معرفی و دانلود کتاب صوتی طرح بزرگ

عکس جلد کتاب صوتی طرح بزرگ
قیمت:
۲۴۰۰۰ تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی طرح بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی طرح بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی طرح بزرگ

استیون هاوکینگ و لئونارد ملودینو در کتاب صوتی طرح بزرگ، براساس جدیدترین یافته‌های علمی به توضیح چگونگی شکل‌گیری جهان و کهکشان‌ها می‌پردازند و درباره ضرورت نقش خداوند و وجود یک موجود برتر سخن می‌گوید. این کتاب توانست در سال 2010 در مدت زمان کوتاهی پرفروش‌ترین کتاب آمازون و نیویورک تایمز شود و سروصدای زیادی برپا کند.

درباره کتاب صوتی طرح بزرگ:

جهان از چه زمانی و چگونه آغاز شده است؟ ما چرا اینجا هستیم؟ ذات حقیقت چیست؟ چرا قوانین طبیعت ویژگی‌هایی دارد که اجازه حیات موجوداتی مانند ما را در خود می‌دهد؟ آیا شکل‌گیری و طراحی ظاهری جهان شاهدی‌ست بر وجود یک خالق خیرخواه که همه چیز را به حرکت درمی‌آورد و یا علم می‌تواند توضیح دیگری ارائه بدهد؟ استیون هاوکینگ و لئونارد ملودینو اثری حیرت‌انگیز به نام کتاب صوتی طرح بزرگ (The Grand Design) را در سال 2010 منتشر کردند که توانست در صدر لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز و آمازون قرار بگیرد و به بسیاری از پرسش‌های اساسی انسان‌ها پاسخ دهد.

کتاب طرح بزرگ براساس جدیدترین تفکرات علمی نوشته شده و تلاش کرده که بخشی از رازهای جهان را براساس علم فیزیک و کیهان‌شناسی کشف کند. درواقع هاوکینگ و ملودینو براساس نظریه کوانتوم، تئوری نسبیت عام و خاص و فرضیه M و... بسیاری از مسائل را به چالش می‌کشند و حتی نظریه‌های میدانی کلاسیک را که براساس یافته‌های آلبرت انیشتین و سایر فیزیکدانان کشف و تایید شده است، به نوعی رد می‌کنند.

همچنین طرح شگفت‌انگیز طرح بزرگ ادعا می‌کند که با استناد به وجود خدا نمی‌توان ریشه و اصل جهان را توضیح داد و انفجار بزرگ یا همان بیگ بنگ نیز تنها در نتیجه قوانین فیزیک به دست آمده است. او در پاسخ به انتقادات نیز گفته بود: «هیچ کس نمی‌تواند ثابت کند که خدا وجود ندارد اما علم حضور خدا را غیرضروری می‌کند.»

نکوداشت‌های کتاب صوتی طرح بزرگ:

- پیشگامانه! (واشنگتن پست)
- کاوشی در مورد آخرین تفکرات و پژوهش‌ها درباره ریشه جهان ما. (نیویورک تایمز)
- یک کتاب تحریک کننده که ذهن آدمی را پرورش می‌دهد. (روزنامه The Plain Dealer)
- شگفت انگیز! انبوهی از ایده‌ها که درک واضح‌تری از فیزیک مدرن را با تمام پیچیدگی‌هایش ارائه می‌دهد. (لس آنجلس تایمز)
- در این کتاب کوتاه و جذاب هاوکینگ و ملودیو خوانندگان را با مفاهیم فیزیک بنیادی و کیهان شناسی آشنا می‌کنند. (وال استریت ژورنال)

کتاب صوتی طرح بزرگ به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به علم نجوم، فیزیک و کیهان‌شناسی علاقه مند هستید و می‌خواهید پاسخی برای پرسش‌های فلسفی خود پیدا کنید، این کتاب به شما توصیه می‌شود.

استیون هاوکینگ و لئونارد ملودینو را بیشتر بشناسیم:

یکی از فیزیک‌دانان و دانشمندان بزرگ قرن اخیر که با نظریات خود انقلابی در کیهان‌شناسی به وجود آورد، استیون هاوکنیگ (Stephen Hawking) نام دارد. او در سال 1942 در بریتانیا به دنیا آمد و در زمان مرگش نیز مدیر تحقیقات در مرکز کیهان شناسی نظری در دانشگاه کمبریج بود و از سال‌های 1979 تا 2009 نیز در همان دانشگاه رشته ریاضیات را تدریس می‌کرد.

او در شهر آکسفورد و در خانواده‌ای با پدر و مادر پزشک متولد شد و تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه کالج آکسفورد در اکتبر 1959 در سن 17 سالگی آغاز کرد و در آنجا موفق شد که موفقیت‌های فراوانی در رشته فیزیک به دست آورد. این دانشمند بزرگ تحصیلات تکمیلی خود را از سال 1962 در کالج ترینیتی هال شروع کرد و دکترایش را در رشته ریاضیات کاربردی و فیزیک نظری با موضوع نسبیت عمومی و کیهان شناسی در سال 1966 به دست آورد.

استیون هاوکینگ در همان دوران متوجه شد که به بیماری ALS (از کارافتادگی سلول‌های عصبی حرکتی) دچار شده و پزشکان به او گفته بودند که چند ماه بیشتر زنده نمی‌ماند. با این حال او سال‌ها توانست زندگی کند و به کارهای علمی خود ادامه دهد؛ هرچند که دائما روی ویلچر بود و هیچ یک از اندامش را نمی‌توانست تکان بدهد.

استیون هاوکینگ در دنیای علم به خاطر پژوهش‌هایش در زمینه گرانش کوانتمی مشهور است و در دهه 1970 با همکاری فیزیکدان برجسته، راجر پنروز، نشان داد که سیاه‌چاله‌ها واقعیتی در کیهان هستند که بر اساس نظریه گرانش اینشتین (نسبیت عام)، توجیه می‌شوند. نظریه جدید این فیزیک دان همچنین پیش‌بینی می‌کرد که سیاه‌چاله‌ها از خود تابش می‌کنند که این اتفاق هم اکنون به تابش هاوکینگ معروف است.

سرانجام او پس از آنکه حدود 50 سال با بیماری نورون حرکتی دست و پنجه نرم کرد، در سال 2018 در سن 76 سالگی درگذشت.

برخی از آثار مهم و ترجمه شده این دانشمند عبارتند از: «تاریخچه زمان، جایگاه ما در جهان هستی: تئوری همه چیز (مبدا و سرنوشت عالم)، طرح بزرگ و زندگی من.»

لئونارد ملودینو (Leonard Mlodinow) نیز فیزیکدان نظری، فیلمنامه نویس و نویسنده پرفروش آمریکایی‌ست که دکترای خود را در رشته فیزیک نظری از دانشگاه کالیفرنیای برکلی دریافت کرده و در موسسه فناوری دانشگاه کالیفرنیا نیز تدریس می‌کند.

او به خاطر نوشتن پنج کتاب که همگی پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز بوده‌اند، در میان عموم مردم شهرت پیدا کرده است.

افتخارات استیون هاوکینگ:

- او به عنوان یکی از اعضای انجمن سلطنتی انگلستان انتخاب شده است.
- کتاب طرح بزرگ در سال 2010 یکی از جنجالی‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های آمازون شد.
- مدال آزادی ریاست جمهوری را به عنوان بالاترین نشان غیرنظامی در ایالات متحده دریافت کرد.
- کتاب تاریخچه زمانش حدود 237 هفته در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های ساندی تایمز بریتانیا قرار گرفت.
- در سال 2002 براساس نظرسنجی عمومی بی بی سی، هاوکینگ از میان 100 شخصیت بزرگ کشور انگلستان، رتبه 25 را دریافت کرد.

در بخشی از کتاب صوتی طرح بزرگ می‌شنویم:

در افسانه‌های اسکاندیناوی اسکول و هاتی دو گرگ هستند در تعقیب خورشید و ماه؛ وقتی گرگ‌ها هرکدام از آن‌ها را بگیرد، خورشید گرفتنگی یا ماه گرفتگی اتفاق می‌افتد. وقتی این اتفاق می‌افتد، مردم زمین یورش می‌برند تا با تولید سر و صدا تا جایی که می‌توانند به امید ترساندن گرگ‌ها، خورشید و ماه را نجات دهند.

افسانه‌های مشابهی نیز در فرهنگ‌های دیگر وجود دارند اما پس از مدتی مردم دریافتند که خورشید و ماه صرف نظر از اینکه آن‌ها داد و فریاد کردند و سر و صدا تولید کردند یا نه، به زودی از گرفتگی در می‌آمدند.

پس از مدتی آن‌ها باید پی برده باشند که گرفتگی‌ها به صورت تصادفی اتفاق نمی‌افتادند؛ بلکه به صورت الگوهای قانون‌مندی اتفاق می‌افتادند که خودشان را تکرار می‌کردند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۱۳ دقیقه
راز هستی
۵۲ دقیقه
فرمانروایی قانون
۴۵ دقیقه
حقیقت چیست؟
۵۱ دقیقه
‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پیشینه‌های چند گانه
۳۹ دقیقه
فرضیه همه چیز- بخش اول
۳۹ دقیقه
فرضیه همه چیز- بخش دوم
۵۴ دقیقه
انتخاب جهان خودمان
۴۵ دقیقه
معجزه آشکار
۲۶ دقیقه
طرح بزرگ
۱۰ دقیقه
واژه نامه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی طرح بزرگ
نویسنده،
مترجمامیر امیرآبادی، حسین صداقت
گویندهتایماز رضوانی
ناشر چاپیانتشارات نقش و نگار
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۱۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی علمی و آموزشی، کتاب‌های نجوم و اختر شناسی
قیمت نسخه صوتی
۲۴۰۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی طرح بزرگ

عباس نوری
۱۴۰۰/۳/۱۱
بسیار عالی لذت بردم
برای افرادی که به فیزیک علاقه دارن کندخوانی گوینده باعث میشه که کتاب رو خیلی بهتر و عمیق تر درک کنن و نیازی نیست برای صحبت‌های سنگین تر به عقب برگردند.
مرتضی پوربشیر
۱۴۰۰/۳/۵
کتاب، کتاب خوبیه ولی گوینده زیاد کند روخوانی می‌کنه و شنونده رو زود خسته می‌کنه.... اگه گوینده یکم سریعتر روخوانی کنه عالی می‌شه.... دو ستاره رو از گوینده کم کردم و نه از کتاب
مهسا خوانساری
۱۴۰۰/۲/۷
کتاب سنگینی هست متاسفانه اونطور که فکر میکردم روان و قابل فهم و شیرین نبود😒 و فقط چهار قسمتش رو گوش دادم و دیگه نتونستم
امیدرضا توتونچی تبریزی
۱۴۰۰/۳/۲۸
باید ابتدا این کتاب را بدون تعصب خواند و بعد پاسخ به مطالب این کتاب را در کتاب‌های دیگر مطالعه کرد
Keyvan Khazchin
۱۴۰۰/۱/۹
اواسط کتاب یکم بحث‌های فیزیکی سنگین تر میشه اگه به فیزیک علاقه دارین پیشنهاد میکنم
روح الله سادات
۱۴۰۰/۴/۱۵
من زیاد باهاش حال نکردم شاید‌ی کم موضوعات برام جالب نبود یا پیچیده بود
محمد مهدی نیازی
۱۴۰۰/۶/۲۴
بسیار خوب بود ممنونم
امین شریفی
۱۴۰۰/۴/۱۸
بسیار عالی و زیبا
مشاهده همه نظرات ۸

راهنمای مطالعه کتاب صوتی طرح بزرگ

برای دریافت کتاب صوتی طرح بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.