معرفی و دانلود PDF کتاب سنجش نقاط قوت و ضعف کودک (SDQ)

عکس جلد کتاب سنجش نقاط قوت و ضعف کودک (SDQ)
قیمت:
27000 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سنجش نقاط قوت و ضعف کودک (SDQ) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سنجش نقاط قوت و ضعف کودک (SDQ) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سنجش نقاط قوت و ضعف کودک (SDQ)

کتاب سنجش نقاط قوت و ضعف کودک (SDQ) نوشته‌ی داوود محمدی و معصومه بهرامی، دربردارنده‌ی انواع پرسشنامه‌، کلید پرسش‌ها، شیوه‌ی نمره‌گذاری و توضیحاتی کاربردی و موثر است که به شما والدین و معلمان خواهد کرد تا ویژگی‌های رفتاری کودکان و نوجوانان را ارزیابی کنید.

درباره‌ی کتاب سنجش نقاط قوت و ضعف کودک (SDQ):

پرسشنامه تحلیل مشکلات و نقاط قوت توسط گودمن در سال 1997 و بر مبنای ملاک‌های تشخیصی ICD-10 ایجاد شده است. از این پرسشنامه برای سنین 3 الی 16 سال استفاده می‌شود و از پنج خرده مقیاس تشکیل شده است که عبارتند از: مشکلات سلوک، بیش فعالی کمبود توجه، مشکلات ارتباطی با همسالان، نشانه‌های هیجانی و رفتارهای اجتماع پسند.

همچنین این پرسشنامه از پنج سوال جهت ارزیابی مدت زمان مشکلات و میزان پریشانی حاصل از آن‌ها، تأثیراتش بر روی عملکرد کودک و نوجوان در ارتباط با روابط دوستانش، یادگیری در مدرسه، تفریحات و ... و یک سوال برای شناسایی اثرات مشکلات رفتاری ارزیابی شده بر زندگی اطرافیان تشکیل شده است. از مزایای این پرسشنامه می‌توان از کوتاه بودن اما در عین حال جامع بودن آن نام برد.

گسترش روزافزون آزمون‌ها و کاربرد‌های مختلف و فراوان آن‌ باعث شده تا روانشناسان تمایل بیشتری نسبت به تهیه و اجرای آزمون‌ها داشته و از آنجا که آزمون‌ها هنگامی مورد اعتماد یا معتبر هستند که فرایند علمی تهیه و استانداردسازی را به شکل صحیحی طی کرده باشند، بنابراین رشته روانسنجی در دانشگاه‌ها برای آماده‌ کردن آزمون‌ها به لحاظ تئوری و عملی به وجود آمده و از نظر تخصصی این امر به مراکز صلاحیت‌دار سپرده شده است.

امروزه آزمون‌ها به شکل وسیعی در مراکز مشاوره، مدارس، درمانگاه‌های اعصاب و روان و حتی در سازمان‌ها به منظور جذب و استخدام کارکنان کارآمدتر مورد بهره‌برداری قرار گرفته و روزبه‌روز این کاربردها توسعه و تعمیق بیشتری می‌یابد.

روش استفاده از کتاب سنجش نقاط قوت و ضعف کودک (SDQ):

این کتاب با ارائه توضیحات روان، پرسشنامه‌ها، جداول نمره‌گذاری و ویژگی‌های روان‌سنجی روش‌های نوین و علمی را برای ارزیابی و شناسایی نقاط ضعف و قوت کودک به کار برده است و بر اساس جمع نمرات به دست آمده از این پرسشنامه‌ها می‌توانید رفتار کودک را ارزیابی کنید.

برای استفاده از این مجموعه نیاز است تا کاغذ یادداشتی در کنار خود داشته باشید تا پاسخ پرسش‌ها، نمرات و تفسیر نتایج را برای خود یادداشت کنید. این مجموعه مشتمل بر چند بخش است که در ابتدای هر بخش در مقدمه، توضیحات قابل فهم و ساده‌ای برای پاسخ به پرسش‌ها و چگونگی نمره‌گذاری ارائه شده است.

کتاب سنجش نقاط قوت و ضعف کودک (SDQ) برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای والدین، معلمان و افرادی که با کودکان و نوجوانان ارتباط دارند، مناسب است. همچنین خواندن کتاب سنجش نقاط قوت و ضعف کودک (SDQ) (Strengths and Difficulties Questionnaire) به روانشناسان توصیه می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
مزایای این پرسشنامه
ویژگی‌های روان‌سنجی فرم والدین
ویژگی‌های روان‌سنجی فرم معلم
ویژگی‌های روان‌سنجی فرم خود گزارش‌دهی
هنجاریابی پرسشنامه در ایران
نتایج پایایی و اعتبار سنجی پرسشنامه در دو پژوهش ایرانی
خرده مقیاس‌های پرسشنامه
شیوه نمره‌گذاری
رسم نیمرخ و تفسیر نمرات
جدول ثبت گزارش نتایج
محاسبه و تفسیر نمره تأثیر
نمره ترکیبی حاصل از سه فرم
منابع
پیوست 1: شیوه نمره‌گذاری عبارات پرسشنامه در هر یک از چهار فرم والدریال خود گزارش‌دهی و معلم
پیوست 2: جدول ثبت گزارش نتایج پرسشنامه
فرم والدین (کودکان 3 تا 4 ساله)
فرم والدین (کودکان 4 تا 16 ساله)
فرم خودگزارشی
فرم معلم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سنجش نقاط قوت و ضعف کودک (SDQ)
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات آزمون یار پویا
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات42
زبانفارسی
شابک978-600-7849-56-9
موضوع کتابکتاب‌های تست روانشناسی
قیمت نسخه الکترونیک
27000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سنجش نقاط قوت و ضعف کودک (SDQ)

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب سنجش نقاط قوت و ضعف کودک (SDQ)

برای دریافت کتاب سنجش نقاط قوت و ضعف کودک (SDQ) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.