معرفی و دانلود کتاب عامه پسند

عکس جلد کتاب عامه پسند
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب عامه پسند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب عامه پسند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عامه پسند

کتاب عامه پسند را می‌توان به نوعی بهترین رمان چارلز بوکوفسکی نامید. بوکوفسکی در این اثر با بهره‌گیری از طنزی تلخ سعی کرده است تا پوچی انسان امروزی را هر چه بیشتر نمایان کند.

کتاب عامه پسند (Pulp) از زبان کارآگاهی به نام نیکی بلان روایت می‌شود. بر خلاف سایر رمان‌های پلیسی، شخصیت کار‌آگاه در این داستان پیرمردی کم‌توان است که به کمک شانس و دیگران در انجام وظایف خود موفق می‌شود.

چارلز بوکفسکی (Charles Bukowski) رمان عامه پسند را به سبکی زیبا و مختص به خود نوشته است. نویسنده نگران قضاوت‌های دیگران و ظاهر سازی نیست. همین آشکار بودن حقیقی، او را تا این حد جذاب کرده است. رمان عامه پسند تم طنز با رگه‌هایی از نوشته‌های علمی تخیلی، فوق طبیعی و فلسفی را در خود گنجانده است.

هفت تیر روی جلد کتاب در واقع قدرت کارآگاه بلان است که هر جا و در هر موقعیتی با خطری مواجه شود یا بخواهد برتری خود را ثابت کند از آن استفاده می‌کند. هفت تیری که بعضی مواقع به کمک او می‌آید و بعضی مواقع قربانی‌های فضایی او را نمی‌کشد!

در بخشی از متن کتاب عامه پسند می‌خوانیم:

نتوانستم آنقدر بخورم که خوابم ببرد. فقط نشستم و کمی با لیوان نوشیدنی بازی‌ بازی کردم. بدون فایده.

حالا هم که صبح روز بعد است و من در دفتر کارم هستم. احساس بیهودگی می‌کردم. انگار به هیچ دردی نمی‌خورم. با خودم فکر می‌کردم که یک میلیارد زن وجود دارد که نمی‌دانم چرا حتی یکی از آن‌ها تصمیم نمی‌گیرد بیاید و در دفتر را بزند. با خودم گفتم که چرا من همیشه یک بازنده‌ام. انگار کارآگاهی هستم که از پس حل هیچ معمایی برنمی‌آمدم. اصلاً چرا من این شغل را انتخاب کرده بودم.

محوِ تماشای مگسی شده بودم که برای خودش روی میزم قدم می‌زد و من داشتم خودم را آماده می‌کردم که با یک ضربه‌ی کاری آن را به دیار نیستی بفرستم که ناگهان فکری به ذهنم رسید که باعث شد از جا بپرم.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب عامه پسند
نویسنده
مترجمسروش تائب چوبری
ناشر چاپیانتشارات سفیر قلم
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۶۸
زبانفارسی
شابک978-600-7435-61-8
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب عامه پسند

على یدالهى
۱۳۹۹/۴/۱۸
بوکوفسکى رو به عنوان مبدع رئالیسم کثیف میدونن اما تو این کتاب تمام اصول رئالیسم رو رعایت نمیکنه، حتى میشه گفت کتاب در جاهایى سورئال هم میشه.
طنز نثر بوکوفسکى تو نسخه ى اصلى کتاب جذابتره و لذت خوندنش خیلى بیشتره تا ترجمه و بخاطر لحن عامیانه و بذله گویانه اى که بوکوفسکى داره تو همه ى اثارش هیچوقت -
ترجمه نمیتونه اونجورى که باید جذابیت متن رو منعکس کنه.
دیوید بلین با تمام کارآگاهانى که اسمشون به گوشتون خورده-از شرلوک هلمز، پوآرو، فیلیپ مارلو و... زمین تا آسمون فرق داره.
در واقع از بس که این ادم بیعرضه و احمقه بعضى از جاهاى داستان از انتخاب هاش حتى عصبى میشین.
توصیه میکنم قبل از خوندن این کتاب فیلم barfly رو ببینید که راجع به خود بوکوفسکیه، اون موقع شخصیت بلین راحتتر براتون جا میافته.
Erfan Ok
۱۳۹۸/۸/۱۷
سلام و درود به دوستداران کتاب
کتاب جالبی بود، یک کتاب فلسفی با درون مایه طنز تلخ.
نویسنده سعی کرده بود که دنیارا از زاویه دید خود به تصویر بکشد و انسان را به طور خالص تشریح کند که تا حدودی اعصاب خرد کننده بود😅. ادبیات این کتاب، ادبیات کوچه بازاری هست یعنی از فوحش و جملات محاوره‌ای استفاده شده. به
داستان طور یکنواخت و تکراری بود که ناگهان اتفاقات جالبی می‌افتاد و سپس به حالت یکنواختی خودش باز میگشت. داستان هیجان زیادی نداشت ولی ماجراهای داستان کاملا به هم پیوسته و پایدار بود. برای اینکه منظور نویسنده از محتوای کتاب کاملا روشن باشد تا حدودی به مسائل تک بعدی نگاه کرده بود. بزرگترین ایراد کتاب ترجمه ان است. باتشکر
sahra falah
۱۳۹۹/۲/۴
نسخه‌ی انگلیسی کتاب حدود۲۰۰ صفحه است که متاسفانه ترجمه‌های ایرانی چیزی حدود۱۰۰ تا ۱۵۰ صفحه است که مشخصه بخشی از کتاب با سانسور مواجه شده... با این حال کتاب دارای جملات تامل برانگیزی هست مثل قسمتی از کتاب که مربوط به انتظار کشیدن همیشگی ادم‌ها ست... منتظر ازدواج منتظر طلاق منتظر غذا خوردن منتظر.... . . .
سهند _ک
۱۳۹۹/۵/۱۷
کتاب چندان جذابی نیس. یکم کسل کننده هستش. البته اینو یکی از اشناهام که خیلی تعریفشو کرد بهم معرفی کرد بخونم و گفت شخصیتای داستان سمبل انسانهای مختلفن. ولی من سر در نیاوردم. شاد سطحش واسم بالاس.
Fateme Borhani
۱۳۹۹/۱/۸
داستان عجیبیه، مطمئنم نیستم منظور نویسنده رو گرفته باشم، همش فکر میکردم از کجا این مسائل به ظاهر بی‌ربط به ذهن نویسنده رسیده، آدم فضایی هاو.... . به نظرم باید خودش بیاد داستانش رو توضیح بده😉
Sani Ghorbani
۱۳۹۸/۳/۱۴
نمیدونم چرا نتونستم با این کتاب ارتباط برقرار کنم تا یه جایی خوندمش بعد هی کم کم میرم سراغش! کتاب خوبیه اما برای من خیلی جذاب نبود. البته ترجمه‌اش هم خیلی جالب نبود به نظرم.
Mazyar Nemati
۱۳۹۹/۹/۱۱
این که اخرین اثر بوکوفسکی محسوب میشه خیلی از ساندویچ ژامبون و سایر اثار قبلیش ضعیف تر بود حدس میزنم مشکل از ترجمه باشه چون نسخه زبان اصلی 200صفحه بیشتره
مرتضی سلطانی
۱۳۹۸/۴/۴
خوب نیست چنتا داستان بدون ربط به هم که تا آخرم به هم مربوط نمیشن با یک پایان عجیب‌وبی معنی
علی نکووقت
۱۳۹۸/۱/۸
نوع دید بوکوفسکی به دنیای اطرافش رو خیلی دوست دارم. ولی ترجمه‌ی جالبی نداشت. از کتاب راضیم ولی از ترجمه نه.
عارفه هرسینی
۱۳۹۷/۱۰/۲۵
بازم یک کتاب فوق العاده با ترجمه‌ی بد!! !واقعا حیف از این آثار درخشان که با این ترجمه‌های ضعیف خراب می‌شوند
Raha BTL
۱۳۹۹/۳/۳۱
این کتابو من قبلا نسخه اصلیشو خونده بودم ولی فقط خوندن نسخه نمونه کافی بود تا بفهمم چ ترجمه بدی داره.
سلمان خامنه
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
کتابی کاملا داستانی با محتوای افسردگی و پوچی گذر زندگی است و مفهومی سطحی دارد
null null
۱۳۹۹/۶/۲۸
کتاب خوبی بود همه شخصیت‌ها خوب بود فقط گنجشک قرمزخیلی بی معنی بود وپایان بدی داشت
Ramin_CPU null
۱۳۹۸/۱۰/۱۶
خیلی خوب به عنوان اولین کتابی که خوندم از بوکوفسکی لذت بردم
الهام محمدزاده
۱۳۹۷/۱۱/۹
من این نویسنده‌ی بزرگ و خیلی دوست دارم. و این کتاب عالی بود به نظرم. ممنون از کتابراه
مشاهده همه نظرات ۳۵

راهنمای مطالعه کتاب عامه پسند

برای دریافت کتاب عامه پسند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.