معرفی و دانلود کتاب صوتی مسیح باز مصلوب

عکس جلد کتاب صوتی مسیح باز مصلوب
قیمت:
۵۴۰۰۰ تومان - 9.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مسیح باز مصلوب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مسیح باز مصلوب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مسیح باز مصلوب

کتاب صوتی مسیح باز مصلوب نوشته‌ی نیکوس کازانتزاکیس، تصویر گویا و روشنی از فساد و زوال جوامعی را به شما ارائه می‌دهد که ادعای پاکدامنی و مؤمن بودن می‌کنند. این اثر در حقیقت سوء استفاده‌های بزرگان دین از قدرت و نفوذ عقاید مذهبی را در جامعه شرح می‌دهد.

درباره‌ی کتاب صوتی مسیح باز مصلوب:

داستان کتاب صوتی مسیح باز مصلوب (Christ Recrucified)، درباره‌ی جامعه‌ی روستایی است که می‌خواهند تعزیه‌ای تاثیرگذار و دیدنی را برگزار نمایند. موضوع این تعزیه سرگذشت عیسی مسیح است که در یکی از روستاهای یونان و تحت حکومت عثمانی به اجرا گذاشته می‌شود.

برای به اجرا درآوردن این نمایش، مردان بزرگ روستا باید بازیگران را از بین مردم عادی روستا برگزینند. شخصیت اصلی این نمایش به چوپانی در روستا به نام «مانولیوس» و نقش یکی از حواریون حضرت عیسی به بازرگانی بی‌آلایش و مهربان به نام «یاناکوس» داده می‌شود. یاناکوس، بازرگانی است که از طریق سفر به روستاهای دیگر، اجناس خود را به فروش می‌رساند، به «میشل» فرزند رئیس روستا نقش یکی از حواریون عیسی مسیح و «کستاندیس» صاحب کافه‌ی روستا نیز نقش سومین شخص از حواریون حضرت مسیح بنا بر تصمیمات بزرگان داده می‌شود.

در ادامه نیز نقش یهودا را مردی مغرور و کینه‌توز به نام «پانایوتیس» و نقش مریم مقدس را زنی بیوه به نام «کاترینا» به عهده می‌گیرد. کاترینا زنی غیرقابل اعتماد و حیله‌گر است، اما سرانجام در کمال سخاوتمندی، زندگی‌ خود را برای آن‌چه که به آن عقیده دارد، می‌دهد. شخصیت‌های دیگری نیز برای این نمایش برگزیده شده‌اند که قرار است در نقش‌های مختلف ایفای نقش کنند.

تمام کاراکترهای برگزیده شده در این نمایش حدود یک سال زمان دارند تا خود را برای اجرا آماده نمایند، نکته‌ی حیرت‌آور این ماجرا آن‌جاست که تمامی این شخصیت‌های به صورت ناخواسته در یک مسیر معنوی قرار می‌گیرند و هویت آن‌ها هم‌سو با نقشی که باید ایفا کنند، دگرگون می‌شود؛ مانولیوس صفات حضرت مسیح را در خود پیدا می‌کند و پانایوتیس در نقش یهودا غرق می‌شود. سه حواریون بزرگ عیسی نیز با توجه به شباهتی که با کاراکترهای اصلی دارند، برگزیده شده‌اند و هر یک با توجه به ویژگی‌هایی که دارند به سرگذشت مشابهی دچار می‌شوند.

نیکوس کازانتزاکیس در این کتاب صوتی به طور شفاف تقابل‌ها را به نمایش می‌گذارد و همواره صفات زشت و ناپسند، ظلم به مظلوم، منفعت‌طلبی و کینه‌توزی‌ها در برابر صلح و دوستی و سرانجام آزادی را به تصویر می‌کشد. نقطه‌ی عطف و تاثیرگذار داستان، هم‌سو شدن کاراکترهای برگزیده شده برای نمایش با شخصیت‌های اصلی است که سرانجام آن‌ها به واقعیت تبدیل می‌شوند و بدون این‌که حتی خودشان دریابند با کارهای خود صحنه‌های دوران حضرت مسیح را زنده می‌کنند. این کتاب صوتی، مسیحیت را مورد نقد قرار می‌دهد و به طور کلی دین و سیاست را در کنار هم بررسی می‌کند و هر دو را لازم و ملزوم یکدیگر می‌داند.

نیکوس کازانتزاکیس را بیشتر بشناسیم:

نیکوس کازانتراکیس، نویسنده‌ و شاعر یونانی در سال 1883 در شهر کرت به دنیا آمد. او تحصیلات خود را در آتن آغاز نمود و پس از اخذ دکتری در رشتۀ حقوق به آلمان، فرانسه و ایتالیا رفت تا به تحقیق در زمینه‌ی ادبیات و هنر بپردازد. نیکوس در سال 1945 وارد عرصه سیاست شد و مقام وزارت فرهنگ یونان را از آن خود کرد، اما کمی بعد دوباره به نویسندگی روی آورد. آلبرت شویترس و توماس‌مان، نیکوس را یکی از بهترین نویسندگان، منتقدانان و محققان در اروپا و آمریکا می‌دانند.

یکی از آثار برجسته او که دوازده سال طول کشید «منظومۀ حماسی ادیسه» است. هم چنین مسیح باز مصلوب، آزادی یا مرگ، آخرین وسوسۀ مسیح و زوربای یونانی از دیگر آثار مشهور او هستند که شهرت جهانی دارند. کازانتزاکیس سرانجام در سال 1957 براثر ابتلا به بیماری سرطان خون دار فانی را وداع گفت.

در بخشی از کتاب صوتی مسیح باز مصلوب می‌شنویم:

«دلم می‌خواست این قدرت را داشتم که در تمام دنیا مردم را به طغیان تحریک می‌کردم و همه آدمیان را از سفید و سیاه و زرد به قیام وامی‌داشتم و ایشان را در لوای ارتش واحد و مقاومت‌ناپذیری به نام ارتش گرسنگی گرد می‌‌آوردم، ارتشی که به شهرهای فاسد، به کاخ‌های تبهکار و به حرامسراهای پر از فسق و فجور قسطنطنیه می‌ریخت و آن‌ها را به آتش می‌کشید!»

«جان خود را یک بار برای همیشه فدا کردن آسان‌تر از این است که آن را قطره‌قطره در مبارزه روزمره نثار کنی. اگر از من بپرسند که کدام راه آدمی را به بهشت می‌رساند در جواب می‌گویم: آن راه که از همه دشوارتر است.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۸۴ دقیقه
فصل اول
۸۹ دقیقه
فصل دوم
۱۰۱ دقیقه
فصل سوم
۸۵ دقیقه
فصل چهارم
۹۸ دقیقه
فصل پنجم
۶۰ دقیقه
فصل ششم
۸۱ دقیقه
فصل هفتم
۶۴ دقیقه
فصل هشتم
۶۴ دقیقه
فصل نهم
۶۱ دقیقه
فصل دهم
۹۳ دقیقه
فصل یازدهم
۶۰ دقیقه
فصل دوازدهم
۴۹ دقیقه
فصل سیزدهم
۶۶ دقیقه
فصل چهاردهم
۵۵ دقیقه
فصل پانزدهم
۶۲ دقیقه
فصل شانزدهم
۳۰ دقیقه
فصل هفدهم
۴۲ دقیقه
فصل هجدهم
۴۰ دقیقه
فصل نوزدهم
۳۸ دقیقه
فصل بیستم
۸۰ دقیقه
فصل بیست و یکم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مسیح باز مصلوب
نویسنده
مترجممحمود سلطانیه
گویندهامیر محمدی
ناشر چاپیانتشارات جامی
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲۳ ساعت و ۲۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۵۴۰۰۰ ت - 9.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مسیح باز مصلوب

ملیحه ایرانی
۱۴۰۰/۱۰/۱۱
من بعد از خوندن زوربای یونانی خیلی علاقمند به این نویسنده شدم و این کتاب رو بهم معرفی کردند. ولی اصلا اصلا جذابیت و نفوذ اون کتاب رو برام نداشت. روایت بسیار اغراق‌آمیز و سطحی بود. هم در مدح شخصیت‌های مثبت و هم در نکوهش شخصیت‌های منفی. به همین دلیل اصلا به دل نمی‌نشست و من نتوانستم ارتباط برقرار کنم و مدام به خودم نهیب میزدم که به نکته‌ی قابل تاملی دست پیدا کنم. اما متاسفانه تا پایان داستان هیچی دستگیرم نشد و داستان خیلی تهی و بی مغز به پایان رسید و من رو حیران و سرگشته به جا گذاشت. خلاصه اینکه کتاب خسته کننده‌ای بود متاسفانه. افسوس
در پایان از اجرای بسیار جذاب و دلنشین جناب امیر محمدی عزیز کمال تشکر رو دارم و براشون آرزوی سلامتی میکنم
Pejman Pirmoradi
۱۴۰۰/۷/۳
نوبسنده‌ای توانا وقتی دست به قلم میشه برای خلق اثرش کاره چندان سختی از نظر تکنیکی نداره میمونه عقیده‌ای که قراره روی کاغذ بیاد... چی میشه گفت؟.. ایشون حقیقت رو از نگاه خودش میبینه و اگه ابری جلوی آفتاب رو گرفته باشه به کل خورشید رو منکر میشه.. اما جدا فضای خلق شده یعنی یک روستای یونانی خیلی خوب توصیف شده و عجب اینکه انگار جامعه ایرانه... البته از نوع مسیحی نه اسلامی
کورش فرودی
۱۴۰۰/۱۲/۷
بسیار کتاب عالی و شنیدنی است یک بار دیگر در قالب تقریبا طنز خسارت‌های خرافات مذهبی و تعصبات مذهبی و نقش مخرب آن و دو گانگی رفتاری و گفتاری در پیشوایان مذهبی را در قالب طنزی تلخ به تصویر میکشد بخصوص زمان وقوع داستان بسیار جالب است زمانیکه یونان توسط ترکیه عثمانی اشغال شده و حاکمان مسلمان بر مردم مسیحی حکومت میکنند بسیار جالب است گوش کنید
بهاره ندیمی
۱۴۰۰/۷/۱۳
محتوای کتاب خیلی کلیشه‌ای و بدیهی و به نظرم بی دلیل طولانی بود با این فکر که کازانتزاکیس نویسنده‌ی زوربای یونانی‌ست پس شاید این کتاب هم خوشمزگی‌های زوربا را داشته باشد گوش دادم و پشیمانم
Behroozjoze Sdr
۱۳۹۹/۵/۸
کتاب بسیار جالب و تامل برانگیزیه...
من کتاب فیزیکیشو خوندم.
خواندن کتاب‌های کازانتازیکس رو شدیدا پیشنهاد میکنم، ب خصوص این کتاب و زوربای یونانی
آزاده وکیل زاده
۱۴۰۰/۹/۵
هم کتاب و هم اجرای کتاب عالی بود. از اینکه کتاب را به طور کامل اجرا کردید، بسیار ممنونم. بسیار لذت بردم.
مریم ضرابی نیا
۱۳۹۹/۷/۹
بسیار لذت بردم ممنون از ارایه کتابهای معنوی وزیباتون کار گوینده هم عالی بود از ایشون تشکر می‌کنم
سینا خدابخشیان
۱۳۹۹/۵/۶
این کتاب ارزشمندرودکترشریعتی توکتاب انسان واسلام سفارش کرده بخونیدروشنفکران این کتاب روازدست ندن🌷
Fateme D
۱۳۹۹/۹/۱۲
تقریبا از وسط کتاب مشخص بود چه اتفاقی قراره بیوفته.. ادمای دورویی که به اسم خدا مطابق میل خودشون رفتار میکنن...
برای من کششی نداشت
واهه یوسفی
۱۳۹۹/۸/۳۰
داستانی ارزشمند، و اموزنده، صدای گوینده بسیار مناسب، واقعا لذت بردم، حتما پیشنهاد میکنم.
الهام شفیع ابادی
۱۴۰۰/۱۰/۸
داستانش خیلی شبیه جامعه ما بود. دوستش داشتم
Noushin Eivany
۱۴۰۰/۳/۲۶
کتاب جالبی است
فصل اولش من رو یاده معصوم‌های گلشیری انداخت
رضا میرزائی مطلق
۱۳۹۹/۱۲/۲۸
آدم یه جورایی یاد کتاب ابله داستایفسکی میفته
ATENAN NooN
۱۳۹۹/۱۱/۱
بسیار عالی حتما بخونید کتاب، داستانی بس آشنا دارد
مشاهده همه نظرات ۱۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مسیح باز مصلوب

برای دریافت کتاب صوتی مسیح باز مصلوب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.