معرفی و دانلود کتاب صوتی فروش در شبکه‌های اجتماعی

عکس جلد کتاب صوتی فروش در شبکه‌های اجتماعی
قیمت:
۵۵۰۰۰ تومان - 10.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فروش در شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فروش در شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فروش در شبکه‌های اجتماعی

کتاب صوتی فروش در شبکه‌های اجتماعی نوشتهٔ تیم هیوز و مت رینولدز دربارهٔ اصول کاربردی در حوزه بازاریابی و فروش است که هر کسب‌وکاری باید برای عرضه و معرفی محصولات خود در شبکه‌های اجتماعی رعایت کند.

درباره کتاب صوتی فروش در شبکه‌های اجتماعی:

اگر وارد برنامهٔ اینستاگرام خود یا هر شبکهٔ اجتماعی دیگری شوید، متوجه می‌شوید که کسب‌وکارهای مختلف برای تبلیغ کالا یا خدمات خود از این فضاها استفاده می‌کنند. اما دلیل کار آن‌ها چیست؟

اگر دقت کرده باشید، روش‌های بازاریابی و فروش به شیوهٔ سنتی دیگر تأثیر قبل را ندارند. در همین میان به‌طورقطع کسب‌وکارهای آنلاین از ظرفیت گستردهٔ فضای مجازی و تعداد زیاد کاربران آن‌ها آگاه شده‌اند و قصد دارند از این فرصت به بهترین نحو استفاده کنند. اما تحقق بخشیدن این موضوع به همین سادگی نیز نیست و هر کسب‌وکاری به سازوکارها و روش‌هایی خاص نیاز دارد که آن را از دیگران متمایز کند.

تیم هیوز (Tim Hughes) که خود یک رهبر متفکر و متخصص فروش در شبکه‌های اجتماعی است، به همراه مت رینولدز (Matt Reynolds) یکی از جامعه‌شناسان فناوری برجسته بریتانیا، در کتاب صوتی فروش در شبکه‌های اجتماعی (Social Selling) به شما یاد می‌دهند تا محصولات خود را در شبکه‌های اجتماعی‌تان به فروش برسانید و از این طریق به موفقیت برسید.

با شنیدن این کتاب روش‌های مختلف ارتباط با کاربران در شبکه‌های اجتماعی را یاد می‌گیرید و از این طریق می‌توانید مشتری‌های بالقوهٔ خود را به مشتریان دائم تبدیل کنید. کتاب حاضر درواقع نوعی راهنمای عملی است که شما را در این دنیای اقتصاد دیجیتالی آماده می‌کند. رهنمودهایی که توسط نویسندگان ارائه می‌شوند، می‌تواند کارکرد اقتصادی هر سازمانی را متحول کند و آن را ارتقا دهد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی فروش در شبکه‌های اجتماعی:

- این کتاب یک شاهکار است! راهنمایی برای هر رهبر فروش. دعا کنید رقیب شما این کتاب را قبل از شما نخواند! (تد کوآن)

- این کتاب به طور خلاصه و به زیبایی توضیح می‌دهد که چگونه به لطف ظهور رسانه‌های اجتماعی و مشتری همیشه همراه، فروش می‌تواند رشد کند. (Stewart Rogers)

- این کتاب در مورد تک‌تک ایدئولوژی‌هایی است که رهبران در همه سطوح باید آن‌ها را بشنوند و درک کنند تا تیم‌های فروش و بازاریابی خود را در عصر دیجیتال مرتبط نگه دارند. (Jack Kosakowski)

- تیم هیوز در صنف معلمان و متخصصان فروش در شبکه‌های اجتماعی است. او در بین اینفلوئنسرهای این حوزه منحصربه‌فرد است؛ زیرا هر روز از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کند تا با کار کمتر فروش بیشتری داشته باشد. (جان وی. فرارا)

- کتاب فروش در شبکه‌های اجتماعی یک راهنمای به‌موقع، مرتبط و معتبر برای هر فروشنده‌ای است که نمی‌خواهد عقب بماند. (Jim Keenan)

- بالاخره یک کتاب فروش شبکه‌های اجتماعی که پرمحتوا است. یک کتاب ضروری برای سازمان‌های متمرکز بر فروش. (Robert M Caruso)

کتاب صوتی فروش در شبکه‌های اجتماعی مناسب چه کسانی است؟

تمامی مدیران فروش، بازاریابان و صاحبان کسب‌وکار و کسانی که قصد دارند کسب‌وکار خود را در شبکه‌های اجتماعی گسترش دهند، می‌توانند نکات آموزنده‌ای از این کتاب یاد بگیرند.

در بخشی از کتاب صوتی فروش در شبکه‌های اجتماعی می‌شنویم:

کار را با نگاهی به سازوکار فروش تلفنی در بازارهای صنعتی آغاز می‌کنیم. در این روش معمولاً یک فروشنده فهرستی از افرادی را دارد که باید با آن‌ها تماس بگیرد و سپس از طریق آن فهرست به طور نظام‌مند کار خود را ادامه می‌دهد. بخشی از تماس‌ها به گفت‌وگو تبدیل خواهند شد. بعضی از گفت‌وگوها ملاقات را به وجود می‌آورند.

برخی ملاقات‌ها مشتریان راغب را ایجاد می‌کنند و برخی از مشتریان راغب فرصت‌ها را به وجود می‌آورند و در نهایت برخی از این فرصت‌ها به فروش تبدیل خواهند شد. معمولاً برای مدیریت‌کردن این فرایند می‌توان آن را همچون یک قیف در نظر گرفت. چون در هر مرحله از حجم کار اصلی کم می‌شود. همچنین از نظر آماری می‌توان عملیات فروش را به‌گونه‌ای تحلیل کنیم که در سطح تیمی یا فردی بدانیم که یک مجموعهٔ فرضی در هر مرحله به‌احتمال زیاد به یک نسبت فرضی معین کاهش خواهد یافت.

در اینجا مهم‌ترین مسئله این است که هرکسی به‌راحتی می‌تواند دریابد که اگر از اجرای فرایند دست بردارد، نتیجهٔ نهایی مفیدی به دست نخواهد آورد. به بیان واضح‌تر اگر تماس نگیرید، ملاقات‌ها را به دست نمی‌آورید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲ دقیقه
مقدمه: آماده شوید
۲۱ دقیقه
فصل یک: اجتماع و قبیله‌گرایی
۲۲ دقیقه
فصل دو: هویت شما در شبکه‌های اجتماعی
۱۴ دقیقه
فصل سه: صحبت کردن با افراد ناشناس
۱۵ دقیقه
فصل چهار: کنترل فرایند نفوذ و تاثیرگذاری
۱۴ دقیقه
فصل پنج: ماهیت فروش به شیوهٔ سنتی
۱۷ دقیقه
فصل شش: حرکت از روش‌های قدیمی به سمت ذهنیت اجتماعی
۲۰ دقیقه
فصل هفت: توجیه ایدهٔ فروش در شبکه‌های اجتماعی و اندازه‌گیری موفقیت
۱۳ دقیقه
فصل هشت: نحوهٔ استفاده از فناوری به نفع خود
۱۸ دقیقه
فصل نه: بلوغ دیجیتال
۱۲ دقیقه
فصل ده: پنج مرحله برای شروع فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فروش در شبکه‌های اجتماعی
نویسنده،
مترجماردوان پورجاماسب
گویندهراحله سادات فاطمی
ناشر صوتیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۴۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، کتاب‌های بازاریابی و فروش
قیمت نسخه صوتی
۵۵۰۰۰ ت - 10.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فروش در شبکه‌های اجتماعی

هومن محمودی
۱۴۰۱/۳/۳
مشکل اساسی این کتاب صوتی ترجمه بسیار ضعیف آن هست. بنظر میرسد مترجم درک کاملی از مطالب مورد ترجمه نداشته و تلاشی برای انتخاب کلمات واضح و ساده صورت نگرفته. در بعضی قسمتها چنین به ذهن خطور می‌کند که ترجمه با google translate انجام شده و سپس یک دور به سرعت ویرایش شده است.
متاسفانه من با وجود زمینه ذهنی قبلی از کتابهای مشابه چیزی از منظور نویسنده درک نکردم.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فروش در شبکه‌های اجتماعی

برای دریافت کتاب صوتی فروش در شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.