معرفی و دانلود کتاب صوتی سقوط

عکس جلد کتاب صوتی سقوط
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سقوط و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سقوط و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سقوط

در کتاب صوتی سقوط اثر آلبر کامو، نویسنده مشهور فرانسوی، مردی از خود و زندگیش سخن می‌گوید و سقوط تدریجی خود را، مرحله به مرحله، شرح می‌دهد.

در این کتاب ژان باتیست با یک غریبه از فراز و نشیب‌های زندگی‌اش صحبت می‌کند. این اثر زیباترین کتاب کامو است که به صورت مونولوگ دوم شخص نوشته شده است.

ژان باتیست کلمانس، که روزگاری در پاریس وکیلی برجسته و موفق، و نمونه‌ی انسانی درستکار و گشاده دست و پاکباز بوده است، اینک بر این گذشته نگاهی هولناک می‌افکند و در پرتو ذهنی هوشیار، دروغ و دورویی خود و دیگران را فاش می‌سازد: در این جهان و در این زمان هیچ‌کس نمی‌تواند خود را بی‌گناه بداند. تصویری که کلمانس از خود عرضه می‌کند ناگهان تصویر خود ما می‌شود. این کتاب کوچک آینه‌ی تمام نمای روزگار ما و انسان امروز است.

ژان باتیست تعریف می‌کند که وکیلی تراز اول در پاریس بوده و زندگی بسیار موفقی داشته است. اما شبی که در حال گذشتن از پلی در پاریس بوده، زنی را می‌بیند که بصورتی غیرعادی به لبه‌های پل نزدیک شده است. ژان باتیست با بی‌توجهی از کنار زن می‌گذرد. بعد از چند قدم، صدای برخورد شیئی با آب را می‌شنود، اما برخلاف تمامی ارزش‌هایی که خود، ظاهراً، در طول اعترافاتش به آن‌ها پایبندی نشان می‌دهد، هیج کاری نمی‌کند. این اتفاق بر زندگی موفق او به عنوان وکیل تأثیر بسزایی می‌گذارد.

رمان سقوط (The Fall) اثر فلسفی است که با وجود کوتاه بودن و ایجازی که دارد، توانسته به خوبی معنا و مفهوم عمیقش را منتقل کرده و مفاهیم مد نظرش را به خوبی بیان کند. در طول شنیدن رمان، دقت نظر و تلاشی که کامو در خلق این اثر به کار برده است به خوبی محسوس است.

آلبر کامو (Alber Camus) با این کتاب صوتی انسان را به سقوط اندیشه و مرز پالایش روح می‌رساند به شرطی که شنونده به انگیزه پیشرفت و آگاهی این کتاب را با دل و جان بشنود. این رمان از معدود رمان‌هایی است که بارها و بارها خواندنش توصیه می‌شود چرا که آدمی را به سطح هوشیاری فراتری می‌رساند و این هوشیاری از نقطه‌ای سرچشمه می‌گیرد که انگیزش فرهنگی مورد دفاعی در اجتماع پیدا خواهد کرد.

آلبر کامو یکی از فلاسفهٔ بزرگ قرن بیستم و از جمله نویسندگان مشهور و خالق کتاب بیگانه است. او در سال 1957 به خاطر اینکه با صمیمیت روشن‌بینانه‌اش مسئله‌ی وجدان انسان در عصر حاضر را آشکار ساخته است و ارزش‌آفرینی حائز اهمیتی در ادبیات ایجاد کرده است، جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کرد. او در دانشگاه الجزیره تحصیل کرد و تا پیش از آنکه در سال 1930 گرفتار بیماری سل شود دروازبان تیم فوتبال این دانشگاه بود.

جملات برگزیده کتاب سقوط:

- عیاشی حقیقی آزادی‌بخش است. زیرا هیچ‌گونه الزامی نمی‌آورد، عیاش فقط وجود خود را تملک می‌کند. از این جهت عیاشی مشغولیت محبوب کسانی است که به خود عشق می‌ورزند.
- حکمی که درباره دیگران داده‌اید سرانجام مستقیما باز می‌گردد و بر چهره شما می‌خورد و در آنجا ضایعاتی به بار می‌آورد.
- مشکل زندگی بعضی از مردم در این است که چطور از دیگران کناره بگیرند یا لااقل با آنان بسازند.
- جنایت تنها در این نیست که دیگری را بکشی بلکه بیشتر در این است که خود زنده بمانی.
- سانسور همان چیزی را که نهی می‌کند به فریاد بلند اعلام می‌دارد.
- هر افراطی. نیروی زندگی و در نتیجه درد و رنج را کاهش می‌دهد.
- شیرجه‌های نرفته گاهی کوفتگی‌های عجیبی به جا می‌گذارند.
- بالاترین عذاب‌های بشر این است که بدون قانون محاکمه شود.

در قسمتی از کتاب صوتی سقوط می‌‌شنویم:

حال که باران شدیدتر شده و فرصت داریم، اجازه می‌دهید راز جدیدی را که کمی بعد، از میان خاطراتم کشف کردم، با شما در میان بگذارم؟ بیایید روی این نیمکت بنشینیم، تا زیر باران خیس نشویم. قرن‌ها است که عده‌ای پیپ می‌کشند و بارش همین بارانی را که روی همین آبراهه می‌بارد، تماشا می‌کنند. گفتن آن‌چه که می‌خواهم برایتان تعریف کنم، کمی مشکل‌تر است. این بار ماجرا درباره خانمی است. اول باید این را بدانید که من همیشه، بدون هیچ تلاشی، در برابر زن‌ها موفق‌ بودم. منظورم این نیست که در خوشبخت کردن آن‌ها موفق بودم و یا حتی با آن‌ها خوشبخت شدم. نه، فقط و فقط موفق بودم.

تقریباً هر وقت که می‌خواستم به اهدافم می‌رسیدم. من را آدم جذابی می‌دیدند، تصور کنید! می‌دانید جذابیت چیست: روشی برای گرفتن جواب مثبت بدون آن‌که سؤال واضحی‌ از شما پرسیده شود. همان روش من در آن دوره. از شنیدن این مطلب تعجب می‌کنید؟ نه، انکار نکنید. با این چهره‌ای که من پیدا کرده‌ام طبیعی است که تعجب کنید. افسوس! بعد از این که سنی از آدم می‌گذرد، خود شخص مسئول چهره‌اش می‌شود. چهره‌ی من... ولی چه اهمیتی دارد! حقیقت امر این است که به نظر جذاب می‌آمدم و من هم از این موضوع استفاده می‌کردم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
25 دقیقه
بخش اول
21 دقیقه
بخش دوم
22 دقیقه
بخش سوم
26 دقیقه
بخش چهارم
27 دقیقه
بخش پنجم
23 دقیقه
بخش ششم
23 دقیقه
بخش هفتم
22 دقیقه
بخش هشتم
22 دقیقه
بخش نهم
25 دقیقه
بخش دهم
28 دقیقه
بخش یازدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سقوط
نویسنده
مترجمآناهیتا تدین
گویندهبهرام ابراهیمی
ناشر چاپینشر روزگار
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۲۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سقوط

هومن زندوکیلی
۱۳۹۹/۶/۱۵
در ابتدای مطالعه اثر کمی دشوار و نامفهوم می‌نماید ولی به تدریج که داستان پیش می‌رورد با قهرمان قصه همراه میشویم و خیلی آرام و آهسته و در جریان عادی زندگی نظاره گر سقوط و انحطاط یک انسان میشویم انسانی شبیه خودمان که زیاد ازما دور نیست و بس شک همه در بخشی از روایت خودمان را میبینم. داستانی جهانی که و نمونه واقعی آن در دنیای مدرن فراوان است.
در مورد اجرای صوتی اثر در اوایل روایت صدای بهرام ابراهیمی برایم نامنوس بود ولی هرچه که گذشت صدا در دل روایت مستقر شد گویی که بهترین انتخاب است
کیوان مظفری
۱۳۹۸/۱۲/۵
ترجمه کتاب به خوبی کتاب بیگانه نیست و نحوه روایت کتاب نیز بر مشکل عدم درک روان مطلب می‌افزاید. بنظر می‌آید آهنگ قرائت متن بیشتر شبیه روایت آثار حماسی است در حالیکه این کتاب بیشتر در زمره آثار فلسفی یا شاید اجتماعی قابل طبقه بندی است. اما در مورد محتوای کتاب باید گفت در نوع خود به لحاظ سبک ارائه و و مطلب درونمایه منحصربفرد بوده شنونده را به تفکر و تعمق بیشتر بالاخص در باب خودشناسی وا میدارد. همچنین از نظر بنده با توجه به عمیق بودن مطلب ارزش چندبار شنیدن را دارد.
منا صالح
۱۳۹۸/۲/۲۷
آقای ابراهیمی خوب میخونه ولی لحن خیلی یکنواختی داره... کتاب از دید من فوق العاده کسل کننده بود و جوری نبود که بخوام دنبالش کنم... متن خیلی پراکنده بود.. تا الان 2 بار سعی کردم گوش بدم ولی هر دفعه خسته‌ام کرده و چون نمیتونستم باهاش ارتباط بگیرم خیلی چیزی ازش نفهمیدم.. دو ستاره میدم اونم فقط به خاطر زحماتتون... به هر حالا ممنون
فرید قنبری
۱۳۹۸/۱۱/۹
سقوط شاهکاری تکان دهنده بیدار کننده که هر جملش یه کتابی هست برای خودش.... ترکیبی از نیچه و داستایفسکی، از نظر من راوی بینظیر هست استاد ابراهیمی.... بدون اغراق بیش از ۲۰ بار این شاهکار رو گوش کردم وهر بار بیشتر به عمق این شاهکار رسیدم...
Zahra Vedadian
۱۴۰۰/۲/۳۰
نمیدونم اگه خودم کتاب رو خونده بودم چه نظری میداشتم ولی شنیدن کتاب با صدای این گوینده برای بار اول واقعا اشتباه بود... گوینده انگار سخنرانی انگیزشی میکنه و اونقدر لحن صداش رو بالا و پایین میبره که محتوا در حاشیه میره و فقط سروصدا تو مغز آدم برجسته میشه
شیوا رضایی
۱۴۰۱/۴/۲۳
به نظرم این از اون کتاب‌هایی هست که باید چند بار خوند تا کنه مطلب رو متوجه شد
صدای گوینده هم خیلی به شخصیت میخورد
در کل کتاب خوبی بود دوسش داشتم
موسیقی میکسش هم حس خیلی خوبی داره
سمیرا 835
۱۴۰۲/۱/۳۱
به حدی صدای گوینده بد بود ک ب سختی سه فصل رو گوش دادم و این کتاب رو ناتمام گذاشتم. با این گوینده به هیچ وجه توصیه‌اش نمیکنم. نمونه صدا رو حتما گوش بدید.
امیرحسین احدی
۱۴۰۱/۹/۲۴
گوینده‌ی این کتاب حاصل یک انتخاب ضعیف است ایشان اصلا صدا و لحن مناسب خوانش این رمان را ندارند. به هیچ وجه پیشنهاد نمیکنم؛ نسخه متنی‌اش بهتر خواهد بود.
farshid kazempur
۱۴۰۰/۴/۲۱
این کتاب عالی رو خوندم ولی متاسفانه صدا و لحن گوینده آنقدر بچگانه بود که نتونستم بیشتر از دو دقیقه تحملش کنم.
انگار یه شعر سنگین از مولانا رو عموپورنگ بخونه.
مهدی قپانچیان
۱۴۰۱/۱/۱۸
کتاب فوق العاده بود جملات تکانده و پر مفهوم داشت ولی گوینده صداش برای این کتاب مناسب نبود و روایت رو کسل کننده و یکنواخت میکرد
شکوفه عصاره
۱۴۰۰/۳/۱۲
کتاب فوق‌العاده محسورکننده و جالبی که گویندگیش واقعا جذابه. خود قلم آلبرکامو هم نیاز به تعریف نداره.
شخصیت قاضی توبه کار خیلی عالیه👌👌👌
کاربر KIA
۱۳۹۷/۱۰/۱۰
مگه میشه کتاب آلبر کامو بد باشه؟ البته یک کم سخت بود و برقراری ارتباط باهاش طول میکشه.
نرگس بهرامی
۱۴۰۱/۱۱/۱۵
ترجمه کتاب کمی گنگ بود و روان نبود. گوینده کاملا مسلط و حرفه‌ای ولی مناسب با سبک کتاب نبود.
sahereh da
۱۴۰۱/۹/۷
اوناییکه عاشق فلسفه نه پیشنهاد میشه بخونن من کتابای البرز کاموی دیونه رو دوست دارم
دنیا تفرشی
۱۴۰۱/۱/۱۷
قطعا کامو نویسنده‌ی بزرگیه اما من سبک این کتابو دوست نداشتم و برام احساس برانگیز نبود.
مشاهده همه نظرات 33

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سقوط

برای دریافت کتاب صوتی سقوط و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.