معرفی و دانلود کتاب صوتی درک ارزش شکست: راهنمایی برای روزهایی که خوب پیش نمی‌رود

عکس جلد کتاب صوتی درک ارزش شکست: راهنمایی برای روزهایی که خوب پیش نمی‌رود
قیمت:
۲۹۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی درک ارزش شکست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی درک ارزش شکست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی درک ارزش شکست: راهنمایی برای روزهایی که خوب پیش نمی‌رود

راهنمایی کاربردی برای پایان دادن به شرایط دشوار... الیزابت دی در کتاب صوتی درک ارزش شکست مجموعه‌ای از آموزه‌های گرانبها را با شما درمیان نهاده که در فرایند خروج از بحران‌های زندگی به یاری شما خواهند آمد. گفتنی‌ست که دی اثر حاضر را بر مبنای تجارب و خاطرات شخصی‌اش به رشته‌ی تحریر درآورده است.

درباره کتاب صوتی درک ارزش شکست:

یکی از نیرومندترین تصوراتی که جامعه‌ی مدرن به افراد القا می‌کند، این باور است که انسان اساساً برای پیروزی به دنیا آمده؛ برای همواره کامیاب بودن، همواره در اوج به سر بردن، همواره مصون از خطا بودن! این‌چنین است که ما از کودکی در معرض انواع و اقسام فشارهای درونی و بیرونی قرار می‌گیریم. فشارهایی خردکننده که منجر می‌شوند توقعاتی بیجا از خودمان داشته باشیم. نتیجه‌ی چنین وضعی این است که پس از مواجه شدن با ناکامی‌ای کوچک یا بزرگ، چنان در خود فرو می‌ریزیم که گویی بدترینِ مصیبت‌ها بر سرمان نازل شده است!

الیزابت دی (Elizabeth Day) کتاب درک ارزش شکست (Failosophy) را برای مقابله با تفکری که توصیف شد نگاشته. او در این اثر جذاب و آموزنده، زندگی شخصی خود در مقام زنی معمولی را دستمایه‌ی پرداختن به موضوعی عام و همگانی قرار داده است. بحث‌های دی در این اثر بسیار مفصل و پردامنه است، اما لبّ کلام او این است که باید با شکست و ناکامی همچون یک واقعیت اجتناب‌ناپذیر مواجه شوید، نه همچون یک فاجعه‌ی بزرگ.

آنچه او با شما در میان می‌گذارد، در عین سادگی بی‌اندازه مهم و دگرگون‌کننده است: اشکالی ندارد که اندامتان ایده‌آل نیست؛ عیبی ندارد که در فلان رشته‌ی ورزشی استعداد ندارید؛ مهم نیست که ضعف‌هایی کوچک و بزرگ را در خود تشخیص می‌دهید. نه، هیچ‌کدام این‌ها مهم نیست. آنچه اهمیت دارد این است که خود را همانطور که هستید بپذیرید و رؤیای دورِ کمال مطلق را از ذهن به در کنید.

الیزابت دی در کتاب درک ارزش شکست به شما می‌آموزد که پس از ناکامی، به جای زانوی غم در بغل گرفتن، برخیزید و شکست خود را بدل به بهانه‌ و انگیزه‌ای برای پیروزی کنید...

نکوداشت‌های کتاب صوتی درک ارزش شکست:

- کتابی زیبا و انسانی. (Alain de Botton)
- الیزابت دی در نحوه‌ی نگرش ما نسبت به شکست، انقلابی اساسی ایجاد کرده است. (Stylist)

کتاب صوتی درک ارزش شکست مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آثار حوزه‌ی خودیاری مخاطبین اصلی کتاب درک ارزش شکست از الیزابت دی‌اند.

با الیزابت دی بیشتر آشنا شویم:

الیزابت دی (متولد 1978) روزنامه‌نگار و داستان‌نویس مطرح اهل انگلستان است. در زبان فارسی او را بیشتر با کتاب درک ارزش شکست می‌شناسیم، اما نباید فراموش کنیم که عمده‌ی شهرت دی در زادگاهش، مرهون آثار ادبی‌اش می‌باشد. درباره‌ی وی این نکته نیز گفتنی‌ست که اثری دیگر از او (با عنوان کتاب راهنمای شکست خوردن) از جمله پرفروش‌ترین عناوین ساندی تایمز به شمار می‌رود.

در بخشی از کتاب صوتی درک ارزش شکست می‌شنویم:

در این سیاره‌ی گسترده، وسیع، منحصربه‌فرد و حاصل‌خیز، هیچ‌چیز برای جدا کردن ما از شکست برای همیشه وجود ندارد. قطعاً وجود ندارد. اینکه آرزو کنیم مسائل طور دیگری اتفاق بیفتند، مثل این است که نفس نکشیم. یا هر چیز دیگری که در واقع وجود دارد: مثلاً چای کیسه‌ای یا بند کفش. ترسیدن از چای کیسه‌ای یا بند کفش هیچ فایده‌ای ندارد. زندگی با ترس از شکست هم بی‌معناست. شکست یک واقعیت است. احساس ما به شکست از آن مجزاست. و کمابیش در اختیار خودمان است. همچنین شکست چیزی نیست که بقیه به شما می‌گویند. تجربه‌ی شما از شکست شخصی‌ست. تا حد ممکن باید دور از قضاوت دیگران وجود داشته باشد. برداشت دیگران با انبان احساسی، فرهنگی، خانوادگی و حرفه‌ای خودشان تحریف می‌شود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
شناسنامه‌ی کتاب
۳ دقیقه
سخن ناشر
۲۳ دقیقه
مقدمه
۱۰ دقیقه
شکست چیست؟
۱۲ دقیقه
هفت اصل شکست
۱۶ دقیقه
شما بدترین حالت فکرهایتان نیستید
۱۳ دقیقه
تقریباً همه احساس می‌کنند در بیست سالگی‌شان شکست خورده‌اند
۹ دقیقه
تمام شدن رابطه‌ی زناشویی فاجعه نیست
۱۱ دقیقه
شکست کسب اطلاعات است
۱۵ دقیقه
چیزی به عنوان شمای آینده وجود ندارد
۲۳ دقیقه
پذیرفتن نقطه ضعف‌هایمان
۲۲ دقیقه
بله، اما اصول شکست واقعاً کاربردی هستند؟
۲۰ دقیقه
ضمیمه - قسمت یک
۱۹ دقیقه
ضمیمه - قسمت دو
۱ دقیقه
درباره‌ی نویسنده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی درک ارزش شکست: راهنمایی برای روزهایی که خوب پیش نمی‌رود
نویسنده
مترجمزهرا ساعدی
گویندهفرزانه فائزی
ناشر چاپیانتشارات بذر خرد
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۱۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۲۹۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی درک ارزش شکست

fateme zzz
۱۴۰۱/۴/۲۸
این کتاب خیلی کتاب با ارزش و مفیدی هست. من واقعا شنیدن این کتاب را به همه توصیه میکنم. چون که همه‌ی ادم‌ها هر کدوم به نوعی توی زندگی شان، شکست‌هایی داشته اند، (حالا هر کدام به شکلی، واقعا نمی‌شود مقایسه کرد) ولی نکاتی که در این کتاب امده است، به کنار امدن با احساسات منفی ناشی از شکست کمک میکند. این هفت نکته‌ای در این کتاب توصیه شده است، باعث بهتر شدن احساس انسان شکست خورده، می‌شود.
نویسنده، با اوردن مثال‌هایی مفید از انسانهایی درد دیده که در طول ساختن پادکست‌اش با انها صحبت کرده است، باعث کمک به انسان‌های درد دیده شده است. از نظر من این کتاب خیلی مفید است.
صدای گوینده، خیلی خوب است و با مهارت است.
شنیدن این کتاب را به همه توصیه میکنم.
نسیم افتخار
۱۴۰۱/۴/۲۰
کتاب خیلی خوبی بود
به نظرم کتابهای انگیزشی و‌موفقیت یه جور موتور محرک هستن که لازمه همیشه آدم ازشون استفاده کنه. چون مطالب فرار هست و‌ مغز هم یادگرفته که از هرچیزی یک تراژدی بسازه.
خوبی کتاب دراین بود که دهه‌های زندگی رو واضح طبقه بندی کرده و هرکدومشون رو‌مفصل توضیح داده.
مشکلات مربوط به هر از
دهه زندگی رو خوب بیان کرده و با آوردن مثالهایی از افراد دیگه، مخاطب رو امیدوار می‌کنه که دیگران نیز چنین تجربیات و شکستهایی رو‌داشتن ولی به راهشون ادامه دادن.
صدای دلنشین گوینده عزیز هم به جذابیت و شیرینی کتاب افزوده
ممنون از کتابراه عزیز
محمد رضا خاتمی
۱۴۰۱/۵/۲
کتابی حوزه روانشناسی و موفقیت با لحن بسیار زیبای راوی، شکست خوردن باعث عقب افتادگی نیست بلکه پلی به سمت پیروزی است، مثال‌های بسیار از افراد موفق در دنیا که در دهه‌های متفاوتی از زندگی شان دچار شکست شدند را مصاحبه کرده، نویسنده بعد کلی شکست شخصی در زندگی زناشویی و بارداری‌اش کم نیاورد و دست از تلاش بر نداشت که سرانجام موفق شد با نوشتن همچین کتاب‌های پرفروشی بتوان موفقیت بزرگی در زندگی‌اش کسب کند، این کتاب برای افرادی که به شدت غرق در انرژی منفی هستند و میگویند موفقیتی وجود ندارد حتما گوش دهند
Tαɾα 𝘎𝘩𝘰𝘳𝘣𝘢𝘯𝘪
۱۴۰۱/۴/۱۴
از شنیدن این کتاب خیلی لذت بردم. مخصوصا که منم توی اول دهه سی سالگیمم و یه شکست بزرگ خوردم و خواسته یا ناخواسته خودمو براش سرزنش میکردم. درکل کتاب خوبیه.. البته بعضی از دوستان به پراکندگی موضوعی اشاره کرده بودن که فکر میکنم دلیلش این باشه که نویسنده در این زمینه به شکست‌های خودش بسنده نمیکنه و دیگر شکست‌های افراد رو هم بیان میکنه. شاید این مساله دوستان رو کمی گیج و سردرگم کرده. هرچند برای من اینطور نبود.
محمد کریم زاده
۱۴۰۱/۴/۱۱
سلام با تشکر فراوان از کتابراه
به نظر من اون چیزی که تو کتابهای صوتی میتونه جان کلام رو ارائه بده صدای دلنشین و زیبای یک گوینده مثل خانم فائزی هست
چون ما کتابهای این چنینی رو خیلی زیاد میبینیم که با مطالب تکراری و خسته کننده شون مخاطب رو از خودشون دور میکنند
قطعا یک صدای زیبا و دلنشین به درک حتی مطالب تکراری معنی جدید و خاصی میده.
سارا حسینی
۱۴۰۱/۴/۲۸
با توجه به اینکه شکست همیشه هست و برای همه هست پیشنهاد میکنم که این کتاب را بخونید. چون یه جامعه آماری کوچک هست داخل کتاب که هر کدوم در هر سنی شکست را تجربه کردند و همون شکست را سکوی پرتاب خودشون قرار دادند. توی دهه‌های مختلف زندگی و با افکار و اقتضائات مربوط به همان دهه بررسی شده. دلنشین بودن صدای گوینده از تکراری بودن یا خسته شدن در میان کتاب عامل جذب هست
مریم گودرزی
۱۴۰۱/۴/۱۸
این کتاب با آوردن نمونه‌هایی از مردمانی که برای ایجاد پیشرفت در زندگی شان تلاش کرده‌اند و شکست خورده اند، به ما می‌آموزد که شکست وجود دارد و اگر ما شکست بخوریم هیچ اشکالی ندارد؛ هر چند مواجهه با شکست اصلا خوشایند نیست ولی می‌توانیم با" آگاهی" با این معلم سخت گیر (شکست) رو به رو شویم و آنچه درصدد آموختنش به ماست را بیاموزیم. 🏳
متشکرم
نیلوفر بصیرت
۱۴۰۱/۴/۱۰
سلام، این کتاب واقعا ارزش گوش کردن داشت، بسیار نکات خوب و مفیدی برای من داشت که فکر میکنم واقعا درک ارزش شکست شروع پیروزی و موفقیت می‌تونه باشه.
باید دونست که صرفا مثبت نگری و بلند پروازی‌های بدون برنامه نمیتونه مارو به هدف نزدیک کنه و لازمه که با واقعیت‌های زندگی هم آشنا بشیم. ممنون از کتاب راه
Morteza Nasiri
۱۴۰۱/۴/۱۴
این کتاب برای اون دسته افرادی خوبه که یا از شکست میترسن و به خاطر اون ریسک نمیکنن و یا افرادی که با یه شکست فکر میکنن دنیا به آخر رسیده و دیگه دنبال ریسک و حتی تلاش مضاعف نمیرن.
خلاصه: اگه نخوندی این کتاب رو بخونش، پشیمون نمیشی، چون یک آدم موفق توی دنیا نداریم که حداقل یک بار شکست نخورده باشه.
نسترن مرادیانی
۱۴۰۱/۵/۵
کتاب مفیدی است برای تمام افراد در هر سن و شرایطی به ویژه افراد هدفمند. شنیدن این کتاب و تجربه‌های بیان شده در آن به افراد کمک میکنه دید تازه‌ای به تجربه هاشون پیدا کنن و از این طریق راه جدیدی برای مسیرشون خلق کنن.
گویندگی کتاب هم بسیار عالی و دلنشین است.
پارسا
۱۴۰۱/۴/۱۵
کتاب خوبی بود ازین حیث که در زمانه‌ای که همه دارن تبلیغ موفقیت و قدرت ذهن و جذب میکنن در صورتی که در همین راه هم گاهی ادما به موفقیت نمیرسن و نباید شکست رو به منزله‌ی پایان راه و ناامیدی بدونن. این کتاب میتونه درد شکست رو کم کنه و درک اون رو راحتر کنه
REZA
۱۴۰۱/۴/۱۴
هیچ دلیلی برای ترس از شکست وجود ندارد. چیزی که دیگران آن را شکست می‌دانند، فقط یک توقف موقتی است؛ به شرطی که به رویاهایتان را باور داشته باشید. اگر موفق نشدید، فقط مهم است که به یاد داشته باشید هیچ داستان موفقیتی بدون شکست به اتمام نمی‌رسد ممنون ازکتابراه🙏
حسین عیسی ابادی
۱۴۰۱/۴/۱۶
شکست یکی از عواملی هست که تو زندگی ما فراوانه و این کتاب واقعا بدرد افرادی که زود اراده خودشون رو از دست میدن کارامده فقط‌ای کاس مترجم‌ها با جذابیت بیشتر این جور کتاب‌ها رو ترجمه و گوینده‌ها با لحن بهتری بیان میکردن در کل عالی
محمدعلی کاویانی
۱۴۰۱/۵/۲۱
شاید برای دوستانی که در این زمینه مطالعاتی داشتند روند کتاب کمی کند و اطلاعات بخش‌های اول تکراری باشه، اما بخش‌های آخر عمیق‌تر هستند و در کل نکات جالبی ارائه میشه که میتونه خیلی کمک کننده باشه.
Hadi Kaveh
۱۴۰۱/۵/۱۵
ممنون از کتابراه بابت این کتاب بی نظیر
با توجه به اینکه همه ماها حداقل چند بار در زندگی شکست خوردیم گوش دادن این کتاب و استفاده عالی از مطالب ان به همه پیشنهاد میگردد مخصوصا با صدای دلنشین راوی
مشاهده همه نظرات ۱۰۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی درک ارزش شکست

برای دریافت کتاب صوتی درک ارزش شکست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.