معرفی و دانلود کتاب صوتی قصر آبی

عکس جلد کتاب صوتی قصر آبی
قیمت:
۷۲۰۰۰ تومان - 13.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصر آبی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصر آبی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قصر آبی

شما را به شنیدن قصه‌ای دیگر از لوسی ماد مونتگومری، نویسنده‌ی پرفروش کانادایی دعوت می‌کنیم! قهرمان کتاب صوتی قصر آبی دختری رویاپرداز به نام ولنسی است که بارها مورد تحقیر و تمسخر خانواده‌اش قرار می‌گیرد، تا اینکه اتفاقی تلخ به سراغش می‌آید. او که ناگهان فهمیده هرگز واقعا زندگی نکرده در برابر قوانین خانه شورش می‌کند و به دنیای بیرون از خانه پا می‌گذارد... .

درباره‌ی کتاب صوتی قصر آبی

کدام یک مهم‌تر است: زیبایی ظاهر یا باطن؟ ولنسی، قهرمان کتاب صوتی قصر آبی (The Blue Castel) دختری است که با خانواده‌ای کوته‌فکر و عیب‌جو زندگی می‌کند. خانه‌ی او را می‌توان به قفسی نازیبا و نامهربان تشبیه کرد که با قوانینی سفت‌وسخت اداره می‌شود: ساعت مشخص برای وعده‌های غذایی، تاریخی دقیق برای همه‌چیز حتی روشن کردن بخاری و ممنوع بودن مطالعه رمان‌های داستانی. اگر صادق باشیم این شرایط هر شخصی را دیوانه می‌کند، چه رسد به ولنسی حساس و خیال‌باف قصه‌ی ما.

زندگی قهرمان داستان لوسی ماد مونتگومری به دو بخش تقسیم شده: روزهایی بی‌روح و خشن در خانه‌ی واقعی‌ و شب‌هایی درخشان در مکانی خیالی به اسم قصر آبی. او که با وجود ظاهر معمولی، از تخیلی قدرتمند برخوردار است آرامش را در مکانی خیالی جستجو می‌کرد چون خانواده‌ی پرجمعیتش -که متشکل از چند عمو و عمه بود- همیشه به ظاهر معمولی او طعنه می‌زدند. مجرد ماندن در سن بیست‌ونه سالگی هم کمک چندانی نمی‌کرد، چون دلسوزی‌های تحقرآمیز و شوخی‌های مضحک درباره‌ی ازدواج هم به دلایل دست انداختن ولنسی اضافه می‌شد و اوضاع را وخیم‌تر می‌ساخت.

البته دختر کتاب صوتی قصر آبی با خلق مطیع و فرمانبردارش تمام این‌ها را تاب می‌آورد تا اینکه اتفاقی تلخ ظرف تحمل او را لبریز می‌کند: تشخیص بیماری قلبی حاد. ولنسی که می‌داند عمرش رو به پایان است، تصمیم به شورش می‌گیرد. او سال‌ها زخم زبان فروخورده را به صاحبانش برمی‌گرداند و آن‌ها را ترک می‌گوید. زندگی واقعی جایی بیرون از خانه در انتظار اوست، مکانی که شاید همان قصر آبی رویایی ولنسی باشد.

گفتنی است که این اثر زیبا و سرشار از احساسات ظریف توسط انتشارات افق و با ترجمه‌ی مریم حاجی علیرضا منتشر شده؛ نشر صوتی سوره مهر نیز تهیه‌ی نسخه‌ی گویای آن را برعهده داشته است.

در نکوداشت کتاب صوتی قصر آبی

  • مونتگومری این کتاب را آنقدر زیبا نوشته است که با خواندن هر صفحه آن اشک و احساسات آدمی جاری می‌شود. (گاردین)

کتاب صوتی قصر آبی مناسب چه کسانی است؟

شنیدن این داستان روح‌بخش و عاشقانه را به تمامی دوستداران ادبیات کلاسیک پیشنهاد می‌کنیم.

با لوسی ماد مونتگومری بیشتر آشنا شویم

لوسی ماد مونتگومری (Lucy Maud Montgomery) زاده‌ی 30 نوامبر 1874، نویسنده کانادایی و خالق داستان‌های مشهور آنی شرلی است. این نویسنده نگارش 20 رمان، 530 داستان کوتاه، 500 شعر و 30 مقاله را در کارنامه‌ی خود دارد. مونتگومری محبوب و پرآوازه در سال 1943 توسط دولت فدرال کانادا به عنوان یک شخصیت ملی تاریخی معرفی شده و همچنین پادشاه جورج پنجم در تجلیل از فعالیت‌های ادبی مونتگومری نشان افسر امپراطوری بریتانیا را به وی اعطا کرده است. این نویسنده‌ی کانادایی سرانجام در 24 آوریل 1942 چشم از جهان فروبست.

در بخشی از کتاب صوتی قصر آبی می‌شنویم

ولنسی که در زندگی واقعی خیلی ترسو، سربه‌زیر و مظلوم بود، از هر فرصتی به نحو احسن برای گشت‌گذار در خیال‌پردازی‌هایش استفاده می‌کرد. هیچ‌کسی در خانواده استرلینگ‌ها یا بستگان دورترشان، علی‌الخصوص مادرش و دخترعمه استیکلز، بویی از این قضیه نبرده بود. آن‌ها اصلا نمی‌دانستند که ولنسی دو خانه دارد؛ خانه‌ی آجری قرمز و جعبه مانند زشت واقع در خیابان اِلم و قصر آبی در اسپانیا.

روح ولنسی از زمانی که به یاد داشت، در قصر آبی زندگی می‌کرد. از همان موقع که خیلی کوچک بود، مسحور قصر آبی شده بود. همیشه وقتی چشم‌هایش را می‌بست، می‌توانست آن را به وضوح با کنگره‌ها و پرچم‌هایش در ارتفاعات کوهستانی پوشیده از درختان کاج ببیند. هاله‌ی دل‌نشین آبی رنگی آن را احاطه کرده بود و در ورای آن غروب سرزمینی زیبا و ناشناخته به چشم می‌خورد. تمام زیبایی‌های چشمگیر دنیا در آن قصر جا داشتند. جواهراتی که می‌توانستند متعلق به ملکه‌ها باشند؛ رداهایی از نور ماه و آتش؛ تخت‌هایی از گل رز و طلا؛ پلکان‌هایی بی‌انتها و کوتاه از مرمر با گلدان‌های سفید باشکوه و دوشیزگان ظریف‌اندامی در پوشش مه که از آن‌ها بالا و پایین می‌رفتند... .

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۸ دقیقه
فصل یکم
۹ دقیقه
فصل دوم
۱۴ دقیقه
فصل سوم
۶ دقیقه
فصل چهارم
۱۱ دقیقه
فصل پنجم
۱۳ دقیقه
فصل ششم
۱۷ دقیقه
فصل هفتم
۲۵ دقیقه
فصل هشتم
۱۲ دقیقه
فصل نهم
۱۴ دقیقه
فصل دهم
۳۱ دقیقه
فصل یازدهم
۵ دقیقه
فصل دوازدهم
۶ دقیقه
فصل سیزدهم
۱۷ دقیقه
فصل چهاردهم
۸ دقیقه
فصل پانزدهم
۷ دقیقه
فصل شانزدهم
۱۰ دقیقه
فصل هفدهم
۱۴ دقیقه
فصل هجدهم
۱۵ دقیقه
فصل نوزدهم
۲۳ دقیقه
فصل بیستم
۱۷ دقیقه
فصل بیست‌ویکم
۵ دقیقه
فصل بیست‌ودوم
۸ دقیقه
فصل بیست‌وسوم
۸ دقیقه
فصل بیست‌وچهارم
۱۱ دقیقه
فصل بیست‌وپنجم
۱۳ دقیقه
فصل بیست‌وششم
۲۷ دقیقه
فصل بیست‌وهفتم
۱۰ دقیقه
فصل بیست‌وهشتم
۱۱ دقیقه
فصل بیست‌ونهم
۱۰ دقیقه
فصل سی‌ام
۱۹ دقیقه
فصل سی‌ویکم
۱۲ دقیقه
فصل سی‌ودوم
۶ دقیقه
فصل سی‌وسوم
۹ دقیقه
فصل سی‌وچهارم
۱۰ دقیقه
فصل سی‌وپنجم
۵ دقیقه
فصل سی‌وششم
۹ دقیقه
فصل سی‌وهفتم
۲۶ دقیقه
فصل سی‌وهشتم
۹ دقیقه
فصل سی‌ونهم
۱۶ دقیقه
فصل چهلم
۶ دقیقه
فصل چهل‌ویکم
۲۲ دقیقه
فصل چهل‌ودوم
۴ دقیقه
فصل چهل‌وسوم
۳ دقیقه
فصل چهل‌وچهارم
۲ دقیقه
فصل چهل‌وپنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قصر آبی
نویسنده
مترجممریم حاجی علیرضا
گویندهفاطیما بهارمست
ناشر چاپینشر افق
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۲۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۷۲۰۰۰ ت - 13.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قصر آبی

آفتاب
۱۴۰۱/۱۱/۳
داستان در مورد دختری است که گرفتار عقاید پوسیده خانوادگی ست ولی در برهه‌ای از زمان دختر با روبرو شدن با واقعیت مرگ خود که به زودی فرا میرسد شهامت تابو شکنی را پیدا نمود
داستان در مجموع بسیار عالی بود
در ابتدا صدای راوی نااشنا به نظر میرسید ولی با ادامه داستان به نظر میرسد که جز این راوی شاید هیچ
راوی دیگری نمیتوانست با این حالت ارامش داستان را روایت کند
خرید و شنیدن این داستان جذاب را به تمام دوستان پیشنهاد میکنم
وحید سحری
۱۴۰۱/۹/۷
این کتاب فوق العاده زیبا و حال خوب کن بود فقط موردی هست که‌ای کاش نبود این کتاب لحظات طنز زیبای و خوبی دارد اما توی گویش و خصوصا اهنگی که در نظر گرفته شده اصلا دیده نمیشه خصوصا اهنگ که لحظه طنز رو غمگین جلوه میده و کتاب کلی لحظه امیدوار کننده داره که موزیک کلا ینواخت اونو برعکس نشون میده حیف کتاب به این خوبی اینجوری خراب بشه
مرجان حمزه نژاد
۱۴۰۱/۹/۱۸
داستان به نوعى ساده بود، ماجراى نزیستن و دربند عقاید پوسیده خانواده ماندن تا زمانى که هراس از مرگ تغییرى ایجاد کند و....
دوست صدا پیشه صداى زیبایى دارند اما به شدت بى احساس و یکنواخت و عارى از احساس خوانش انجام شده که خسته کننده بود و صداهاى شخصیتها یک جور و غیر قابل تشخیص بود
مهدیه میرزایی
۱۴۰۱/۱۰/۹
از نظر من کتاب فوق العاده عالی باخوانش روان وعالی بود درعین حال که فکر میکردی میدونی اخر داستان چی هست ولی بازم در نهایت سورپرایز میشی ودرتمام داستان دوست داستان رو بدون استاپ گوش کنی.
Faeze Yazdani
۱۴۰۱/۱۰/۹
کتاب حال خوب کن و پرماجرا و بسیار نزدیک به شخصیت خودم
واقعا لذت بردم
از گوینده و موزیک زمستونی که همیشه در هرفصل کتاب همراهی میکرد
Hana
۱۴۰۱/۹/۱
بهارمست بسیار قشنگ گفتند کامل متن و مسلط بودن
ماندانا ناظمی
۱۴۰۱/۱۱/۴
کتاب قشنگی بود با پایان غیر قابل حدس
مشاهده همه نظرات ۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قصر آبی

برای دریافت کتاب صوتی قصر آبی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.