معرفی و دانلود کتاب صوتی رقص گردنبند

عکس جلد کتاب صوتی رقص گردنبند
قیمت:
39000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی رقص گردنبند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی رقص گردنبند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی رقص گردنبند

کتاب صوتی رقص گردنبند رمانی جذاب و شنیدنی به قلم گراتزیا دلدا نویسنده‌ی مشهور ایتالیایی و برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات است. در این اثر به داستان عشق نامتعارفی گوش خواهید سپرد که میان دو طرف دعوایی حقوقی درمی‌گیرد و سلسله‌ای از وقایع پیشبینی‌ناپذیر را رقم می‌زند. شخصیت‌پردازی استادانه و پایان‌بندی درخشان، پررنگ‌ترین نقاط قوت این رمان به شمار می‌روند.

درباره کتاب صوتی رقص گردنبند:

گراتزیا دلدا (Grazia Deledda) تنها نویسنده‌ی زن ایتالیایی است که افتخار کسب جایزه‌ی نوبل را از آن خود کرده است. او که در خانواده‌ای با مشکلاتِ عدیده به دنیا آمد و رشد نمود، هرگز موفق به اتمام مدارج ابتدایی تحصیلی نیز نشد. با این حال مطالعه‌ی شخصی آثار بزرگان ادبیات از یک سو، و تعمق در تجارب ریز و درشت زندگی از سویی دیگر، کافی بود تا او بدل به نویسنده‌ای توانا و در نوع خود کم‌نظیر گردد.

نگاه گراتزیا دلدا به جهان و آدمی، پیچیده و موشکافانه بود، و این امری است که با مطالعه‌ی هر یک از آثارش به خوبی نمایان می‌شود. برای نمونه می‌توان از کتاب صوتی رقص گردنبند (La danza della collana) یاد کرد؛ اثری عمیق که در آن ماجرایی عاشقانه، بدل به دستمایه‌ی نویسنده برای تأملی ژرف در نهاد انسان شده است.

این رمان که نخستین بار در سال 1924 به چاپ رسید، داستان دختر جوانی به نام ماریا بالدی را روایت می‌کند که پس از مرگ پدر، به همراه عمه‌ی خود در شهری نوساز زندگی می‌کند. ماجرای اصلیِ این داستان، حول تصاحب یک گردنبند مروارید گران‌قیمت شکل می‌گیرد. قضیه از این قرار است که پدر ماریا، پیش از مرگ خود، برای دخترش از گردنبدی می‌گوید که زنی به جای بدهی خود به او داده، و او نیز گردنبند را در اختیار خواهرش (عمه‌ی ماریا) گذاشته است. حال، طبق وصیت پدر، ماریا باید صاحب این گردنبند شود.

اما ظاهرا همه چیز به همین سادگی نیست، چرا که در این گیرودار سروکله‌ی مردی به نام جووانی پیدا می‌شود؛ او که در واقع فرزند همان زنِ مقروض و صاحب اولیه‌ی گردنبند است، در قامت وکیلی زبده، با طرح یک دعوای حقوقی، قصد دارد گردنبند را از چنگ ماریا درآورد. غافل از اینکه پیش از آن، ماریا قلب او را از چنگش درخواهد آورد و وی را در دام عشق اسیر خواهد نمود.

این خلاصه‌ای بود از پیرنگ مفصل رمان رقص گردنبند؛ اثری که با قصه‌ی پرکشش خود هر مخاطبی را تا انتها با خود همراه می‌کند.

کتاب صوتی رقص گردنبند مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات داستانی ایتالیا و دوست‌داران رمان‌های عاشقانه، بی‌شک از گوش سپردن به این اثر لذت خواهند برد.

با گراتزیا دلدا بیشتر آشنا شویم:

وی در سپتامبر 1871 و در جزیره‌ی ساردنی به دنیا آمد. پدرش تاجر زغال سنگ و متعلق به طبقه‌ی متوسط جامعه بود. دلدا نخستین داستان خود را زمانی که تنها هفده سال داشت به چاپ رساند. او اگرچه هرگز تحصیلات آکادمیک را پی نگرفت، صاحب هوش و دانشی فراوان بود که عمده‌ی آن محصول مطالعات شخصی‌اش بود. اولین رمان گراتزیا دلدا که راه خطا نام داشت، در سال 1896 به چاپ رسید و به سرعت نام وی را بر سر زبان‌ها انداخت. آثار بعدی‌اش نیز همگی درخور توجه بودند و توجه مخاطبین بسیاری را به خود جلب کردند.

گراتزیا دلدا در سال 1926 بدل به نخستین و تا به امروز تنها زن ایتالیایی شد که موفق به کسب جایزه‌ی نوبل ادبیات شده است. وی در سال 1936، در اثر بیماری سرطان از دنیا رفت. از آثار او، علاوه بر عناوینی که ذکرشان رفت، می‌توان بدین موارد نیز اشاره کرد: «آنالنا، کوزیما، کلیسای مریم منزوی».

در بخشی از کتاب صوتی رقص گردنبند می‌شنویم:

پوسته‌ی زمستان کم‌کم ترک می‌خورد، رگه‌های سرخ‌رنگ در میان ابرهای تیره‌ی آسمان و سایه‌های سبزرنگ بر خاک‌های تیره‌ی زمین از رسیدن فصل گرم خبر می‌دهند. طرف‌های غروب هلال ماه از افق روشن مغرب طلوع می‌کند. همانند قایقی که پس از سفری پرثمر پیروزمندانه به بندر بازمی‌گردد، و رنگ فیروزه‌ای آن روی رنگ سبز تیره‌ی بوته‌های دوردست منعکس می‌شود.

بوته‌ها تک درخت‌های باقی‌مانده از باغ‌هایی هستند که هجوم ساختمان‌های تازه‌ساز آنها را بلعیده است. شهر تازه‌سازی در زمینه‌ی افق شکل گرفته است. با ساختمان‌های سفیدرنگ و ایوان‌های وسیعی که رویش رخت آویزان کرده‌اند تا خشک شود. و گهگاه درخت سروی با رنگ تیره‌ی خود رنگ‌مایه‌ی آسمان را دوچندان می‌سازد. و از این کوه ساختمان‌ها که هوای مرطوب به آن طعم آهک و رنگ تازه بخشیده است، خیابان‌های نیمه‌کاره‌ای همانند رودخانه منشعب می‌شود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
4 دقیقه
درباره نویسنده
22 دقیقه
قسمت اول
30 دقیقه
قسمت دوم
25 دقیقه
قسمت سوم
29 دقیقه
قسمت چهارم
23 دقیقه
قسمت پنجم
36 دقیقه
قسمت ششم
43 دقیقه
قسمت هفتم
29 دقیقه
قسمت هشتم
22 دقیقه
قسمت نهم
19 دقیقه
قسمت دهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی رقص گردنبند
نویسنده
مترجمبهمن فرزانه
گویندهنگین بنی عقیل
ناشر چاپیانتشارات کتاب خورشید
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۴۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
39000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی رقص گردنبند

زهرا بهرامی
۱۴۰۰/۵/۱۳
توصیفات و جمله‌های پر آب و تابش برام خسته کننده بود و خود داستانم برام جذابیت خاصی نداشت ولی کار گوینده خوب بود
Mitra Roosta
۱۴۰۰/۵/۱۲
کتاب خوبی بود ولی نسبت به کتاب‌های که خوندم بدلم ننشت
ماندانا گرد
۱۴۰۰/۹/۱۶
خیلی خوشم نیومد ولی گوینده خوب بود
Mahtig shehni
۱۴۰۰/۶/۴
جالب نبود دوست نداشتم
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی رقص گردنبند

برای دریافت کتاب صوتی رقص گردنبند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.