معرفی و دانلود کتاب صوتی پنج اختلال در عملکرد تیمی: یک داستان مدیریتی

عکس جلد کتاب صوتی پنج اختلال در عملکرد تیمی: یک داستان مدیریتی
قیمت:
28000 تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پنج اختلال در عملکرد تیمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پنج اختلال در عملکرد تیمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پنج اختلال در عملکرد تیمی: یک داستان مدیریتی

کار تیمی چیست و چگونه می‌توان با کمک آن به رشد یک سازمان دست یافت؟ پاتریک لنچونی در کتاب صوتی پنج اختلال در عملکرد تیمی داستانی الهام‌بخش را برای شما روایت می‌کند و در خلال آن درمورد مشکلات رایج در کار گروهی توضیح می‌دهد. این اثر که درمورد مهم‌ترین عوامل شکست در یک تیم صحبت می‌کند، در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز ظاهر شده است.

درباره کتاب صوتی پنج اختلال در عملکرد تیمی:

اگر بخواهیم واژه «تیم» را تعریف کنیم، باید بگوییم تیم یا گروه از جمع شدن دو نفر یا بیشتر تشکیل می‌شود. اما آیا کار تیمی هم به همین سادگی تعریف می‌شود؟ کار تیمی درواقع روش مشخصی از کار و فعالیت است که در آن تلاش می‌شود از مجموع توانمندی‌ها، مهارت‌ها و انرژی‌های افراد آن بیشترین سود به دست آورده شود.

یک سازمان زمانی موفق است که بتواند همهٔ منابع و افراد تیم خود را در جهت دستیابی به هدفی مشترک متحد کند. برای مدیریت خوب یک تیم، نیاز نیست در زمینهٔ خاصی تخصص داشته باشید؛ همین که بر روی مهارت‌های تیم‌داری تسلط داشته باشید کافی است. علت شکست خوردن بسیاری از سازمان‌ها در کار تیمی این است که به شکلی ناآگاه دچار اختلالات تیمی می‌شوند.

این اختلال‌ها شامل مواردی مثل کمبود اعتماد، ترس از توبیخ شدن، عدم تعهد کافی، عدم مسئولیت پذیری و بی‌توجهی اعضای تیم به نتیجهٔ کار هستند. حالا پاتریک لنچونی در کتاب پنج اختلال در عملکرد تیمی (The Five Dysfunctions of a Team) داستانی را برای شما تعریف می‌کند که شخصیت‌های آن با اتخاذ تصمیم‌های غلط، درس‌هایی نیز فرامی‌گیرند. او در خلال این داستان این پنج اختلال را نیز تشریح و بررسی کرده است.

نویسنده این کتاب را در سال 2002 به انتشار رساند و بعد از آن مورد استقبال خوانندگان زیادی قرار گرفت. وی سعی کرده در این کتاب مشاهدات و تجربیات خود را با شما به اشتراک بگذارد و چارچوبی را برای تحلیل چالش‌ها و مشکلات کار تیمی ارائه کند.

داستان درمورد شخصی به اسم «کاترین پترسن» است که مدیر عاملی شرکتی را بر عهده دارد که با بحرانی جدی روبه‌رو است. بی‌نظمی و آشفتگی در کل این شرکت بیداد می‌کند و حالا او باید بتواند همهٔ تیم را دوباره با هم متحد سازد. اما آیا موفق به این کار می‌شود یا در این راه با شکست مواجه می‌شود؟ پیام اصلی و مهم این داستان این است که یک رهبر توانا علاوه‌بر بینش کافی نیاز به شهامت نیز دارد.

نویسنده در سراسر این داستان پنج اختلال را به شما معرفی می‌کند که ممکن است در هر تیمی ایجاد شود. وی در ادامه راهکارهایی را ارائه می‌دهد که بتوانید با کمک آن‌ها بر این موانع غلبه کنید و یک تیم منسجم و موثر تشکیل دهید. وی معتقد است فقط گروه‌هایی موفق می‌شوند که بتوانند بر همهٔ رفتارهای مخرب جمعی غلبه کنند و نگذارند سیاست‌های غلط و موانع گوناگون در درون آن‌ها رشد نمایند.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی پنج اختلال در عملکرد تیمی:

- پرفروش‌ترین‌های بیزینس ویک
- پرفروش در وال استریت ژورنال
- پرفروش‌ترین یو اس‌ای تودی
- پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز

کتاب صوتی پنج اختلال در عملکرد تیمی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر دوست دارید کسب‌وکار خود را به بهترین نحو رشد دهید و تجارت خوبی در آینده داشته باشید، شنیدن این کتاب صوتی برایتان مفید خواهد بود. همچنین علاقه‌مندان به کتاب‌های حوزه رشد و توسعه کسب‌وکار از شنیدن این کتاب راهبردی لذت خواهند برد.

پاتریک لنچونی را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده، سخنران و مشاور تجاری موسس شرکت The Table است و جزو نویسندگان پرفروش نیویورک‌تایمز به شمار می‌آید. این مشاور تجاری به سازمان‌ها کمک می‌کند تا به روش اصولی و سالم اداره شوند. پاتریک لنچونی (Patrick Lencioni) ایده‌هایی را در حوزه رهبری، کارگروهی و مشارکت کارکنان ارائه می‌کند که سازمان‌های سراسر دنیا را تحت تاثیر قرار داده است.

وی همچنین جزو کسانی است که وال استریت ژورنال از او به عنوان یکی از پرطرفدارترین سخنرانان تجاری در آمریکا یاد کرده است. حدود سه میلیون نسخه از کتاب‌های لنچیونی در جهان به فروش رسیده‌اند که برخی از آن‌ها عبارتند از: «مزیت»، «انگیزه»، «برتری» و «برهنگی».

در بخشی از کتاب صوتی پنج اختلال در عملکرد تیمی می‌شنویم:

مثل خیلی از ایمیل‌های دیگه‌ای که کاترین در این مدت اشتغالش به کار به طور معمول دریافت می‌کرد، ایمیلی با عنوان «فرصت جذب مشتری» از طرف مارتین به دستش رسید. متن نامه کوتاه بود. ولی معمولا ناراحت‌کننده‌ترین نامه‌ها همینطور هستند. چون فرد خاصی را مخاطب قرار نداده و برای تمام کارمندان بخش اجرایی ارسال شده بود، ناخواسته قابلیت این رو داشت که بین خیلی‌ها رو بهم بزنه.

همین حالا از شرکت تولیدکنندهٔ آسا یه ایمیل به دستم رسید. اونا برای یه خرید تو فصل آینده می‌خوان محصولات مارو ببینن. منو جیار هفتهٔ آینده می‌خوایم بریم اونا رو ببینیم. میتونه فرصت خوبی باشه. سه‌شنبه صبح برمی‌گردیم. این واقعیت که مارتین از تداخل زمان‌بندی این قرار ملاقات با جلسهٔ تیم اجرایی هیچ حرفی به میان نیاورده بود، فقط موقعیت رو برای کاترین بدتر می‌کرد.

اون برای یک روز و نیم اول جلسهٔ خارج از شرکت فرم درخواست مرخصی پر نکرده بود. حالا یا نیازی به این کار ندید یا نخواسته بود که همه چیز رو با هم رسیدگی کنه.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
6 دقیقه
مقدمه
26 دقیقه
فصل اول: عدم موفقیت
54 دقیقه
فصل دوم / بخش اول: جرقه اختلاف
54 دقیقه
فصل دوم / بخش دوم: خودآگاه
62 دقیقه
فصل سوم: عملیات خطیر
52 دقیقه
فصل چهارم: بهره‌برداری

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پنج اختلال در عملکرد تیمی: یک داستان مدیریتی
نویسنده
مترجمثریا رضایی
گویندهکتایون اعظمی، غلامرضا صادقی، محسن زرآبادی پور، اعظم حبیبی، آبتین ممدوح، فرزانه فائزی، بهجت توجه، ایمان اصفهانی
ناشر صوتی شادن پژواک
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۱۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، کتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه صوتی
28000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پنج اختلال در عملکرد تیمی

فاطمه خجسته
۱۴۰۲/۴/۲۵
این کتاب می‌توونه برای معلمانی که در کلاس‌های درسشون، معتقد به کارآمد بودن گروه بندی دانش آموزان هستند، بسیار مفید باشه! نگاه نویسنده‌ی این کتاب به فعالیت گروهی بسیار فراتر از نگاه سنتی ما به سرگروه و زیرگروه‌هاست! در نگاه نویسنده‌ی این کتاب، منظور از کار تیمی رسیدن به موفقیتی جمعیه! نویسنده عدم به خودخواهی، سوتفاهم، اعتماد نفس، شفافیت، صداقت و همکاری و... رو موانعی جدی بر سر راه موفقیت یک تیم و نهایتا منجر به ناکارآمد شدن آن می‌دونه.
این کتاب با بیان داستانی از چالش‌های بسیار جدی در شرکتی معتبر آغاز میشه، افراد این شرکت در کار خودشون بسیار متبحر و متخصص هستند اما نتیجه و ماحصل کارهای اونها، وقتی در کنار همدیگه قرار می‌گیره، شرکت رو تا مرکز ورشکستگی کامل به پیش می‌بره. رئیس این شرکت نهایتا تصمیم می‌گیره زنی بازنشسته به نام کاترین، با سابقه‌ی کاری موفق در حوزه‌ی شرکت‌های مرتبط با ماشین آلات رو برای حل مشکلات شرکت، به کار دعوت کنه.
حضور کاترین از نسلی قبل و با سابقه‌ی کاری متفاوت، علامت سوال‌های بسیاری رو در ذهن افراد شرکت ایجاد می‌کنه، در ابتدا ارتباط با کاترین برای افراد شرکت ناخوشایند و غیرممکن به نظر می‌رسه، اما به مرور کاترین با شناسایی افراد و طرز فکرهاشون، راهی رو برای تفهیم اهمیت کارگروهی و عواملی که سبب عدم موفقیت جمعی میشه، پیدا می‌کنه.
در روال کتاب حذف و جایگزینی افراد، تغییر نگرش و کنار اومدن با یکدیگر، همه و همه، نهایتا باعث میشه مخاطب درک بهتری رو در مورد چگونگی یک کار تیمی پیدا کنه!
مصطفى جمالى راد
۱۴۰۲/۱/۲۴
روایت داستانش بد نبود و مثال‌های نسبتا کاربردی میزد
خوندنش خالی از لطف نیست برای تیم‌هایی که مشکل دارن میشه استفاده کرد
محمد جواد رسولی
۱۴۰۲/۶/۶
یه کتاب عالی در مورد تیم‌ها و چالش‌های روابط تیمی، گویندگی خوبی هم داشت موفق باشید
محمد امینیان
۱۴۰۱/۱۲/۲۵
فوق العاده عالی
حتما برای تمامی مدیران توصیه میکنم.
مصطفی جان‌ملکی
۱۴۰۱/۵/۲۷
نسبتا خوبه
اولش یکم گیج کننده بود برام
بعد داستان جذاب شد
مهدیه اسماعیلی
۱۴۰۱/۴/۱۳
برای یک مدیر لازم و ضروریه که این کتاب را اجرا کنه
محمد ناصراسلامی
۱۴۰۱/۲/۲۹
متحول خواهید شد
کتابی مناسب برای مدیریت
تیم داری
مهدی سبحانی
۱۴۰۲/۱/۳
برای تیم ورکینگ لازم و مفیده
sepehr farajpour
۱۴۰۱/۱۱/۲۵
کاربردی نیست ارزش خرید نداشت
سعید احمدی نسب
۱۴۰۱/۱۱/۴
کتابی که لازم تیم‌های کاری حتما بخونند.
احد نورمحمدی
۱۴۰۱/۴/۲۴
در حوزه راهبری یکی از بهترین هاست
مشاهده همه نظرات 11

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پنج اختلال در عملکرد تیمی

برای دریافت کتاب صوتی پنج اختلال در عملکرد تیمی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.