معرفی و دانلود کتاب صوتی قلعه سفید

عکس جلد کتاب صوتی قلعه سفید
قیمت:
59000 تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قلعه سفید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قلعه سفید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قلعه سفید

کتاب صوتی قلعه سفید نوشته‌ی اورهان پاموک نویسنده برنده جایزه نوبل، داستانی تاریخی با فضایی فانتزی‌گونه را روایت می‌کند که وقایع و رویدادهای مهم شهر استانبول در قرن هفدهم میلادی به تصویر کشیده شده است. این رمان جذاب و پرکشش در سال 1990 برنده جایزه داستان خارجی ایندیپندنت شد.

درباره کتاب صوتی قلعه سفید:

داستان از جایی آغاز می‌شود که دانشمند نجوم ونیزی توسط راهزنان ترک در ناوگان امپراطوری عثمانی دستگیر می‌شود. آن‌ها این دانشمند را به بردگی می‌گیرند و او را به استانبول برای فروش می‌برند. آن مرد ادعا می‌کند که از علاوه بر نجوم، در علوم فیزیک، حرفه آتش‌بازی و نقاشی نیز سررشته دارد. اما این توانایی‌ها برای آن‌ها اهمیتی ندارد و تصمیم دارند که او را اعدام کنند. تا اینکه مردی به نام «استاد» او را از برده‌داران می‌خرد و به نزد خود می‌برد. در ادامه داستان رابطه عمیقی بین این دو شکل می‌گیرد و آن‌ها می‌توانند با شناخت یکدیگر و استفاده از اطلاعات هم سلاحی عجیب و جالب بسازند.

اورهان پاموک در کتاب قلعه سفید (The White Castle) علاوه بر داستان‌گویی، به شرح وقایع تاریخی دوران امپراطوری عثمانی و رویارویی با دنیای غرب و کشورهای اروپایی پرداخته است. او برای ایجاد تصویری دقیق از آن دوران از نامه‌های منسوب به مردی فرانسوی به نام «بوسبک» بهره برده است. فردی که 40 سال قبل از بستر زمانی این کتاب، به شهر استانبول آمده و بیماری طاعون را که در آنجا شیوع پیدا کرده بود، به خوبی توصیف می‌کند.

نویسنده بخش عظیمی از محبوبیت خود را مدیون کتاب قلعه سفید است و این اثر باعث مخاطبین زیادی در سطح جهان او را بشناسند. همچنین این کتاب به چند زبان زنده دنیا ترجمه شده و توجه افراد زیادی را به سمت خود جلب کرده است. مجله نقد کتاب نیویورک تایمز درباره این کتاب نوشته است: «اورهان پاموک حق مقایسه با خورخه لوئیس بورخس و ایتالو کالوینو را به دست آورده است که هر دو مانند فرشتگان مهربان، بر این رمان نظارت می‌کنند.»

کتاب صوتی قلعه سفید مناسب چه کسانی است؟

اگر به رمان‌های تاریخی و ادبیات کشور ترکیه علاقه دارید، از شنیدن این کتاب صوتی لذت خواهید برد.

اورهان پاموک را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده و رمان‌نویس ترک در سال 1952 در استانبول به دنیا آمد. او تحصیلات متوسطه خود را در کالج آمریکایی استانبول به پایان رساند و پس از آن در دانشکده‌ی فنی استانبول به تحصیل رشته‌ی معماری پرداخت. اما پس از مدتی این رشته را رها کرد و در رشته روزنامه‌نگاری فارغ‌التحصیل شد. اورهان پاموک (Orhan Pamuk) در سال 2006 جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کرد. آثار او تابه‌حال به 56 زبان دنیا ترجمه شده است و خوانندگان بسیاری در سراسر جهان دارد. وی علاوه بر خلق آثار ادبی، اظهارات تاریخی و سیاسی اعتراض‌آمیزی نگاشته که باعث شهرت او در فضای رسانه‌ها شده است.

از آثار دیگر پاموک می‌توان به «جودت بیک و پسران، خانه ساکت، قلعه سفید، کتاب سیاه، چهره پنهان و نام من سرخ» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی قلعه سفید می‌شنویم:

یک بار پس از آن که حسابی کتکم زد، دیدم که دلش به حالم می‌سوزد. این احساس از آن احساس‌های بد و نفرت‌انگیزی بود که آدم نسبت به کسی پیدا می‌کند که اصلا با خودش برابر نمی‌داندش. این را از آن جا هم فهمیدم که دیگر نمی‌توانست بی‌نفرت نگاهم کند. گفت: «دیگر چیزی ننویسیم.» بعد حرفش را تصحیح کرد: «نمی‌خواهم بنویسی.» چونکه هفته‌ها بود من بدی‌هایم را می‌نوشتم و او فقط تماشا می‌کرد. گفت: «باید از این خانه که هفته‌ها است بیش از پیش در قصاوتی عمیق فرو می‌رود خارج شویم و به گردش، شاید هم به گبزه برویم. می‌خواست فعالیت‌های نجومی‌اش را از سر گیرد. تصمیم گرفته بود رساله‌ای جدی‌تر درباره‌ی زندگی مورچه‌ها بنویسد. دیدم چیزی نمانده احترامش را به من به کلی از دست بدهد. ترسیدم و برای آن که کاری کنم و علاقه‌اش حفظ بشود، داستانی دیگر بافتم که در آن خودم را به بدترین نحو تحقیر می‌کردم.

استاد پس از آن که داستانم را با لذت و رغبت خواند، حتی عصبانی هم نشد. فقط حس می‌کردم کنجکاو است بداند چگونه می‌توانم تاب بیاورم که آدمی تا این اندازه بد باشم. شاید هم آن موقع راضی شده بود که همیشه خودش بماند. البته خوب می‌دانست که بازی در کار است. آن روز با او مثل یکی از اوباشان دربار حرف زدم که خودش می‌داند داخل آدم حسابش نمی‌کنند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
11 دقیقه
مقدمه
23 دقیقه
فصل یکم
21 دقیقه
فصل دوم / بخش یک
19 دقیقه
فصل دوم / بخش دو
16 دقیقه
فصل سوم / بخش یک
17 دقیقه
فصل سوم / بخش دو
23 دقیقه
فصل چهارم / بخش یک
18 دقیقه
فصل چهارم / بخش دو
19 دقیقه
فصل پنجم / بخش یک
20 دقیقه
فصل پنجم / بخش دو
20 دقیقه
فصل ششم / بخش یک
19 دقیقه
فصل ششم / بخش دو
17 دقیقه
فصل هفتم / بخش یک
20 دقیقه
فصل هفتم / بخش دو
16 دقیقه
فصل هشتم / بخش یک
18 دقیقه
فصل هشتم / بخش دو
23 دقیقه
فصل نهم / بخش یک
20 دقیقه
فصل نهم / بخش دو
31 دقیقه
فصل دهم / بخش یک
23 دقیقه
فصل دهم / بخش دو
22 دقیقه
فصل یازدهم / بخش یک
23 دقیقه
فصل یازدهم / بخش دو

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قلعه سفید
نویسنده
مترجمارسلان فصیحی
گویندهاحسان چریکی
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۱۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
59000 ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قلعه سفید

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قلعه سفید

برای دریافت کتاب صوتی قلعه سفید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.