معرفی و دانلود کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست

عکس جلد کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست
قیمت:
40000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست

سرسپردگی دربرابر تقدیر و سرنوشت چگونه ممکن است؟ هاکان منگوچ در کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست در قالب داستانی عرفانی این پیام را به شما می‌رساند که از تغییراتی که در زندگی‌تان پیش می‌آید استقبال کنید و تسلیم سرنوشت شوید.

درباره کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست:

شاید تا به حال این تجربه را پشت سر گذاشته باشید که چیزهایی را که زمانی هیچ علاقه‌ای به آن نداشتید، ناگهان دوست می‌دارید یا شرایطی که روزی فکرش را نمی‌کردید بتوانید تحمل کنید، می‌پذیرید. زندگی نیز همین است و هر لحظه تقدیر نویی برای شما رقم می‌زند و این شمایید که باید در مقابل این تغییرات واکنش انطباق پذیری از خود نشان دهید.

هاکان منگوچ در کتاب هیچ ملاقاتی تصادفی نیست (No Encounter is by Chance) داستانی را برای شما روایت می‌کند و در قالب آن درس‌های معنوی به شما می‌دهد. قصه از جایی آغاز می‌شود که یک جوان صوفی و دوستش برای یافتن معنا و هدف زندگی راهی سفری دور و دراز می‌شوند. آن‌ها به جز ایمان و باور قلبی به خدا هیچ وسایلی همراه خود نمی‌برند و در پی چیزی هستند که خود نمی‌دانند چیست.

این سفر پرماجرا برخوردهای اعجاب‌انگیزی را برای آن‌ها رقم می‌زند و به آن‌ها کمک می‌کند تا زاویه دید جدیدی را برای هر چیزی در زندگی پیدا کنند. این دو همسفر در ماجراجویی یک هفته‌ای خود بدون هیچ غذا، لباس یا پولی از شهری به شهر دیگر می‌روند و در پایان به همان‌جایی بازمی‌گردند که سفرشان را شروع کرده بودند؛ با این تفاوت که هیچ کدام آن‌‌‌‌‌‌ها آدم سابق نیستند...

با شنیدن کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست قادر خواهید شد تا روح و ذهنتان را در یک سفر هفت روزه به جایی ناآشنا و ناشناخته ببرید. نویسنده در این مسیر به شما تسلیم شدن را یاد می‌دهد. او با اشاراتی به داستان شمس و مولانا در طول داستان، پیام‌هایی نیز به شما منتقل می‌کند. در نهایت کاری می‌کند که بتوانید به راحتی تنش‌ها و درگیری‌های ذهن خود را کنار بگذارید و از روش‌های جدیدی که سر راهتان می‌آیند استقبال کنید.

کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به کتاب‌های صوفیانه و عرفانی علاقه‌مند هستید، شنیدن این کتاب صوتی را از دست ندهید.

با هاکان منگوچ بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده برجسته در بورسا ترکیه به دنیا آمد و در دانشگاه اولوداغ به تحصیل پرداخت. او در دوره نوجوانی به موسیقی علاقه پیدا کرد و در هنرستان هنرهای زیبا درس خواند و بعد آن را نیمه‌کاره گذاشت. هاکان منگوچ (Hakan Mengüç) بعد از آشنایی با نی، وارد دنیای تصوف و فلسفه صوفی شد.

وی بعد از آن زبان عثمانی را یاد گرفت و سالیان بعد در سرزمین شمس تبریزی در مورد صوفیسم دوره‌ای آموزشی را پشت سر گذاشت، از صوفیان آموزش‌های شفابخشی آموخت و زبان مثنوی فارسی را فراگرفت. منگوچ زمانی که به دهه دوم زندگی‌اش رسید، سمینارهایی در دانشگاه‌های مختلف برگزار کرد. ذهن نیمه‌هوشیار، خودت را بشناس، انگیزه‌های بالقوه و صحبت در جمع، موضوعات این سمینارها را تشکیل می‌دادند.

نوشته‌ها، گفته‌ها و داستان‌های این نویسنده و سخنران مشهور به کمک شبکه‌های اجتماعی به گوش میلیون‌ها ‌نفر رسید. در سال 2014 به دلیل علاقه فراوانش به حیوانات، راهی آفریقای جنوبی شد و در کنار شیر و ببرهای بنگال زندگی کرد و درباره نگهداری و توان‌بخشی آنان چیزهایی یاد گرفت.

در تمجید از هاکان منگوچ:

- کتاب‌های هاکان منگوچ را به‌عنوان نسخه برای بیمارانم تجویز می‌کنم. (پروفسور دکتر زینب دمیرچی)

- هاکان منگوچ شخصیتی دارد که بسیار مناسب کاری است که انجام می‌دهد... صبور... بردبار و نسبت به تفکر خوش‌بین است. به نظر من هاکان هر تکنیکی را که بیان می‌کند ابتدا خودش درونی کرده و به‌تمامی در خود هضم کرده است و این مسئله باعث می‌شود او خاص و منحصربه‌فرد باشد. (متخصص روان‌شناسی بالینی، اسرا ازمجی)

- وقتی اولین بار هاکان منگوچ را در سمینار دیدم، با خودم گفتم حقیقتاً نوری الهی در وجود اوست. با این نور راه انسان‌ها را روشن می‌کند و قلب تک‌تکشان را لمس می‌کند. (فرهاد آکیف، نویسنده و کارگردان)

- هاکان منگوچ یکی از پیشگامان فلسفۀ صوفی در قرن بیست‌ویک است. (سرهات آکپینار، رئیس و مؤسس دانشگاه امریکایی گیرنه)

در بخشی از کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست می‌شنویم:

اگر شانس دوباره زندگی کردن داشتم، بیشتر استراحت می‌کردم. در سفر زندگی نه با جدیت یک فرد بالغ که با بی‌خیالی یک کودک جلو می‌رفتم. در سایهٔ تجربیاتم با ندای درونم حرکت می‌کردم. ساعت به دستم نمی‌بستم اما وقتی بیدار می‌شدم حس می‌کردم که زمان مناسبی است. خورشید طلوع نکرده بود. هوای بیرون سرد و خنک بود.

با خودم گفتم الان درست وقتش است. یک راست به اتاق دنیز رفتم و در زدم. راستش را بگویم بیدار کردن او کار راحتی نبود. خوشحال بودم که شب اول سفر را در تختخواب مشابه تختخوابی که عادتش را دارد خوابیده بود. اگر در چادر می‌ماندیم خیلی سخت می‌توانست سرحال باشد. موهایش به هم ریخته بود.

با صورتی پف کرده و چشمانی نیمه باز در را باز کرد. گفت: «من خیال کردم تو خواب در میزنن. نگو تو منو تو خواب دیدی اومدی در می‌زنی.» گفتم: «زود حاضر شو بریم.» گفت: «کجا؟»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
34 دقیقه
بخش اول/ بخش دوم
26 دقیقه
بخش سوم / بخش چهارم
50 دقیقه
بخش پنجم / بخش ششم
58 دقیقه
بخش هفتم / بخش هشتم
57 دقیقه
بخش نهم / بخش دهم / بخش یازدهم
40 دقیقه
بخش دوازدهم / بخش سیزدهم / بخش چهاردهم
51 دقیقه
بخش پانزدهم / بخش شانزدهم / بخش هفدهم
43 دقیقه
بخش هجدهم / بخش نوزدهم / بخش بیستم
37 دقیقه
بخش بیست و یکم / بخش بیست و دوم / بخش بیست و سوم
29 دقیقه
بخش بیست و چهارم / بخش بیست و پنجم / بخش بیست و ششم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست
نویسنده
مترجمفائزه پورعلی
گویندهبهادر ابراهیمی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
40000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست

امید صباغ رنجبر
۱۴۰۱/۱/۱۹
خیلی اثر گذار است. چکیده کتاب. انسان خیلی وقت‌ها نمیدونه چیزی که داره ازش چگونه استفاده کنه. تو هم فندک داری ولی تو تاریکی راه می‌روی.
همه چیز منتظر زمان خود است.
همه چیز تصادفی نیست ولی نمی‌دانیم در کدام تصادف آزمونی وجود دارد.
در این ماجرای عظیم و بی نقص هیچ ملاقاتی اتفاقی نیست هر انسانی که
باهاش برخورد میکنیم یک چیزی به ما یاد میده بیش از هر چیز باید این را بدانی.
اگر با نیت صاف و به قصد درک کردن و یاد گرفتن قدم در راه بزاری و خودت را از کبر و غرور پاک کنی قطعا با انسان‌هایی برخورد میکنی که چیز‌هایی که می‌خوای به تو یاد بدن.
در هر سفری دشواری وجود دارد برعکسش ممکن نیست حال انکه دشواری‌ها و موانعی که سر راهت سبز میشوند نه برای شکست تو، که برای آموزش دادن به کمال رسوندن و بالغ کردن تو هست.
البته که هر انسانی برای هدف خاصی به دنیا میاد و هر کس زندگی می‌کنه تا به هدف خودش جامع عمل بپوشانه. بخاطر همین هر کسی باید نشانه‌هایی که اون رو به سوی هدفش می‌بره ببینه و دنبال کنه. اهمیت خواندن پیام‌های زندگی با توجه اولین کلمه نزول قرآن آغاز میشود... بخوان...
پایان به معنای نابودی نیست اتفاقا برعکس حتی مرگ هم پایان نیست سرآغازی نو هست در این زندگی... هر چیزی که تمام میشه به وسیله‌ای تبدیل میشه برای آغاز چیز بهتر کافیه تو نظاره‌گر رویداد‌ها باشی.
در مقابل تغییراتی که زندگی برایت پیش می‌آورد مقاومت نکن تسلیم باش.
گردو میوه‌ای است که بسیار سخت و سفت به نظر می‌رسد اما وقتی پوست سخت آن را جدا میکنیم داخلش نرم و لذیذ است. برای رسیدن به آن لذت باید از پوست سخت آن عبور کنیم.
شادی نه با داشتن چیزهای زیاد بلکه با نیاز داشتن به چیزهای کم بدست می‌آید.
مسیر زیبا، میانبر ندارد.
ریحانه صادقی
۱۴۰۱/۸/۲
هرکتابی که دراون ازگفته هایه مولانا استفاده شده منوجذب میکنه ناخودآگاه،
به عنوان اولین کتاب ازنویسنده جوانی در کشورترکیه که درمسیربیداری وسفربیداری قرارگرفته خیلی جذاب وامیدوارکننده است، هرچند توسفرش یکی دومورد بودکه تناقض داشت باهدف مسافر، اول اینکه مادرمسیروسفربیداری پیش بینی هیچ چیزی رو بکنیم
نمیتونیم ولی درقسمتی که دنیزخیلی گشنش شده بود هاکان به اوامید میداد که این حوالی باغهایی هست که میتونیم اجازه بگیریم ازصاحبانشون ومیوه بخوریم دوم درقسمتی دنیز ازاون دخترا درخواست صدف کرد، درهردو امیدی به غیرازامید به خدا هست درصورتی که ایمان اگرصدرصدباشه مانیازی به امیدوخواستی به غیرازپروردگارمون نخواهیم داشت، چون درحفاظت وامنیت او هستیم، باتشکرازکتابراه🌹
M برزو
۱۴۰۱/۳/۸
من صدای آقای ابراهیمی رو دوست دارم
صدای ایشون مثل موضوع کتاب آرامش بخشه
ما آدما نباید سخت بگیریم این دنیا رو
بلکه با آرامش وتلاش وصبوری کارهامون رو انجام بدیم تا در وقت مناسب ومقرر شده از جانب خداوند به نتیجه برسیم
زندگی رو باید آسان بگیریم تا انرژی‌های مثبت به سمتمون بیاد و اگر گاهی به هدفمون
نرسیدیم این رو بدونیم که شاید در وقت دیگری بهترش رو خواهیم دید
گاهی انسانهایی رو میبینیم که ممکنه در آینده هم دوباره ببینمشون وبرای ما شروع خیر باشند با خوش بینی میتونیم انرژی بگیریم برای شروع دیگه ودر راهمون پایدار باشیم تا به هدف مناسبی در زمان مناسب دیگر برسیم
مریم مهدی
۱۴۰۰/۹/۴
برام عجیبه که یک کتابی با محتوای غنی‌ای مثل این کتاب، چرا انچنان که باید، مورد استقبال قرار نگرفته.
فوق العاده بود، پر از افشای راز و رمزهای جهان هستی و توشه‌ای پر بار برای سفری معنوی.
باعث شد صوفی بزرگی مثل هاکان منگوچ رو هم بشناسم و برای هزارمین بار هم به عظمت وجود شمس و مولانا فکر کنم.
احتمالا از کتاب‌هایی خواهد بود که دوباره خواهم خوند.
ممنون از کتابراه و ماه آوا🌙📚
Eli Khazraei
۱۴۰۱/۹/۱۰
بسیار کتاب عالی و شنیدنی با گویندگی قویی داستان ملاقات تصادفی صوفی با دختر جوانی است که سفر میرن برای آگاهی بیشتر و نظاره گر بودن و تمرین تسلیم بودن در واقع میخواد بگه ملاقاتشون و همه ملاقات‌های دیگه ایی تو زندگی ما برای آموختن درسی تو سطح تکامل خودمون است و از قبل حساب کتاب شده است مهم پاس کردن و امتحان ماست، این صوفی حکایت‌های زیبایی بیان میکنه خصوصا در مورد مولانا که هممون میدونیم ولی بسیار شنیدنی توصیف میکنه، در کل کتاب نگاهمون رو به زندگی جزئی تر میکنه و قدرت توکل و تسلیم بودن و نظاره گر بودنمون رو تقویت میکنه.
پانته آ عالی مهر
۱۴۰۱/۴/۳۱
این کتاب بینظیره. واقعا دید آدم رو خیلی عوض میکنه. باعث میشه جور دیگری به همه چی نگاه کنی. بعد از خوندن یا شنیدن این کتاب تازه میفهمی که هیچ ملاقاتی تصادفی نیست. از نظر من کتاب صوتی نمیتونست جذاب باشه اما این کتاب و بخصوص صدای گوینده که بسیار دلنشین بود نظرم رو تغییر داد. به عقیده من هرکسی حداقل رو یکبار باید این کتاب مطالعه کنه. ممنون از دوست عزیزی که به صورت کاملا اتفاقی این کتاب رو به من معرفی کرد. هیچ ملاقاتی تصادفی نیست❤️❤️❤️بهترینها قسمت همه مردم سرزمینم
حمیده فتح الهی
۱۴۰۱/۱۰/۶
در این کتاب به وضوح میخونیم که انسان شرایط و رفتارش قابل تغییره و انسان ها و منش و رفتارشون روی هم تاثیر میگذارد. این جمله ی کتاب عالی بود: تقدیر انسان ها را رها نمیکند لحظه به لحظه از نو نوشته می شود. لحظاتی فرا می رسد که در حال انجام دادن کاری هستی که گفته بودی هرگز انجام نمی دهم، چیزی را تحمل که میکنی می گفتی هرگز تحمل نمی کنم، لحظاتی را دوست خواهی داشت که گفته بودی هرگز دوستش نخواهم داشت، به یکباره میگذاری و می روی، وقتی تصور میکنی هرگز نمی توانی بروی.
زینب رادمنش
۱۴۰۱/۱۱/۸
کتاب بسیار عالی بود، مخصوصا با گویندگی فوق العاده‌ای که داشت، بعد از مدتها واقعا با این کتاب به آرامش رسیدم و از شنیدنش لذت بردم. گاهی باهاش گریه کردم، و جایی از کتاب خندیدم. واقعا خوبه که گاهی اوقات از هیاهو و اضطراب زندگی کمی دور بشیم و کمی با ضرب آهنگ آرامتری ادامه بدیم. واقعا از شنیدن کتاب به و آرامش وصف ناپذیری رسیدم، از مولانا و شمس اطلاعات بیشتری بدست آوردم و پیشنهاد میکنم این کتاب رو برای یک بار هم که شده گوش کنید.
مرجان شعبانی
۱۴۰۱/۱۲/۱۶
درود. کتاب فوق العاده‌ای بود. واقعا لذت بردم. البته که کارِ گویندگیِ این کتاب بسیار حرفه‌ای و عالی بود. آقای بهادر ابراهیمی کارشون بسیار عالی و بی نقصِ.
بدونِ حاشیه‌های خسته کننده،، و بسیار مفید.
خیلی خوشحالم که برای گوش دادن این کتاب وقت گذاشتم. سپاس از دست‌اندرکارانِ صوتی کردنِ این کتاب.
من
منتظرِ کتاب‌های دیگه هستم که به صورت صوتی آماده بشه. مثل کتابِ "گرسنه‌ی چه چیز هستید" نوشته‌ی دیپاک چوپرا.
فریده بحری
۱۴۰۱/۷/۲۳
سلام و عرض ادب خدمت دوستای عزیز
یک کتاب عالی در مورد معنای زندگی و حکمت اتفاقاتی که برای ما میفتد که متاسفانه بیشتر اونها را بدون تفکر و با قضاوتهای عجولانه درک نمی‌کنیم و از دست می‌دهیم. کتابیست که اگر در مسیر خودشناسی و آگاهی هستین و یا به مفاهیم و جهان بینی عرفانی علاقمند هستید، نباید از دست بدهید. این اثر نگاه شما را به زندگی و اتفاقات پیرامونتون عوض میکند.
shila🤍
۱۴۰۱/۱۱/۶
تاکنون کتابی به این عظمت نخوانده‌ام، هدف علم و آگاهی رسیدن به خالق و عشق الهی است، علمی که به عشق نرسید علم نیست حال آنکه اگر علمی تورا ب این عشق نرساند جهل بهتر از آن است. این کتاب قلب آدمی را به وجد می‌آورد پیشنهاد میکنم حتما این کتاب رو بخونی دوست من.
کسی که ندای درونی خود را می‌شنود، نیازی نیست که به سخنان بیرون گوش فرا دهد. حضرت مولانا🪞🤍🪐
سهیلا زارع
۱۴۰۱/۸/۴
این کتاب واقعا با وجود اینکه راحت و ساده درک میشه و اصلا مطلب پیچیده‌ای نداره اما بسیار عمیق و ریشه‌ای روح‌و روان ادم رو تحت تاثیر قرار میده
من واقعا دوست دارم بازم گوش بدم و اینبار نکته برداری کنم
ضمنا رمان گونه بودن کتاب اصلا از ارزش و اثر گذاری مطالب کم نمیکنه که بنظرم جذاب ترش هم کرده
با تشکذ فراوان از کتابراه و عوامل تهیه کننده کتاب🙏🏻🙏🏻❤️
رضا محمدی
۱۴۰۱/۲/۹
یک کتاب عالی در مورد معنای زندگی و حکمت اتفاقاتی که برای ما میفتد که متاسفانه بیشتر اونها را بدون تفکر و با قضاوتهای عجولانه درک نمی‌کنیم و از دست می‌دهیم. کتابیست که اگر در مسیر خودشناسی و آگاهی هستین و یا به مفاهیم و جهان بینی عرفانی علاقمند هستید، نباید از دست بدهید. این اثر نگاه شما را به زندگی و اتفاقات پیرامونتون عوض میکند.
Alihossein Borzooei
۱۴۰۱/۷/۵
هنوز هم میتوانم با کمی تفکر به سالی که گذشت، لذت اولین باری که گوشش دادم را بخاطر بیاورم، آنهم در زمانی که ذهنم در سفری عجیب بود!!.
چقدر خوب غوطه ور میشدم در میان کلماتش و در جانم رسوخ میکردند.. امروز، دوباره که نگاه میکنم میفهمم که دم نکشیدن یعنی چه،
هر چند که، گمان میکنم میفهمم!
.
.
اگر زمانت رسیده بخوان!
مهتا بیاتی
۱۴۰۰/۱۱/۲۲
صدای راوی دلنشین و کامل و واضح بود؛ خود متن کتاب هم بنظرم خیلی تلنگر میزنه به ادم و اصلا خسته کننده نیست 😍
این که حالت داستانی داره کنجکاو میکنه ادم رو!
از طرفی وقتی خودتو جای شخصیت‌های کتاب میزاری
میبینی ایمانت درچه حده و چقدر اهل ریسک هستی! یا چقدر به حرف‌هایی که میزنی عمل میکنی و باور داری!
مشاهده همه نظرات 191

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست

برای دریافت کتاب صوتی هیچ ملاقاتی تصادفی نیست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.