو رفت تا آخرین لحظه فقط سوپرایز میشدم، عالی و غیر قابل پیش بینی، صدای راوی و تسلطش هم خوب بود
Taymaz Bahadori
۱۴۰۰/۶/۲۵
کتاب خوبی بود، مخصوصا دو سه قسمت اخر ک همه چی عوض میشه و پایان داستان به نظرم غیر قابل پیش بینی بود.
گویندگان هم عالی بودن و بسیار دلنشین راویگری میکردن
زهرا بهرامی ۱۴ آبان ۱۳۶۴
۱۴۰۰/۲/۲۶
سلام کتاب سرشار از هیجان و تعلیق بود گویندگی هم عالی بود. فقط من آخرش نتونستم حقیقتو کشف کنم اگه کسی فهمیده خواهش می‌کنم برام توضیح بده خیلی گیج شدم ممنون
لیلا فرضی
۱۴۰۱/۲/۳
چی شد؟؟؟؟
من آخرشو متوجه نشدم…..
بالاخره امبر مرد یا کل….
داستان از زبان کدوم تعریف میشد….
گیج شدم
ولی در کل دوست داشتم
Hayedeh H
۱۴۰۰/۱۲/۲۸
توصیه میکنم نسخه الکترونیک رو بخونید تا کمتر گیج بشید. من بعد از خرید این، نسخه الکترونیک رو خریدم که ابهامات کتاب برام بر طرف بشه.
مشاهده همه نظرات ۶۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی گاهی دروغ می‌گویم

برای دریافت کتاب صوتی گاهی دروغ می‌گویم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.