معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی ساعت‌ها نمی‌میرند

عکس جلد کتاب صوتی ساعت‌ها نمی‌میرند
قیمت:
رایگان - 0€
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ساعت‌ها نمی‌میرند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ساعت‌ها نمی‌میرند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ساعت‌ها نمی‌میرند

شخصیت اصلی کتاب صوتی ساعت‌ها نمی‌میرند پسربچه‌ای به‌نام توماس است که در آستانه‌ی کریسمس، با غمی بزرگ دست و پنجه نرم می‌کند. سعید مبین شهیر با نگارش این داستان رتبه‌ی اول مسابقه‌ی داستان‌نویسی کانون آذربایجان‌شناسی دانشگاه تبریز را از آن خود کرده است.

درباره‌ی کتاب صوتی ساعت‌ها نمی‌میرند

داستان کتاب صوتی ساعت‌ها نمی‌میرند در سرمای استخوان‌سوز ماه دسامبر رقم می‌خورد؛ درست چهار روز مانده به عید کریسمس. شخصیت اصلی داستان پسری به‌نام توماس است که دست تقدیر و زندگی او را در موقعیتی پرچالش قرار داده است. صحنه‌ی آغازین داستان کلاس درسی است که توماس در آن نشسته و از پنجره‌ی بخارگرفته‌ی کلاس، بارش دانه‌های برف را تماشا می‌کند. برفی که یکریز می‌بارد اما نه سرمایش التیامی برای سوز دل توماس است و نه سپیدی‌اش مرهمی برای سیاهیِ سراسری که دنیای کودکانه‌اش را فرا گرفته است.

سعید مبیّن شهیر در این داستان توصیفات زیبایی از شهری برفی در آستانه‌ی کریسمس ارائه می‌دهد. توصیفاتی که سهم توماس از آن‌ها تنها تماشاست و نه بیشتر. در جای‌جای کتاب صوتی ساعت‌ها نمی‌میرند این توصیفات منحصربه‌فرد را می‌شنویم تا این که یک روز توماس از مدرسه بازمی‌گردد و از پشت شیشه‌های قندیل‌بسته‌ی پنجره‌ی خانه‌شان متوجه می‌شود که دکتر مارتین و مارگارت، به آنجا آمده‌اند. آن‌ها همسایه‌های خانواده‌ی توماس هستند و هر هفته برای معاینه‌ی مادر بیمار توماس به آن‌ها سر می‌زنند. اما آیا این بار هم همه‌چیز مثل قبل اتفاق خواهد افتاد؟

این کتاب صوتی به همت نشر صوتی کانون فرهنگی چوک تهیه و منتشر شده است و مهدی رضایی، سوری رحیمی، آرمان رضایی، علی فخاری، لیدا نیک فرید و زینت دشتی در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

کتاب صوتی ساعت‌ها نمی‌میرند برای چه کسانی مناسب است؟

اگر علاقه‌مندید داستان کوتاهی را با حال‌وهوای کریسمس بشنوید، این کتاب صوتی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در بخشی از کتاب صوتی ساعت‌ها نمی‌میرند می‌شنویم

توماس با چهره‌ی درهم‌کشیده و نگران به بیرون نگاه می‌کرد. مثل همیشه. چشمان زیبای آبی‌رنگش روی برف‌ها می‌دوید و در جنگل پای کوه محو می‌شد. گاه پرتوی کم‌جان آفتاب از لابه‌لای ابرهای تیره به زمین سرد می‌افتاد. نور خانه‌های آنطرف دریاچه چون کرم‌های شب‌تابی که در دادگاه پژمردگی و رخوت به سکون محکوم شده باشند، در میان مه سرد زمستان می‌مردند و پس از لحظاتی چند زنده می‌شدند. درختان کرخت چنار شاخه‌های انگشت‌گون خود را از میان مه سفید رد می‌کردند و این کار برایشان لذت‌بخش بود.

- توماس! حواست کجاست؟ بازم که تو شهر غرق شدی. مشکلی پیش اومده؟

صدای معلم او را جنباند. دست و پایش را گم کرد و در حالی که سرش را به پایین انداخته بود زیر لب گفت: «نه خانوم. ببخشید.» صدای پچ‌پچ بچه‌ها چون میخی در گوش‌هایش فرو می‌رفت. هنوز چند دقیقه نگذشته بود که دوباره چشمانش هوس کرد تحقیر شدن برف‌های فشرده‌ی زیر پای رهگذران، ابرهای مچاله در آسمان، قله‌های شبیه به بستنی آب‌شده و گاری‌هایی که تکاپوی شهر را به قاب چشم کشیده بودند نگاه کند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
35 دقیقه
ساعت‌ها نمی‌میرند

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ساعت‌ها نمی‌میرند
نویسنده
گویندهمهدی رضایی، سوری رحیمی، آرمان رضایی، علی فخاری، لیدا نیک فرید، زینت دشتی
ناشر صوتی کانون فرهنگی چوک
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۳۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ساعت‌ها نمی‌میرند

شکوفه امیری
۱۴۰۱/۱۱/۸
درود بر شما، درکتاب صوتی ساعت‌ها نمی‌میرند، همانطور که از اسمش پیداست، زمان هرگز نمی‌ایستد، زندگی همیشه رو به جلو حرکت می‌کند. حتی اگر ساعت‌ها را دستکاری کنیم، نه به عقب میروند نه می‌ایستند، همیشه حال را به ما نشان می‌دهد، پس بنابراین ما باید قدر ثانیه به ثانیه زندگیمان و آینده‌ای که پیش روی ماست و را بدانیم، فکر نکنیم زمان برای ما می‌ایستد تا بتوانیم از لحظات لذت یبریم یا خردمند شویم.
شاید با عقب کشیدن ساعت پزشک، امید پسربه زنده ماندن تنها عزیزش بیشتر میشد، ولی زمان حقیقی در گذر بود، بنابراین نتیجه میگیریم بعضی اوقات بهتر است صبوری کنیم، حتی اگر برای ما دشوار باشد، چون ممکن است زندگی مان تقدیر دیگری داشته باشد،
کتاب بسیار جالب بود ممنون از نویسنده که همچین ابتکاری به خرج داد این کتاب خلق کرد ولی گویندگان بسیار ضعیف اجرا کردند متاسفانه صدا‌ها ازار دهنده بودند.
ن د ا ز ر ن د ی
۱۴۰۱/۱۰/۱۶
نویسنده‌ای که داستان می‌نویسد شجاعت و تحمل بالایی دارد. داستان نویسی همان طور که زیبا و جذاب است، نقد و نظرات زیادی، نیز، به همراه دارد. یکی خوشش می‌آید و در روند داستان خودش را می‌یابد و دیگری دنیای قصه را نمی‌پسندد، کاملا شخصی و متناسب با زمانش. داستان معلوم بود که از نظر یک ایرانی، کاراکتر فرنگی را به عنوان قهرمان دارد و درد و غم پررنگ آن، گویای بیشتر این دلیل است. روایت با عقربه‌های ساعت زیباتر شد. میخواستم سه ستاره بدهم، ولی چون قصه است و جسارت نوشتن‌، چهار ستاره می‌دهم. آگاه باشید و موفق بزرگواران.
ژیلا شجاعی
۱۴۰۱/۱۰/۹
گویندگی خیلی خیلی ضعیف و بدون هیچ احساسی
اما داستان جالبی بود واقعا وقتی زمان از دست بره برگشت پذیر نیست.
و یکی از زیبایی‌های داستان این بود که پر از تشبیهات ناب و زیبا بود بطور مثال کوه پر از برف را به بستنی سفید تشبیه کرده بود و سوز سرما را به تیری که در تن پسرک فرو می‌رفت خیلی عالی بود لذت بردم از این تشبیهات ناب
حسین خان
۱۴۰۱/۱۱/۹
داستان عالی بود با شروع و پایانی مناسب. مهارت داستان نویسی را نویسنده می‌داند. ایده جدیدی دنبال شد و خیلی نکته‌های ریزی داشت که هم فلسفی بودند هم روانشناختی بودند.
داستان خیلی عالی بود که به خاطرش صدای گوینده هارا فاکتور بگیریم.
Zhilashoon
۱۴۰۱/۱۰/۹
تشبیه‌ها زیباترین تشبیهاتی بودن که میشد در داستان شنید. چرا این همه نقد میکنن گوینده هارو ولی همچنان هستن تو داستان ها؟ نثر داستان خیلی قویه و نویسنده مشخصه حرفه‌ای هست. من کیف کردم. دست مریزاد.
علیرضا
۱۴۰۱/۱۰/۹
داستان درجه یکه
همه چی عالیه و سر جاش هست
شخصیت به حد کافی توصیف شده
صحنه‌ها واقعیه و احساس میکنه آدم جای شخصیت اصلیه. یکی از بهترین داستان‌های عمرم بود از بس داستان چرت آدم میشنوه
دیانا دیانتی
۱۴۰۱/۱۰/۱۰
و عقربه‌ها بی گناه محکوم شده بودند.
حکم مرگ را نیرویی قوی تر صادر کرده بود.
و داستان بسیار خوب بود منتظر سایر داستان‌های این نویسنده با استعداد هستم.
زهرا رفیعی
۱۴۰۱/۱۲/۱۹
دنیای کودکی و افکارش خیلی جالب است. داستان درباره پسری که سعی دارد مادرش را نجات دهد حتی با عقب کشیدن ساعت، زمان مرگ مادرش را به تعویق بیاندازد!
A.asgari
۱۴۰۱/۱۱/۳۰
ممنون از کتابراه و این داستان کوتاه
تشابه تشابها عالی بود
داستان در باره‌ی زمان بود
و مفهومش این بود زمان اگه از دست رفت هیچ جوری نمیشه برش گردوند
Sinaw /:
۱۴۰۱/۱۰/۷
از کانون چوک متشکرم
فضای برفی و حال و هوای کریسمس و محتوای غنی داستان عین کارتون‌ها میمونه. من پنج ستاره بهش میدم.
منیژه پورمحمدی
۱۴۰۱/۱۱/۲۳
کاش راوی یه کم احساس چاشنی صدا می‌کرد. داستان سرشار از احساس بود، غم، اضطراب، ولی گوینده ساده وبی حس خوند، در کل داستان خوب وجالبی بود
خانوم راد
۱۴۰۱/۱۱/۱۶
واقعا صدای این گوینده اصلا خوب نیست.. ای کاش درانتخاب گوینده دقت بیشتری میشد. ‌.. اصلا نمیشه بااین صدا داستانها رو تاانتها گوش کرد
فاطمه کریم پور
۱۴۰۱/۱۱/۹
کتاب بسیارعالی بودکلاتک تک کتابای این کتابراهه بی نظیرن واقعادستتون دردنکنه. چقدفکرجالبی کردین براهمچین روش فرهنگ کتابخوانی. تشکرفراوان
ژینو شامحمدی
۱۴۰۱/۱۰/۱۲
نکته بین، استفاده از کلمان تکان دهنده، جمله‌های برجسته، شخصیت بخشی مناسب و پایانی غمناک... عالی بود
ا.رمضانی
۱۴۰۱/۱۰/۵
داستان عالی بود. صحنه‌ها احساسی بودند. وقتی فهمیدم توماس چه می‌کند خیلی ناراحت شدم.
مشاهده همه نظرات 30

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ساعت‌ها نمی‌میرند

برای دریافت کتاب صوتی ساعت‌ها نمی‌میرند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.