معرفی و دانلود کتاب تنفس: علم جدید هنری از یاد رفته

عکس جلد کتاب تنفس: علم جدید هنری از یاد رفته
قیمت:
35000 تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تنفس: علم جدید هنری از یاد رفته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تنفس: علم جدید هنری از یاد رفته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تنفس: علم جدید هنری از یاد رفته

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که شاید بتوان به گونه‌ای دیگر نفس کشید؟ جیمز نستور در کتاب تنفس: علم جدید هنری از یاد رفته که جزو آثار پرفروش نیویورک‌تایمز به شمار می‌آید، نشان می‌دهد تنفسِ صحیح و اصولی یک هنر فراموش‌شده است که باید بار دیگر آن را آموخت.

درباره کتاب تنفس:

هر انسان به طور متوسط در یک شبانه‌روز، بیش از بیست هزار مرتبه نفس می‌کشد. با این حال برای بیشتر ما تنفس امری‌ست که به صورت ناخودآگاهانه صورت می‌گیرد. به طوری که بیشتر مواقع حواسمان به نفس کشیدنمان نیست. اما اگر بدانیم که نحوه‌ی نفس کشیدن انسان ارتباطی عمیق با بسیاری از احوال جسمانی و روانی‌‌اش دارد، بی‌شک به تأمل درباره‌ی چگونگی تنفس خود پرداخته و با این سوال مواجه می‌شویم: آیا نفس کشیدن هم باید از اصولی پیروی کند؟

در کتاب تنفس (Breath: The New Science Of a Lost Art)، جیمز نستور (James Nestor) به بررسی همه‌جانبه‌ی موضوع نفس کشیدن و سازوکارهای آن پرداخته است. او در این اثر خواندنی و شیرین، با بهره‌گیری از حجم عظیمی از متونِ عمدتا قدیمی و باستانی، و مقایسه‌ی حکمت پیشینیان با علوم جدید، به مقایسه‌ی رویکردهای متفاوت در باب موضوع تنفس و اهمیت آن در زندگی پرداخته است.

خود نویسنده در پیشگفتار اثرش توضیح می‌دهد دلیل اینکه به فکر نوشتن چنین کتابی افتاده است، مشکلات ریوی‌ای بوده که خودش با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کرده. یک روز در گفت‌و‌گویی می‌شنود که نحوه‌ی صحیح نفس کشیدن می‌تواند زندگی‌اش را تغییر دهد. ضمناً به او گفته می‌شود که به اندازه‌ی تمام انسان‌ها، راه برای نفس کشیدن وجود دارد. همین‌ها انگیزه‌ای برای وی می‌شود تا به کند و کاو در زمینه‌ی تنفس بپردازد.

در این مسیر او با انبوهی از باورهای قدیم و جدید در باب نفس کشیدن مواجه می‌شود. سخت می‌توان تصور کرد که درباره‌ی عملی ظاهرا پیش‌پاافتاده نظیر تنفس که قاعدتا هر موجود زنده‌ای به سادگی آن را انجام می‌دهد، چنین دیدگاه‌های متفاوتی وجود داشته باشد.

نستور در کتاب خود ضمن بررسی این دیدگاه‌های جالب توجه، به بیان این مطلب می‌پردازد که نفس کشیدن، علی‌رغم اینکه کاری ساده به نظر می‌رسد، بسیار مهم و حیاتی‌ست و می‌تواند نقشی اساسی در سلامت جسم و روان ما ایفا کند. او معتقد است که باید آگاهانه نفس کشیدن را بیاموزیم و تمرین کنیم.

افتخارات کتاب تنفس:

- پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز
- بهترین کتابِ علمی آمازون
- کتاب سال 2020 به انتخاب ان‌پی‌آر و واشنگتن‌پست

نکوداشت‌های کتاب تنفس:

- یک تاریخچه‌ی علمی، فرهنگی و معنوی جالب از نحوه‌ی نفس کشیدن ما، و توضیح اینکه چگونه در تمام این مدت اشتباه نفس می‌کشیده‌ایم! (الیزابت گیلبرت)
- مهم نیست چقدر غذا می‌خورید، چقدر چاق یا لاغر، جوان یا عاقل هستید؛ تا زمانی که درست نفس نکشید، هیچ‌کدام این‌ها اهمیتی ندارد. (آمازون)
- چه کسی خیال می‌کرد که تغییر نحوه‌ی تنفس می‌تواند انقلابی در سلامتی ما ایجاد کند؟ کتاب نستر مطالبی خیره‌کننده را افشا می‌کند. (دکتر راگان چاترجی)
- من معمولا این حرف را نمی‌زنم، اما این کتاب به راستی زندگی‌ام را تغییر داد. (کارولین پل)

کتاب تنفس مناسب چه کسانی است؟

افرادی که از مشکلات تنفسی رنج می‌برند و یا کسانی که به دنبال بهبود عملکردهای ریوی خود هستند، می‌توانند خواننده‌ی این کتاب باشند.

با جیمز نستور بیشتر آشنا شوید:

وی روزنامه‌نگار آمریکایی است که با نشریات معتبر گوناگونی نظیر نیویورک تایمز همکاری کرده است. عمده‌ی شهرت نستور به سبب نگارش کتاب تنفس است. این کتاب در سراسر جهان خوانندگانی فراوان پیدا کرد و مورد توجه بسیاری از پزشکان و متخصصان نیز قرار گرفت.

در بخشی از کتاب تنفس می‌خوانیم:

به‌ طور میانگین خواننده‌ی این کتاب تا زمان اتمام آن ده هزار بار نفس خواهد کشید. اگر کارم را درست انجام داده باشم، درست از همین حالا، با هر نفسی که می‌کشید درک عمیق‌تری از تنفس و بهترین روش انجام آن خواهید داشت. بیست بار در دقیقه، ده بار، از راه دهان، بینی، نای‌شکافی یا لوله‌ی تنفسی، این‌ها همه یکسان نیستند. طرز نفس کشیدن ما واقعاً اهمیت دارد.

زمانی که هزارمین نفس را می‌کشید، متوجه می‌شوید که چرا انسان‌های مدرن تنها گونه‌ای هستند که به‌ طور مزمن دندان‌های ناصاف دارند و دلیل ارتباط آن با تنفس چیست. شما خواهید دانست که چگونه توانایی ما در نفس کشیدن در طول اعصار رو به زوال رفته است و اینکه چرا اجداد غارنشین ما خروپف نمی‌کردند. شما داستان دو مرد میان‌سال را پی خواهید گرفت که با سختی در یک تحقیق پیشگامانه و آزارطلبانه‌ی بیست‌روزه در دانشگاه استنفورد شرکت می‌کنند تا این باور قدیمی را که راه تنفسی – دهان یا بینی – کم اهمیت است، بیازمایند. برخی از مسائلی که خواهید آموخت روز و شب شما را خراب خواهند کرد، مخصوصاً اگر خروپف می‌کنید، اما در نفس‌های بعدی چاره و درمان را پیدا خواهید کرد.

زمانی که سه هزارمین نفس را می‌کشید، پایه و اساس تنفس نیروبخش را آموخته‌اید. این تکنیک‌های آهسته و طولانی در دسترس همه قرار دارند؛ پیر و جوان، بیمار و سالم، ثروتمند و فقیر. این تکنیک‌ها هزاران سال در هندوئیسم، بودیسم، مسیحیت و دیگر ادیان تمرین و پیگیری شده‌اند، اما ما به‌تازگی آموخته‌ایم که می‌توانند فشار خون را کاهش دهند، عملکرد ورزشی را افزایش دهند و در سیستم ایمنی تعادل ایجاد کنند...

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تنفس: علم جدید هنری از یاد رفته
نویسنده
مترجمشبنم اسماعیلی
ناشر چاپینشر میلکان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات304
زبانفارسی
شابک978-622-254-126-2
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، تخصص‌های پزشکی
قیمت نسخه الکترونیک
35000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تنفس: علم جدید هنری از یاد رفته

رویا اسکندری
۱۴۰۱/۴/۱۲
تمام مطالب این کتاب حقیقت محضه. من خودم با روش تنفس صحیح که در این کتاب گفته شده توانستم تا حدودی وزن کم گنم و گرفتگی بینی من برطرف شده. پیشنهاد میکنم این کتاب مطالعه کنید و به دیگران هم توصیه کنید که فقط از راه بینی نفس بکشند و به تنفس خود آگاه باشند. فقط در این صورت هست که ذهن آدمی آرام میشه و دیگر خبری از افکار منفی و مزاحم نیست. ممنون از کتابراه.
محمد جواد تیموری
۱۴۰۱/۱/۱۰
با توجه به محتوای کتاب، کتاب میتونست کم حجم تر باشه. در عین اینکه نویسنده سعی داره مطلب رو داستان گونه روایت کنه، باید گفت داستان اصلا جذابیت و گیرایی رو برای خواننده نداره. هرچی که بیشتر کتاب رو میخونم، با خودم بیشتر میگم که کاش یکی میومد به صورت خلاصله میگفت چطور باید نفس کشید و چطور نه. واقعا برای این مفهوم نیاز به این همه پر حرفی نیست.
مهدی محمدی
۱۴۰۰/۳/۲
یک کتاب عالی با ترجمه‌ای بسیار خوب و روان، البته در اواسط کتاب یکدستی و سلاست ترجمه کمی ازدست میرود ولی درکل متن
دلچسب بود و لذت بردم. اگر به سلامت خودتون علاقه دارید مطالعه و تمرین تکنیکهای تنفسی این کتاب رو حتما انجام بدین.
محمدرضا قاسمی
۱۴۰۰/۴/۱۶
نفس کشیدن درستو هیچ کس یاد ما نداد، در شرایط مختلف زندگی
نفس کشیدن فرق میکنه
جالب بود بکوب لایکو جان اقات🌹😁
عبد بحرانی
۱۴۰۱/۱۲/۱۷
خداوکیلی من توقع یک کتاب پر از راهکار بودم اما هیچ راهکاری ارائه نداده بود خیلی گشتم. فقط در مورد مزایا و معایب صحیح نفس کشیدن یا نکشیدن توضیح میده و هی داستان تعریف می‌کنه اصلا بکار من نیومد
Mahnaz ShE
۱۴۰۱/۱۰/۲۶
کتاب خیلی خوبی هست، در قالب داستان مطالب علمی رو بیان کرده، برای همین خسته کننده نیست و بسیار جذابه. تنفس شکمی رو حتما وارد برنامه‌ی روزانه تون کنین و معجزاتش رو ببینین.
لیلا چاه تل
۱۴۰۱/۵/۳۱
واقعا عالیه به نظرم همه باید این کتاب رو بخونند تا از اهمیت تنفس درست و انواع اون و کاربردش در زندگی باخبر بشن و شاید بشه بدینوسیله از خیلی از بیماریها نجات پیدا کرد
افسانه باقری
۱۴۰۰/۱۲/۱۵
واقعاً برام جذاب بود و با خوندنش تازه فهمیدم که ما چقدر از کنار مسئله به این مهمی ساده میگذریم و اثرش رو نادیده می‌گیریم توصیه میکنم بخونید حتما
جابر
۱۴۰۰/۳/۱۳
این کتاب در خارج ترکونده
از مترجم بابت زحمتی که کشیده سپاسگذارم. یک ستاره کم می‌کنم برا اینکه می‌تونست ترجمه روانتری داشته باشه ولی خوبه نگران نباشید
Ali Arzeshi
۱۴۰۱/۲/۴
انواع حالات تنفسی و فواید و کاربردهای آن موضوعی که بیشتر از هر آنچه که فکر کنیم اهمیت دارد چرا که تنفس اولین نیاز بقاء و شکوفایی
Yaser Samet
۱۴۰۰/۱۲/۱۸
واقعا ادم میتواند با چیز‌های بسیار ساده و از یاد رفته به خودش کمک زیادی بکنه خواندن این کتاب رو پیشنهاد میکنم
مهدی علیزاده
۱۴۰۰/۱۲/۱۰
مهم اما از آن چشم پوشی کردیم... گرچه گاها حس اغراق از کتاب دارم اما به نظرم به جای رمان باید این جور کتاب‌ها رو خوند
زهرا ناصری
۱۴۰۰/۱۲/۱۱
کتاب خوبی بود به نظرم ارزش خوندن داشت و نکته مهم اینکه هر کس به فکر سلامتی این کتاب رو بخونه
عباس علی نژاد
۱۴۰۱/۶/۳
کتاب خوبیه ولی زیادی حاشیه پردازی کرده از اول میرفت سر اصل مطلب
حمیده عباسی
۱۴۰۰/۱۱/۱۹
کتاب بسیار عالی و مفید است به همه توصیه میکنم این کتاب را مطالعه کنند
مشاهده همه نظرات 24

راهنمای مطالعه کتاب تنفس: علم جدید هنری از یاد رفته

برای دریافت کتاب تنفس: علم جدید هنری از یاد رفته و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.