معرفی و دانلود کتاب صوتی طرح بزرگ

عکس جلد کتاب صوتی طرح بزرگ
قیمت:
۳۴۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی طرح بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی طرح بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی طرح بزرگ

استیون هاوکینگ و لئونارد ملودینو در کتاب صوتی طرح بزرگ، براساس جدیدترین یافته‌های علمی به توضیح چگونگی شکل‌گیری جهان و کهکشان‌ها می‌پردازند و درباره ضرورت نقش خداوند و وجود یک موجود برتر سخن می‌گوید. این کتاب توانست در سال 2010 در مدت زمان کوتاهی پرفروش‌ترین کتاب آمازون و نیویورک تایمز شود و سروصدای زیادی برپا کند.

درباره کتاب صوتی طرح بزرگ:

جهان از چه زمانی و چگونه آغاز شده است؟ ما چرا اینجا هستیم؟ ذات حقیقت چیست؟ چرا قوانین طبیعت ویژگی‌هایی دارد که اجازه حیات موجوداتی مانند ما را در خود می‌دهد؟ آیا شکل‌گیری و طراحی ظاهری جهان شاهدی‌ست بر وجود یک خالق خیرخواه که همه چیز را به حرکت درمی‌آورد و یا علم می‌تواند توضیح دیگری ارائه بدهد؟ استیون هاوکینگ و لئونارد ملودینو اثری حیرت‌انگیز به نام کتاب صوتی طرح بزرگ (The Grand Design) را در سال 2010 منتشر کردند که توانست در صدر لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز و آمازون قرار بگیرد و به بسیاری از پرسش‌های اساسی انسان‌ها پاسخ دهد.

کتاب طرح بزرگ براساس جدیدترین تفکرات علمی نوشته شده و تلاش کرده که بخشی از رازهای جهان را براساس علم فیزیک و کیهان‌شناسی کشف کند. درواقع هاوکینگ و ملودینو براساس نظریه کوانتوم، تئوری نسبیت عام و خاص و فرضیه M و... بسیاری از مسائل را به چالش می‌کشند و حتی نظریه‌های میدانی کلاسیک را که براساس یافته‌های آلبرت انیشتین و سایر فیزیکدانان کشف و تایید شده است، به نوعی رد می‌کنند.

همچنین طرح شگفت‌انگیز طرح بزرگ ادعا می‌کند که با استناد به وجود خدا نمی‌توان ریشه و اصل جهان را توضیح داد و انفجار بزرگ یا همان بیگ بنگ نیز تنها در نتیجه قوانین فیزیک به دست آمده است. او در پاسخ به انتقادات نیز گفته بود: «هیچ کس نمی‌تواند ثابت کند که خدا وجود ندارد اما علم حضور خدا را غیرضروری می‌کند.»

نکوداشت‌های کتاب صوتی طرح بزرگ:

- پیشگامانه! (واشنگتن پست)
- کاوشی در مورد آخرین تفکرات و پژوهش‌ها درباره ریشه جهان ما. (نیویورک تایمز)
- یک کتاب تحریک کننده که ذهن آدمی را پرورش می‌دهد. (روزنامه The Plain Dealer)
- شگفت انگیز! انبوهی از ایده‌ها که درک واضح‌تری از فیزیک مدرن را با تمام پیچیدگی‌هایش ارائه می‌دهد. (لس آنجلس تایمز)
- در این کتاب کوتاه و جذاب هاوکینگ و ملودیو خوانندگان را با مفاهیم فیزیک بنیادی و کیهان شناسی آشنا می‌کنند. (وال استریت ژورنال)

کتاب صوتی طرح بزرگ به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به علم نجوم، فیزیک و کیهان‌شناسی علاقه مند هستید و می‌خواهید پاسخی برای پرسش‌های فلسفی خود پیدا کنید، این کتاب به شما توصیه می‌شود.

استیون هاوکینگ و لئونارد ملودینو را بیشتر بشناسیم:

یکی از فیزیک‌دانان و دانشمندان بزرگ قرن اخیر که با نظریات خود انقلابی در کیهان‌شناسی به وجود آورد، استیون هاوکنیگ (Stephen Hawking) نام دارد. او در سال 1942 در بریتانیا به دنیا آمد و در زمان مرگش نیز مدیر تحقیقات در مرکز کیهان شناسی نظری در دانشگاه کمبریج بود و از سال‌های 1979 تا 2009 نیز در همان دانشگاه رشته ریاضیات را تدریس می‌کرد.

او در شهر آکسفورد و در خانواده‌ای با پدر و مادر پزشک متولد شد و تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه کالج آکسفورد در اکتبر 1959 در سن 17 سالگی آغاز کرد و در آنجا موفق شد که موفقیت‌های فراوانی در رشته فیزیک به دست آورد. این دانشمند بزرگ تحصیلات تکمیلی خود را از سال 1962 در کالج ترینیتی هال شروع کرد و دکترایش را در رشته ریاضیات کاربردی و فیزیک نظری با موضوع نسبیت عمومی و کیهان شناسی در سال 1966 به دست آورد.

استیون هاوکینگ در همان دوران متوجه شد که به بیماری ALS (از کارافتادگی سلول‌های عصبی حرکتی) دچار شده و پزشکان به او گفته بودند که چند ماه بیشتر زنده نمی‌ماند. با این حال او سال‌ها توانست زندگی کند و به کارهای علمی خود ادامه دهد؛ هرچند که دائما روی ویلچر بود و هیچ یک از اندامش را نمی‌توانست تکان بدهد.

استیون هاوکینگ در دنیای علم به خاطر پژوهش‌هایش در زمینه گرانش کوانتمی مشهور است و در دهه 1970 با همکاری فیزیکدان برجسته، راجر پنروز، نشان داد که سیاه‌چاله‌ها واقعیتی در کیهان هستند که بر اساس نظریه گرانش اینشتین (نسبیت عام)، توجیه می‌شوند. نظریه جدید این فیزیک دان همچنین پیش‌بینی می‌کرد که سیاه‌چاله‌ها از خود تابش می‌کنند که این اتفاق هم اکنون به تابش هاوکینگ معروف است.

سرانجام او پس از آنکه حدود 50 سال با بیماری نورون حرکتی دست و پنجه نرم کرد، در سال 2018 در سن 76 سالگی درگذشت.

برخی از آثار مهم و ترجمه شده این دانشمند عبارتند از: «تاریخچه زمان، جایگاه ما در جهان هستی: تئوری همه چیز (مبدا و سرنوشت عالم)، طرح بزرگ و زندگی من.»

لئونارد ملودینو (Leonard Mlodinow) نیز فیزیکدان نظری، فیلمنامه نویس و نویسنده پرفروش آمریکایی‌ست که دکترای خود را در رشته فیزیک نظری از دانشگاه کالیفرنیای برکلی دریافت کرده و در موسسه فناوری دانشگاه کالیفرنیا نیز تدریس می‌کند.

او به خاطر نوشتن پنج کتاب که همگی پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز بوده‌اند، در میان عموم مردم شهرت پیدا کرده است.

افتخارات استیون هاوکینگ:

- او به عنوان یکی از اعضای انجمن سلطنتی انگلستان انتخاب شده است.
- کتاب طرح بزرگ در سال 2010 یکی از جنجالی‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های آمازون شد.
- مدال آزادی ریاست جمهوری را به عنوان بالاترین نشان غیرنظامی در ایالات متحده دریافت کرد.
- کتاب تاریخچه زمانش حدود 237 هفته در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های ساندی تایمز بریتانیا قرار گرفت.
- در سال 2002 براساس نظرسنجی عمومی بی بی سی، هاوکینگ از میان 100 شخصیت بزرگ کشور انگلستان، رتبه 25 را دریافت کرد.

در بخشی از کتاب صوتی طرح بزرگ می‌شنویم:

در افسانه‌های اسکاندیناوی اسکول و هاتی دو گرگ هستند در تعقیب خورشید و ماه؛ وقتی گرگ‌ها هرکدام از آن‌ها را بگیرد، خورشید گرفتنگی یا ماه گرفتگی اتفاق می‌افتد. وقتی این اتفاق می‌افتد، مردم زمین یورش می‌برند تا با تولید سر و صدا تا جایی که می‌توانند به امید ترساندن گرگ‌ها، خورشید و ماه را نجات دهند.

افسانه‌های مشابهی نیز در فرهنگ‌های دیگر وجود دارند اما پس از مدتی مردم دریافتند که خورشید و ماه صرف نظر از اینکه آن‌ها داد و فریاد کردند و سر و صدا تولید کردند یا نه، به زودی از گرفتگی در می‌آمدند.

پس از مدتی آن‌ها باید پی برده باشند که گرفتگی‌ها به صورت تصادفی اتفاق نمی‌افتادند؛ بلکه به صورت الگوهای قانون‌مندی اتفاق می‌افتادند که خودشان را تکرار می‌کردند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۳ دقیقه
راز هستی
۵۲ دقیقه
فرمانروایی قانون
۴۵ دقیقه
حقیقت چیست؟
۵۱ دقیقه
‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پیشینه‌های چند گانه
۳۹ دقیقه
فرضیه همه چیز- بخش اول
۳۹ دقیقه
فرضیه همه چیز- بخش دوم
۵۴ دقیقه
انتخاب جهان خودمان
۴۵ دقیقه
معجزه آشکار
۲۶ دقیقه
طرح بزرگ
۱۰ دقیقه
واژه نامه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی طرح بزرگ
نویسنده،
مترجمامیر امیرآبادی، حسین صداقت
گویندهتایماز رضوانی
ناشر چاپیانتشارات نقش و نگار
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۱۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی علمی و آموزشی، کتاب‌های نجوم و اختر شناسی
قیمت نسخه صوتی
۳۴۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی طرح بزرگ

محسن شریفی
۱۴۰۰/۷/۲۹
این کتاب صوتی را که انصافا دارای مطالب علمی دقیقی هست به دقت گوش کردم، بعضی مطالب را چندبار و چندین بار
نهایت یک پاسخ در حوزه علت العلل بیشتر ندارد "پای استدلالیون چوبین بود پای چوبین سخت بی تمکین بود"
پر واضح هست که انسان با این نگاه که دچار ریز بینی و اسیر هزارتوی پیچ در پیچ قوانین شده باشد و
سقف اندیشه دانش و داشته هایش نهایت همان محدوده قوانین باشد که همچون کره‌ای محیط آن‌ها را محدود بخود داشته و از محاط همین کره چیزی از بیرون نمیتوانند داشته باشند که البته خود نویسندگان با اذعان به اینکه در ادبیات علوم مادی و قوانین فیزیک و... به آن میپردازند خود بدان اعتراف کرده اند
و نمیتواند باشد اینکه اگر به دنبال منشع حرکت بعنوان یک اصل در یک چینش دومینو باشیم حتما باید دنبال آن در خارج از این سیکل برویم چراکه اگر این جنس در این مجموعه که چیدیم موجود بود حرکت فی نفسه در همه اعضا موجود بود و هیچوقت این چینش اتفاق نمی‌افتاد. و بر عکس نیز اگر ایستایی را برای خارج از آن‌ها (بعنوان علت العلل) قائل باشیم هیچوقت حرکت اتفاق نمی‌افتاد پس همه آنچه که ما بعنوان جنس دنیا بعنوان قوانین (یک نیاز معلوم) میدانیم نباید در خدا باشد وگرنه نیازمند دنبال کسی برای رفع نیازش هست تا نهایت به یک بی نیاز مطلق خود را برساند.
و فلسفه از جنس علم هست که توانسته ختم غائله کند، تا بتواند مادیون را به فضایی خارج از این محیط راهنمایی کندکه حوزه آن دامنه عرفان است، فلسفه نمرده ماموریتش را در حد عقل انجام داده ادمه شناخت ممکن نیست مگر به مسلح شدن به عرفان.... دانشمندان علوم فیزیک تا دنیا هست میتوانند دنبال حل مطالب دنیا زمان بگذارند اما هیچ چیزی خارج از این محیط مادی بیشتر نمیتوانند بدست بیاورند.
مسعود نورسعید
۱۴۰۱/۴/۱۳
نویسنده کتاب نوید یک مطالعه پر چالش رو میداد که اتفاقا همینطور هم شد. کتاب ابتدا به بررسی و توصیف جهان فعلی میپردازه. سپس به درون عناصر میره و ذرات درون اونها رو توصیف میکنه و رفتاراشونو بررسی میکنه و که البته یه مقدار سنگین هست و داشتم از ادامه گوش دادنش منصرف میشدم اما خوشحالم که ادامه دادم. در و ادامه به بررسی انفجار بزرگ میپردازه توصیف چگونگی خلق جهان. در نهایت به چگونگی پیدایش حیات و شعور و هوش در روی زمین می‌پردازه.
من واقعا از شنیدن کتاب لذت بردم و پاسخ بسیاری از سوالاتم رو پیدا کردم.
گوینده کتاب با لحنی بسیار عالی به نقل کتاب پرداخته که باعث میشه از شنیدن صداش لذت ببرید
ممنونم از مجموعه‌ای که کتاب رو ترجمه و منتشر کردن. همچنین از گوینده و در نهایت ممنونم از کتابراه.
علی بداغی
۱۴۰۰/۱۱/۲۶
نمی‌دونم این علم خیلی گسترده است و واقعاً آدم توش گم میشه، توی این کتاب خیلی علمی و منطقی آدم رو با جهان هستی آشنا میکنه، شاید جواب هیچ سوالی رو نده ولی قطعاً کلی سوال توی ذهن ایجاد می‌کنه که عالیه
عباس نوری
۱۴۰۰/۳/۱۱
بسیار عالی لذت بردم
برای افرادی که به فیزیک علاقه دارن کندخوانی گوینده باعث میشه که کتاب رو خیلی بهتر و عمیق تر درک کنن و نیازی نیست برای صحبت‌های سنگین تر به عقب برگردند.
Sara Falahati
۱۴۰۰/۱۱/۲۶
این کتاب شاید به سوالات مربوط به آفرینش پاسخ دقیقی نده اما اطلاعات علمی و فیزیکی خوبی در اختیارتون قرار میده. به نظرم راز دقیق آفرینش هیچ وقت قرار نیست کشف بشه🤦🏻‌♀️
جمال عطاییان
۱۴۰۰/۹/۲۰
کتابی که من چند بار گوش دادم و هنوز هم مواردی دارد که متوجه نمیشوم ولی بسیار سودمند است. برای فهم بهتر کتای نیاز به دانستن اصول فیزیک و بخصوص فیزیک کوانتوم هست.
مرتضی پوربشیر
۱۴۰۰/۳/۵
کتاب، کتاب خوبیه ولی گوینده زیاد کند روخوانی می‌کنه و شنونده رو زود خسته می‌کنه.... اگه گوینده یکم سریعتر روخوانی کنه عالی می‌شه.... دو ستاره رو از گوینده کم کردم و نه از کتاب
دانیال احمدی
۱۴۰۱/۸/۲۹
خیلی کتاب خوبیه فقط دو نکته باید چند بار گوش بدی تا بفهمی و با دقت باید گوش کنی و برای من یکم بعضی مسائل فهمیدنش سخت بود
مهسا خوانساری
۱۴۰۰/۲/۷
کتاب سنگینی هست متاسفانه اونطور که فکر میکردم روان و قابل فهم و شیرین نبود😒 و فقط چهار قسمتش رو گوش دادم و دیگه نتونستم
رضا مهدوی
۱۴۰۱/۴/۱۰
کتاب محشره. از یکی از بزرگترین دانشمندانی که بشر به خودش دیده. اگه علاقه مند به فیزیک کوانتوم هستید از دستش ندید
امیدرضا توتونچی تبریزی
۱۴۰۰/۳/۲۸
باید ابتدا این کتاب را بدون تعصب خواند و بعد پاسخ به مطالب این کتاب را در کتاب‌های دیگر مطالعه کرد
Keyvan Khazchin
۱۴۰۰/۱/۹
اواسط کتاب یکم بحث‌های فیزیکی سنگین تر میشه اگه به فیزیک علاقه دارین پیشنهاد میکنم
alirza havshki
۱۴۰۱/۸/۳۰
کسی اگر بخواهد این کتابو بخره باید چیزی در مورد فیزیک نظری یا فیزیک کوانتوم باید بدونه.
saeed saeed
۱۴۰۱/۵/۱۳
کتاب خوبیه ولی برای کسی مثله من ک خیلی از فیزیک نمیدونم یکم حوصله سر بر میشه
امیر طلعت
۱۴۰۱/۱/۱۳
آقای استیون هاوکینگ دیگه نیاز به تعریف ندارن
در نوع خودشون عالی هستن
مشاهده همه نظرات ۲۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی طرح بزرگ

برای دریافت کتاب صوتی طرح بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.