معرفی و دانلود کتاب صوتی غرور: هفت گناه کبیره

عکس جلد کتاب صوتی غرور: هفت گناه کبیره
قیمت:
36000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی غرور: هفت گناه کبیره و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی غرور: هفت گناه کبیره و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی غرور: هفت گناه کبیره

کتاب صوتی غرور: هفت گناه کبیره اثر مایکل اریک دایسون درباره‌ی غرور و تکبر است که سرچشمه و مسبب گناهان اخلاقی دیگر می‌گردد و انسان را به سمت هلاکت و شقاوت رهنمون می‌سازد.

کتاب غرور (Pride: the seven deadly sins) پنجمین کتاب از مجموعه هفت گناه کبیره است. غرور همان چیزی نیست که قبلا بود، و هنگامی که اثر مایکل اریک دایسون (Michael Eric Dyson) درباره این موضوع خوانده شود، شمار زیادی از فلاسفه‌ای که درباره این موضوع اظهار نظر کرده‌اند، پی خواهند برد که آن‌قدری که گمان می‌کردند چیزی ندارند که به آن مغرور شوند.

از میان همه گناهان کبیره، به احتمال قوی غرور است که این بحث دامن می‌زند که آیا اصلاً باید آن را گناه به حساب آورد یا خیر. در واقع بدون حس غرور انسان نمی‌تواند در زمینه فعالیت خویش به برتری دست یابد یا به تلاش برای رسیدن به آن ادامه دهد. 

غرور خوب است یا بد؟ بستگی به این دارد که تصورمان از غرور چه باشد، به چه منابع و تاریخی استناد کنیم، آن را در کدام زمینه‌های اجتماعی و سیاسی بررسی کنیم، مذهبی باشیم یا غیرمذهبی، و چه تصوری از رذیلت و فضیلت داشته باشیم.

هفت گناه کبیره در سنت مسیحی (غرور، طمع، بی‌بندوباری، حسد، شکمبارگی، غضب و تن‌پروری) فهرست تعدیل شده همان هشت عمل شیطانی (تکبر، حرص و آز، بی‌بندوباری، خودستایی، شکمبارگی، غضب، غم و یأس) است که راهبی یونانی به نام اِواگریوس پونتیکوس (Evagrius Ponticus) به دست داده بود، فهرستی که پاپ گرگوری در قرن شانزدهم با جایگزینی تن‌پروری به جای غم و یأس آن را به هفت گناه مهلک یا کبیره تقلیل داد. 

در سنت مسیحی ارتکاب این گناهان مستوجب دوزخ است و راه بخشایش این گناهان نیز دست‌کم با یکی از دو طریق ذیل میسر می‌شود: راه اول: برگزاری مراسم مذهبی اعتراف، راه دوم: توبه و پرهیز همیشگی.

در مجموعه پیش رو در باب این هفت گناه کبیره که به همت کتابخانه‌ عمومی نیویورک و انتشارات دانشگاه آکسفورد انتشار یافته است سعی شده تا در قالب مجلدهای مجزا و از چشم‌انداز جهان امروز، به‌ویژه سنت فرهنگی مغرب‌زمین، به استفسار از هر یک از این گناهان در گذشته و امروز و به‌ویژه در سنت مسیحی پرداخته شود. در این راه سعی شده تا با به کارگیری زبان‌های مختلف (جِد و طنز)، وضعیت اسفبار، انسدادها و وضعیت متناقض حاصل از ارتکاب این گناهان در جهان امروز به تصویر کشیده شود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
16 دقیقه
مقدمه
20 دقیقه
بخش اول: رذیلت فضیلت مندانه؟ ریشه‌های فلسفی و مذهبی غرور - قسمت اول
19 دقیقه
بخش اول: رذیلت فضیلت مندانه؟ ریشه‌های فلسفی و مذهبی غرور - قسمت دوم
32 دقیقه
بخش دوم: من شهادت می‌دهم: غرور شخصی
28 دقیقه
بخش سوم: رنگ و نخوت: غرور سفیدها
25 دقیقه
بخش چهارم: من کسی هستم: غرور سیاهان - قسمت اول
28 دقیقه
بخش چهارم: من کسی هستم: غرور سیاهان - قسمت دوم
28 دقیقه
بخش پنجم: کشورم بر حق است یا نه؟ غرور ملی - قسمت اول
19 دقیقه
بخش پنجم: کشورم بر حق است یا نه؟ غرور ملی - قسمت دوم
21 دقیقه
بخش پنجم: کشورم بر حق است یا نه؟ غرور ملی - قسمت سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی غرور: هفت گناه کبیره
نویسنده
مترجممهین خالصی
گویندهمحسن زرآبادی پور
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی دین و عرفان، کتاب‌های اخلاق و معارف
قیمت نسخه صوتی
36000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی غرور: هفت گناه کبیره

عباس صفری
۱۳۹۹/۵/۲۲
عالی و عملا بی نقص! صدای رسای گوینده و دقت نظر در بیان کلمات و موسیقی متن👌👌👌 همگی درکنار هم؛ چیزی رو بوجود اوردن که رضایت بنده رو جلب کرد بصورت تمام.
مهناز دارابی
۱۴۰۱/۳/۳۱
کتاب سنگینیه اماخوب
کاش کمی بازبان ساده تر و کلمات عادی ترترجمه میشد🥺🥺
shahpour rezaei
۱۳۹۷/۸/۲۸
عالی ست عالی
خصوصا موسیقی اول کتاب و تُن صدا....
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب صوتی غرور: هفت گناه کبیره

برای دریافت کتاب صوتی غرور: هفت گناه کبیره و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.