معرفی و دانلود کتاب صوتی عاشق

عکس جلد کتاب صوتی عاشق
قیمت:
60000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عاشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عاشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی عاشق

کتاب صوتی عاشق (برنده‌ی جایزه‌ی گنکورِ سال 1984) از مشهورترین آثار مارگریت دوراس، نویسنده‌ی فقید فرانسوی‌زبان است. در این رمانِ خوش‌ساخت و برجسته، شنونده‌ی ماجرای دلدادگی دختری فرانسوی به پیرمردی چینی خواهید بود...

درباره کتاب صوتی عاشق:

مارگریت دوراس برای علاقه‌مندان جدی ادبیات نامی آشناست؛ نویسنده‌ای شهیر و پرآوازه که صاحب برخی از درخشان‌ترین نمونه‌های نثر فرانسوی در قرن بیستم است. زبان شاعرانه و جهان‌بینی ژرف دوراس، در کنار توانایی بی‌نظیرش در بیان درونی‌ترین افکار و عواطف آدمی، سبب شده تا بتوانیم بی‌واهمه‌ از اغراق و گزافه‌گویی، او را یکی از بزرگ‌ترین داستان‌نویسانِ زن در تاریخ ادبیات بنامیم.

نوشته‌های دوراس، صرف نظر از جنبه‌های بدیع ادبی و زیبایی‌شناختی‌شان، از این حیث نیز مهم‌اند که از اولین نمونه‌های تلاقی آگاهانه‌ی پیش‌فرض‌های فمینیستی با خلاقیت ادبی به شمار می‌روند. آثار دوراس، به زعم صاحب‌نظران، بهترین نمونه‌ی «نوشتار زنانه»‌اند؛ همان مفهومی که ناقدان فمینیست مطرحی چون هلن سیکسو و ویرجینیا وولف در بسط آن نقشی اساسی داشتند.

نوشتار زنانه، به طور مختصر، آن قِسم نوشتاری‌ست که زن درَش به آگاهانه‌ترین نوع بیانگری رسیده و خویشتن خویش را، فراتر از تمام حجاب‌های ایدئولوژیک، به منصه‌ی ظهور رسانده. در همین راستا، کتاب عاشق (The Lover) نمونه‌ و مثالی درخشان است. دوراس در این رمان که از مشهورترین آثار داستانی‌اش به شمار می‌رود، زندگی دخترِ فرانسوی فقیری را روایت کرده که تحت شرایطی خاص، ناچار از برقراری رابطه‌ی عاطفی با یک ثروتمند سالخورده‌ی چینی می‌شود. این رابطه در نظر اول مطلوب و زیبا جلوه نمی‌کند. اما حکایت نویسنده در مسیری جز آنچه مخاطب گمان می‌کند پیش می‌رود...

در یک کلام، مارگریت دوراس در رمان عاشق، روح عریان یک زن را، با تمام عواطف و احساسات و امیالِ مشهود در آن، به تصویر کشیده است...

اقتباس سینمایی از کتاب صوتی عاشق:

رمان عاشق در سال 1992 دستمایه‌ی ساخت اقتباسی سینمایی قرار گرفت.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی عاشق:

- برنده‌ی جایزه‌ی گنکور
- برنده‌ی جایزه‌ی Scott Moncrieff
- برنده‌ی جایزه‌ی Prix Ritz Paris-Hemingway

نکوداشت‌های کتاب صوتی عاشق:

- یک اثر هنری درخشان. (Washington Post)
- اصیل و قدرتمند. (New York Times Book Review)
- «عاشق» مانند یک مروارید صیقل خورده و ناب است. (Boston Herald)

کتاب صوتی عاشق مناسب چه کسانی است؟

اثر حاضر را به دو گروه از مخاطبین پیشنهاد می‌کنیم: علاقه‌مندان به ادبیات مدرنیستی و دوست‌داران داستان‌هایی با تم عاشقانه.

با مارگریت دوراس بیشتر آشنا شویم:

مارگریت دوراس (Marguerite Duras) از بزرگ‌ترین نویسندگان ادبیات فرانسه در قرن بیستم بود. او در طول دوران فعالیت هنری - ادبی خود، بالغ بر شصت اثر ادبی نوشت و از خود به انتشار رساند. دوراس علاوه بر رمان و داستان کوتاه، فیلمنامه هم می‌نوشت و به طور کلی، با هنرهای نمایشی بیگانه نبود.

او در سال 1914 متولد شد و به سال 1996 از دنیا رفت.

از میان آثار مارگریت دوراس، می‌توان به عناوینی چون «عاشق»، «باران تابستان» و «نوشتن، همین و تمام» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی عاشق می‌شنویم:

باری، برایتان بگویم که پانزده سال و نیمه‌ام. به هنگام گذر از رود مکونگ، سوار بر کرجی. و تصویر، طی گذر از رود، در ذهنم می‌ماند. پانزده سال و نیمه‌ام و ساکن سرزمین بی‌فصول. در اینجا تمام فصل‌ها مثل هم‌اند، گرم و یکنواخت. ما در اقلیم گرم و پهناور این کره‌ی خاکی به سر می‌بریم، در اقلیمی بی بهار، بی نوبهار. در یک شبانه‌روزی دولتی در سایگون زندگی می‌کنم. همین جا می‌خوابم، در همین شبانه‌روزی، همین جا غذا می‌خورم، ولی کلاس درسم بیرون از شبانه‌روزی است، به مدرسه‌ی فرانسوی‌ها می‌روم.

مادرم معلم است و آرزویش این است که دخترش دوره‌ی متوسطه را تمام کند: متوسطه را که تمام کنی برایت کافی است. بله، کافی برای او، ولی نه برای این دختر. پایان دوره‌ی متوسطه...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
22 دقیقه
قسمت اول
24 دقیقه
قسمت دوم
28 دقیقه
قسمت سوم
22 دقیقه
قسمت چهارم
25 دقیقه
قسمت پنجم
23 دقیقه
قسمت ششم
21 دقیقه
قسمت هفتم
24 دقیقه
قسمت هشتم
25 دقیقه
قسمت نهم
20 دقیقه
قسمت دهم
23 دقیقه
قسمت یازدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی عاشق
نویسنده
مترجمقاسم روبین
گویندهسحر بیرانوند
ناشر چاپیانتشارات اختران
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۱۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
60000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی عاشق

Ramin Sh
۱۴۰۱/۵/۲۳
پراکندگی داستان آدم رو مدام گیج میکنه، دقیقا انگار یک دفتر خاطرات رو که برگه هاش از هم جدا شده و بدون هیچ نام و نشانی، تاریخ یا ردی که بدونی کدومش کجا و کی باید روایت کنی، میخونی و نمیتونی با قصه ارتباط برقرار کنی، از طرفی در بعضی از جاها قصه از دریچه چشم شخصیت اول روایت میشه در بعضی جاهای دیگه قصه از دریچه چشم یک راوی، به همین خاطر همه چیز سرد و بی احساس استنباط میشه، حتی زمانی که تو روابط افراد دیالوگ وجود داره، دیالوگ تبدیل به روایت از سمت روایتگر ماجرا که شخصیت اول هست میشه تاجایی که آدم حس میکنه یکی داره یه سری خاطرات مبهم و گنگ و پراکنده ارو بدون هیچ گونه مدیریتی از ذهنش مرور میکنه و صحنه‌هایی بدون هیچ ارتباط پیش و پس تو ذهنش نقش میبندن.
در کل من نتونستم نه پیام نویسنده ارو دریافت کنم نه با شخصیت‌های داستان ارتباط برقرار کنم و نه حتی با هیچکدوم از کارکتر‌ها همزاد پنداری کنم.
البته ممکنه ترجمه هم دخیل بوده و یا حتی متن دستخوش سانسور شده باشه.
مریم خسروزاده
۱۴۰۱/۷/۳۰
مزخرفترین کتابی که تابحال خونده بودم، از چند نظر: پراکندگی شدید موضوعات انگار که نویسنده از پرش فکر رنج میبرده، ترجمه کاملا افتضاح که احتمالا به دلیل نویسندگی ضعیف بوده، تکرار زیاد مکررات؛ چنتا موضوع کاملا بی اهمیت در کل داستان مداااام تکرار میشن که هیچ جذابیتی هم ندارند، گویندگی بسیار یکنواخت و و خسته کننده، چندین ایراد دیگه که در اینجا نمیگنجه، خودم از خریدم بسیار پشیمون شدم امیدوارم کس دیگه‌ای دچارش نشه...
Mahsjan
۱۴۰۱/۴/۳
اولین اثری بود که از دوراس خوندم
کلمات و نوشتار فوق العاده بود عاشق لحظه یه لحظه کتاب شدم
بسیار زیبا و دوست داشتنی ❤️😍
پگاه انصافیان
۱۴۰۲/۲/۱۹
این یکی از بهترین کتابهایی که تو زندگیم خوندم شنیدن صوتیش هم جذاب بود گوینده لحن و کلام خوبی داشت
فهیمه گل کار
۱۴۰۲/۱/۵
موضوع و قلم نویسنده داستان مورد علاقه من نبود اما راوی عالی و موسیقی کم وضعیف
Masoumeh Yaghoubi
۱۴۰۱/۴/۲
اصلا خوب نبود ولی صدای راوی خوب است شماره گذاری هم نداشت
ا ا
۱۴۰۱/۵/۱۵
داستان گیرا بود و کشش لازم را داشت
Hani Khodadadian
۱۴۰۱/۳/۱۶
موسیقی انتخابی اصلا خوب نبود
الهه اسماعیلی
۱۴۰۱/۳/۱۵
افتضاح بود حیف وقت آدم....
مشاهده همه نظرات 9

راهنمای مطالعه کتاب صوتی عاشق

برای دریافت کتاب صوتی عاشق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.