معرفی و دانلود کتاب صوتی هنر خوشبختی: پنجاه قاعده برای دستیابی به زندگی توام با خوشبختی

عکس جلد کتاب صوتی هنر خوشبختی: پنجاه قاعده برای دستیابی به زندگی توام با خوشبختی
قیمت:
49000 تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنر خوشبختی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنر خوشبختی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هنر خوشبختی: پنجاه قاعده برای دستیابی به زندگی توام با خوشبختی

آرتور شوپنهاور، فیلسوف مشهور آلمانی و از بزرگ‌ترین اندیشمندان اروپا، در کتاب صوتی هنر خوشبختی پنجاه قاعدهٔ زندگی خوب را به شما معرفی می‌کند و با ارائه‌ی راهکارهایی به شما کمک می‌کند در زندگی خود احساس خوشبختی داشته باشید.

درباره کتاب صوتی هنر خوشبختی:

آرتور شوپنهاور فیلسوف برجستهٔ آلمانی، با وجود اینکه پدری بازرگان داشت، علاقهٔ چندانی به تجارت نشان نداد و راه تحصیل علم را پیش گرفت؛ بنابراین در رشتهٔ طب و بعد از آن فلسفه تحصیلات خود را ادامه داد. وی عقیده داشت فلسفه نباید با جملات دشوار و پیچده همراه باشد و تمام افراد عادی باید بتوانند آن را درک کنند و از آن آگاهی کامل داشته باشند.

این فیلسوف برجسته اندیشه‌هایی مخالف با «هگل»، ایده‌آلیسم آلمانی داشت و می‌توان گفت افکارش به «کانت»، نظریه‌پرداز برجسته، نزدیکی بیشتری داشت. از مشهورترین آثار شوپنهاور می‌توان به کتاب «در باب حکمت زندگی» اشاره کرد که در آن خلاصه‌ای از اندیشه‌ها و افکارش را بازگو کرده است.

کتاب هنر خوشبختی (Die Kunst, glücklich zu sein) دارای پنجاه قاعدهٔ دستیابی به زندگی همراه با خوشبختی است و در آن دربارهٔ راه‌های رسیدن به خوشبختی واقعی صحبت شده است. این کتاب که براساس فرهنگ و شیوه‌ی زندگی فرانسوی‌ها نوشته شده، تاملات و اندیشه‌های پندآمیز این فیلسوف را شامل می‌شود. هرکدام از توصیه‌های تربیتی ارائه شده در این کتاب دارای برهانی فلسفی و اخلاقی‌ست که در قالب رساله‌ای کوتاه نوشته شده‌اند.

کتاب صوتی هنر خوشبختی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به کتاب‌های فلسفی و آثار آرتور شوپنهاور علاقه دارید، شنیدن این کتاب صوتی می‌تواند برایتان مفید و لذت‌بخش باشد.

آرتور شوپنهاور را بیشتر بشناسیم:

این فیلسوف پرآوازه و تاثیرگذار آلمانی در سال 1788 در لهستان به دنیا آمد. او پدری بازرگان و مادری نویسنده داشت و در 17 سالگی پدرش را از دست داد. آرتور شوپنهاور (Arthur Schopenhauer) که رابطهٔ چندان خوبی با مادرش نداشت، از او جدا شد و تحصیلات خود را در رشتهٔ پزشکی ادامه داد. وی پس از مدتی به دلیل علاقهٔ زیادی که به فلسفه داشت، پزشکی را برای همیشه رها کرد و در رشتهٔ فلسفه مطالعات خود را شروع کرد.

شوپنهاور مهم‌ترین اثرش به اسم «جهان همچون اراده و تصور» را در فاصلهٔ سال‌های 1814 تا 1818 میلادی نوشت. اما در آن زمان با استقبال زیادی مواجه نشد. این فیلسوف برجسته در 1819 میلادی به عنوان استاد فلسفه در دانشگاه برلین استخدام شد و در سال 1822 نیز از او به عنوان استادیار به دانشگاه برلین دعوت کردند.

از دیگر آثار آرتور شوپنهاور می‌توان به «جهان و تأملات فیلسوف»، «متعلقات و ملحقات»، «دو مسأله بنیادین اخلاق»، «هنر همیشه بر حق بودن» و «ریشه چهارگان اصل دلیل کافی» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی هنر خوشبختی می‌شنویم:

ممکن است غیر از آنچه پیشتر گفتیم، به واسطهٔ هرگونه تامل درباب ناگزیری و اجتناب‌ناپذیری درد و راندن یک درد به کمک درد دیگر و فراز آمدن دردی نو با خروج درد پیشین، حتی به این فرض متناقض یا پارادوکس ولی نه ناهماهنگ، کشانده شویم که پیالهٔ درد ذاتی هر فرد از طریق طبیعت یک بار برای همیشه معین شده است.

پیاله‌ای که به هر گونه تغییر شکل رنج‌های وی نه خالی می‌ماند و نه لبریز می‌شود. در پیوند با همین نکته است که باید بگوییم رنج‌ها و خوشی‌های ما ابدا از بیرون تعیین نمی‌شوند؛ بلکه همواره فقط با همان پیاله و همان حالت روحی مشخص می‌شوند که ممکن است به واسطهٔ وضیعت جسمانی‌مان در زمان‌های مختلف دستخوش اندکی افزایش و کاهش شوند. ولی درکل همانی می‌مانند که بود و این خود چیز دیگری نخواهد بود، جز آنچه دیگران به آن شور و حرارت فردی اطلاق می‌کنند یا به بیان دقیق‌تر، شاید مرتبتی باشد که افلاطون در دفتر یکم جمهوری خود از آن به حس سبک یا سنگین یاد کرده است.

نه فقط این تجربهٔ آشنا که بر آن است رنج‌های بزرگ باعث می‌شوند تمام رنج‌های خردتر را یکسره احساس نکنیم و برعکس، در غیاب رنجی عظیم حتی خردترین ناگواری‌ها ما را می‌رنجانند و تعادلمان را برهم می‌زنند، مهر تاییدی است بر همین فرض.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
34 دقیقه
شوپنهاور و فلسفهٔ خوشبختی
8 دقیقه
هنر خوشبختی یا حکمت زندگی
37 دقیقه
پنجاه قاعدهٔ زندگی توام با خوشبختی / قاعده اول تا چهارم
46 دقیقه
قاعدهٔ پنجم تا هفدهم
43 دقیقه
قاعدهٔ هجدهم تا سی و دوم
41 دقیقه
قاعدهٔ سی و سوم تا چهلم
28 دقیقه
قاعدهٔ چهل و یکم تا پنجاهم
18 دقیقه
فلسفهٔ خوشبختی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هنر خوشبختی: پنجاه قاعده برای دستیابی به زندگی توام با خوشبختی
نویسنده
مترجمعلی عبداللهی
گویندهحسن آزادی
ناشر چاپینشر مرکز
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۱۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
49000 ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هنر خوشبختی

سید محسن پرپین چی
۱۴۰۰/۱۱/۱
سنگین بود، نه از جهت مفاهیم بلکه بیشتر فکر میکنم کتب فلسفی نیاز به تسلط بیشتری برای ترجمه باشد، عملا ردیف کردن چندین کلمه قلمبه سلمبه کنار هم بدون انتقال مفاهیم کار عبث و بیهوده ایست
امیراخوان
۱۴۰۱/۵/۸
به نظر من کتاب‌های فلسفی همینطورن و نباید انتظار ساده گویی از فیلسوفی داشت که مال ۲۵۰سال پیشه
ناهید بی لابری
۱۴۰۱/۱۱/۱۰
کتاب خیلی خوبی بود و ممنون از کتابراه
Alireza Norouzi
۱۴۰۱/۱۱/۸
شاهکار... درود بر کتابراه عزیز
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هنر خوشبختی

برای دریافت کتاب صوتی هنر خوشبختی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.