معرفی و دانلود کتاب صوتی راز آفرینش جهان هستی

عکس جلد کتاب صوتی راز آفرینش جهان هستی
قیمت:
52000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی راز آفرینش جهان هستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی راز آفرینش جهان هستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی راز آفرینش جهان هستی

کتاب صوتی راز آفرینش جهان هستی اثر نیل دگراس تایسون و دانلد گلداسمیت، به شرح و بررسی چگونگی پیدایش جهان هستی می‌پردازد و شگفتی‌های این دنیای پر رمز و راز را برای عموم افراد جامعه به تصویر می‌کشد.

سوالاتی از قبیل جهان چگونه شکل گرفت و تکامل یافت؟ همواره ذهن انسان را به خود مشغول می‌دارند تا پاسخی برای آن‌ها بیابد. به همین دلیل کیهان‌شناسان و نویسندگان این کتاب نیل دگراس تایسون (Neil deGrasse Tyson) و دانلد گلداسمیت (Donald Goldsmith) تلاش می‌کنند تا راز چگونگی پیدایش جهان هستی را فاش کنند و به این سوالات پاسخ دهند.

ترکیب تازه‌ای از دانش علمی قد برافراشته و مدام بارور می‌شود. در سال‌های اخیر پاسخ به پرسش‌هایی درباره‌ی ریشه‌های جهان هستی تنها از ناحیه‌ی اختر فیزیک سرچشمه نمی‌گیرد. اختر فیزیکدان‌ها که زیر چتر رشته‌های نوظهوری چون اختر شیمی، اختر زیست‌شناسی، و اختر فیزیک ذرات پژوهش می‌کنند، درک کرده‌اند که می‌توانند از همکاری با جرگه‌ی دانشمندان این رشته‌ها بهره‌ی زیادی ببرند. پژوهشگران در پاسخ به پرسش ما از کجا آمده‌ایم، دانشمندان علوم گوناگون را به یاری می‌طلبند و از این راه توشه و ژرفای بینش تازه‌ای می‌یابند که جهان چگونه کار می‌کند.

کتاب راز آفرینش جهان هستی (Origins: fourteen billion years of cosmic evolution)، مخاطبان را با ترکیبی از علوم مختلف که اختر فیزیکدانان از آن‌ها برای رسیدن به پاسخ سوالات کمک می‌گیرند آشنا می‌کنند تا نه تنها بتوانند ریشه‌های جهان را جستجو کنند بلکه به ریشه‌های بزرگترین ساختارهایی نیز پی ببرد که ماده در جهان ساخته است. ریشه‌ی ساختار ستارگان را که جهان هستی را نور باران می‌کنند، ریشه‌ی سیارات را که محتمل‌ترین سکونت‌گاه حیات هستند، و ریشه‌ی خود حیات در یک یا چند سیارات را.

نیل دگراس تایسن اختر فیزیکدان معروف آمریکایی در سال 1958 در منهتن نیویورک چشم به جهان گشود. مادر او متخصص رشته گرونتولوژی (پیری‌شناسی) و پدرش جامعه‌شناس بود. وی بعد از گذارندن تحصیلات ابتدایی به تحصیل در دانشگاه هاروارد در رشته فیزیک پرداخت. تایسن در طول دوران حرفه‌ای خود موفق به کسب مدال خدمات عمومی برجسته ناسا، مدال رفاه عمومی (2005) و جایزه استیفن هاوکینگ (2017) شد.

او یکی از نخستین افرادی بوده است که پیشنهاد اصلاح تعریف سیارات را مطرح کرد که در نهایت منجر به خروج پلوتون از خانواده سیارات منظومه شمسی شد و به دلیل افتخاراتش سیارک 13123 را با نام او نامگذری کرده‌اند. این نویسنده حدود 15 کتاب نوشته است که تنها دو کتاب او «راز آفرینش جهان هستی» و «اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار» به فارسی ترجمه شده است. او در حال حاضر مدیر افلاک‌نمای هایدن نیویورک و همچنین دانشیار تحقیقاتی در بخش اختر فیزیک موزه تاریخ طبیعی آمریکا است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
18 دقیقه
پیشگفتار: تأملی بر ریشه‌های علم و علم ریشه‌ها
12 دقیقه
درآمد: داستان ناگفته‌ی شگفتی‌ها
33 دقیقه
بخش اول: منشاء جهان هستی - فصل اول: درآغاز
18 دقیقه
فصل دوم: پادماده مهم است
28 دقیقه
فصل سوم: بگذار که نور باشد
17 دقیقه
فصل چهارم: بگذار که تاریکی باشد
21 دقیقه
فصل چهارم - قسمت دوم
28 دقیقه
فصل پنجم: بگذار که تاریک‌تر باشد
27 دقیقه
فصل پنجم - قسمت دوم
25 دقیقه
فصل ششم: یک جهان یا چند جهان
30 دقیقه
بخش دوم: منشاء کهکشان‌ها و ساختار جهان هستی - فصل هفتم: کشف کهکشان‌ها
31 دقیقه
فصل هشتم: منشا ساختار
32 دقیقه
فصل هشتم - قسمت دوم
30 دقیقه
فصل نهم: گرد و غبار
25 دقیقه
فصل نهم - قسمت دوم
21 دقیقه
فصل دهم: باغ وحش عناصر
17 دقیقه
فصل دهم - قسمت دوم
29 دقیقه
بخش چهارم: منشاء سیارات - فصل یازدهم: آنگاه که کرات جوان بودند
27 دقیقه
فصل دوازدهم: میان سیارات
25 دقیقه
فصل سیزدهم: کرات بی‌شمار
27 دقیقه
فصل سیزدهم - قسمت دوم
20 دقیقه
بخش پنجم: منشاء حیات - فصل چهاردهم: حیات در جهان هستی
24 دقیقه
فصل پانزدهم: منشا حیات در زمین
25 دقیقه
فصل پانزدهم - قسمت دوم
26 دقیقه
فصل شانزدهم: جستجوی حیات در منظومه‌ی شمسی
23 دقیقه
فصل شانزدهم - قسمت دوم
19 دقیقه
فصل شانزدهم - قسمت سوم
23 دقیقه
فصل هفدهم: جستجوی حیات در کهکشان راه شیری
22 دقیقه
فصل هفدهم - قسمت دوم
11 دقیقه
فصل هجدهم: جستجوی خودمان در جهان هستی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی راز آفرینش جهان هستی
نویسنده،
مترجمجمیل آریایی
گویندهاکرم پریمون
ناشر چاپیانتشارات مازیار
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ ساعت و ۵۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی علمی و آموزشی، کتاب‌های نجوم و اختر شناسی
قیمت نسخه صوتی
52000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی راز آفرینش جهان هستی

محمد رضازاده وصال
۱۴۰۰/۱۲/۲۲
همیشه نقطه شروع آفرینش، کائنات، جهان‌های موازی، فیزیک بزرگ مقیاس که همان اخترفیزیک میباشد و شرح پدیده‌های کیهان شناسی که از عجایب کم نظیر علوم مختلف میباشد برایم بسیار ارزشمند و حامل اطلاعاتی درخور توجه بوده است.
اینکه من از کجا آمده‌ام و به کجا میروم و جهان هستی از کجا شروع شده و به کجا میرود و
پیدا کردن نقش انرژی پر رمز و راز و اسرار گونه وجودی که منشا پیدایش بوده و هرکسی بر آن نامی مینهد، مانند خدا یا پروردگار یا هرچیز دیگر، در افکارم نقشی انکارناپذیر و همیشگی دارد و مرا با خود به ناکجاآبادها میبرد. کتاب بسیار عالی بوده.
حامد سعیدی فرد
۱۴۰۱/۱۰/۲۹
اگر اختر فیزیک، کهکشان و ستارگان، و نحوه پیدایش جهان در چهارده میلیارد سال قبل براتون جالبه حتما از خواندن یا شنیدن این کتاب لذت خواهید بود، کتاب با زبان نسبتا ساده اطلاعات بسیار جالبی در اختیار خواننده قرار میده از ریشه سیارات و ستارگان، فواصل و ابعاد آنها، منشا حیات، عناصر و جدول تناوبی و... و و همچنین بحث هیان انگیز ماده پاد ماده، که‌ای کاش بیشتر و ساده تر به این بحث می‌پرداخت.
بنظرم کتاب‌هایی اینچنین رو باید خواند حتی اگر به آن‌ها علاقه‌ای نداشته باشیم، ریشه بسیاری از مشکلات ما بر میگرده به همین نخواندن کتابهای با ارزش.
M mohamadi
۱۴۰۱/۹/۱۹
نویسنده این کتاب نیل دگرا تایسون یکی از دانشمندان و اختر فیزیک دانان محبوب جهان هستش، شوخی‌های همیشگی تایسون در این کتاب مشاهده میشه و ایشون مفاهیم علمی رو با زبانی ساده بیان می‌کنند، که باعث جذابیت و افزایش تعداد خوانندگان این کتاب شده است.
علاقمندان به کتب علمی قابل فهم و سطح بالا که دنبال از و
پرسش‌هایی، منشأ هستی، هستند، پیشنهاد میکنم این کتاب را بخونید. البته صدای گوینده هم بسیار گیرا خوانش مطالب به گونه‌ای بود که تمرکز رو افزایش می‌داد.
محمد لبیب
۱۳۹۹/۱/۱۳
واقعا این کتاب عالی هست جواب سوالهای زیادی رو داشت و چیزای زیادی ازش یاد گرفتم که مغز آدم سوت میکشه و مخصوصا برنامه کتابراه که هم کتابای متنوع با قیمت و تخفیفهای عالی که داره مخصوصا برای کسی مثل من با حقوق کارافتادگی وقتی دوستم که از یه برنامه دیگه استفاده میکنه کفش برید امیدوارم همینطور ادامه بدید من که تو عمرم کتاب تموم نکردم تو این روزای قرنطینه بهترین دوستم بود
mahmoudreza najafizarrini
۱۳۹۹/۷/۱۷
خسته نباشید، همین که امکانی فراهم شده تابراحتی کتابهای دلخواه روخریدوگوش داد ارزشمنده، نظرم راجع به اپ بوده ک عالیه، درحال گوش دادن به کتاب هستم تااینجاکه مجذوب کتاب ومحتوای ان شدم، خسته نباشیدوسپاس فراوان.
امادرخصوص پلیر اپ کتابخوان شما یک نکته روبگم درقالب یک پیشنهاد: حتماافزونه‌ای جهت انتخاب
تکراریک مطلب یاعدم تکراروتکرار کل مطالب یک کتاب قرارداده بشه بسیارعالی خواهدبود.
خیلی عالی ودرجه یک مرسی ازهمتون.
Behzad
۱۴۰۱/۲/۱۷
نیل تایسون همچون میچیو کاکو از محققین و نویسندگان توانمند و نام آشنای علوم قابل فهم برای عموم است. مطالب پیچیده علمی را که سالیان دراز چالش دانشمندان فیزیک و اختر شناسی است بصورتی روان و عامه فهم ارایه میکند. این اثر در کنار سایر نوشته‌های وی پرده از گوشه‌ای از راز آفرینش هستی را بر میدارد و انسان کنجکاو را در برابر عظمت کیهان به تحسین وا میدارد. برای علاقمندان راز آفرینش کتاب خوبی است.
abtin pouria
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
دوست عزیز، چیزی که شما با عنوان سخنان خداوند می‌شناسید، در چارچوب اصول اعتقادی می‌گنجد و مطلقن در علم راهی ندارند.
کتابی که بکوشد اصول اعتقادی و اصول علمی را خلط کند، به پشیزی نمی‌ارزد.
شما بهتر است تکلیف خودتان را روشن کنید. یا یا عقایدتان زندگی کنید یا با علم.
البته به خودتون مربوطه
Morteza Nasiri
۱۴۰۱/۴/۱۸
این کتاب برای من اونقد کتاب تأثیرگذار بود که یک هفته بصورت شبانه روزی به این کتاب فکر میکردم، در کتاب صوتی راز آفرینش جهان هستی نحوه پیدایش عالم هستی از ابتدا و نحوه تکامل تا به نقطه حال بصورت بسیار هم ساده و هم رمزآلود توضیح داده شده.
Amin Ashtari
۱۳۹۹/۱۰/۳
یکسری اشتباهات در ترجمه هست یا شاید گوینده اشتباه خونده، بدلیل علمی بودن کتاب بهتره که تصحیح بشن مثلا در اندازه ماه‌ها تیتان رو یک و نیم برابر زمین گفته در حالی که منظور نصف اندازه زمین هست
رضا نقدی
۱۴۰۱/۳/۱۲
خیلی عالیه بسیار عالی، اگر به فیزیک کیهانی و اخترفیزیک علاقه مندید حرف نداره، دو بار گوش کردم باز هم می‌خوام گوش کنم، دمش گرم نویسنده و ممنون از مترجم و کتابراه و گوینده خانم پریمون سپاسگزارم سرکار خانم پریمون.
Mahdi GI
۱۳۹۹/۱/۱۰
یکی از بهترین کتاب‌هایی بود که گوش دادم. کتاب اختر فیزیک برای افراد بیقرار هم از همین نویسنده بخونید
soheil hasani
۱۴۰۱/۳/۱۳
اگر بدنبال جواب سوالاتی هستید که وقتی به آسمان نگاه می‌کنید در ذهنتان شکل می‌گیرد این بهترین کتاب است ولی اگر خرافاتی و ساده اندیش هستید اصلا وقتتان را با این کتاب تلف نکنید
abbas masjedian
۱۴۰۱/۳/۲۷
بسیار عالی... خیلی خوب و واضح مطالبی را در رابطه با افرینش جهان گفته... واقعا انسان از افرینش این جهان باید شگفت زده بشه و به ستایش خدا مشغول بشه
مهدی مشهدی
۱۴۰۱/۹/۳
گیج شدم و خیلی آدم به فکر فرو می‌برد و اینکه ما آدما که هر روز باهم میجنگیم هیچی نیستیم فقط یه فرصت کوتاه داریم که قدرش نمیدونیم
زهرا بیدارمنش
۱۴۰۱/۸/۲۰
جالبه اما تخصصیه بیشتر به درد اونای میخوره که در علم نجوم و ستاره شناسی و اختر شناسی قبلا مطالعه داشتن یا رشته اشونه...
مشاهده همه نظرات 39

راهنمای مطالعه کتاب صوتی راز آفرینش جهان هستی

برای دریافت کتاب صوتی راز آفرینش جهان هستی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.