معرفی و دانلود کتاب سکون کلید است: سکوت از سرعت توپ می‌کاهد تا به آن ضربه بزنیم

عکس جلد کتاب سکون کلید است: سکوت از سرعت توپ می‌کاهد تا به آن ضربه بزنیم
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب سکون کلید است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سکون کلید است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سکون کلید است: سکوت از سرعت توپ می‌کاهد تا به آن ضربه بزنیم

آرامش ذهن، کلید تمامی قفل‌هاست! رایان هالیدی حکمت باستانی را بار دیگر بین جوانان محبوب می‌کند! کتاب سکون کلید است که پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز و وال استریت ژورنال به شمار می‌رود با بهره‌مندی از فلسفه‌ی رواقی و بودایی به شما می‌گوید که در دنیای امروز چطور به آرامش و سکون درونی دست یابید.

درباره‌ی کتاب سکون کلید است:

تمام کسانی که عمیقاً بر چیزی متمرکز می‌شوند، به شکلی که گویی ناگهان جرقه‌ای از بینشی عمیق یا الهام به آن‌ها رسیده، سکون را می‌شناسند. سکونْ شخصی است که با تمام وجود برای چیزی تلاش می‌کند؛ سکونْ تمام کسانی هستند که از اتمام کاری احساس غرور دارند، تمام کسانی که می‌دانند مطلقاً چیزی در اختیار ندارند؛ سکونْ شخصی است که قدم پیش می‌گذارد درحالی‌که جمعیت به او چشم دوخته‌اند و تمام آموخته‌هایش را در یک لحظه‌ی اجرا به کار می‌گیرد و ... .

شما پیش از این هم طعم سکون را چشیده‌اید. آن را در روحتان حس کرده‌اید، اما به آن نیاز بیشتری دارید. به همین دلیل، هدف کتاب سکون کلید است (Stillness is the key) این است که به سادگی نشان دهد چگونه از این قدرتی که همین حالا هم در اختیارتان است پرده بردارید و از آن استفاده کنید. این کتاب درباره‌ی پرورش، ایجاد و تماس با نیروی قدرتمندی است که از بدو تولد به شما اعطا شده، نیرویی که در زندگی شلوغ و مدرنتان به هدر رفته. این اثر تلاشی است برای پاسخ دادن به این پرسش عاجل زمانه‌ی ما که: اگر لحظه‌های آرام بهترین لحظه‌ها هستند و اگر این همه آدم دانا و فاضل در مدح آن سخن گفته و شعر سروده‌اند، چرا این لحظه‌ها این‌قدر کمیاب‌اند؟

در اثر پیش رو، داستان‌ها و استراتژی‌های زنان و مردانی گفته شده که شبیه شما بودند، زنان و مردانی که مثل شما در میان سروصدا و مسئولیت‌های زندگی مبارزه کردند و موفق شدند سکون را پیدا کرده و تصاحبش کنند. داستان کوشش‌ها و کامیابی‌های «جان اف. کندی، فرد راجرز، آن فرانک و ملکه ویکتوریا» را خواهید خواند و نیز با داستان‌هایی درباره‌ی «مسیح، تایگر وودز، سقراط، ناپلئون، جان کیج آهنگساز، ساداهارو آه، رُزین کش، دوروثی دی، بودا، لئوناردو داوینچی، سقراط و مارکوس اورلیوس» آشنا خواهید شد.

یکی از نکات مهم کتاب سکون کلید است، توجه به این نکته است که برای دستیابی به سکون باید بر سه قلمرو تمرکز کنید؛ سه‌گانه‌ی جاودانه‌ی ذهن، روح، بدن - سر، قلب، جسم. در هر قلمرو، برای توقف جنگ با جهان و با خودتان و ایجاد آرامش و صلح پایدار درونی و بیرونی، باید در پی کاهش اختلالات و آشفتگی‌هایی باشید که سکون را ناممکن می‌کنند.

شما می‌دانید سکون چیزی است که می‌خواهید و لیاقتش را دارید و به همین علت است که سراغ این کتاب آمده‌اید. پس بگذارید با هم به این دعوت پاسخ دهیم. بگذارید سکونی که به دنبالش هستیم را بیابیم و گرفتارش شویم.

نکوداشت‌های کتاب سکون کلید است:

- بعضی از نویسنده‌ها توصیه می‌کنند اما از فکر رایان هالیدی خرد تراوش می‌کند. این کتاب را باید خواند. (کال نیوپورت)

- گول نخورید! درون صفحات این کتاب کوچک یک ایده‌ی خانمان‌برانداز پنهان شده: برای روان بودن باید نخست ساکن بودن را یاد بگیریم. رایان هالیدی این کار را در کتابش یاد داده. (سوفیا آموروسو)

- رایان هالیدی یکی از درخشان‌ترین نویسنده‌ها و ذهن‌های زمانه‌ی ماست. در کتاب «سکون کلید است»، او طرحی به ما ارائه می‌دهد تا ذهنمان را روشن کنیم، روحمان را دوباره شارژ کنیم و قدرتمان را پس بگیریم. (جان گوردون)

- هالیدی یک متفکر خارج از چارچوب است که دوست دارد خطر کند. (نیویورک تایمز)

- رایان هالیدی یکی از متعهدترین نویسنده‌های جوان نسل خودش است. (جورج رولینگ)

- این کتاب یک یادآوری به موقع و کاملاً واضح برای کاهش سرعت و استفاده از شگفتی‌های ترمیمی آرامش است. (Kirkus Reviews)

کتاب سکون کلید است برای چه کسانی مناسب است؟

اگر ذهن و قلب‌تان به کمی آرامش و سکون نیاز دارد، این کتاب را از دست ندهید.

با رایان هالیدی بیشتر آشنا شویم:

او سخنران، استراتژیست و نویسنده پرفروش نیویورک‌تایمز است که در سال 1987 و در آمریکا متولد شد. رایان هالیدی (Ryan Holiday) در نوزده‌سالگی رشته خود را نیمه‌کاره رها کرد و مدت کوتاهی در رشته علوم سیاسی به تحصیل پرداخت. بعد از آن برای مدتی مدیر بازاریابی و استراتژیست رسانه یک شرکت تولید پوشاک آمریکایی بود و با رابرت گرین نویسنده حوزه موفقیت و قدرت و استراتژی در نوشتن چندین کتاب همکاری کرد.

این نویسنده برجسته مطالب مختلفی برای شرکت‌های بزرگی مثل فوربس، هافینگتون‌پست، روزنامه کلمبیا، گاردین و نیویورک آبزرور نوشته و صاحب یک شرکت با فعالیت مشاوره خلاقانه است. رایان هالیدی همچنین مدیر سابق بخش بازاریابی شرکت «American Apparel» و ستون نویس رسانه‌ای و سردبیر مجله «New York Observer» بوده است.

از مهم‌ترین آثار وی می‌توان به «ایگو دشمن من است»، «حرکت در سکون»، «فروشندهٔ دائمی» و «دروغگوهای دوست‌داشتنی» اشاره کرد.

جملات برگزیده‌ی کتاب سکون کلید است:

- مهار ذهن همان‌قدر دشوار است که مهار بادهای نیرومند.
- وفورِ اطلاعاتْ فقرِ توجه می‌آفریند.
- خالی شدنْ تبدیل شدن به کسی است که جنبه‌ی الهی دارد؛ راهِ درست این است.
- با چشم سرم آن‌چه که در پسِ من است را می‌بینم و با چشم دلم آن‌چه را که پنهان است.
- خرد تزلزل‌ناپذیر ارزش همه چیز را دارد.
- اگر ذهن منضبط شود، عشق به‌سرعت جای ترس را در قلب اشغال می‌کند.
- جوهره‌ی بزرگیْ درک این نکته است که شرافت برایمان کافی است.

در بخشی از کتاب سکون کلید است می‌خوانیم:

مارینا درباره‌ی هنرش می‌گوید: «اینجا قضیه فقط خالی کردن خود است. تواناییِ بودن در لحظه‌ی حال».

آیا بودن در لحظه‌ی حال این‌قدر سخت است؟ چه چیز درباره‌ی آن ویژه و استثنایی است؟

هیچ‌یک از مخاطبانی که روبه‌رویش نشستند، از او چنین سؤال‌هایی نپرسیدند. برای آن روح‌هایی که به قدر کافی بخت‌یار بودند که توانستند شخصاً اجرا را ببینند، این اتفاق چیزی شبیه تجربه‌ای مذهبی بود. تجربه کردن تمام‌وکمال فرد دیگری در لحظهْ اتفاق نادری است. حس کردن این‌که دیگری درگیرتان می‌شود و تمام انرژی‌اش را به شما می‌دهد، گویی هیچ‌چیز دیگری در جهان اهمیت ندارد، هنوز هم نادر است. نگاه کردن به آن‌ها که برای مدت طولانی این کار را انجام می‌دهند، تجربه‌ای بس عمیق و شدید است.

خیلی از تماشاچی‌ها گریه کردند. تک‌تکشان گفتند ساعت‌ها در صف ایستادن ارزشش را داشت. این کار چیزی شبیه نگاه کردن در نوعی آینه بود، جایی که می‌توانستند زندگی‌شان را برای اولین بار احساس کنند.

تصور کنید اگر ذهن مارینا به هم می‌ریخت، اگر شروع به خیال‌بافی می‌کرد، آدم روبه‌رویش فوراً حس می‌کرد او آن جا حاضر نیست. اگر او سرعت ذهن و بدنش را بیش‌ازحد کم می‌کرد، ممکن بود به خواب رود. اگر به حس‌های عادی بدنی‌اش _ مثل گرسنگی، ناراحتی، درد و تمایل به دست‌شویی رفتن _ اجازه‌ی بروز می‌داد، دیگر امکان نداشت حرکت نکند و از جایش بلند نشود. اگر شروع می‌کرد به فکر کردن درباره‌ی این‌که چقدر از زمان اجرای آن روز باقی مانده، زمان به شکل غیرقابل‌تحمل و زجرآوری دیر می‌گذشت. پس با انضباطی راهب‌وار و قدرت یک جنگجو، این حواس‌پرتی‌ها را نادیده گرفت تا منحصراً در لحظه‌ی حال حاضر باشد. او باید جایی می‌بود که پاهایش بودند؛ باید به شخصی که روبه‌رویش نشسته بود و تجربه‌ای که بیش از هر چیز دیگری در دنیا در آن شریک بودند اهمیت می‌داد.

فهرست مطالب کتاب

تمجیدها از کتاب
سخن ناشر
پیش‌درآمد
مقدمه
بخش اول: ذهن
قلمرو ذهن
اکنون شو
اطلاعات ورودی به ذهنت را محدود کن
ذهنت را خالی کن
آرام بگیر، عمیق فکر کن
یادداشت‌نویسی روزانه را شروع کن
سکوت را برقرار کن
در جست‌وجوی خرد باش
اعتمادبه‌نفس را پیدا کن، از منیت و خودپرستی اجتناب کن
رها کن
پیش به سوی قلمرو بعدی...
بخش دوم: روح
قلمرو روح
شرافت را انتخاب کن
کودک درونت را شفا بده
مراقبت امیالت باش
به‌قدر کفایت
در زیبایی غرق شو
وجود یک قدرت برتر را بپذیر
وارد رابطه شو
بر خشمت چیره شو
همه یکی هستند
پیش به سوی قلمرو بعدی...
بخش سوم: بدن
قلمرو بدن
نه بگو
پیاده‌روی کن
یک روال ثابت روزانه برای خودت بساز
از دست خرت‌وپرت‌هایت خلاص شو
در جست‌وجوی خلوت باش
انسان باش
برو بخواب
یک سرگرمی پیدا کن
از واقعیت فرار نکن
شجاعانه عمل کن
به سوی اقدام نهایی
حرف آخر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سکون کلید است: سکوت از سرعت توپ می‌کاهد تا به آن ضربه بزنیم
نویسنده
مترجممارال فرخى
ناشر چاپیانتشارات بذر خرد
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۵۲
زبانفارسی
شابک978-622-728367-9
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سکون کلید است

Jalal Zaroori
۱۴۰۱/۱/۱۹
ای کاش زودتر کتاب صوتیش رو درست کنین.
خیلی کتاب خوبی بود
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب سکون کلید است

برای دریافت کتاب سکون کلید است و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.