معرفی و دانلود کتاب صوتی جان‌های بیمار، ذهن‌های سرحال: چگونه ویلیام جیمز می‌تواند زندگی شما را نجات دهد

عکس جلد کتاب صوتی جان‌های بیمار، ذهن‌های سرحال: چگونه ویلیام جیمز می‌تواند زندگی شما را نجات دهد
قیمت:
55000 تومان - 10.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جان‌های بیمار، ذهن‌های سرحال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جان‌های بیمار، ذهن‌های سرحال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی جان‌های بیمار، ذهن‌های سرحال: چگونه ویلیام جیمز می‌تواند زندگی شما را نجات دهد

جان کاگ در کتاب صوتی جان‌های بیمار، ذهن‌های سرحال، همزمان با ارائه‌ی مقدمه‌ای شنیدنی درباره‌ی اندیشه‌های یکی از برجسته‌ترین فیلسوفان غربیِ میانه‌ی سده‌ی نوزدهم و اوایل سده‌ی بیستم (ویلیام جیمز)، به تأمل در باب پرسشی بنیادین نیز می‌پردازد: فلسفه برای جانی از رمق‌افتاده و روحی در آستانه‌ی تباهی، چه چیزی می‌تواند برای عرضه کردن داشته باشد؟

درباره کتاب صوتی جان‌های بیمار، ذهن‌های سرحال:

ویلیام جیمز (William James) یکی از مهم‌ترین متفکران قرن نوزدهم و بنیانگذار پراگماتیسمِ فلسفی بود. آثار فراوانی که از او به جا مانده، مبین ذهنی جامع‌الاطراف و نشان‌دهنده‌ی استعدادهای کم‌نظیرش در عرصه‌های گوناگون علمی، فلسفی و حتی ادبی‌‌اند. با این همه، اغراق نخواهد بود اگر تمام کوشش‌های فکری این متفکرِ شوریده و حکیمِ رازورز را به مثابه‌ی تلاشی برای پاسخ گفتن به مسئله‌ی هملتی «بودن یا نبودن» قلمداد کنیم. به تعبیری، عصاره‌ی فلسفه‌ی ویلیام جیمز، پاسخی‌ست به تنها یک سوال بنیادین: زندگی ارزش زیستن دارد یا نه؟

این پرسش، خصوصاً با توجه به این واقعیتِ زندگینامه‌ای که ویلیام جیمز در سنین جوانی به طور جدی قصد پایان دادن به زندگی خود را داشته، اما از انجام این کار منصرف شده است، معنایی بس عمیق‌تر نیز می‌یابد. از این منظر، باید ویلیام جیمز را از برادران فکری فیلسوفانی چون کیرکگور، شوپنهاور و نیچه به شمار آورد که فلسفه‌شان به طرز تفکیک‌ناپذیری با زندگی‌شان در مقام موجودی بشری درهم‌تنیده بود.

زندگی ویلیام جیمز اما چگونه زندگی‌ای بود، که حاصلش فلسفه‌ی عملگرایِ توأم با عناصر الهیاتی‌ای شد که می‌شناسیم؟ این پرسشی‌ست که جان کاگ در کتاب جان‌های بیمار، ذهن‌های سرحال (Sick Souls, Healthy Minds) مطرح کرده و در راستای پاسخ گفتن به آن تلاش نموده است.

کاگ در این کتاب، از زندگی ویلیام جیمز پلی به اندیشه‌های او در باب معنای حیات، ارزشِ آدمی، جایگاه اخلاق در زندگی و ... می‌زند، و از این اندیشه‌ها نیز، پُلی دیگر به دغدغه‌های بشرِ امروز؛ به واقع، کتاب جان‌های بیمار، ذهن‌های سرحال، اگرچه به ظاهر اثری‌ است که مشخصاً به اندیشه‌های یک فیلسوف می‌پردازد، در اصلْ تأملی است در باب دغدغه‌ها و پرسش‌های وجودیِ آدمی، که جملگی، به تعبیر فیلسوفان اگزیستانسیالیست، اضطراب‌افزا اَند و بالقوه بیماری‌زا.

بنابراین، جان کاگ با غور در اندیشه‌های ویلیام جیمز، بیش از آنکه تفکرات شخصیتی مهم در تاریخ فلسفه‌ی غرب را برای مخاطبین خود ترسیم کند (اگرچه این کار را نیز کمابیش می‌کند)، به ایشان در پرداختنِ دقیق‌تر به معضلات روحی و روانی‌‌ای یاری می‌رساند که هر انسانی به صِرف انسان بودن، زمانی آنها را رویاروی خویش می‌بیند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی جان‌های بیمار، ذهن‌های سرحال:

- دقیق و قابل اعتنا. (Wall Street Journal)
- کاگ در این کتاب، با یاری گرفتن از ویلیام جیمز پاسخی درخور به پرسش در باب معنای زندگی می‌دهد. (John Williams)
- جان کاگ با توسل به اندیشه‌های ویلیام جیمز زمینه‌ای فراهم می‌آورد که شما را به مسیر خودسازی هدایت می‌کند. (The New Yorker)

کتاب صوتی جان‌های بیمار، ذهن‌های سرحال مناسب چه کسانی است؟

مخاطب اثر حاضر عموم افرادند؛ با این حال، علاقه‌مندان به فلسفه‌ی غرب احتمالاً بهره‌های بیشتری از مطالب آن خواهند گرفت.

با جان کاگ بیشتر آشنا شویم:

او نویسنده‌ی اهل آمریکا و استاد رشته فلسفه در دانشگاه ماساچوست است. فلسفه‌ی آمریکایی اصلی‌ترین موضوع مورد توجه وی به عنوان یک پژوهشگر و متفکر بوده. از آثارش می‌توان به سه کتابِ «پیاده روی با نیچه»، «اندیشیدن از راه تخیل» و «فلسفه آمریکایی: یک داستان عاشقانه» اشاره کرد.

جان کاگ (John Kaag) متولد سال 1979 بوده، و اکنون (در 2021) چهل و دو سالگی را پشت سر می‌گذارد.

جملات برگزیده کتاب صوتی جان‌های بیمار، ذهن‌های سرحال:

- خوشبخت‌ترین آدم را در نظر بگیرید، کسی که همه عالم به حالش غبطه می‌خورند؛ و بدانید که از هر ده مورد، نه نفرشان خود را در عمق وجود فردی کاملا شکست‌خورده می‌داند.

- در این واقعیت صِرف که زندگی سخت است، که انسان‌ها ناگزیرند جان بکَنند و رنج بکِشند، چیزی نیست که آدمی را خشمگین و آزرده سازد. شرایط ارضی و سماوی اکنون و همیشه چنین است، و ما قادریم آن را تاب بیاوریم.

- زندگی ما همیشه عمیق‌تر از آن است که ما خود می‌دانیم، همیشه الوهی‌تر از آن است که به نظر می‌رسد، و از همین روست که ما قادریم خواری‌ها و سرخوردگی‌ها را تاب بیاوریم؛ که اگر چنان نبود که گفتیم، باید ما را در خود فرو می‌کشیدند و غرق می‌کردند.

در بخشی از کتاب صوتی جان‌های بیمار، ذهن‌های سرحال می‌شنویم:

حدود صد سال قبل از آنکه اگزیستانسیالیسم فرانسوی اروپا را تسخیر کند، ویلیام جیمز سرگرم تشریح اضطراب و دلهره‌ی وجودی در نافذترین صور آن بود. تهوع و دل‌آشوبه‌ای که جیمز تجربه می‌کرد می‌توانست بدان اندازه توان‌فرسا نباشد، اگر آنگونه در تضاد کامل با خوشبینی‌ غافلانه‌ای نبود که جیمز در محیط پیرامونی‌اش در کمبریج پیوسته با آن مواجه بود. به نوشته‌ی او «به یاد دارم که شگفت‌زده بودم از اینکه چگونه آدم‌های دیگر می‌توانند آن اندازه بی‌خبر از آن مغاک ناامنیِ دهان‌گشوده در زیر سطحِ زندگی، زندگی کنند؛ چگونه من خودم اصلاً زندگی کرده بودم.»

در رمان تهوع، ژان پل سارتر که در قرن بیستم آثار جیمز را وسیعاً خوانده بود، همین اظهار نظر را بسط داد: «من در میان این صداهای شادمان و معقول تنها هستم. همه‌ی این خلایق وقتشان را صرف توضیح دادن می‌کنند. شادمانه در می‌یابند که با یکدیگر توافق دارند. محض رضای خدا... چرا اینقدر مهم است که همه با هم به چیزهای واحدی فکر کنیم؟»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
پشت جلد کتاب - یک
1 دقیقه
پشت جلد کتاب - دو
20 دقیقه
مقدمه
38 دقیقه
یک: جبرگرایی و یأس - قسمت اول
25 دقیقه
یک: جبرگرایی و یأس - قسمت دوم
53 دقیقه
دو: آزادی و زندگی
55 دقیقه
سه: روانشناسی و ذهن سلیم
41 دقیقه
چهار: آگاهی و استعلا - قسمت اول
21 دقیقه
چهار: آگاهی و استعلا - قسمت دوم
38 دقیقه
پنج: حقیقت و پیامدها - قسمت اول
45 دقیقه
پنج: حقیقت و پیامدها - قسمت دوم
31 دقیقه
شش: حیرت و امید
6 دقیقه
یادداشت مترجم
2 دقیقه
سپاسگزاری‌ها

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی جان‌های بیمار، ذهن‌های سرحال: چگونه ویلیام جیمز می‌تواند زندگی شما را نجات دهد
نویسنده
مترجممهدی نصراله زاده
گویندهمهران نوروزی
ناشر چاپینشر بیدگل
ناشر صوتی شرکت توسعه محتوای لحن دیگر
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۱۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
55000 ت - 10.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی جان‌های بیمار، ذهن‌های سرحال

شاهدخت سهرابی ثانی
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
جمله‌های کتاب بسیار طولانی است که این سبب می‌شود معنا و مفهومی که مد نظر نویسنده بوده به خوبی انتقال پیدا نکند. شاید این مشکل از ترجمه باشد شاید هم کتاب اصلی چنین بوده شاید هم از روش خوانش کتاب. در کل اطلاعات لازم را از ویلیام جیمز به دست نمیدهد.
شادی شادباد
۱۴۰۱/۴/۱۵
کتاب جالبی است. البته برای کسانی که با روانشناسی اشنایی داشته باشند. راوی خوب بود و برای دانشجویان روانشناسی خیلی عالی هست.
نشمین باقری
۱۴۰۰/۱۰/۲
کتاب عالی، گوینده هم عالی
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب صوتی جان‌های بیمار، ذهن‌های سرحال

برای دریافت کتاب صوتی جان‌های بیمار، ذهن‌های سرحال و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.