معرفی و دانلود کتاب عادت مربی گری: کمتر صحبت کنید، بیشتر بپرسید و شیوه‌ مدیریت و رهبری‌تان را برای همیشه تغییر دهید

عکس جلد کتاب عادت مربی گری: کمتر صحبت کنید، بیشتر بپرسید و شیوه‌ مدیریت و رهبری‌تان را برای همیشه تغییر دهید
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب عادت مربی گری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب عادت مربی گری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عادت مربی گری: کمتر صحبت کنید، بیشتر بپرسید و شیوه‌ مدیریت و رهبری‌تان را برای همیشه تغییر دهید

اگر می‌خواهید سطح رهبری خود را بالا ببرید حتما کتاب عادت مربی گری را مطالعه نمایید. مایکل بونگی استانیر در این اثر پرفروش با ارائه‌ی اصول مربیگری به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های لازم برای مدیریت تیم خود را بیاموزید و عملکرد کارکنانتان را ارتقا دهید.

درباره‌ی کتاب عادت مربی گری:

مایکل بونگی استانیر در این کتاب قوانین و اصول مربی‌گری را در هفت پرسش مهم بیان می‌کند. هرچند به کارگیری این اصول کار راحتی نیست و نیاز به تمرین زیادی دارد اما اگر بر آن‌ها مسلط شوید قادر هستید از کارکنان و همکاران‌تان بیشتر از قبل حمایت نمایید و حتی بهترین مربی برای خودتان و زندگی شخصی‌تان شوید. کتاب عادت مربی گری (The coaching habit) سرشار از ایده‌ها و مطالب مفید و کاربردی است که هر رهبر علاقه‌مند به پیشرفت می‌تواند از آن استفاده کند.

اگر در مقام مدیر هستید و یا سرپرستی تعدادی از همکاران خود را برعهده دارید و می‌خواهید ارتباط بهتری با آن‌ها داشته باشید تا یک تیم پویا خلق کنید، پس کتاب عادت مربی گری را حتما بخوانید. این کتاب علاوه بر اینکه براساس منابع علمی معتبر نوشته شده، سرشار از نکات کاربردی مربیگری است که با مطالعه‌ی آن بسیار از موقعیت‌هایی که قبلاً تجربه کرده‌اید جلوی چشمانتان می‌آید و حسرت می‌خورید که ای کاش بهتر از قبل مدیریت می‌کردید.

ایجاد عادت مربى‌گرى، براى خودتان نیز مفید واقع خواهد شد. این کار سبب مى‌شود کم‌تر کار کرده در عین‌ حال، تأثیرگذارتر باشید. وقتى عادت مربى‌گرى را در خودتان ایجاد مى‌کنید، دیگر مى‌توانید به راحتى سه آفت خطرناک محیط کار، یعنى ایجاد وابستگى بیش‌ از حد، سراسیمه شدن به علت حجم بالاى کار و بى‌توجهى به مسائل مهم کارى را از بین ببرید.

قلب تپنده این کتاب، هفت سؤال اساسى است که سبب خواهند شد این سه آفت خطرناک را از بین ببرید و کیفیت کار خود را ارتقا ببخشید. این سؤال‌ها، علاوه بر رابطه‌اى که شخص با زیردستان خود دارد، بر رابطه‌اى که او با مشتریان، تأمین‌کنندگان، همکاران، رؤسا و حتى همسر و فرزندان نوجوان خود دارد نیز تأثیر خواهند داشت. این هفت پرسش، پتانسیل متحول ساختن ملاقات‌هاى کارى‌تان با کارکنان‌تان، جلسات تیمى‌تان و حتى ملاقات‌هاى از پیش‌ تعیین‌ نشده‌تان را دارند.

نکوداشت‌های کتاب عادت مربی گری:

- سؤال‌ پرسیدن به‌جای نصیحت‌کردن، جواب‌ دادن و یا ارائه راه‌ حل نیازمند شهامت است. در این کتابِ کاربردی و الهام‌بخش، مایکل هفت سؤال تحول‌آفرین را مطرح می‌کند که می‌تواند در شیوه رهبری و پشتیبانی ما تفاوت‌های زیادی ایجاد کند. (برنه براون)

- این کتاب سرشار از ایده‌ها، ابزارها و پرسش‌هایی جذاب، مفید و کاربردی است که می‌تواند راهنمای هر رهبر علاقه‌مند به پیشرفت باشد. (دیو اولریک)

- یک کتاب راهنمای مختصر و کاربردی برای گرفتن بهترین نتیجه از دیگران و خودتان است. (نیر ایل)

کتاب عادت مربی گری برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب ارزشمند به تمام مدیران، رهبران و کارکنانی که به دنبال بهبود عملکرد خود هستند، توصیه می‌شود.

با مایکل بونگی استانیر بیشتر آشنا شویم:

نویسنده‌ی توانای این کتاب متولد و ساکن کاناداست. مایکل بونگی استانیر (Michael Bungay Stanier) که در دهه بیست زندگی خود وارد دانشگاه آکسفورد شد و تحصیلاتش را در آن جا به پایان رساند. او نویسنده کتاب‌های محبوب و پرفروشی همچون «پایان مالاریا» و «کارهای بزرگتری انجام دهید» است.

مایکل بونگی استانیر بنیانگذار شرکت Box of Crayons است که خدمات مهمی در عرصه مدیریت و راه و رسم مربیگری، به سازمان‌های مختلف ارائه می‌دهد. این شرکت ابزارهایی به مدیران ارائه می‌دهد تا بتوانند در مدت زمانی کوتاه، شیوه مدیریت خود را متحول سازند. رویکرد متفاوت مایکل به موضوع عادات مربیگری و موفقیت‌هایش در این زمینه، او را به چهره‌ای محبوب و مشهور در این عرصه تبدیل کرده است. او در سال 2019 به عنوان تأثیرگذارترین شخصیت در عرصه مربیگری شناخته شد.

جملات برگزیده‌ی کتاب عادت مربی گری:

- آنچه انسان‌ها از آن به عنوان لحظه کشف یاد مى‌کنند، در حقیقت لحظه کشف سؤال است. (جوناس سالک)
- لطفا در نامه بعدى‌ات راهکارها و نظراتت را برایم بنویس. قول مى‌دهم که به آن‌ها عمل نکنم! (ادنا سنت وینسنت میلى)
- اگر مى‌خواهید به پاسخ‌هاى درست دست پیدا کنید، سؤال‌هاى درستى را مطرح کنید. (وانسا رِدگریو)
- بدون یک سؤال خوب، هیچ‌گاه پاسخ خوبى حاصل نخواهد شد. (کلایتون کرایستنسن)

در بخشی از کتاب عادت مربی گری می‌خوانیم:

اگر در هفت سال گذشته تلویزیون تماشا کرده باشید، چهره‌هایى همچون بیلى میز، وینس آفر یا ران پوپیل را مى‌شناسید. این افراد چهره‌هاى مشهور تلویزیونى هستند که موجب شده‌اند کالاهایى همچون خردکن، رنده و یا محصولات شوینده را خریدارى کنید. ران پوپیل پدربزرگ همه این افراد است و جملات تأکیدى او «صبر کنید! این تمام ماجرا نیست... » بود.

باید به خاطر داشته باشید که اولین پاسخى که شخص به شما مى‌دهد، یگانه پاسخ او به سؤال شما نیست و به ندرت بهترین پاسخى است که او مى‌تواند به شما ارائه دهد.

چیپ و دَن در کتاب بى‌نظیرشان قاطع: چگونه در زندگى و کار خود، انتخاب‌هاى بهترى داشته باشیم، به مطالعه‌اى که توسط پال نات، مردى که بیش‌تر از هر کس دیگرى بر نحوه اتخاذ تصمیم از سوى مدیران اشراف دارد، اشاره کرده‌اند. او با استفاده از یک شیوه دقیق و موشکافانه، 168 تصمیم اتخاذ شده در درون سازمان‌ها را مورد بررسى قرار داد. او پى برد که در هفتادویک درصد از تصمیمات، فقط دو گزینه روى میز بوده است: این کار را انجام دهیم یا خیر؟

نات به این نکته اشاره مى‌کند که حتى نوجوانان، پیش از اتخاذ تصمیمات خود، گزینه‌هاى بیش‌ترى را درنظر مى‌گیرند. بله، همان نوجوانانى که تصمیماتى وحشتناک مى‌گیرند! البته نوجوانان این توجیه را دارند که مغزهایشان هنوز به طور کامل تکامل نیافته است. بنابراین تعجب‌برانگیز نیست که نات پى برد که احتمال ناموفق بودن این تصمیمات مدیران شرکت‌ها بیش از پنجاه درصد است.

او سپس میزان موفقیت تصمیماتى را که با بیش از دو گزینه جهت انتخاب اتخاذ شده بودند مورد بررسى قرار داد. به عنوان مثال، اگر به گزینه‌هاى خود فقط یک مورد را اضافه کنید، چه اتفاقى رخ مى‌دهد؟ نتایج این بررسى حیرت‌انگیز بود. افزودن یک گزینه، موجب مى‌شود احتمال موفقیت‌آمیز نبودن تصمیم‌تان، تقریبا به نصف کاهش یافته به سى درصد برسد. وقتى از سؤال «خب دیگه چى؟» استفاده مى‌کنید، به گزینه‌هاى بیش‌تر و گهگاه بهترى دست پیدا مى‌کنید. گزینه‌هاى بهتر موجب اتخاذ تصمیماتى بهتر مى‌شوند. تصمیمات بهتر هم موفقیت‌هاى بزرگ‌تر را به ارمغان مى‌آورند.

فهرست مطالب کتاب

شما به عادت مربى‌گرى نیاز دارید
روش به وجود آوردن یک عادت
کلاس فوق‌العاده: پرسش: بخش اول
1: سؤال آغازین
کلاس فوق‌العاده: پرسش: بخش دوم
2: سؤال شگفت‌انگیز
کلاس فوق‌العاده: پرسش: بخش سوم
3: سؤال تمرکز
کلاس فوق‌العاده: پرسش: بخش چهارم
ترکیب قوى: و: وسوسه‌انگیز: 1، 2، 3
4: سؤال بنیادى
کلاس فوق‌العاده: پرسش: بخش پنجم
5: سؤال تنبل
کلاس فوق‌العاده: پرسش: بخش ششم
6: سؤال استراتژیک
کلاس فوق‌العاده: پرسش: بخش هفتم
7: سؤال یادگیرى
کلاس فوق‌العاده: پرسش: بخش هشتم
نتیجه‌گیرى

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب عادت مربی گری: کمتر صحبت کنید، بیشتر بپرسید و شیوه‌ مدیریت و رهبری‌تان را برای همیشه تغییر دهید
نویسنده
مترجمشهاب حاجی زاده
ناشر چاپیانتشارات ذهن آویز
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۶۴
زبانفارسی
شابک978-600-118454-3
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب عادت مربی گری

jfpour@gmail.com
۱۴۰۱/۴/۲۷
عالی عالی... برای کوچینگ
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب عادت مربی گری

برای دریافت کتاب عادت مربی گری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.