معرفی و دانلود کتاب صوتی نقطه امگا

عکس جلد کتاب صوتی نقطه امگا
قیمت:
37000 تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نقطه امگا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نقطه امگا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نقطه امگا

کتاب صوتی نقطه امگا رمانی از دان دلیلو، نویسنده‌ی نامدار آمریکایی است. در این اثر ماجرای مردی به نام ریچارد الستر را خواهید شنید که سابقاً تئوریسین نظامی و از مشاوران پنتاگون بوده، و حال در دوران بازنشستگی خود به سر می‌برد؛ دورانی که علی‌رغم خواست الستر، بنا نیست با آسایش کامل سپری شود...

درباره کتاب صوتی نقطه امگا:

دان دلیلو را یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان آمریکایی عصر حاضر می‌دانند. او تاکنون آثار پرشماری نوشته و افتخارات بزرگ و کوچک فراوانی برای خود به ارمغان آورده است. مصائب انسان در عصر پیشرفت صنعت و فناوری یکی از موضوعات مورد علاقه‌ی این نویسنده‌ی خلاق می‌باشد. او همچنین توجهی ویژه به سیاست داشته و در بسیاری از داستان‌های خود به طور مستقیم یا غیرمستقیم به آن پرداخته است. در کتاب صوتی نقطه امگا (Point Omega)، مهم‌ترین مشخصه‌های سبک و اندیشه‌ی دلیلو را می‌توان تشخیص داد.

این رمان کوتاه، درباره‌ی مردی به نام ریچارد الستر است که در گذشته، به عنوان مشاور و نظریه‌پردازیِ جنگی، برای پنتاگون کار می‌کرده و در متن جنگ عراق حضوری پررنگ داشته است. او قصد دارد باقی عمر خود را به دور از هیاهوهای کاری، در یک محیط آرامِ بیابانی بگذراند. در این بین با مستندسازی آشنا می‌شود که قصد دارد فیلمی از روی زندگی او بسازد. الستر با این کارگردان همراه می‌شود؛ در خانه‌ای بیابانی و آرام. و این موقعیت، فرصتی برای وی مهیا می‌کند تا از خود و گذشته‌اش سخن بگوید. گذشته‌ای که چون باری بر دوش از رمق‌افتاده‌ی او سنگینی می‌کند.

کتاب نقطه امگا، بر خلاف آنچه که شاید از موضوع آن انتظار رود، به هیچ‌وجه رمانی ماجراجویانه نیست؛ جنگ و سیاست در این اثر اهمیتی ثانویه دارند. آنچه در این داستان مهم است، واکاوی ذهن کاراکتری پیچیده و چندبعدی است. دان دلیلو (Don DeLillo) با نثر زیبا و مسحورکننده‌‌اش گذشته‌ی پرماجرای قهرمان خود را روایت می‌کند؛ روایتی که به دور از هیجانات کاذب، بیشتر از هر چیز در پی ارائه‌ی تصویری یکه و عمیق از زندگی و آدمی است.

از افتخارات کتاب صوتی نقطه امگا:

- نامزد جایزه‌ی بین‌المللی ادبیات دوبلین (2012)

در نکوداشت کتاب صوتی نقطه امگا:

- گشودگیِ راز زندگی انسان در چشم‌اندازی کویری... رمانی قدرتمند و زیبا. (goodreads)
- دلیلو در این رمان متفاوت با آثار دیگر خود ظاهر شده. (Bookmarks Magazine)

کتاب صوتی نقطه امگا مناسب چه کسانی است؟

طرفداران ادبیات داستانی معاصر جهان، از گوش سپردن به این کتاب صوتی لذت خواهند برد.

با دان دلیلو بیشتر آشنا شویم:

دان دلیلو (متولد سال 1936) از نویسندگان بزرگ و مطرح آمریکایی است، که میل به نوآوری و تجربه‌های جدید در تمام آثارش مشهود و مشخص است. به سبب وجود برخی از عناصر محتوایی و فرمی چون عدم قطعیت، گسستگی روایی، زمان‌پریشی و... او را نویسنده‌ای پست‌مدرن به شمار می‌آورند.

دلیلو در دوران جوانی ناچار بود که پی‌درپی تغییر شغل دهد، اما سرانجام و پس از یقین یافتن از استعداد ادبی خود، تصمیم گرفت تمام وقت خود را صرف نوشتن کند. دان دلیلو خود را بسیار متأثر از نویسندگان انگلیسی‌زبان نیمه‌ی نخست قرن بیست، خصوصا جویس و فاکنر می‌داند. او در آثارش به موضوعات روز، نظیر تهدید جنگ اتمی، بحران محیط زیست، تبعات پیشرفت فناوری و... توجهی ویژه دارد. گفتنی‌ است که وی جوایز ادبی گوناگونی را از آن خود نموده است، که به عنوان نمونه می‌توان به دو جایزه‌ی معتبر ایمپک دوبلین و کتاب ملی اشاره کرد. برخی از آثار او عبارتند از: به‌ خاک‌ افتاده، جهان‌شهر، سر و صدای سفید.

در بخشی از کتاب صوتی نقطه امگا می‌شنویم:

تا حالا هرگز کسی نتوانسته زندگی واقعی را به صورت کلمات گفتاری یا نوشتاری درآورد. زندگی واقعی زمانی میسر می‌شود که آدم تنها باشد؛ فکر کند؛ احساس کند؛ در خاطرات گم شود؛ در حالت رویا همچنان نیمه هوشیار باشد، و لحظاتی را که حتی با میکروسکوپ نمی‌توان دید، درک کند. این حرف‌ها را چندین بار گفت: الستر. به شیوه‌های مختلف هم گفت. می‌گفت زندگی خودش زمانی به جریان می‌افتد، که می‌نشیند و به دیوار خالی روبه‌رویش خیره می‌شود، و به شام فکر می‌کند. می‌گفت یک زندگینامه‌ی هشتصد صفحه‌ای چیزی نیست جز احضار ارواح. وقتی این حرف‌ها را می‌زد، تقریبا باورش می‌کردم. می‌گفت ما همیشه همین کار را می‌کنیم؛ همه‌مان. همه‌ی ما زیر افکار جاری و تصاویر محومان، خودمان می‌شویم. با بی‌تفاوتی به این می‌اندیشیم که کی می‌میریم. ما خواه بدانیم یا ننه، اما اینطوری زندگی و فکر می‌کنیم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
7 دقیقه
درباره‌ی نویسنده
27 دقیقه
قسمت اول
44 دقیقه
قسمت دوم
47 دقیقه
قسمت سوم
36 دقیقه
قسمت چهارم
45 دقیقه
قسمت پنجم
34 دقیقه
قسمت ششم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی نقطه امگا
نویسنده
مترجمکیهان بهمنی
گویندهحامد خدادادی
ناشر چاپیانتشارات روزنه
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
37000 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی نقطه امگا

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی نقطه امگا

برای دریافت کتاب صوتی نقطه امگا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.